Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Pojďte si s ostatními návštěvníky RPG Fóra zahrát společně online všelijaké jednorázové i vícerázové hry. Zapojte se do Sirotčince pro nehrané moduly!

Sirotčinec pro nehrané moduly je série otevřených hraní pro přispěvatele i lurkery RPG Fóra, ve kterých se ad hoc sházíme, abychom si společně zahráli věci, ke kterým bychom se jinak nedostali. Všechno to začalo tímhle mým článkem, ve kterém jsem navrhl hrát společně dobrodružství, která se nám válejí doma. Záhy se ale začaly hrát i různé menší hry, nejenom dobrodružství, takže teď to slovo „moduly“ v názvu je spíš symbolické. Válí se vám doma něco, co byste jinak nehráli? Nabídněte to!

Tohle je živá diskuze, kde probíhá veškeré domlouvání, organizace, ale i sranda mezi hrami, komentáře, zážitky atd... Není to moc přehledné. Přehled je ve vedlejším tématu:

:arrow? Přehled se seznamem chystaných i odehraných epizod a záznamů - tady najdete bližší informace o tom, co se hraje

Co se aktuálně děje?
:arrow? NIC!, máme pohov.

:!: Obecně v diskuzi reagujte na to, o co máte zájem, a přihlašujte se k oznámeným hrám.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Selhan píše: 10. 5. 2021, 14:06 Takže na Willowby Hill se nám nabízí termín 21.5. (šlo by to už tuhle středu, ale to je asi moc na posldní chvíli). Dejte mi prosím vědět, kdo si chcete vzít nějakou postavu odjinud, co se nových postav týče, zkusím poslat instrukce ještě tenhle týden.
Jak to vidíš postavami? :)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Bifi »

21.5. by asi šlo - potvrdzujem zatiaľ na 90%.
Jo a hrozne sa teším na tvorbu novej postavy, určite zase kombinácia niečoho hrozne obyčajného a hrozne ujetého :D
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od smrq »

V nedeli 23.5. hrajeme od 18 hodin Vrazedne svetlo. Bo 2 lidi odpadli, muzeme klidne nekoho pribrat.
S pravidly si nedelejte moc hlavu, staci, kdyz si nachystate postavu. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Antharon »

Karle zmestim sa na thulian echoes?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

smrq píše: 18. 5. 2021, 23:15
Budeš chtít zkusit ty Thulian Echoes?

Ohledně těch nedelních míst na Zapovězené světlo mne napadá, že případně by mohl mít zájem někdo z Discordu (ať už oneshotového nebo RoVanova pro ZZ), ale nevím zda to chceš dávat mimo RPGF/Sirotčinec.
Antharon píše: 19. 5. 2021, 12:02 Karle zmestim sa na thulian echoes?
Rozhodně:)



Ardanský rituál má ještě 1 místo (ale hrát se v červenci bude)
Thulian Echoes má ještě 3-4 místa podle toho zda se přidá smrq, hrát se bude při minimálním naplnění 4/6.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Willowby Hall:
No, nevím jestli tě Bifi trochu nezklamu, ale jelikož jsem si uvědomil, že Knave vlastně u atributů používá úplně jinou škálu než DCC a musel bych vymyslet jak to přepočítávat, tak na vás místo toho vyzkouším svoji představu o freeform OSR :D Doufám, že to překousnete, má teze je, že důraz bude fikční interakci s prostředím a pravidla jsou jenom taková berlička, o kterou se občas opřeme, tudíž by to nemělo být zásadní. Navíc proti cloud giantovi stejně, jestli dojde na házení kostkami, nemáte šanci :D

Obrázek

Takže poprosím všechny, kdo chtějí hrát, aby mi napsali do PM, co jsou jejich postavy zač, jakou mají kostku životů, co mají všechno za výbavu a dvě věci, v kterých jsou dobré. Nebojte se že nevíte, co přesně má být scope, prostě mi napište co byste chtěli a přinejhorším si to dále trochu ujasníme. Například u Merill mě napadá, že by to mohlo být to její štěstí a že je relativně schopná zlodějka, u Chani že umí kouzlit (jo to prosím i sepsat kouzla, co umíš), Gerhard že je loďař a umí to se svojí Penetrálkou... Kdybyste snad náhodou někdo neměli ještě žádnou postavu z minula, kterou si chcete přenést, a chtěli si udělat novou - vaše kostka životů je d6, vše ostatní je na vás či libovolném generátoru, pokud nevíte, napište co víte a zbytek vymyslíme. Jen připomínám, že budeme začínat při vykrádání opuštěné vily.

Samotný systém je naprosto minimalistický a myslím že ho zvládnu vysvětlit za běhu. Kostková mechanika je z Blades in the Dark, boje se rozhodují jedním hodem, když si zařídíte výhodu, dostanete víc kostek. Není nutné si jako hráč dopředu cokoli pročítat, ale kdybyste se bez toho nedokázali obejít, tak ve zkratce framework zde: https://docs.google.com/document/d/1l4_ ... sp=sharing (Toto je work in progress)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Winnie »

Selhan píše: 19. 5. 2021, 13:58 ...u Chani že umí kouzlit (jo to prosím i sepsat kouzla, co umíš)
Tak teď jsi mě dostal, už jsem se lekla, že jsem se přihlásila, aniž bych o tom věděla :D Ale v doodlu se nevidím, ještě nejsem taková skleróza :-) Mít volný večer, tak se ráda připojím, ale tentokrát to nevyjde.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Aha, tak promiň, evidentně jsme udělal zásadní chybu, když jsem si smazal odkaz na doodle aniž bych si poznačil, kdo se mi vlastně přihlásil :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Bifi »

Freeform OSR is the way to go, tam momentálne s mojimi preferenciami smerujem aj ja. Teším!
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Bifi píše: 19. 5. 2021, 15:30 Freeform OSR is the way to go, tam momentálne s mojimi preferenciami smerujem aj ja.
*dívá se na pravidla ASE a Divného Uhorska*

Hmm... :think:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Můžete prosím zítra to Willowby Hall nahrát? Moc mě to zajímá a budu si vás chtít pustit.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Bifi »

Markus píše: 19. 5. 2021, 15:39
Bifi píše: 19. 5. 2021, 15:30 Freeform OSR is the way to go, tam momentálne s mojimi preferenciami smerujem aj ja.
*dívá se na pravidla ASE a Divného Uhorska*

Hmm... :think:
To je na inú debatu, ktorú veľmi rád povediem - ale ešte niečo musím premyslieť.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od smrq »

KDolecek píše: 19. 5. 2021, 12:05 Budeš chtít zkusit ty Thulian Echoes?

Thulian Echoes má ještě 3-4 místa podle toho zda se přidá smrq, hrát se bude při minimálním naplnění 4/6.
Ano, ale vuuubec neznam pravidla. Budes me muset vest doslova za rucicku.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Zkusím Willowby Hall streamovat a nahrát (https://www.twitch.tv/selhan45). Snad se mi to tentokráte povede - ale neslibuju nic, bylo by to poprvé :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Některé postavy a popisy se prostě tvoří samy:
Merrill je malá zlodějka z velkého města, které omylem opustila na cestě za dobrodružstvím, když sledovala roztomilou želvu. A zatímco pátra po želvičce a čarodějce Chani, zažívá další omyly a dobrodružství na vlastní pěst.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti