Krotitelé draků

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Tlačítko zešedlo, je to v hajzlu. Můžeme dalších deset let skuhrat, jak ty rpgčka mimo komunitu nikdo nezná, nikdo to nepropaguje a nikdo netahá nové hráče.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ShadoWWW »

Na jejich FB už je reakce autorů.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Krotitelé draků píše:Kampaň je u konce a nám se během ní povedlo na tohle překrásné hobby vybrat přes více jak 400 tisíc korun! Stále to ale bohužel nestačilo na naši cílovou částku. Mrzí nás to. Velice. Ale z chyb je nutné si brát ponaučení a my si jich i díky vašim komentářům, poznámkám a nápadům vzali vrchovatě! :-D
Na začátku jsme měli příliš velké oči, vybíraná částka byla příliš vysoká a během kampaně jsme měli zveřejnit alespoň dva díly, abychom vás přesvědčili o kvalitě připravované série. Stejně tak i naší fanouškovskou základnu jsme měli budovat spíše postupně, než během kampaně, na což se budeme soustředit v následujících týdnech a měsících.
Krotitelé draků totiž rozhodně nekončí! Jednáme s několika subjekty o velice výhodném pronájmu prostor k pravidelnému streamování, u kterého by produkční náklady byly jen zlomkové, než u sestříhaného formátu, který jsme představili.
Zároveň chystáme založit patron účet, přes který nás stále můžete podpořit, pokud budoucnosti tohoto formátu a propagaci stolních RPG obecně stále dáváte šanci.
Děkujeme nesmírně všem backerům za sdílení a podporu!!! Jako dárek jen pro vás do konce týdne zveřejníme nesestříhanou, několikahodinovou verzi přímo z natáčení, kde se můžete podívat, jak se příběh Krotitelů draků dál odvíjel!
Děkujeme také našemu hlavnímu mediálnímu partnerovi Fantasymag.cz, ale i dalším partnerům, především Pevnosti, časopisu SCORE, XB-1 a dokonce i serveru Aktuálně.cz, že o nás psali a pomáhali nám s propagací nejen nás, ale i stolních RPGček všeobecně! Proto jsme to dělali a dělat budeme i dál! Děkujeme také sponzorům, především Fantasyobchod.cz, DANTE Woodworks, Prusa Research 3D printers nakladatelstvím Mytago a FANTOM Print a dalším, že do toho s námi šli!
Něco končí. Ale něco jiného zase začíná! Snažíme se z toho poučit, ale brát to se vztyčenou hlavou. Zůstaňte nám nakloněni, už za několik dnů, maximálně týdnů dáme vědět, co dalšího pro vás máme v plánu!
Vaši
Krotitelé draků
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Jerson »

OnGe píše: 22. 7. 2019, 15:22 Unikátní to rozhodně je, protože nic srovnatelného prostě nemáme. Jako fakt, ani náhodou. Že borci natočí jak pět sezení hrajou dračák se na stejnou lajnu postavit nedá.
Jako člověk, který youtube pořady sleduje jen občas a ty s hraním RPG prakticky vůbec můžu říct, že mezi první dílem Krotitelů a prvním dílem Strangers and Dragons jsem rozdíl viděl - v tom, že ve SaD se v prvních 20 minutách stane něco zajímavého.

Já nemám pocit, že je to drahé - mám pocit (který jsem Ladislavovi už napsal), že cílová částka je moc vysoká a že výsledná kvalita daná profi vybavením a postprodukcí nevyváží o řád vyšší potřebné náklady. To, že kvalita se podle mě odvíjí v prvé řadě od hráčů a v druhé řadě od vedení hry jsem už zmiňoval, a ani jedno v Krotitelích nevidím jako nadprůměrné.
Další věc je, že "amatérský" pořád měl obdobné množství shlédnutí a hlavně lajků jako první "profi" video Krotitelů. Takže dost možná nejsem sám, kdo neviděl žádný podstatný rozdíl.

Hlavně jsem ale ve shodě s dalšími lidmi říkal, že by bylo lepší mít napřed nějaký youtube pořad, který by měl diváky a komunitu, na které by se se Startovačem dalo stavět. A nikoliv že se komunita bude tvořit až díky Startovači a hlavně s více než polovičním podílem sponzorů, kteří nejspíš berou svou účast jako investici do reklamy.

Ostatně pokud vydají nesestříhanou verzi jejich hraní, budeme moct porovnat výkony bez oněch dodatečných postprodukčních investic. Hlavně pokud má někdo dojem, že se povědomí o RPG šíří pomocí sledování hraní jiných lidí na Youtube, tak zatím jsem narazil jen na jednu takovou hráčku, o které mám informaci z páté ruky. Své známé, kteří sami projevili zájem si zahrát, jsem jen horkotěžko dokázal přesvědčit, aby se na Krotitele podívali a jejich reakce byla ve stylu "Viděla jsem - já vím jak se hraje Dračák".

Považuju za užitečnější mít hru a tu rozšiřovat mezi hráče i nehráče pomocí otevřených hraní.

Btw. své komentáře a výhrady jsem Ladislavovi průběžně psal, nicméně jsem se zcela zdržel všeho, co by mohlo působit jako veřejná kritika. Pokud je jedinou povolenou reakcí plácání po zádech a přesvědčování, že všechno udělali dobře a přesto neuspěli, tak to není můj styl - já se vždycky snažím zjistit, proč věci nefungují tak jak mají a co by se na nich dalo zlepšit.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše: 22. 7. 2019, 15:49 Já nemám pocit, že je to drahé - mám pocit (který jsem Ladislavovi už napsal), že cílová částka je moc vysoká a že výsledná kvalita daná profi vybavením a postprodukcí nevyváží o řád vyšší potřebné náklady.
Co jsou to "o řád vyšší potřebné náklady"?
Jerson píše: 22. 7. 2019, 15:49Další věc je, že "amatérský" pořád měl obdobné množství shlédnutí a hlavně lajků jako první "profi" video Krotitelů. Takže dost možná nejsem sám, kdo neviděl žádný podstatný rozdíl.
Shlédnutí a lajky jsou bez kontextu metrika dokonale k ničemu. Tyhle parametry jsou zajímavé v čase a v překryvu s událostmi. Taky je důležitá věc srovnávat srovnatelná časová období. Hlavně to ale nemůžeš brát moc jako měřítko kvality, protože pak ti vyjde, že Gott zpívá 33x hůř než Marry Poppins, což je sice data driven, ale pořád to není moc určující.
Jerson píše: 22. 7. 2019, 15:49Btw. své komentáře a výhrady jsem Ladislavovi průběžně psal, nicméně jsem se zcela zdržel všeho, co by mohlo působit jako veřejná kritika. Pokud je jedinou povolenou reakcí plácání po zádech a přesvědčování, že všechno udělali dobře a přesto neuspěli, tak to není můj styl - já se vždycky snažím zjistit, proč věci nefungují tak jak mají a co by se na nich dalo zlepšit.
Hele, tohle musím rozebrat ve třech bodech:

1) schopnost vymyslet řadu důvodů, proč něco nefunguje a řadu nápadů jak by to fungovat mělo ti nikdo neupírá. Jak se ty důvody protínají s realitou a jak jsou ty nápady funkční je zas docela jiný příběh. Zpravidla se to pozná až experimentálně.

2) reagovat můžeš jak chceš. To ale neznamená, že se s tvou reakcí musejí lidi ztotožnit. Když to děláš veřejně, tak lidi na tvé reakce reagují - taky jak chtějí. Je pro tebe snad jediná povolená reakce: "Ano, Jerson má pravdu, konečně to někdo řekl nahlas"?

3) nemusíš být kuchař, abys poznal, že máš hovno na talíři. Je naprosto v pořádku si stěžovat, že to hovno smrdí. Když ale začneš vymýšlet, že by to hovno mělo být pořádně naleštěné a že bys ho podával výhradně se šípkovou omáčkou, tak většinou lidi začne zajímat, jestli tenhle názor vychází z nějaké zkušenosti a vědění, nebo jestli je to jen takové plácání.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Jak jsem říkal, že to budu trochu pitvat, tak tady je pitevní zpráva:

Vybralo se 432 150 Kč (72 %)
Přispělo 145 lidí (před skončením to bylo kolem 190, tak hádám, že rozdíl vznikl tím, že někteří lidé rušili své příhozy, aby si mohli vzít něco jiného - což se u startovače musí řešit by request, nedá se to normálně překliknout jako na kickstarteru. Možná je to jiný důvod. Každopádně teď je tam číslo 145).

Pokud odečteme částky za 40 000 tiery, u kterých předpokládám, že se jedná o sponzory a 4 000 co přihodil přímo LK, zbyde částka 148 150 Kč na 137 startérů. Budu operovat s těmito čísly, protože mě zajímá spíš ten crowd než sponzoři.

Vybraná částka je dle mého vynikající. Můj odhad na teoretický strop české RPG scény byl 150 000 a spíš jsem počítal, že se vybere kolem 100 000. Jestli někdo dal těch 40k jako jednotlivec, znamenalo by to, že výsledek předčil všechna má očekávání.

Průměrná výše příspěvku je 1 081 Kč, což není vůbec málo.

9 lidí přispělo, aniž by si vybrali jakoukoliv odměnu - tj. nechtěli nic víc než aby se to realizovalo.

Nejdražší ne-40k odměna byla za 11 000, což je velmi pěkný úlovek.

Co naopak bylo méně než jsem čekal byl počet lidí, co přispěli. Čekal jsem řádově stovky, nebyly to ani dvě stovky. O to úctyhodnější je vybraná částka.

Zajímavé je, že cca 2 100 lidí projekt olajkovalo na startovači, 3 575 lajkuje facebookovou stránku a ještě o něco málo víc jí sleduje. Pokud vyjdu z těhle čísel, tak necelých 60 % facebookových lajkujících olajkovalo stránku na startovači a necelá 4 % přispěla nějakou čáskou. Propagace lajků na startovač mi přijde překvapivě vysoká, naopak množství lidí, co pustí chlup, překvapivě nízké. U lajků na startovači bych čekal tak 10 % platících. Takže "sharing is caring" frčí, jen to tak nějak nestačí. Nepřekvapivě.

Propagace probíhala na facebooku, mimo to počítám, že existuje nějaký mailinglist a celou akci pokryla média až nad poměry dobře. Články byly na i na mainstreamu jako Aktuálně.cz a dokonce i v TV magazínu (což je vysloveně haluz). Tím pádem je dost těžké odhadovat, kolik lidí bylo reálně oslovených a jaký byl její koverzní poměr.

Mezi startéry jsem našel jen několik málo lidí, které znám z internetů. Což nemusí moc znamenat, třeba na startovači prostě vystupují pod jinou identitou než znám. Pokud bych chtěl vyjít z těch, co dokážu identifikovat a chtěl centrovat českou RPG komunitu na nejdůležitější a druhý nejdůležitější web o RPG - tak je tahle komunita totálně k ničemu. Realita je naštěstí spíš taková, že oba nejvýznamější weby jsou dokonale bezvýznamné.

Co se týká průběhu kampaně, tak bych viděl chybu v občas špatně linkovaných odkazech a vůbec botách co vznikaly při editaci stránky a mizely až dodatečně. To je ovšem dílčí nedostatek a nevěřím, že by na výsledek měl výrazný vliv. Za závažnou chybu bych považoval odkrývání odměn po 100k. Jednak ty lidi není tolik na co lákat a jednak když je na startovači problém navyšovat příhozy a měnit odměny, tak je tohle dost pitomá strategie. Třeba tu nejluxusnější odměnu, co se měla objevit po 500k nikdo ani neviděl.

Celkově bych to hodnotil tak, že český crowdfunging stojí sice za bačkoru, ale už to alespoň není stará bačkora jako pár let zpátky. Kolem roku 2050 tu asi i půjde něco dělat bez monolitního kapitálu.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od boubaque »

OnGe, přijde mi, že vycházíš z toho, že existuje nějaký alespoň většinový konsensus mezi lidmi okolo RPG v ČR (a SR), že Krotitelé draků stojí za podporu. Mně taky připadá, že těch cca 140 lidí, kteří přispěli, je málo, ale myslím si, že je to právě z tohohle důvodu. Znám osobně celkem dost lidí, kteří si řekli "meh" nebo jim to prošlo jedním uchem tam, druhým ven, a i nějaké takové, kteří byli vůči KD naladění negativně (přičemž důvodem byla nejspíš ve všech případech Končina). Když prodaných kusů Taurilu je víc než backerů Krotitelů draků (ano, vím, že rok a půl prodeje finálního produktu je něco jiného než pár týdnů Startovače), myslím si, že důvody není možné hledat jen v marnosti komunity a špatném načasování odhalování odměn.

Podle mě projekt, který by měl jakýs takýs konsensus o vhodnosti podpory, by měl v ČR získat několik stovek backerů ochotných poskytnout aspoň jednotky stovek korun. Opěrným bodem je mi rozprodaný náklad Příběhů Impéria (cca 500) a návštěvnost Gameconu (cca 800), kde odhaduju počet účastníků zhruba odpovídající počtu RPGčkařů ochotných dát za něco peníze, ale střílím od boku a možná naivně, protože to předpokládá, že všichni ti, které na Gameconu RPG nezajímají (jichž je asi většina), mají někde mimo Pardubice RPGčkaře relativně schopného pustit nějaký chlup, který se na Gamecon z různých důvodů nevypravil.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od York »

boubaque píše: 22. 7. 2019, 22:39Podle mě projekt, který by měl jakýs takýs konsensus o vhodnosti podpory, by měl v ČR získat několik stovek backerů ochotných poskytnout aspoň jednotky stovek korun. Opěrným bodem je mi rozprodaný náklad Příběhů Impéria (cca 500) a návštěvnost Gameconu (cca 800), kde odhaduju počet účastníků zhruba odpovídající počtu RPGčkařů ochotných dát za něco peníze, ale střílím od boku a možná naivně, protože to předpokládá, že všichni ti, které na Gameconu RPG nezajímají (jichž je asi většina), mají někde mimo Pardubice RPGčkaře relativně schopného pustit nějaký chlup, který se na Gamecon z různých důvodů nevypravil.
Tohle je úplně chybná úvaha. Gamecon není crowdfundovaný projekt, Gamecon je událost, za kterou platí účastníci (plus to financují sponzoři).

Tauril je asi trochu blíž - část zákazníků si to nepochybně koupila proto, že chtějí autory podpořit, ale hrát to sami neplánují.

Oproti tomu máš crowdfunding projektu, kterej ještě vůbec neexistuje, takže drtivá většina backerů skoro určitě prostě jen chce autory podpořit, případně si kupují odměny na kickstarteru.

Spojení crowdfundovacího potenciálu RPGčkařů jako celku s crowdfundingem konkrétního projektu je taky dost ošidné. Každej projekt má vlastní fanovskou základnu, klidně prakticky disjunktní. Průnik tvoří pouze lidi, kteří podpoří jakejkoliv aspoň trochu smysluplnej RPG-related projekt, kterej je možný podpořit. A těch samozřejmě moc nebude.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ilgir »

Boubaque: Crowdfunding a prodej v retailu se nedá srovnávat. Přes Startovač jsem "prodal" asi 40 Urbánií, v retailu přes 300, ale za mnohem delší dobu. Nevypovídá to vůbec nic o ničem...
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od boubaque »

Mně přijde, že všechny ty výtky už píšu ve svém příspěvku. A všechno to jsou výtky k tomu druhému odstavci. Taky si ovšem nemyslím, že by mohl existovat projekt, který osloví všechny potenciálně platící podporovatele.

Je ale myslím dobré vzít do úvahy, že Tauril ani Příběhy třeba neměly takovou propagaci, nakolik si to pamatuju a minimálně Příběhy jsou zajímavé jen pro poměrně úzký výsek z množiny RPGčkařů. KD by měli cílit na hráče D&D plus fanoušky Končiny, navíc na všechny, kteří v tom vidí podporu RPG obecně. To je celkově myslím dost široký záběr, a sehnat pár stovek lidí, kteří dají, plácnu, dvě stovky, mi připadá s tímhle záběrem jako věc, které se dá dosáhnout. Což neznamená, že by třeba tu kampaň dotáhli na požadovanou částku, ale projekt, který žádá několik stovek tisíc v prostředí, kde jsou určitě stovky a možná i nějaké tisíce lidí, kteří jsou opakovaně schopní koupit produkt spojený s RPG, by měl počet backerů pod 150 považovat za hlavní problém.
York píše:Tauril je asi trochu blíž - část zákazníků si to nepochybně koupila proto, že chtějí autory podpořit, ale hrát to sami neplánují.
Co jsem se koukal na jména backerů, tak pokud nejde o shodu jmen, některá jména vypadala, že jsou docela známé v oblasti filmu/televize/divadla, aniž by se o nich vědělo mezi RPGčkaři (že s RPG mají něco společného). Takže lidé, kteří chtěli podpořit projekt, aniž by měli sami zájem KD moc sledovat, byli mezi backery zřejmě taky.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od York »

boubaque píše: 22. 7. 2019, 23:54Takže lidé, kteří chtěli podpořit projekt, aniž by měli sami zájem KD moc sledovat, byli mezi backery zřejmě taky.
No já bych právě čekal, že jich bude drtivá většina.

Kdybys měl zavedenej youtube channel s několika tisíci subscriberů, kteří čekají na každý další video, a chtěl jsi třeba nakoupit lepší hardware, tak pak samozřejmě většinu backerů najdeš mezi nima. Když ale nemáš nic a chceš ho prodat, tak dost těžko najdeš lidi, kteří předem vědí, že to budou chtít sledovat od začátku až do konce.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ShadoWWW »

Mě překvapila uživatelská nepřívětivost a neflexibilita Startovače. Zlatý KickStarter.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ShadoWWW »

boubaque píše:přičemž důvodem byla nejspíš ve všech případech Končina
Jak to myslíš? Myslíš tím tu kauzu se satyry a vílami, nebo ještě něco jiného?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Quentin »

boubaque píše: 22. 7. 2019, 22:39OnGe, přijde mi, že vycházíš z toho, že existuje nějaký alespoň většinový konsensus mezi lidmi okolo RPG v ČR (a SR), že Krotitelé draků stojí za podporu.
Souhlas, v mém okolí ten hype docela zabral a po zveřejnění prologu zase rychle odešel.

Ale třeba se dají na to obyčejné streamování, rozehrají se, a další pokus bude lepší.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ShadoWWW »

a další pokus bude lepší.
Klidně se vsadím, že nebude.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů