Babylon 5 RPG - Kampaň roku 2260 (scifi)

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Babcom
Příspěvky: 12
Registrován: 9. 1. 2021, 14:03
Bydliště: Prešov, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Babylon 5 RPG - Kampaň roku 2260 (scifi)

Příspěvek od Babcom »

Ok, toto je moja srdcovka... <3

Som megafanúšik Babylonu 5, čo je (pre tých, ktorí by nevedeli) space opera seriál z druhej polovice 90. rokov, ktorý nebol nikdy plne vysielaný v Česku, ale za to ho celý odvysielala TV Markíza, takže na Slovensku je vo fandome veľmi známy. Neviem teda, koľkí ho tu poznajú...

Babylon 5 je názov vesmírnej stanice umiestnenej v neutrálnom priestore, ktorej diplomatické poslanie je udržiavať mier v Galaxii... no celé to sa zmení, keď sa ukáže, že rasy v Galaxii sú v oveľa väčšom ohrození, ako sa zdalo: z dávneho spánku sa prebudila hrozba, o ktorej hovoria už iba proroctvá a staré knihy. Schyľuje sa k Veľkej vojne s prastarou rasou - Tieňmi.

Už pár rokov hráme s mojou skupinou kampaň v univerze Babylonu 5. Používame starý systém vytvorený pre túto frančízu The Babylon Project RPG. Seriál mal 5 sezón, ktoré sa odohrávali počas piatich rokov, a podobne štrukturujem aj moju kampaň, pričom online je audio / video záznam z druhej série (rok 2259) a aktuálne sme práve začali hrať 3. sériu (rok 2260).

Nebudem zabiehať do všetkého, čo sa stalo v predchádzajúcich epizódach kampane, ale uvediem začiatok tejto série:

Vzhľadom na príchod nového hráča a zároveň kvôli tomu, že chceli vyskúšať niečo nové, sa hráči rozhodli pre nové postavy, takže v aktuálnej kampani Roku 2260 začínajú skoro všetci opäť od piky. Ich postavy odpovedali na výzvu náboru nových členov (väčšinou cez odporúčania) do tajnej odbojovej organizácie, ktorá utŕžila na konci roku 2259 silný úder: prezradenie komunikačných kanálov, strata veliaceho tímu a zdrojov. Naša družina je teda novou krvou v tejto interplanetárnej konšpiračnej organizácii, novou bunkou agentov, ktorá bude vysielaná na rôzne misie.

Pred dvoma týždňami sme skončili prvé dobrodružstvo v tejto kampani, ktoré pozostávalo z troch sedení (S02 E07 až 09). (Ak by ste sa čudovali, prečo od 07 po 09, tak prvých 6 častí tejto sezóny tvorilo kvázi codu za poslednou kampaňou a zároveň preklenovacie dobrodružstvo medzi starými postavami z poslednej kampane a týmito v novej kampani, ktoré nemusíte počúvať, ale ak by ste chceli poznať nejaké ďalšie pozadia príbehu, nech sa páči.) :P

Záznam nájdete na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=WTSaTka ... xe&index=8

Obrázek

Hráme každú druhú nedeľu o 19:30 live, pričom túto (07.03.2021) začneme ďalšie nové dobrodružstvo a vysielame na Twitchi scifisk: https://www.twitch.tv/scifisk

Ak by ste mali akékoľvek otázky, dajte vedieť, rád na ne odpoviem. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti