Krotitelé draků

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Krotitelé draků

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D www.krotiteledraku.cz

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

https://www.facebook.com/Krotitelé-drak ... 407906291/
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

Ahoj, tak jsme spustili novou fázi stránek www.krotiteledraku.cz, kde budeme postupně každý týden zveřejňovat nové postavy a herce, kteří budou v naší show hrát... Mrkněte, řekněte, jestli se vám to líbí, na co se těšíte a čeho se bojíte a tak... :-D Feedback appreciated! :-D
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od York »

Ladislav.Karpianus píše: 20. 2. 2019, 14:24 Ahoj, tak jsme spustili novou fázi stránek www.krotiteledraku.cz, kde budeme postupně každý týden zveřejňovat nové postavy a herce, kteří budou v naší show hrát... Mrkněte, řekněte, jestli se vám to líbí, na co se těšíte a čeho se bojíte a tak... :-D Feedback appreciated! :-D
Pokud chceš opravdu feedback, tak je potřeba říct k čemu. Postupné vypouštění informací je sice super maketingová strategie, ale ne až tak super, když chceš s něčím pomoct.

Na druhou stranu ty máš nepochybně s produkcí televizních pořadů mnohem víc zkušeností než my, takže já se naopak těším, že se poučím, kdybych se náhodou někdy chtěl do něčeho podobného pouštět ;-)

Nějaké postřehy k podobnému projektu Matta Colvilla jsou případně tady.
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

To kerujou lidi na d20 do projektu Matthew mercera. Ne? Tohle bude strihane. S postpprodukci. Takže se to bude blížit víc spis force grey sérii (jestli znáte). Vím ze už v ČR byl jeden homemade projekt (zapomněl jsem na název). Byl obdivuhodný, jen tam z toho děsně cisela nevýhoda malého rozpočtu a trochu strnulost nehercu. Čímž neříkám, ze se u Krotitelu draku hereckých výkonu nebojím. Ale aspoň jsou to lidi zvykli na kamery, tak uvidíme. :-)
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od York »

Ladislav.Karpianus píše: 20. 2. 2019, 16:58To kerujou lidi na d20 do projektu Matthew mercera.
Tu diskusi jsem založil já ;-)

Ladislav.Karpianus píše: 20. 2. 2019, 16:58Tohle bude strihane. S postpprodukci. Takže se to bude blížit víc spis force grey sérii (jestli znáte). Vím ze už v ČR byl jeden homemade projekt (zapomněl jsem na název). Byl obdivuhodný, jen tam z toho děsně cisela nevýhoda malého rozpočtu a trochu strnulost nehercu. Čímž neříkám, ze se u Krotitelu draku hereckých výkonu nebojím. Ale aspoň jsou to lidi zvykli na kamery, tak uvidíme. :-)
Já vám v tomhle hrozně fandím - pokud se to povede, tak to u nás může hodně pomoct s propagací všech RPGček.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ShadoWWW »

Pokud tam budeš mít profi herce, pak by to mohl být největší počin na propagaci RPG v ČR od dob vydání DrD 1.0.

Rada do začátku: pokud budeš volit mezi plynulostí hraní a přesným dodržením pravidel, pak vol plynulost.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

Hele, jsou to herci. Ale není to druhá kampaň critical role. Nehráli spolu tři nebo dva roky. Ale zkouším predtim hrát už asi rok. Poznámkuju jim to. A ano. Shadowe, díky za poznámku. Vzhledem k tomu, ze je to strihany, dochazim k přesvědčeni, ze to musí být railroad s malým prostorem pro improvizaci.
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od York »

Ladislav.Karpianus píše: 21. 2. 2019, 00:50Vzhledem k tomu, ze je to strihany, dochazim k přesvědčeni, ze to musí být railroad s malým prostorem pro improvizaci.
To bych čekal spíš naopak.

Na druhou stranu pokud jsou na railroad zvyklí, tak pro ně asi bude jednodušší hrát podle připraveného scénáře, než se učit jiný styl hry...
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Jerson »

Ladislav.Karpianus píše: 20. 2. 2019, 16:58 Vím ze už v ČR byl jeden homemade projekt (zapomněl jsem na název). Byl obdivuhodný, jen tam z toho děsně cisela nevýhoda malého rozpočtu a trochu strnulost nehercu.
Máš namysli Strangers nad Dragons?
Neherci tam byli pořád o třídu uvolněnější než neherci v Dračáku.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od PetrH »

Ladislav.Karpianus píše: 21. 2. 2019, 00:50 ...Vzhledem k tomu, ze je to strihany, dochazim k přesvědčeni, ze to musí být railroad s malým prostorem pro improvizaci.
škoda, web v sobě nese keywords... "Zábavná improvizační show plná nečekaných zvratů a šílené improvizace."
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

Já to myslel tak, ze k tomu chci přistupovat trochu jako Christopher Perkins píše v takových těch bozích sebraných spisech z jeho blogu (tuším ještě k 4 edici). Co jedno hraní, to epizoda seriálu. S vymýšlenym tématem nebo nějakou priprietou, hadankou, twistem. A ta improvizace už bude na hracich, jak to překonají. Plus na roleplay mezi nimi, což už teď generuje fakt vtipné situace.

Nepůjde to dělat a la Mercer, kde se mu warlock rozhodne, ze vypluje na moře a on tím úplně přizpůsobí kampaň. Ač mám takový sandbox rad a vlastně vždycky ho hraju ve svých hraní (ať už naživo nebo přes fantasy grounds), tady to proste nepůjde.

Btw: Dracak neznám!
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ShadoWWW »

Strangers nad Dragons jsou dobří. Škoda, že už nepokračovali. Rozhodně nejbližší tomu, co by se dalo označit za "český Critical Role". Profi produkce a profi herci by to ale pozvedli na o dost vyšší úroveň.

Ono "hrát" (ve smyslu hráčů) stolní RPG před kamerou a "hrát" (ve smyslu herců) stolní RPG před kamerou jsou dvě odlišné věci, pro které je mnoho společného, ale i dost odlišného. Hráči se mohou u hry skvěle bavit, ale diváci sledující jejich hraní se mohou kousat nudou. Najít ten recept, kdy se budou bavit obě strany, je umění. Zkušenosti ze světa ukazují, že kvalitní produkce, zkušenní herci/dabéři a rules-light přístup tomu dost pomáhá, stejně jako sestříhání pro diváka nudných hluchých záběrů.

Těžko říct, jak Krotitelé draků uspějí. Prvotní railroading není nic proti ničemu. Skupina se musí sehrát, herci se musí vžít do svých rolí, hráči si musí osahat a vžít herní mechanismy. Až pak většinou začíná ta pravá, nenucená, ostřílená improvizace.

Critical Role, tím, čím je, taky nevznikl ze dne na den. Když se podíváte na první díl první série a první díl druhé série, je to pořádný rozdíl k lepšímu. A shodou okolností tento týden slaví obrovský milník, že 21. 2. 2019 se odtrhávají od Geek & Sundry a vytvoří svůj vlastní kanál.

Osobně mě ale ty čtyřhodinová videa nebaví. Sestříhaný Force Grey mě bavil mnohem víc.

EDIT: Ha. Ladislav.Karpianus poslal svůj post pár sekund přede mnou.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

My už několikrát zkoušeli. A ještě před natáčením budeme. Aby se ti lidé dobře znali a aby si zvykli na pravidla. Aby příběh nezacinal “přišli jste každý zvlášť do hospody, co děláte?”

Upřímně - na začátku jsem stal před velkou otázkou. Mít v projektu fakt megahvezdy, kterým to bude u prdele a bude to znát a nebudou sehrani (z toho důvodu třeba nemám rad to video, kde hraje mercer s Vinem Dieselem) a nebo herce, co jsou známí, ale nejsou to Karlove Gottove. :-) Zvolil jsem druhou variantu, lidi ze serialu a divadla, kteří se už trochu znají, protože ten pocit “party” a “kamosu” někde v druhem plánu je podle mě taky hodně důležitý.

Na critical role koukám. Nebo jsem spis koukaL. Je to na mě moc dlouhý už taky. Force Grey je pro nás jasná reference. A nové teď Relics and Rarities, který já tedy povazuju za naprosto bozi.
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Paul »

Railroad?

Fajn, ale ať je tam aspoň zdání nějakého rozhodování.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

I railroad má dvě koleje. Jinak by to byl monorail.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů