Drd2 dobrodružství

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Hrdásek

Drd2 dobrodružství

Příspěvek od Hrdásek »

Dobrý den, chěl bych se zeptat jestly někdo hraje DrD2 a nechtěI by se podělit o svoji tvorbu příběhu a dobrodružství.
Zkoušel jsem napsat svůj příběh ale bohužel vždicky se někde zaseknu a nevím jak dál.
Tak jsem už vzdal to že napíšu vlastní příběh.
Proto bych vás chtěl poprosit jestly by jste se nepodělili o svoji tvorbu a nebo mě neporadili kde se dá nějaký příběh sehnat nebo koupit.

Děkuji za odpověd
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od OnGe »

Nedělej příběh, ale jen základní zápletku. Prostě to, jak a proč to začne. Víc nepotřebuješ. Zbytek se vyvine při hře... úplně jinak, než by sis to vymyslel :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Hrdásek

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od Hrdásek »

Jsem nováček v hraní DrD tak že si nechám poradit a budu moc rád za každou radu chtěl jsem to mít napsaný tak jako že co věechno by se mohlo stát v tom a tom městě na tom a tom místě a co tam třeba najdou.
Tak že mě radíš vymyslet jenom zápletku a zbytek nechat na hráčích?
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od Sparkle »

Hotových dobrodružství přímo pro Drd2 ještě moc není (něco myslím vyšlo v Drakkaru http://drakkar.rpgplanet.cz/ ), pokud ti to nebude stačit tak doporučuju pořídit něco pro jiný systém a předělat si tam statistiky nepřátel atd. do Drd2.

Hotová dobrodružství máš například tu: http://gamecon.cz/drd/starsi-dobrodruzstvi (v češtině, původně pro starý dračák)

Nebo v angličtině: http://www.rpgarchive.com/

A dovolím si přihřát svoji polívčičku: viewforum.php?f=271
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od OnGe »

I tak by se to dalo říct. Samozřejmě je sem tam potřeba, aby vypravěč hráčům předhodil něco, čeho se můžou chytit, ale to nemá moc cenu připravovat předem. Pokud nechceš hráče přímo vodit za ručičku, stejně vždycky utečou mimo připravené hřiště. RPG je spíš o improvizaci a vymýšlení za pochodu.

Pokud ale chceš přímo připravené hřiště, tak se dá použít třeba celkem klasický Bílý hrad. Není to sice DrD2, je to zamýšlené pro poněkud jiný styl hry, ale použít by se to snad dalo. K nalezení zde: viewtopic.php?f=111&t=10256&p=384393&hi ... ad#p384393
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Hrdásek
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 10. 2013, 14:07

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od Hrdásek »

Gamecon jsem se dival ale maji to v pdf a neslo me upravit text.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od Ecthelion »

Hrdásek: Nejdřív ze všeho vítej na Fóru. Pokud se tu ukáže Faskal, tak určitě dostaneš něco plyšového na čekání v řadě. :wink:
Hrdásek píše:Zkoušel jsem napsat svůj příběh ale bohužel vždicky se někde zaseknu a nevím jak dál.
Tak jsem už vzdal to že napíšu vlastní příběh.
Co kdybys zkusil nahodit, co zatím máš? Můžeme ti s tím zkusit nějak poradit, případně házet nápady na vylepšení. Víc hlav cí ví. Určitě se nevzdávej, každý z nás nějak začínal. Tvoje první dorbodružství a příběhy nemusí být dokonalé, slouží k pobavení tebe a tvých kamarádů.

Zkus vymyslet hlavní zápletku, připrav si překážky na cestě, nějaké nepřátele, které hráči potkají... a máš to hlavní s čím musíš pracovat. Zkus mkrnout třeba na vypravěčské techniky, určitě některé z nich můžeš vyzkoušet a využít.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od crowen »

V Drakkare vyslo napriklad toto moje dobrodruzstvo pre DrD2.
drak

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od drak »

Ahoj,

zkusim ozivit tohle tema pro pripad ze by nekde byl nejaky ucelenejsi seznam dobrodruzstvi pro DrD2 :)
Nejaka dobrodruzstvi jsem samozrejme nasel (napr. v Drakkaru), neni taky problem predelavat dobrodruzstvi pro jine systemy nebo neco vymyslet. Jde mi spis o to jestli se DrD2 rozsirilo natolik ze existuje nejaky zajimavy komunitni web, ktery dobrodruzstvi a jine doplnky pro DrD2 dava dohromady, odkazuje atd. Inspirace se vzdy hodi. :)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od ShadoWWW »

Jde mi spis o to jestli se DrD2 rozsirilo natolik ze existuje nejaky zajimavy komunitni web, ktery dobrodruzstvi a jine doplnky pro DrD2 dava dohromady, odkazuje atd.
Takový web neexistuje. To něco málo, co se tvoří, je v Drakkaru.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od Majo »

Ahojte.
Nevznikli medzičasom nejaké dobrodružstvá pre DRD2 ktoré sa dajú nájsť na nete?
Uživatelský avatar
Lord
Příspěvky: 55
Registrován: 23. 1. 2016, 18:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od Lord »

V DrD2 je mimo jiné v základnim bestiáři u každé věci nahozeno několik situací... Dá se kouknout a něčeho se chytit. Udělat kostru a zbytek řešit improvizací, jelikož hráči mají vlastní hlavu. Nalajnovaný dobrodružství jako je Bílý hrad - ano je i v DrD2... Je na prd, vodil bys je za ručičku, jako by jsi psal knížku :wink: lepší máte udělat základmí zápletku a potom si připravit pár situací co se mohou stát a ty ve vhodné chvíli do hry zapojit.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16380
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od MarkyParky »

Majo:

Podívej se do http://drakkar.sk/ Drakkaru, několik kousků se tam najde.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od Jezus »

Nechce se mi zakládat nové téma, tak si zaparatizuji na podobném...

Chtěl bych sebrat inspiraci na vykonávací dobrodružství své nové DrD2 kampaně. Systém znát nemusíte, jde mi jen o krátkou inspiraci od komunity RPGfóra (respektive těch, co půjdou kolem).

1) asociace - kdo máte náladu, zkuste prosím napsat pár slov (asociací), která vás napadnou na libovolnou kombinaci slov ze dvou (nebo více) různých řádků ze seznamu níže. Prostě asociace :-)
Asociace píše:Pivo, mládí, revolta, závazek.
Nová seznámení, začátky, změny, výlet z hnízda.
Svarožič, Bůh slunce a ohně, úroda, pole, vesnice.
Erben, Němcová, pověsti, pohádky, baba Jaga, polednice.
Černý háj, řeka, "mladá divočina" - křoviska, březové a olšové háje, Snový svět.
Lidé a půlčíci, možná přijde i trpaslík, tajemní elfové.
Přísný ale spravedlivý velekněz, starý kněz v novém, tajný kult.
Pašeráci, pytláci, vždycky jsou tu nějací skřeti. Obří pavouk. Černé kuře. Rusalky.
Léta žár, mlhy jara, bouře, požár, tajné skutky.
Nebezpečí pro: děti, zvířátka, půlčíky, důležité osoby, věci, zájmy. Žádné přímé nebezpečí pro konkrétní věc.
2) Pár vět - kdo by se cítil kreativně může za použití pár věcí uvedených výše nastřelit název dobrodružství nebo jeho zápletku, část, vykopávku jednou dvěma větami.

Určitě není potřeba použít většinu z uvedeného, je to prostě paleta věcí, co mám k dispozici, z čehož nejspíš pokládám pár "háčků" (jak říká Markus), NPC, zájmů a tak. Navíc prostředí včetně některých NPC je už z poloviny uděláno z minulé kampaně. V zásadě se chci jen trochu nakopnout na úvodní dobrodružství, aby měla hra spád, než se postavy seznámí a rozehrají. Pak už mi sandboxové prostředí a hráči sami nagenerují dostatek obsahu.

3) Bonus - Pokud se chce někdo opravdu "vycajchnovat" může výše uvedený seznam obohatit o pseudokoncepty hlavních (mladých postav) a "ideální" náladu prvního dobrodružství, což jsou:
Bonus píše:Jiskrná rebelka; Malý velký parchant; Trpaslík v příliš těžké zbroji; princezna Mononoke;
&
pohádka/stará pověst/původní zaklínačské povídky
Ď.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Drd2 dobrodružství

Příspěvek od Markus »

Mlhy jara. Nová seznámení. Pivo. Černé kuře. Nebezpečí pro půlčíky.

>

Dlouhá cesta, hnusné počasí, vyčerpání. Z nohy se vynořuje zájezdní hostinec, konečně! V tomhle mizerném počasí je plný k prasknutí. Spousta zajímavých lidí. Ale co se to děje? Proč se ten půlčík láme v pase?

Dala by se na to vrstvit ještě další slova ze seznamu, ale nechci to moc specifikovat. :)
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů