Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21005
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Pojďte si s ostatními návštěvníky RPG Fóra zahrát společně online všelijaké jednorázové i vícerázové hry. Zapojte se do Sirotčince pro nehrané moduly!

Sirotčinec pro nehrané moduly je série otevřených hraní pro přispěvatele i lurkery RPG Fóra, ve kterých se ad hoc sházíme, abychom si společně zahráli věci, ke kterým bychom se jinak nedostali. Všechno to začalo tímhle mým článkem, ve kterém jsem navrhl hrát společně dobrodružství, která se nám válejí doma. Záhy se ale začaly hrát i různé menší hry, nejenom dobrodružství, takže teď to slovo „moduly“ v názvu je spíš symbolické. Válí se vám doma něco, co byste jinak nehráli? Nabídněte to!

Tohle je živá diskuze, kde probíhá veškeré domlouvání, organizace, ale i sranda mezi hrami, komentáře, zážitky atd... Není to moc přehledné. Přehled je ve vedlejším tématu:

:arrow? Přehled se seznamem chystaných i odehraných epizod a záznamů - tady najdete bližší informace o tom, co se hraje

Co se aktuálně děje?
:arrow? NIC!, máme pohov.

:!: Obecně v diskuzi reagujte na to, o co máte zájem, a přihlašujte se k oznámeným hrám.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21005
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Selhan píše: 5. 4. 2021, 14:20 Ahoj, já se omlouvám, ale trochu jsem ve zmatku podělal ten svůj rozpis her. Nenajde se náhodou někdo z dnešních hráčů Bifiho Warhammeru, kdo by byl ochotný si to se mnou vyměnit za zítřek? Tedy, že já bych hrál dnes a vy zítra?
Aktuálně je to rozdělené takhle:

5. dubna: Karel, Markus, Winnie, G451
6. dubna: Vitus, Smrk, Selhan, Angri
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 927
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Napsal jsem Bifimu a Selhanovi.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7501
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Bifi »

Uvoľnilo sa jedno miesto na zajtrajší Pohreb vo Warhammer Fantasy Roleplay!
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Díky moc jak Bifimu, tak Winnie, Gurneymu a Marcusovi za včerejší hru, užil jsem si ji velmi. Bifiho vedlejší NPCčka jsou *****, a myslím, že i my jsme odehráli správnou partu levých podvodníčků, kteří si nenechají ujít šanci vymámit stříbrňák od obou (a více) stran sporu najednou. Bylo to dobře coenovské 👌
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2592
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od smrq »

Jiný den, jiná parta, ale stejný vypravěč a dobrodrůžo. Jsem hrozně moc zvědavý na pondělní skupinu. Protože v naší úterní hře jsme nic moc nestihli. Z velké části za to asi můžu já, začal jsem se Svenem opět povykovat a svým zoufalým úpěním zpanikařil i ostatní, byť se zpočátku tvářili drsně. Nedal jsem nikomu prostor k hrdinské hře (Angri mi zpočátku hodně pomáhal :) ). Mám tušení (a Bifi to po hře trochu potvrdil), že méně toho za čtyři hodiny nešlo odehrát. :)
Všem děkuji za super hru, byla to opět pecka a bojím se, že příště si budou všichni myslet, že jsem GM podplacený, abych hrál jeho NPC "Svena". :D
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Vitus »

Já si nemyslím, že bychom toho nestihli moc, naopak, cílem postav bylo si něco přivydělat a nepřijít při tom o kejhák, což se nám podařilo :). Jinak skvělá hra a výborná seance, děkuji všem a klobouk dolů před Bifim za přípravu. <thumb up>
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7501
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Bifi »

Ďakujem skvelým hráčom za výkony a dôveru!
Videá sú tu: 1. skupina "Creepy pastor a četník z Delberzu" a 2. skupina "Slunce seno a Warhammer"
Úplne odlišný priebeh a úplne odlišné zážitky.

(HD verzie Youtube ešte spracúva.)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21005
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Tak doufám, že jsi na ten hřbitov táhnul kárku, Svene, protože lepší způsob ji využít se ti za celou kariéru asi nenabídne!
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Vitus »

"... Když se Gerhard sešel u jednoho stolu s tím podivným veteránem Emilem i Svenem s kárkou a jeho trochu zakřiknutým kamarádem Christianem, navzdory pokročilé míře vypitých pint levného piva i poněkud rozbujelejší náladě, stále si nebyl jist, co si o těch třech má myslet.

Avšak hned po poté, co se u stolu objevil ten podivný učený panáček Hadrát, či jak se jmenoval, Sven začal o svoji kárku smlouvat a do toho si i Emil přisadil to své, zarytý dokař pochopil, že tentokrát je skutečně mezi svými, před kterými se nebude muset držet a hlídat se, aby mu neuteklo nějaké nemístné slovo či hlasitý pšouk. Proto rovněž nadšeně kývnul na možnost přivydělat si pár šilasů navíc a hned ráno se vymluvil z denní nádeničiny u Starého Pičáka, aby, pozitivně naladěn s lehkou kocovinou, vykročil vstříc Mórrovým zahradám pod podmračeným nebem na druhé straně řeky..."
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 750
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Nordoslav »

Uranium Chef se pojede, jen čekám až se všichni hráči na Doodle domluví na termínu. Juchů!
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21005
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Tak jsem si pustil druhou skupinu cestou na oběď a vybuchl jsem smíchy, sotva Sven spustil stoji tirádu na téma „Ale Bertu neprodám!“ Zatím jsem slyšel jen úvodní scénu v hospodě, ale už v té jste dokonale vykreslili skupinku vágusů, kteří se toulají po Říši a za pět (pardon, deset!) stříbrných by prodali vlastní matku. Bravo! Ve srovnání s vámi jsme my působili jako vytříbení profesionálové. :)
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Vitus »

No vždyť - celá parta je původem Brass a tuším nejvyšší Brass 3 tam má, ehm, Gerhard ?
(Musím přiznat, že místy se Gerhard skutečně cítil jako světem otřelý intelektuální gigant :-)= .)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21005
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Už chápu, proč ses tak cítil, protože sem si to pustil dál a zrovna začala probíhat debata na téma, jestli se mrtvoly vozí obyčejně spíš na hřbitov, nebo z něj. :)

Gerhard: „Pánové, jakým směrem se obvykle vozí mrtvoly?“
Christian: „Já bych řekl, že nohama napřed.“
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Vitus »

Počkej, až dojdeš k místu, kde Gerhard konečně přijde na to, co je to zámoří. :lol:
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Angri »

Markus píše: 7. 4. 2021, 14:58 Už chápu, proč ses tak cítil, protože sem si to pustil dál a zrovna začala probíhat debata na téma, jestli se mrtvoly vozí obyčejně spíš na hřbitov, nebo z něj. :)

Gerhard: „Pánové, jakým směrem se obvykle vozí mrtvoly?“
Christian: „Já bych řekl, že nohama napřed.“
jj, to jsem se fakt potom cejtil jako hráč za blbce, když jsem si uvědomil co jsem pustil z pusy.
No stane se, byl to hráčský přehmat, myslím si že i blbej vesničan ví, že se těla vozí na hřbitov.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů