Jerson hraje Dračák

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Killman
Příspěvky: 61
Registrován: 12. 3. 2009, 13:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od Killman »

Jerson píše: 24. 9. 2020, 17:05 A říct přes ostatními hráči "mám tajemství, které nechci abyste věděli" mi nepřijde moc vhodné ani pro způsob, kterým se ve hře chceš bavit ty.
Když to podáš takhle, tak ano, tohle hře moc nepomáhá, si myslím.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od Sparkle »

Jerson píše: 24. 9. 2020, 17:05 A nepotřebovala jsi to uvést do hry, nebo jsi nechtěla, aby to věděli spoluhráči?
Protože pro mě to jsou dvě odlišné věci.
Na začátku kampaně s novou družinou, kde neznám pořádně spoluhráče, většinou nevím a jsem prostě opatrná. Mám vymyšlené nápady o svojí postavě, část z nich je kontroverznější, a tak je zatajím, a podle toho, jak se vybarví ostatní postavy a hráči, se rozhodnu, které z těch věcí do hry dostat chci (protože vím, že na to zareagují ostatní pozitivně a přispěje to k zábavě), u kterých věcí je mi to buřt (tzn. "nepotřebuji to uvést do hry"), a u kterých věcí to fakt není vhodné a nechám si je na večerní usínání.
Jerson píše: 24. 9. 2020, 17:05 A říct přes ostatními hráči "mám tajemství, které nechci abyste věděli" mi nepřijde moc vhodné ani pro způsob, kterým se ve hře chceš bavit ty.
To ano, ale mohla to být jen neobratnost hráče při vyjádření. Když jsou hráči natěšení na novou kampaň a novou postavu, občas jim ujede něco až příliš upřímného. Rozhodně bych z toho nedělala závěry o tom, že tento hráč bude kazič zábavy, když ani nevím, o jaké tajemství jde a jaké s ním má nebo nemá plány.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od Jerson »

Byla to odpověď na pobídku, aby něco řekl o své postavě. Mohlo to být ledacos, včetně toho,, že to ještě neměl vymyšlené.
Jen to pro mě byla druhá věc, se kterou mám špatné zkušenosti z minulosti, tak jsem chtěl vědět, zda je to jen mnou.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od Markus »

Jersone, mám zvídavé dotazy:

1. Jak jsou ti lidé staří?
2. Jak dlouho spolu hrajou?
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od Sparkle »

Jerson píše: 24. 9. 2020, 18:06 Byla to odpověď na pobídku, aby něco řekl o své postavě. Mohlo to být ledacos, včetně toho,, že to ještě neměl vymyšlené.
A nebo to může být hráč odkojený moderní promakanou popkulturou, kde máš v každém díle bambilion zvratů a tajemství a nejvíc cool hrdinové jsou ti s nejpřekvapivějšími twisty. Tak se snaží něco podobného vymyslet a neví moc jak na to.

edit:
Markus píše: 24. 9. 2020, 18:18 Jersone, mám zvídavé dotazy:

1. Jak jsou ti lidé staří?
2. Jak dlouho spolu hrajou?
Připojím třetí zvídavý dotaz na Jersona: vědí ti hráči, kteří jak jsem pochopila tě v dobré víře nechali koukat se na jejich hru, že tady teď ventiluješ na fóru zážitek s nimi a vyjadřuješ se o nich ve stylu "úplně jsem zapomněl, s jakými hráči člověk taky někdy musí pracovat, když dojde na fantasy" ?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od Jerson »

PJjce je 28, hráče neznala. Ti dva hráči vypadali tak na 30 - 35 a už spolu hráli, nejspíše DrD a asi dlouhodobě, řekl bych tak 20 let, něco takového tam zaznělo. Ten jeden hrál šotka už dlouho předtím.

Těm hráčům jsem řekl, že se jen podívám a za chvíli budu muset jít. Já tam šel proto, abych poznal tu holku, protože se mi přihlásila do Omegy. To že o téhle zkušenosti budu psát na fórum jsem nevěděl, jinak bych se jich zeptal.

Btw říkám tu o nich něco špatného?
Pro mě je to nový zážitek, protože aby si někdo udělal postavu na 1. úrovni, která je vlastně mocným mágem, jen své schopnosti nepoužívá, s tím jsem se ještě nesetkal.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od MarkyParky »

Pro mě je to nový zážitek, protože aby si někdo udělal postavu na 1. úrovni, která je vlastně mocným mágem, jen své schopnosti nepoužívá, s tím jsem se ještě nesetkal.
Já jo, a několikrát.

Namátkou jen tady na RPGF:
Faskal začínal Záporáky jako Baziliška (AW Gunluger) a PetrH jako upír (AW Hardholder).
Ve Tvůrci skleněného draka se moje Jasper Irinka od prvního levelu uměla proměnit ve Slunzillu (Obrovské sluneční monstrum schopné ničit města).
Mimo fórum jsme první Nesmrtelné začínali s tím, že jedna postava je Loki.
A když jsme poprvé hráli Časostrážce v Příbězích impéria, tak můj M4RKY byl od prvního level plnohodnotný robokop.

Hry nemusí být vždy from zero to hero (a přemýšlím jestli absence téhle zkušenosti není u tebe příčinou averze k levelování).

Samozřejmě ale to předpokládá, že ten systém si s tím umí poradit a leveluje něco jiného než fikční sílu postavy. Což zase těžko čekat od DrD/DnD heartbreakeru.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od Sparkle »

Jerson píše: 24. 9. 2020, 20:24 Pro mě je to nový zážitek, protože aby si někdo udělal postavu na 1. úrovni, která je vlastně mocným mágem, jen své schopnosti nepoužívá, s tím jsem se ještě nesetkal.
Já jsem to myslím taky kdysi hrála, ale už si moc nepamatuju podrobnosti. Místo klasického "z nuly hrdinou" si chceš zahrát story arc "byl jsem mocný, pak jsem padl na dno, a zase se zvedám'", a abys nesvačil spoluhráče tím, že tvoje postava bude fikčně mocnější než ty ostatní, tak s ní začneš na 1. úrovni a vymyslíš si důvod, proč ty své schopnosti nemůžeš nebo nechceš dočasně používat. Za mě v cajku.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od Markus »

Sparkle píše: 24. 9. 2020, 18:20 Připojím třetí zvídavý dotaz na Jersona: vědí ti hráči, kteří jak jsem pochopila tě v dobré víře nechali koukat se na jejich hru
Tady bych se Jersona zastal. Jednak nikoho nejmenuje, jednak neříká o nikom nic špatného. Prostě popsal svoji zkušenost bez nějakého pošklíbání a zeptal se, co mi na to. To tady dělá spousta z nás. Přijde mi to zajímavější než se bavit v teoretické rovině o hypotetických situacích, které se nikdy nestaly.
Jerson píše: 24. 9. 2020, 20:24 PJjce je 28, hráče neznala. Ti dva hráči vypadali tak na 30 - 35 a už spolu hráli, nejspíše DrD a asi dlouhodobě, řekl bych tak 20 let, něco takového tam zaznělo. Ten jeden hrál šotka už dlouho předtím.
Ptal jsem se, protože mě napadlo, jestli nemáš o hráčích zkreslené (horší) představy proto, že se často setkáváš s nováčky, lidmi v DDM a podobnými nestandardními situacemi, kde se lidi vzájemně moc neznají nebo si své spoluhráče dokonce nevybrali. (to je čistě dojem - klidně mě oprav). Předpokládal bych totiž, že lidem bude nějakou dobu trvat, než se jednak (a) sehrajou ve skupině a druhak (b) vůbec naučí hrát RPGčka. A sledovat nesehrané začátečnické skupiny nám starým harcovníkům může připadat úsměvné a "nefukční", ale přitom je to prostě jenom přirozený proces experimentování a učení.

Kdybys mi řekl, že to byly nějaká mladá děcka, tak bych ti odpověděl, že v jejich věku se ještě obecně učí sociální dovednosti a práci ve skupině, takže není divu, že jim "spolupráce" na RPG moc nejde. Ona by jim pravděpodobně nešla ani na ničem jiném. Ale tys popsal starší lidi, takže tohle padá.

Ale pořád jsou to lidi, kteří spolu nehráli, možná se vůbec neznají a neví, nakolik si osobně sedí, oťukávají se... Možná zjistí, že si vzájemně nesednou. Všechno, co popisuješ, nemusí být vůbec příznak nefunkčního hraní, ale prostě obyčejného lidského poznávání se, sehrávání se. Kdybys ty samé lidi navštívil za rok (pokud by spolu vydrželi), tak pravděpodobně zjistíš, že žádné podobné excesy nedělají. Tj. je to problém, který se přirozeně řeší sám.

I když by mě teda zajímalo, pokud ten šotek hraje dlouhodobě, jak fungují ty jeho hry.

Přijde mi zajímavější sledovat herní skupiny a styly, které už měly čas si sednout. Takové to počáteční oťukávání a experimentování bude asi vždycky divné, to by tě asi nemělo překvapovat.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od Jerson »

MarkyParky píše: 24. 9. 2020, 22:54Hry nemusí být vždy from zero to hero (a přemýšlím jestli absence téhle zkušenosti není u tebe příčinou averze k levelování).
Jenže to jsou dvě různé věci. Jedna z nich je mít zkušenou a schopnou / mocnou postavu hned na začátku hry. S tím jsem se setkal, dokonce jsem takové postavy i hrál (ne tak mocné, ale prostě zkušené) a s tím problém nemám. Druhá věc je, když PJ řekne, že postavy budou začínat na 1. úrovni, což beru (v DnD + DrD klonech) jako synonymum skutečně slabé postavy, a hráč si udělá hodně mocnou postavu, která své schopnosti jen používat nechce, protože je větší zábava dělat to jinak. (Ale bokem řekne, že když by to bylo potřeba, tak by své plné schopnosti použít mohla - to jsem zapomněl dodat.)

Hlavně ale když mi někdo řekne "neškodné triky lusknutím prstu", tak se mi rozsvítí všechna varování až na DEFCON 1, protože to zatím vždycky znamenalo "chci lusknutím prstů zprasit libovolnou situaci, kterou si usmyslím, protože to bude prdel" (napsal bych "sranda", ale ti hráči obvykle používali právě takový slovník).
Docela by mě zajímalo, zda má někdo přímou zkušenost s hráčem, který hrál tento druh šotka a neprojevoval se takto. (Já mám dva a půl, tak půlka je právě tahle poslední, kdy jsem jen poslouchal, co daný hráč chce udělat, než že by na to skutečně došlo, takže to neberu jako nějaký směrodatný výsledek.)


Popravdě, mám zkušenosti s nováčky, ale tohle byli od pohledu a prvního projevu dva zkušení hráči, kteří prostě ví co chtějí hrát, s jasným projevem. Jeden chtěl hrát trpaslíka alchymistu (na úplný začátek jsem tam nebyl, tak neznám detaily), ale když se dozvědel, že alchymisté jsou v tomhle světě řemeslníci, tak to následně chtěl upravit, a ten druhý řekl, že bude hrát postavu, kterou hrál už předtím (zřejmě několik let, to si už moc nepamatuju). A následně v seznamu kouzel hledal to jedno na skřítčí triky, aby mohl rozsvítit kameny na náhrdelníku NPC mnicha (asi), který je přivítal u výstupu z portálu. Nakonec se s PJ dohodl, že si to kouzlo napíše sám - protože pravidla jsou ve vývoji, takže ve stylu "přidejte si co chcete". Ještě bych dodal, že tvůrce pravidel a tvůrce světa v jedné osobě do toho světa zasadil svou vlastní herní postavu jako nejmocnější bytost, ale PJjka - jako jeho přítelkyně - se o tom vyjadřovala dost s despektem.

Každopádně, ti dva spolu už hráli, i když mi takhle na první pohled nepřišlo, že byli sehraní, a právě to, že během těch dvaceti minut došlo asi k pěti zásekům, kdy hráči nebo PJjka po reakci toho druhého úplně nevěděli co říct a co dělat mě přimělo napsat tuhle reakci. Protože kdybych hráči řekl "pověz nám něco o své postavě" a on mi řekl "nechci nic říkat, aby to nevěděli ostatní", tak by mě to taky zarazilo. Nebo když by hráč chtěl v roli své postavy udělat z každé situace srandu pro svou postavu. To bych tedy v kampaňovité hře nejspíše odhalil, ale v oneshotu vůbec.

Ostatně proč to řeším - loni v březnu mi kamarádka a bývalá spoluhráčka napsala, jestli bych pro ní a pár jejích kamarádů nevedl nějaké fantasy. Zatím jsme nebyli schopní se sejít, letos jsem to už chtěl splnit, ale tahle zkušenost mě zase nahlodala v tom, zda bych partu známých, ale dost možná nesourodých hráčů s různými styly a přístupy vůbec zvládl, zda by se mi hra nezačala sypat už na začátku.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od MarkyParky »

Jerson:
Jak tady bylo řečeno už někým předemnou: "Chci umět neškodné triky lusknutím prstu" je magický ekvivalent "Chci umět házet kolem sebe vtipné hlášky."

Problém není v tom, že by to bylo mocné nebo magické.
Problém je v tom, že typické použití je někoho štvát a prudit. Přičemž:
> Pokud s tím hráč míní cílit na NPC (a jen výjimečně a hodně s citem to použije v rámci skupiny) a zároveň systém umí uchopit, že je to vlastně i quirk/slabina (třeba typicky aspekt ve Fate), tak no problem.
> Problém vzniká až ve chvíli, kdy to hráč chce používat na spoluhráče, první co ho napadne je přebarvit spoluhráči fousy na růžovovo a ještě kvůli tomu musí vymyslet systémovou obezličku jako "Jsem mocný, ale svou magii nebudu používat".

Souhlasím ale se Sparkle, že "Jsem mocný, jen nemohou/nechci/neumím používat své schopností a proto začínám od 1. levelu" funguje i v zero-hero hrách jako DnD v pohodě. A došlo mi, že třeba ten Loki, kterého jsem předtím dával jako příklad, byl přesně tenhle případ.


TL;DR: Hlavní problém vnímám v tom, jak chce hráč schopnost používat (a že by asi chtěl stejně používat nemagický ekvivalent), ne v tom, že je magická.
Jerson píše: - loni v březnu mi kamarádka a bývalá spoluhráčka napsala, jestli bych pro ní a pár jejích kamarádů nevedl nějaké fantasy. Zatím jsme nebyli schopní se sejít, letos jsem to už chtěl splnit, ale tahle zkušenost mě zase nahlodala v tom, zda bych partu známých, ale dost možná nesourodých hráčů s různými styly a přístupy vůbec zvládl, zda by se mi hra nezačala sypat už na začátku.
Skupinka se prostě musí sehrát a to chce čas.

Já třeba teď vedu DnD kampaň, už máme za sebou 5 levelů a startovní minikampaň a stále vnímám, že hráči ještě úplně neví, co jeden od druhého očekávat. A tím, že je Covid a hrajeme online a ještě 1x za měsíc, tak to jde pomalu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od Jerson »

MarkyParky píše: 25. 9. 2020, 08:22 Jak tady bylo řečeno už někým předemnou: "Chci umět neškodné triky lusknutím prstu" je magický ekvivalent "Chci umět házet kolem sebe vtipné hlášky."
To sice zaznělo, ale nesouhlasím. "Vtipný trik" svázat někomu tkaničky k sobě může být velmi snadno dost silný bojový manévr. Přesněji hráč šotka to následně podal slovy "napřed mu trikem obout boty a pak mu svázat tkaničky k sobě". Trik, kdy pomocí lusknutí prstů někoho zbaví oblečení mi taky nepřijde ekvivalent vtipné hlášky, třeba když by to šotek předvedl na nějaké audienci u krále.

Druhá věc - nebyl jsem dojmu, že daný hráč hraje šotka přesně tím stylem, jakým jsem to viděl, totiž že to provede v každé scéně. Nejlépe hned po jejím popisu.
"Ahoj trpalíku, rád tě poznávám - lusk - máš růžové vousy" (opět doslova, i když z dalšího hraní si nejsem jist, zda se takhle akce skutečně zapsala do herního světa, nejspíše ne.) Další použití - v té samé scéně - mělo být na první NPC. Přičemž vysvětloval, že by to měl být běžný trik vrozený šotkům, nikoliv kouzlo jako takové (a tedy bez použití magenergie = bez omezení).
Ani to nemělo souvislost s tím, že jeho postava je vlastně strašně mocná, to vysvětloval až později v souvislosti s tím, co je jeho postava zač a jak by se měla chovat - tedy že si dělá srandu, ale není sebevrah, takže by sice mohl smáznout draka jedním kouzlem, ale pro srandu si raději vyčaruje čtyřruční dýku a bude ho bodat do šupin. Ale když by šlo o nějaké skutečné ohrožení jeho města, tak by prostě zasáhl celou svou mocí.

Měl jsem z toho silný pocit, že tomu hráči jde o to, aby si dělal neustále ze všeho a všech srandu, neměl to ničím omezené, a když by někdo chtěl jeho postavu skutečně zabít nebo zasáhnout na jiném citlivém místě, tak to nepůjde.
Začínám mít podezření, zda jsem s tímto hráčem před nějakými patnácti dvaceti lety v nějaké skupině zkusmo nehrál, ale to už asi nezjistím. Možná jen maluju nasírajícího šotka na zeď. Asi se po nějakém čase půjdu na jejich hru podívat, abych překonal své předsudky a udělal si lepší názor.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od MarkyParky »

Jerson píše: "Vtipný trik" svázat někomu tkaničky k sobě může být velmi snadno dost silný bojový manévr. Přesněji hráč šotka to následně podal slovy "napřed mu trikem obout boty a pak mu svázat tkaničky k sobě".
To už ale trochu nepadá do kategorie "Neškodné triky", ne?

Nebo tomu nerozumím. Buďto dělá něškodné triky a pak by měly být neškodné. Nebo umí efektivně svázat postavě nohy, ale pak to není dělání neškodných triků.

Jerson píše:Trik, kdy pomocí lusknutí prstů někoho zbaví oblečení mi taky nepřijde ekvivalent vtipné hlášky, třeba když by to šotek předvedl na nějaké audienci u krále.
Je to ekvivalent toho, kdyby dotyčného třeba schválně polil vínem na hostině nebo mu stáhl kalhoty, když za ním stojí. Což jsou pořád nemagické "vtípky".


Nicméně - celkově mám pocit, že to jako vidíme stejně, resp. vidíme stejně, kde je problém - ve snaze dělat si pořád ze všeho strandu. Jen mi přijde, že koukáš na realizaci problému skrze magii jako na příčinu, zatímco já tvrdím, že příčina je jinde a magie je jen prostředek. A kdyby nebyla dostupná, bude stejné "vtípky" realizovat jinými prostředky.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od Jerson »

No však o tomu mluvím - on to podával jako neškodné triky, ale mě hned napadlo, kolik sviňáren se s tím dá reálně provést, a že nic jako "neškodný trik" neexistuje, pokud ho můžeš provést i proti vůli dotčených postav. "Trik, který přímo nezraňuje" je přesnější.
Jo, teď jsem si vzpomněl, že také řekl "nikdy přímo nezabíjí, protože to není zábava - ale vyčarovat někomu tunový balvan nad hlavou není přímo zabití, protože dotyčný má vždycky možnost uskočit, a když ne, je to jeho chyba."
Takže ... asi tak. "Neškodný" trik.
MarkyParky píše: 25. 9. 2020, 09:22 Je to ekvivalent toho, kdyby dotyčného třeba schválně polil vínem na hostině nebo mu stáhl kalhoty, když za ním stojí. Což jsou pořád nemagické "vtípky".
Rozdíl je v tom, že když by to musel udělal fyzicky, tak se k dotyčnému musí dostat nablízko, a v tom brání další hosté, strážní, členové družiny, atd. Druhá věc je, že když to udělá sám a fyzicky, je jasné, že to udělal on. Lusknutí prstů někde z řady přihlížejících nemá ani jednu nevýhodu předchozí možnosti, a může tomu zabránit leda připravený čaroděj nebo nějaká antišotčí ochrana (když to nemá být magie, ale "trik".)

Protože postavy, které dělají takové fórky osobně a "nemagicky" - přesněji bez instatnního lusknutí prsty - jsem zažil taky, a velmi rychle skončí tak, že si na ně okolí dává pozor, nebo s pěstí v obličeji, nebo v šatlavě, nebo rozšmelcované (to jsem tedy nezažil, ale moc nechybělo), protože je jasný původce. Navíc když ti někdo ze srandy prasečí nos a ty ho zabiješ, tak máš pořád prasečí nos. A když by na tebe chtěl chrstnout kýbl s močí, tak si pro jen musí sám dojít a riskovat, že si polije boty.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Jerson hraje Dračák

Příspěvek od MarkyParky »

Jerson píše:Rozdíl je v tom, že když by to musel udělal fyzicky, tak se k dotyčnému musí dostat nablízko, a v tom brání další hosté, strážní, členové družiny, atd. Druhá věc je, že když to udělá sám a fyzicky, je jasné, že to udělal on. Lusknutí prstů někde z řady přihlížejících nemá ani jednu nevýhodu předchozí možnosti, a může tomu zabránit leda připravený čaroděj nebo nějaká antišotčí ochrana (když to nemá být magie, ale "trik".)
Promiň, ale to už jsme úplně někde jinde - v nějakém nekonzistentním světě, kde šotek žije právě jeden a králové jsou absolutní dementi, když nemají při audienci alespoň jeden paušálně seslaný detect magic.

Naprosto netuším, proč by za magický fórek nemohla v silně magickém světě dostat postava úplně stejně za uši, jako za nemagický.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů