Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Pojďte si s ostatními návštěvníky RPG Fóra zahrát společně online všelijaké jednorázové i vícerázové hry. Zapojte se do Sirotčince pro nehrané moduly!

Sirotčinec pro nehrané moduly je série otevřených hraní pro přispěvatele i lurkery RPG Fóra, ve kterých se ad hoc sházíme, abychom si společně zahráli věci, ke kterým bychom se jinak nedostali. Všechno to začalo tímhle mým článkem, ve kterém jsem navrhl hrát společně dobrodružství, která se nám válejí doma. Záhy se ale začaly hrát i různé menší hry, nejenom dobrodružství, takže teď to slovo „moduly“ v názvu je spíš symbolické. Válí se vám doma něco, co byste jinak nehráli? Nabídněte to!

Tohle je živá diskuze, kde probíhá veškeré domlouvání, organizace, ale i sranda mezi hrami, komentáře, zážitky atd... Není to moc přehledné. Přehled je ve vedlejším tématu:

:arrow? Přehled se seznamem chystaných i odehraných epizod a záznamů - tady najdete bližší informace o tom, co se hraje

Co se aktuálně děje?
:arrow? NIC!, máme pohov.

:!: Obecně v diskuzi reagujte na to, o co máte zájem, a přihlašujte se k oznámeným hrám.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Strašně mě překvapilo, že to nebyly ani dvě hodiny. Vůbec mi to nepřišlo, měl jsme dojem, že jsme toho stihli plno. To je fakt směšné, jak rychle to de, když člověk nezabřehne do soubojáků. :D Každopádně díky za hru, bylo to super - musím sice tak trochu dát za pravdu Sirienovi v jeho hodnocení, že ten systém je pitomost, ale námět to unese sám. Zkrátka, zvířátka jsou super a měli byste si je zkusit.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Nordoslav »

Selhan píše: 4. 5. 2021, 11:48 Strašně mě překvapilo, že to nebyly ani dvě hodiny. Vůbec mi to nepřišlo, měl jsme dojem, že jsme toho stihli plno. To je fakt směšné, jak rychle to de, když člověk nezabřehne do soubojáků. :D Každopádně díky za hru, bylo to super - musím sice tak trochu dát za pravdu Sirienovi v jeho hodnocení, že ten systém je pitomost, ale námět to unese sám. Zkrátka, zvířátka jsou super a měli byste si je zkusit.
Mě to hodnocení přišlo jako takový trochu zbytečný hejt - většinu te A4 zabírá generátor příběhu, tedy pointa celé hry a k tomu je přilepená jednoduchá mechanika na vyhodnocování a jednoducha mechanika na tempo.

To je jak v Ultravioletgrasslands, kde jde primárně o tu hru a na to je pak nějak dolepený systém aby se neřeklo.

Dokonale to splňuje to, že to vytáhneš umaštěné z kapsy někde v hospodě, otebvřete na telefonu nějakou desetistěnou kostku a během dvou minut hrajete a pekelně si to užíváte.
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Zde je dudla k Willowby Hill. Prosím, zahlasujte.
https://doodle.com/poll/d2rwc59it56pmckz
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Selhan píše: 4. 5. 2021, 12:05 Zde je dudla k Willowby Hill. Prosím, zahlasujte.
https://doodle.com/poll/d2rwc59it56pmckz
Selhane, proč tam jako GM dáváš dny, kdy ty nemůžeš? :D
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Protože mi to přijde přehlednější, že tam jsou všechny dny :D Pak si řeknu "tři dny po tom mám volno", ale ono ouha, to ve skutečnosti nejsou tři dny po tom, protože je jeden z nich vynechanej.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Teď se zrovna nic nehlasuje, tak zkusím zas něco nabídnout.
Stará česká klasika, kterou jsem nikdy nehrál a mám teď tendence si je vyzkoušet.
Ardanský rituál
ardansky ritual.jpg
Záchrana panny před obětováním zlým knížetem temnoty, který z její oběti získá moc a život na další dekády.
Většina modulu jsou dva dungeony, dohromady to dává asi 100 místností. A pak tam je nějakých 15 setkání při toulání po ostrově. Většna těch setkání a menší dungeon o cca deseti místnostech se z toho dá kdyžtak vyhodit a soustředit se na tu hlavní tvrz, pokud by to byla hráčská preference.
Nějaké úpravy bych asi dělal, ale jinak se snažil držet věrnost roku 1999.

Měl by o to někdo zájem?
Případně jen o tvrz nebo o celý modul i s minidugeonem a sekáními?

Systém asi DCC (když už si to teď zažívám kvůli Frost Fang Expedition), ale klidně se můžeme domluvit na čemkoliv (kromě DrD+, DrD2 a Hlídky).
Uživatelský avatar
G451
Příspěvky: 13
Registrován: 15. 3. 2021, 10:36

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od G451 »

Ardanský rituál jsme s tehdejší skupinou rozjeli před cca patnácti lety, a nikdy se nedostali přes úvodní sezení, takže tenhle rest bych si hrozně rád doplnil. Klidně bych si dal celý modul (pokud máš dojem, že se z toho ostrova a setkání na něm dá při snaze všech zúčastněných vykřesat něco alespoň trochu zábavného) a DCC zní výborně (nicméně kromě kteréhokoli DrD/Hlídky zní dobře téměř jakýkoli systém, připůsobím se).
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od johnjarik »

Na to jaký jsem pamětník, Tak tohle jsem nikdy nehrál.
Pokud se to bude hrát přes léto, a v práci.tydnu, Tak jsem ochotný to hrát celé.
DCC si přímo říká o využíti. Nebo to orezat a jet v ZZ? :)
Asi bych se vyhnul 5e...Nebo to budem hrát rok :)
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

G451 píše: 4. 5. 2021, 19:37 tenhle rest bych si hrozně rád doplnil.
Báječné, počítám s tebou :)
johnjarik píše: 5. 5. 2021, 22:05 Pokud se to bude hrát přes léto, a v práci.tydnu, Tak jsem ochotný to hrát celé.
DCC si přímo říká o využíti. Nebo to orezat a jet v ZZ? :)
Asi bych se vyhnul 5e...Nebo to budem hrát rok :)
Rozumím tomu správně, že bys potřeboval, aby se počkalo na červenec?
ZZ mne nenapadly, ale přidám je do úvahy až budu modul načítat.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Pepa »

KDolecek: Já bych se jenom tak nesměle zeptal, na kolik sezení by to asi tak bylo... :think:
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Pepa píše: 5. 5. 2021, 23:41 KDolecek: Já bych se jenom tak nesměle zeptal, na kolik sezení by to asi tak bylo... :think:
Neumím to skoro vůbec odhadnout. Předpokládám, že bude existovat domluva, že prostě jedeme modul a moc nevymýšlíme blbosti kolem. Záleží samozřejmě na počtu hráčů a kolik spotlightu bude třeba dělit. Ale nakonec je to prostě sto místností. Když se zvládne tempo 10 místností za sezení, tak to bude 10 sezení. Když 15, tak najednou 6. Můj extrémně hrubý odhad by bylo těch 10 sezení se vším všudy.
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od johnjarik »

Ano. Na červenec.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Mizy »

Díky všem zúčastněným v Uranium Chef. Teseraktové hranolky a milosrdná spravedlnost highlighty večera. :D
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Taky děkuji, byla to ujetost, kterou jsem si řádně užil. Už jen z těch jídel se pořád pochechtávám. Chlebíčky z chlebůzy a krabogátor :D A vyhráli jsme! 👌
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Nordoslav »

Děkuji Messbotovi a Slaneshekovi, za skvělou jízdu!

Jsem rád, že chudák Mess překonal svou minulost jako válečný zločinec a řezník z Omikronu a místo toho se stal miláčkem davu jako Kuchař, který rozdává Milosrdnou spravedlnost!

A velké gratulace Slaneshekovi, který dokázal překonat zlomení památečního nože, střepy v chapadlech, sabotáže a svojí synchronizovanou osmichapadlovou kulinářskou jízdou, kreacemi z domovského kořenu a poblitím jídla ohromil publikum a získal právo se spářit!
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti