Wierd pro Jersona

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Wierd pro Jersona

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Jerson píše: 5. 9. 2019, 08:19 Opravdu velmi rád bych si to zkusil z druhé strany, zda je opravdu tak složité zkoušet něco vymýšlet ve chvíli, kdy na scéně není několik jasných klikatelných předmětů či osob vystupujících z pozadí.
Stojíš uprostřed katedrály. Vitrážovými okny neprochází žádné světlo, ale uvnitř hoří velké množství svic. Nerozeznáš tedy detaily výzdoby, skryté ve stínech desítky kroků od tebe, ale máš dostatek světla pro orientaci. Nezdá se, že by tu byl někdo další. Co uděláš?
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Markus »

Jdu dál. :D
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2698
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Log 1=0 »

Markus píše: 5. 9. 2019, 18:48Jdu dál. :D
Ha ha.
Popravdě jsem doufal, že Jerson buďto přijme výzvu, nebo alespoň navrhne nějaké pro něj příhodnější podmínky. Celkem by mě zajímalo, jak by to fungovalo.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2117
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od PardGalen »

No pokud se mohou přidat i ostatní... :D
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2698
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Log 1=0 »

A vlastně proč ne, pokud mi to nepřeroste přes hlavu.

Kdo se chce zapojit, stojí uprostřed výše popsaného chrámu.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Sosacek
Příspěvky: 25788
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Sosacek »

Chrám je mi povědomý. Ne jako celek, v detailech. Každý kousek jakoby odrážel nějaký jiný chrám který znám, a spoustu těch, které neznám. Chrám chrámů. Možna je pravda to, co se říká.

Vydám se vpřed. Oltář je srdcem chrámu. Ať už jsem tady z jakéhokoli důvodu, odpověď najdu tam.


Jak zní moje kroky na dlažbě? Nebo jsou tam prkna? Je vzduch nehybný, nebo se planemy svic vlní? Co vidím dál?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2698
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Log 1=0 »

Sosacek píše: 5. 9. 2019, 20:55 Chrám je mi povědomý. Ne jako celek, v detailech. Každý kousek jakoby odrážel nějaký jiný chrám který znám, a spoustu těch, které neznám. Chrám chrámů. Možna je pravda to, co se říká.

Vydám se vpřed. Oltář je srdcem chrámu. Ať už jsem tady z jakéhokoli důvodu, odpověď najdu tam.


Jak zní moje kroky na dlažbě? Nebo jsou tam prkna? Je vzduch nehybný, nebo se planemy svic vlní? Co vidím dál?
Tvé kroky jsou tiché, tišší než kroky lovící kočky, jako by sám kámen pohlcoval jejich zvuk. Jak se blížíš k oltáři, světlo svic sílí. Nejenže jsou teď blíž až cítíš podivně uklidňující teplo a snad i lehký pohyb vzduchu, který vyvolává. Nebo je to jen šálení smyslů? Kdo ví. Když zvedneš oči, spatříš na retabulu velký obraz ukřižované ženy.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Sosacek
Příspěvky: 25788
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Sosacek »

Krok, krok, krok, krok. Bosé nohy skoro nevydávají zvuk, ale přesto jakoby jim planemy svic odpovídaly svým jemným tancem. Pomalu procházím chrámem. Světlo je silnější a silnější. Krok, krok, krok.

Když spatřím obraz, zastavím se.

Pokleknu.

"Má Paní. Proč jsi mě sem zavolala?"
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2698
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Log 1=0 »

Sosacek píše: 5. 9. 2019, 21:30 Krok, krok, krok, krok. Bosé nohy skoro nevydávají zvuk, ale přesto jakoby jim planemy svic odpovídaly svým jemným tancem. Pomalu procházím chrámem. Světlo je silnější a silnější. Krok, krok, krok.

Když spatřím obraz, zastavím se.

Pokleknu.

"Má Paní. Proč jsi mě sem zavolala?"
Tvář na obraze jako by se změnila. Už se nedívá do prázdna, ale upírá pohled přímo na tebe. Slyšíš jak ti bije srdce. Zdá se, jako by se ten zvuk rozléhal chrámem. Jako by to byl vnější zvuk, který se přibližuje odkudsi mimo tebe. Náhle utichne jako kroky člověka, který se náhle zastavil. Pozvedneš oči. Obraz zase hledí do prázdna namalovanýma očima. Ale ty cítíš, že ten upřený pohled nezmizel. Vnímáš, lépe než kdybys vnímal hmotu, jak se upírá na tvůj zátylek.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Sosacek
Příspěvky: 25788
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Sosacek »

Narovnám se. Odhodlaný pohyb jako by mě chtěl zvednout do vzduchu, v tomhle zvláštním snovém místě.

"Kdo je ten, komu se mám postavit čelem, Paní?" zeptám se v duchu, a otočím se.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2698
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Log 1=0 »

Sosacek píše: 5. 9. 2019, 22:21 Narovnám se. Odhodlaný pohyb jako by mě chtěl zvednout do vzduchu, v tomhle zvláštním snovém místě.

"Kdo je ten, komu se mám postavit čelem, Paní?" zeptám se v duchu, a otočím se.
Postava, kterou spatříš, tě zarazí. Není ti neznámá, právě naopak, ale jiná, než jak ses jí navykl vídat. Je mladší. Mladší o pár let a o hodně událostí. Přesto není pochyb, nespletl by ses, ne v téhle osobě.
Jsi to ty sám.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Jerson »

(Eh, minul jsem někde nějaký odkaz, nebo tak? Kde se tady tohle téma najednou vzalo?)
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2698
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Log 1=0 »

Jerson píše: 5. 9. 2019, 23:26 (Eh, minul jsem někde nějaký odkaz, nebo tak? Kde se tady tohle téma najednou vzalo?)
Myslel jsem, že tě fórum upozorní. Asi jsem si to měl pojistit a dát link.
Ale tak když už o něm víš, můžeš na jeho existenci nějak reagovat.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Jerson »

Hm, už zase katedrála?, řeknu si sám pro sebe. V katedrále jsem byl přeci nedávno. Nebo to byl chrám? Ale to nemůže být náhoda.
Rozhlédnu se, a když v šeru nic nerozeznám, přejdu ke svíčkám. Chvíli si je prohlížím, abych vybral tu s nejhezčím plamenem a nejméně ohořelou. Někomu můžou připadat všechny plamínky stejné, ale mě ne. Navíc mám vždycky dojem, že na takových místech znamená každá svíčka jeden život a tak si chci vybrat dobře, protože si potřebuju posvítit.
Když si konečně vyberu, vezmu svíčku do ruky a vydám se dopředu. Komu asi tak patříš? Jsi něčí, nebo moje? Nakonec tuhle otázku položím polohlasem, třeba to bude mít účinek.
Až teď mi došlo, jaké je tu ticho, ale zepředu slyším něčí hlas, tak půjdu tím směrem, ale napřed opatrně, abych zjistil, jak se chová svíčka v mých rukách.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Bifi »

Jerson píše: 6. 9. 2019, 15:11 Hm, už zase katedrála?, řeknu si sám pro sebe. V katedrále jsem byl přeci nedávno. Nebo to byl chrám? Ale to nemůže být náhoda.
Rozhlédnu se, a když v šeru nic nerozeznám, přejdu ke svíčkám. Chvíli si je prohlížím, abych vybral tu s nejhezčím plamenem a nejméně ohořelou. Někomu můžou připadat všechny plamínky stejné, ale mě ne. Navíc mám vždycky dojem, že na takových místech znamená každá svíčka jeden život a tak si chci vybrat dobře, protože si potřebuju posvítit.
Když si konečně vyberu, vezmu svíčku do ruky a vydám se dopředu. Komu asi tak patříš? Jsi něčí, nebo moje? Nakonec tuhle otázku položím polohlasem, třeba to bude mít účinek.
Až teď mi došlo, jaké je tu ticho, ale zepředu slyším něčí hlas, tak půjdu tím směrem, ale napřed opatrně, abych zjistil, jak se chová svíčka v mých rukách.
To by u mňa nešlo, to je preberanie obsahových právomocí.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti