Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Pojďte si s ostatními návštěvníky RPG Fóra zahrát společně online všelijaké jednorázové i vícerázové hry. Zapojte se do Sirotčince pro nehrané moduly!

Sirotčinec pro nehrané moduly je série otevřených hraní pro přispěvatele i lurkery RPG Fóra, ve kterých se ad hoc sházíme, abychom si společně zahráli věci, ke kterým bychom se jinak nedostali. Všechno to začalo tímhle mým článkem, ve kterém jsem navrhl hrát společně dobrodružství, která se nám válejí doma. Záhy se ale začaly hrát i různé menší hry, nejenom dobrodružství, takže teď to slovo „moduly“ v názvu je spíš symbolické. Válí se vám doma něco, co byste jinak nehráli? Nabídněte to!

Tohle je živá diskuze, kde probíhá veškeré domlouvání, organizace, ale i sranda mezi hrami, komentáře, zážitky atd... Není to moc přehledné. Přehled je ve vedlejším tématu:

:arrow? Přehled se seznamem chystaných i odehraných epizod a záznamů - tady najdete bližší informace o tom, co se hraje

Co se aktuálně děje?
:arrow? NIC!, máme pohov.

:!: Obecně v diskuzi reagujte na to, o co máte zájem, a přihlašujte se k oznámeným hrám.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 355
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Mizy »

KDolecek píše: 26. 3. 2021, 22:28
Mizy píše: 11. 3. 2021, 08:49
Winnie píše: 11. 3. 2021, 06:36
Budete se chtít připojit na Frost Fang?
Ma Fang bych se rád přidal. Záleží jak to vyjde časově.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Bifi »

Dôležitý oznam!

Dnešný It's Your Funeral budem žiaľ musieť presunúť na iný deň - vypísal som Termino na náhradný termín. Mrzí ma to!
Hlasujte prosím tu: https://www.termino.gv.at/meet/p/6156c2 ... f121-63716
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 928
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Já dávám vědět, že Frost Fang stále chci hrát, ale teď se mnou cloumá nemoc, tak nezvládám modul nastudovat a už vůbec ne, ho vést. Zrušili jsme kvůli tomu zatím bohužel i The Witch is Dead.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Díky oběma, že dáváte vědět. Na zvířátka jsem se chtěl zeptat.

Aktualizoval jsem informace v záhlaví. Zdá se, že budoucnost je nejistá a volná. Ideální příležitost začít něco svolávat. ;)

Tenhle přehled hráčů a zájmu by měl asi být aktuální.

Jestli chcete něco vést, sondovat zájem, svolat konkrétní termíny nebo se k něčemu přidat, hlaste se!
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 355
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Mizy »

Nordoslav píše: 18. 3. 2021, 17:17 Předběžně zjištuji zájem pro jeden modul, který jsem chtěl vždy vyzkoušet, a už hodně dlouho se mi smutně válí na disku:

URANIUM CHEF

Obrázek

O co jde: Sci-fi masterchef se všemi trope žánru - zuřivé face off, zpovědnice, slzy, drama!

Délka: 1 dlouhá nebo 2 kratší session

Kdy: První půlka května

Pro kolik lidí: Ideálně 4

Systém: Modifikované Fate Accelerated
Jelikož Fang zatím odpadá, tak tohle mě láka hodně. Piš si mě Norde. Ale musím nastudovat Fate Accelerated. :)
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 750
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Nordoslav »

Mizy píše: 1. 4. 2021, 16:17 Jelikož Fang zatím odpadá, tak tohle mě láka hodně. Piš si mě Norde. Ale musím nastudovat Fate Accelerated. :)
S radostí si tě píšu, ctělo by to sice ještě čtvrtého pro lepší rozložení duleů jeden na jednoho, ale už se třema hráči je to validní, takže asi za chvíli otevřu hlasování o termínu - a to jsem se bál, že je to příliš velké mimoňstvo, než aby si to zde našlo své publikum :D
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Antharon »

Uranium chef vyzera skvele, kludne sa hlasim na stvrte miestocko! Navyse rad si zasa zahram fate.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16478
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od MarkyParky »

Prošel jsem svůj kalendář a rozpisy služeb až někam do června. A termín na online večer na Hrobku děsů (Tomb of Horrors) se pořád nikde nerýsuje, resp. pár se mi jich rýsuje v září.

Takže Pepovi se omlouvám, a pro ostatní zájemce .... pojďte si hrát.

Zváni jsou úplně všichni, komu se chce to vyzkoušet. Žádné závazky k ostatním hráčům, žádná povinnost hrát to od začátku až do konce - prostě chcete-li to zkusit, přijďte, naskočte ... a hrajte dokud vás to bude bavit.

Jediné, co se po vás chce, je nedělat bordel, a budete-li hrát, tak hrát podle pravidel.


Já prozradím, že si tímhle "malým" dungeonem ve skutečnosti zabíjím hned tři mouchy jednou ranou:
- chtěl jsem si odvést Hrobku děsů v rámci Sirotčince
- chtěl jsem si udělat playest Starých dobrých hrdinů v širší komunitě a
- chtěl jsem si vyzkoušet vést na discordu širší asynchronní hru pro otevřenou skupinu ... s tím, že když to dobře dopadne, tak bych zvažoval obdobně vést i větší sandboxovou kampaň (možná i s více GMy).

A samozřejmě, připomínám že ti, co se zapojí, budou hrdě moct nosit tričko či placku "I survived Tomb of Horrors", pokud si ho teda někde seženou :)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Bifi »

Malý appetizer na Je to tvoj pohreb!
https://www.dropbox.com/s/n9a33x0k23muj ... t.pdf?dl=0
Prvá skupina už v pondelok. Druhá sa rysuje na utorok.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Tak jsem si vygeneroval postavu na WFRP... říkejte mi Ruth. Jsem psankyně. Čímž dobře zapadám mezi zbytek naší sebranky. Zvířata mě mají ráda (kromě krys) a umím balzamovat mrtvoly, hahahahaha! Myslím, že jsem (bývalá?) zaměstnankyně toho hřbitova, kde se to celé odehrává. :)

EDIT: OK, jako "outlaw" jsem spíš někdo, kdo už se toulá krajinou a okrádá pocestné. Tak dejme tomu, že jsem kdysi dělala na hřbitově a pak se něco stalo, takže teď putuju světem v přestrojení za Morrovu kněžku (viz "mask" v mých trappings), což se hodí, protože si mě lidi nevšímají... Například když chci okrást boháče na pohřbu.
Ruth Horn.pdf
(99.57 KiB) Staženo 67 x
Pro ostatní:

:arrow? Tady jsou pokyny k tvorbě postavy (pokud ještě žádnou nemáte) a pravidlům.

Jestli budete přenášet postavy z mých her Night of Blood, pošlu vám snad během zítřka pravidla k tomu, jak si je můžete naexpit a nakoupit nějaké nové skilly nebo talenty. Pošlu to do své diskuze, tak ji sledujte.
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly

Příspěvek od Angri »

boubaque píše: 8. 3. 2021, 21:12 Epizoda 5.: Věž trpasličího alchymisty

Obrázek

Playtest Bubákova dungeonu
Ahoj , tak jsem se koneně dostal k úpravě a zvěřejnění videa, rozmístění protagonistů na obrazovce není ideální, technicky jsme řešili na poslední chvíli, kdo to zvládne sledovat ať si to užije , na konci je i po herní diskuse.
Video je zde:

https://www.youtube.com/watch?v=n8SzqFdKwU8
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Díky, Angri. Zběžně jsem na to koukl a vypadá to překvapivě v pohodě. Pustím si to, jsem zvědavý. Asi jako audio verzi s občasným nakouknutím na mapu. :)

Z jiného soudku:

Zlepšování postav ve WFRP

Blíží se nové dobrodružství ve WFRP (první parta už zítra!). Pokud už máte postavy z dřívějška a chcete jim dopřát zkušenosti a zlepšování, možná jim i nakoupit nějaké vybavení, sepsal jsem pro to pravidla.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Pepa »

MarkyParky píše:Takže Pepovi se omlouvám, a pro ostatní zájemce ....
Neomlouvej se, Marky. Jestli se vám bude hrát lépe přes Discord, tak hrajte přes Discord. + Dej mi, prosím, vědět, až začnete. Třeba se (čistě teoreticky) připojím. Uvidím...
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16478
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od MarkyParky »

Server jsem spustil včera, pozvánka je výše v debatě.

A dal tam úvodní info a výkop.

Zatím tam pár lidí lurkuje, čeká se na prvního odvážlivce, co čapne postavu a něco zkusí.

Takže pokud to chceš zkusit, sele do toho. Jak jsem říkal - chci to pojmout tak, aby to bylo pro lidi co nejvíc flexibilitu a mohli se připojovat a odehrávat dle potřeby a možností a časově nenáročně.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Ahoj, já se omlouvám, ale trochu jsem ve zmatku podělal ten svůj rozpis her. Nenajde se náhodou někdo z dnešních hráčů Bifiho Warhammeru, kdo by byl ochotný si to se mnou vyměnit za zítřek? Tedy, že já bych hrál dnes a vy zítra?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů