Zapovězený stream Zapovězených zemí

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Zapovězený stream Zapovězených zemí

Příspěvek od ShadoWWW »

Obrázek
Naposledy upravil(a) ShadoWWW dne 28. 10. 2020, 07:31, celkem upraveno 3 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamované hraní

Příspěvek od Markus »

Udělej si z toho obrázku odkaz. ;)

Ale jinak je to krása.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamované hraní

Příspěvek od ShadoWWW »

Hotovo. :)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Allathay
Příspěvky: 295
Registrován: 29. 1. 2006, 13:15
Bydliště: Stupava / BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamované hraní

Příspěvek od Allathay »

Budete hrať adventure site z Príručky vypravece alebo niečo vlastné?

Inak hodil by sa sem aj tento odkaz http://www.twitch.tv/mrkew_sayuri?sr=a hrávajú pondelky od 20:00
Text uvedeny vyssie ma sluzit ako hlboke intelektualne posolstvo, ktore chcem odovzdat vsetkym pozornym citatelom. Dufam, ze som ho vyuzil spravne...
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamované hraní

Příspěvek od ShadoWWW »

Budeme hrát adventure site jiného autora. Nechtěl jsem jít do těch z příručky ze dvou důvodů:
1) Většina osazenstva je už zná
2) Byly by to zbytečné spoilery pro hráče, kteří se chtějí dívat a pak si zahrát ta dobrodružství z příručky.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Streamované hraní

Příspěvek od Karotka »

Bylo to pěkný. Díky za stream.
Byl jsem hodně zvědavý jak hra funguje prakticky. Čistě po přečtení jsem z ZZ nadšený, ale ze zkušenosti vim, že představa při čtení a následná hra můžou bejt dvě různý věci. Potěšilo mě, že tady to vypadá, že hra funguje. Myslim, že ze začátku bych hlavně v souboji taky tápal, ale věřim tomu, že to po pár hraních vreje pod kůži a začne to odsejpat víc.
Přišlo mi škoda, že se moc neukázalo z toho cestovatelsko-survivalového aspektu hry. Vlastně se během cesty nic nestalo, což bylo jednak úspěšnými hody udavače ale taky nebylo žádný náhodný setkání :( Tak aspoň ty houby.
Dungeon začal zajímavě... jsem rád, že nejsme jediná družina, co jde dál do dungu i když je většina lidí skoro KO.

K dovednostem/vyváženosti postav... Řekl bych, že při one(-two-three)-shotu to asi chce tvořit postavu s ohledem na typ dobrodružství, protože třeba v dungu jich řadu neuplatníš a chybí ti pak kostky do boje, na mrštnost, na výdrž. Zas pak v kecacím vesnickym dobrodužství se zas moc neuplatní ty bojový dovednosti. V kampani kde bude od všeho něco se to asui vyrovná a holt někde bude zářit ten a jinde zas druhej.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamované hraní

Příspěvek od ShadoWWW »

Připojuji slíbený obrázek. :)
Přílohy
obr.jpg
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamované hraní

Příspěvek od Markus »

ShadoWWW! Ha! Vidíš, jak to u toho pantu dělá tu mezeru? Tak tam jsem chtěl cpát kamení, aby se to nemohlo zaklopit :)
Karotka píše: 24. 10. 2020, 00:38 Bylo to pěkný?
Fakt? Mně teda přišlo, že zejména ten souboj se nám zvrhl v chaos. Ale zase je pravda, že je to názorná ilustrace toho, že první sezení v úplně nové hře bude asi nevyhnutelně chaos i pro skupinu "zkušených" hráčů. Že prostě každému bude trvat, než se s novou hrou sžije.

Zapovězené země jsou zrádné v tom, že jsou pořád dost tradiční a podobné jiným fantasy RPG na to, aby sis do nich přinesl své návyky z jiných her. A zároveň dost odlišné na to, aby tyhle návyky dělaly bordel. :)

Nejvíc jsme pomotali podle mě ty pohyby. Například na Sobola neměl ork v prvním tahu vůbec útočit (krátká akce = pohyb; dlouhá = útok), protože správně by na to neměl akce. Měl hrát: jedna akce = pohyb do místnosti (krátká vzdálenost od Sobola); druhá akce = pohyb k Sobolovi (krátká > délka paže). To by ale pravděpodobně neudělal, protože by se nemohl bránit, takže by dost možná jenom přišel do místnosti a šetřil by si akci.

Musím si ten souboják teď znova celý přečíst a zjistit, co všechno jsme dělali blbě. :)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamované hraní

Příspěvek od ShadoWWW »

Videa na YT.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamované hraní

Příspěvek od Jerson »

A co názory dalších účastníků? Mám za sebou první třetinu, dneska to snad doposlechnu celé.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamované hraní

Příspěvek od skaven »

Jerson píše: 24. 10. 2020, 14:15 A co názory dalších účastníků? Mám za sebou první třetinu, dneska to snad doposlechnu celé.
Kluci byli výborní, jakmile nám ta pravidla trochu přejdou do krve, tak to bude mít i spád. Škoda že nám při cestování nepadla nějaká náhodná událost nebo nehoda, třeba příště :) Boj se trochu vlekl, ale bylo to tím, že jsme v tom ještě nebyli úplně kovaní, vynikající byl Markus, který měl velmi přínosné vysvětlivky – za mě by v příští hře klidně mohl tyhle "výkladové" vsuvky dělat častěji, mohlo by to být zajímavé pro diváka. Taky by se mi líbilo mít na závěr vyčleněných třeba 15-20 "analytických" minut, kdy bychom si shrnuli, co jsme udělali dobře a co špatně, kde se jak pravidla projevila, co bylo cool, co skřípalo. Jo a mimochodem, dostal mě Shadowww se svým simultálním překladem :D
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Streamované hraní

Příspěvek od Lyncz »

Já se dostal naživo po konec prvního souboje. Líbí se mi to, byť jsem po shlédnutí víc zmaten, než jsem čekal, že budu. Možná víc, než před shlédnutím =D ale rozhodně se mi to líbilo a klidně bych se mrknul na pokračování. Za ShadoWWWův překlad za běhu klobouk dolů!
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamované hraní

Příspěvek od Jerson »

Musím podotknout, že jsem nikdy netvrdil, že by běžná dýka nešla vrhat - sám jsem se učil vrhat s vojenským bajonetem, který je ještě o kousek delší.
Nicméně běžná dýka na vrhání není dělaná, není to vrhací nůž, který je dobře vyvážený, takže při vrhání běžné středověké dýky určené na boj bych dal nějaký menší postih.
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Streamované hraní

Příspěvek od Karotka »

Markus píše:Zapovězené země jsou zrádné v tom, že jsou pořád dost tradiční a podobné jiným fantasy RPG na to, aby sis do nich přinesl své návyky z jiných her. A zároveň dost odlišné na to, aby tyhle návyky dělaly bordel.
Určitě. A asi je dobré na to upozornit. A tot takto diplomaticky, bez termínů jako "přepólovat mozek".
Markus píše:Musím si ten souboják teď znova celý přečíst a zjistit, co všechno jsme dělali blbě.
A našel jsi něco ohledně toho útoku ležící postavy? Já ne.
Útok na ležícího má +2 (což jste zahráli), ale o útoku ležícího jsem nenašel nic, asi se to opravdu neřeší.
Osobně bych byl pro nějakej postih, ale nechci houserulovat věc, kterou jsem ještě nehrál :)

A pak causa utíkajího orka… Pravidla píšou, že útěk z boje se nedá využít, pokud tě nepřátelé obklíčili… stejně tak se nemůžeš protáhnout kolem nepřítele. Ono ale o akci ÚTĚK Z BOJE nešlo, byly to akce BĚH. Ale i tak si myslím, že když někdo definuje, že stojí u dveří nebo dokonce přímo ve dveřích, nemělo by se říct „piču a šišky, bo abstrakce, je to prostě kdekoliv v zóně a všichni se v ní pořád hýbou“, myslím že i v hrách jako jsou ZZ by mělo platit fiction first. Ale to je jen můj názor. Teď mi ani tak nejde o ten konkrétní případ z vaší hry, tam hobit ani v těch dveřích přímo nestál, jen nastavoval nohu, takže to řešení s hodem na MRŠTNOST bylo cajk, ale spíš obecně.

Jo a rád jsem tě a Bubáka zas viděl :)

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Streamované hraní

Příspěvek od PardGalen »

Podle pravidel pokud chceš zaútočit tak musíš stát. Jediná výjimka je povalení, které jde dělat i v leže. Strana 90 sekce postoj.
Trochu tím míchá to, že to byl příležitostný útok. Takže to chce asi dohodu u stolu jak to řešit.
Always bring a gun to a puppet fight
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Gimli a 3 hosti