Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Pojďte si s ostatními návštěvníky RPG Fóra zahrát společně online všelijaké jednorázové i vícerázové hry. Zapojte se do Sirotčince pro nehrané moduly!

Sirotčinec pro nehrané moduly je série otevřených hraní pro přispěvatele i lurkery RPG Fóra, ve kterých se ad hoc sházíme, abychom si společně zahráli věci, ke kterým bychom se jinak nedostali. Všechno to začalo tímhle mým článkem, ve kterém jsem navrhl hrát společně dobrodružství, která se nám válejí doma. Záhy se ale začaly hrát i různé menší hry, nejenom dobrodružství, takže teď to slovo „moduly“ v názvu je spíš symbolické. Válí se vám doma něco, co byste jinak nehráli? Nabídněte to!

Tohle je živá diskuze, kde probíhá veškeré domlouvání, organizace, ale i sranda mezi hrami, komentáře, zážitky atd... Není to moc přehledné. Přehled je ve vedlejším tématu:

:arrow? Přehled se seznamem chystaných i odehraných epizod a záznamů - tady najdete bližší informace o tom, co se hraje

Co se aktuálně děje?
:arrow? NIC!, máme pohov.

:!: Obecně v diskuzi reagujte na to, o co máte zájem, a přihlašujte se k oznámeným hrám.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Yep, nakonec to možná nerozbil ten záměr vrátit husu, ale pes :D
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Vitus »

KDolecek píše: 24. 5. 2021, 14:47 Yep, nakonec to možná nerozbil ten záměr vrátit husu, ale pes :D
Mezi pravidla seriálové tvorby patří neuvádět žádné děti a zvířata, neboť mají tendenci "to steal the show". $lol$
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Bifi, to je podle mě základní myšlenka celého modulu: Klasický dungeon crawl, ale s twistem, že se při průzkumu skrýváš před pátrajícícm obrem a musíš se snažit být tichý nejen kvůli nějaké obecné opatrnosti, ale pro jasně deklarovanou a sledovatelnou hrozbu.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Tak co, uskutečnilo se v neděli Vražedné světlo? A jak to šlo?
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od smrq »

Uskutecnilo. A ukazalo nejake nedostatky v modulu. Takze nosim v hlave, jak to upravit. Uvidim, necham to dozrat.

Bylo to absolutne neakcni, minimalni hazeni kostkou, vypravec nasekal nekolik chyb... :)
Napodruhe bych to vedl jinak. Svizneji. Akcneji.

Kazdopadne dekuji Karlovi, Peterovi a Bifimu za ucast a trpelivost s mymi prezblepty.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od MarkyParky »

Shodou okolností došlo k tomu, že 20.6. od cca 12:00 dál budu mít volné odpoledne a večer (po druhém očipování) a tím pádem bych v tomhle termínu buďto něco zahrál jako postava, nebo něco odvedl.

Pokud by to byla varianta, že bych hru vedl já, tak to zcela jistě bude nějaký crossover (tzn. nejspíš nějaký klasický modul - aby to stále byl sirotčinec - ale odehraný v nějakém rozumném moderním systému).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Sirotčinec nám s koncem korony a nástupem léta asi přirozeně utichl, respektive možná byl nahrazen Karlovým Discord serverem na svolávání her.

Podle přehledu jsme odehráli 14 různých her (a mnohem víc sezení). V přehledu jsou i odkazy na případné záznamy. Pokud doma někdo syslíte ještě něco nezveřejněného, tak to klidně pošlete a já to tam přidám.

Nakonec měl Sirotčinec větší ohlas, než jsem předpokládal, a mám z toho obrovskou radost. Díky všem, kdo se zapojili – ať už vedením nějaké hry, nebo skvělou hráčskou účastí. Rád jsem poznal nové tváře a všechno hraní mě bavilo.

Diskuze zůstává samozřejmě otevřená, a kdybyste měl někdo chuť svolat další epizodu Sirotčince, tak směle do toho! Byť v létě jsem k tomu trochu skeptický...

Na viděnou u dalších epizod nebo podobných projektů.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Pepa »

Já si myslím, že na podzim Sirotčinec zase ožije... :wink:

A do té doby nezapomeňme, že RPG Fórum streamuje :-)

Hodně tleskám za toto hraní a za celý tento projekt!

:clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Upotřebil bych ještě hráče na oneshot Willowby Hall
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Jaké termíny? Nebo zatím žádné?
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Markus píše: 6. 8. 2021, 18:27 Jaké termíny? Nebo zatím žádné?
Dávám to pak hlasovat mezi hráči.
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Angri »

KDolecek píše: 6. 8. 2021, 18:13 Upotřebil bych ještě hráče na oneshot Willowby Hall
Ahoj Karle , já bych do toho šel, dokázal bych teď vyšetřit nějaký as , na kolik to je sezení ??
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Pořešíme ve zprávách.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Obrázek

Tak jsem se po dloooouhé době přinutil (a fakt jsem se musel nutit) přečíst si Frost Fang Expedition, když jsme to teda hráli v rámci Sirotčině, a sepsat hodnocení.
Tohle dobrodružství se dostalo na můj seznam doporučených modulů potom, co ho doporučovali v jednom podcastu. Už vím, že tomu podcastu nemám věřit, protože na základě mého seznamu si ho vybral náš Sudí a podrobil nás jemu, takže jsem měl v pozici hráče možnost vyžrat si, co jsem sám nadrobil.

Dobrodružství je „veselé“ nebo „humorné“, ale zdejší humor je na úrovni fotrovských vtipů a projevuje se především tím, že všude jsou divné věci se slovněhříčkovými názvy. Například je tu kráva s medúzí hlavou, co se jmenuje „můdúza“. Haha! Chápete? Ke všemu jsou připojené dlouhé historie a backstory, takže kdyby vás zajímalo, jak vznika můdůza, Sudí si může přečíst celý příběh... a takhle ke všemu v dobrodružství! Což se nijak nedostane do hry, takže hráči to jaksi nedocení, že. Ti se nejspíš ani nedozví, že se ta věc jmenuje „můdůza“, bude to pro ně jen jedno z mnoha bizár setkání.

Celá atmosféra je totiž totálně ujetá a boří jakékoli moje „suspension of disbelief“. Normálně mám ujetost rád, ale tohle je příliš – i v ujetých hrách potřebuju uvěřit tomu, že ten svět má nějaká vnitřní pravidla a funguje. Ale tohle je fantasy bizár z pohádkového Disneyovského muzikálu nebo z menu v McDonaldu – prostě jen náhodné umorné věci a čert vem, „jak by to asi fungovalo“. Výsledný dojem je taková Potěmkinovská vesnička. Prostě tomu nic nevěříte.

Ale čert vem atmosféru. Nejhorší je, že tohle je totálně lineární dobrodružství, kde hráči nemají žádnou iniciativu. Jdete rovnou cestou v doprovodu dvou NPC a potkáváte totálně náhodné haluzoidní věci. Jsou to „problémy“ tak pro předškoláka – hra vám většinou sama řekne, co máte dělat. Tak to uděláte a jdete dál, ani nemusíte myslet. Příklad: trpasličí socha má v ruce váhy, na jedné misce jednu minci. Řekne vám: „Kdo chce projít dál, musí odevzdat tribut.“ Tak odevzdáte jednu minci a jdete dál (jinak by na vás skočili duchové). Ach, to bylo nápadité a zábavné!

Nebo: mluvící větrný mlýn vám vysvětlí, že je zakletý polobůh a že od potřebuje vysvobodit. Řekne vám jak na to: obětujte trochu krve a přečtěte tamtem magický nápis. A tak obětujete trochu krve, přečtete nápis a... duch je vysvobozen, poděkuje vám, odmění vás a zmizí. He? Pořád čekám nějakou zábavnou interaktivitu a ona furt nikde.

Nebo: přechod přes most střeží mumie yetiho a zakletý elf s kozí hlavou, co si o sobě myslí, že je jednorožec (hahahaha!). Řeknou vám, že vás pustí dál, jen když si od nich koupíte něco z hromady zbytečného šuntu, co mají pod mostem. A tak si koupíte třeba ukulele beze strun (hahaha!)... a oni vás pustí dál. Ach, to drama, to napětí, ta radost z překonané výzvy!

Jo a je to skoro one-shot a má to 70 stránek textu! Jsou to miniaturní stránky, ale pořád je jich 70! Na jedno až dvě sezení! Aaaaaaaaaaa....

Ale aspoň jsem si díky tomu uvědomil jednu poučku, kterou nechť si prosím všichni zapíšou za uši:

Pro hráče není zábavné vědět, co mají dělat. Není zábavné, když existuje správné řešení, já ho mám odhalit a pak udělat.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

The Frost Fang Expedition na mne měl přinejmenším jeden pozitivní dopad. Zcela jasně a naplno jsem si díky němu uvědomil a zapamatoval, že nemusím dohrávat věci, které mne nebaví.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů