DrD 1.7?

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Bifi »

York:
Čiže na otázku "prečo by to niekto chcel?" odpovedáš "lebo to chcem ja"?
Koľko z ľudí, ktorí do ruky chytili DrD1.6 alebo Shadowrun, vôbec vedelo o "preferenciách"?
Koľko ľudí zistí, že im niečo na ich aktuálnej hre nevyhovuje ani po domácich úpravách a je treba zmeniť systém?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Quentin »

artefaktů, potvor, nebo tak něčeho, protože to je přesně ten styl tvorby, o který mi vůbec nejde a kterého je všude plno.
Hej to neni pravda. Táhnu každovejkendové osmihodinovky a dogooglit se k nějakejm dungeonům nebo potvorám je pořád těžší a těžší. NPC, dobdrodružství, !one-page dungy!, monstra, zbraně, kouzla, mapy, random tabulky, malé i velké hexcrawly, artwork, kartičky ... doplňků nikdy není dost.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Pepa »

York má pravdu v jedné věci. Česká fantasy kampaňovitá hra na českém trhu neexistuje. (Pokud se mýlím, tak mne opravte. Za jediného zástupce by se dalo považovat DrD 2, ale jelikož to mi prostě tak nějak nevyhovuje, tak jsem prostě pro takové hraní bez systému.) Proto by se nějáká taková prostě udělat mohla, ale bojím se toho, co říká PardGalen. Bez oficiálního vydání to prostě zapadne.

@Jerson: Klidně tvoji Omegu hrát a gamemasterovat budu. Ale to musíš nejdřív sepsat pravidla... (Ta na kostce jsou prý už zastaralá.)
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od PardGalen »

York píše:Pro mě je to tak, že zajímavých settingů je fůra
Já to mám naopak. Zajímavých systémů je tu kopec, ale prostředí které bych chtěl s tím už tu je horší. Takže si dělám vlastní. I když je pravda, že mám jednu představu o systému, ale zatím jsem žádný tomu podobný nenašel. To jenom tak na okraj.

Jak vlastně dopadli Hrdinové fantasy? Kolik lidí to hrálo? Kolik se toho prodalo? Já nepotkal nikoho kdo by je hrál a sám jsem tu potřebu také neměl.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od OnGe »

Quentin píše:monstra, zbraně, kouzla, random tabulky
Stáhni Void
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Sparkle »

Ehm, jestli chcete psát něco, co souvisí s RPG a je toho nedostatek jako sůl, pak jsou to články a tiskové zprávy zaměřené navenek hráčské komunity. Vemte si svoje oblíbené RPG, obepište webové magazíny zaměřené na popkulturu a nabídněte jim pěkný článek o vašem oblíbeném RPG, kde ho představíte úplným nováčkům. Nebo se přímo nabídněte takovému magazínu jako externí redaktor a pište tam články ze světa RPG (novinky, recenze, ohlédnutí za minulostí atd.). Nedovedu si představit, co víc může člověk v tuto chvíli udělat pro šíření RPG(pokud nemá půl mega na zaplacení profesionálních pisálků).

Což mi připomíná, časopis Rodina a Škola mi nakonec schválil článek o RPG na celou stranu, nebude za to nic chtít. Mám to napsat do konce července.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od OnGe »

Jak moc práce dalo je přemluvit, aby otiskli článek na jednu stránku, uprostřed okurkové sezóny a za který navrch nebudeš nic chtít? :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Aljen »

díky nimž jsem velké části (minimálně polovinu) systému překopal (změnil jsem házení za tahání karet, počítání i vliv úspěchů a neúspěchů, odpočítávání konce mise, ...) a výsledek znovu testoval
Fiha zeby to teda nakoniec bolo funkcne na rozdiel od tej verzie co som s tebou hral (lebo ta fakt funkcna nebola)?
No sup-sup napisat a uploadnut :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od York »

Bifi píše:York:
Čiže na otázku "prečo by to niekto chcel?" odpovedáš "lebo to chcem ja"?
Ne, to odpovídám na otázku, proč to dělám (a proč dělám zrovna tohle a ne něco jiného). Pořád mi přijde, že tu většina lidí nerozlišuje mezi autorem a nakladatelem. Nakladatel potřebuje vydělat, autor potřebuje motivaci k tomu, aby to, co dělá, dělal dobře (a aby to dotáhnul do konce). Často se to neslučuje, takže komerčně vycházejí mizerné věci a dobré věci zapadají.
Quentin píše:
artefaktů, potvor, nebo tak něčeho, protože to je přesně ten styl tvorby, o který mi vůbec nejde a kterého je všude plno.
Hej to neni pravda. Táhnu každovejkendové osmihodinovky a dogooglit se k nějakejm dungeonům nebo potvorám je pořád těžší a těžší. NPC, dobdrodružství, !one-page dungy!, monstra, zbraně, kouzla, mapy, random tabulky, malé i velké hexcrawly, artwork, kartičky ... doplňků nikdy není dost.
Tohle je přesně ta věc, kvůli které by imho z komečního hlediska měl smysl revival DrD (vhodný pro hraní dungeoncrawlu). Proto jsem taky ten systém chtěl na odlschool dungeonu vyzkoušet (byť typicky hraju trochu jiný obsah).

Jinak těch resourců skutečně je strašně moc (taky jsem tomu nějaký čas věnoval při hledání vhodných modulů k testovacím hrám), problém ale je, že mají dost různou kvalitu a použitelnost. Jako líný hráč/GM bych strašně ocenil nějakou autoritu, která by mi to profiltrovala a sesumarizovala tak, abych měl jistotu, že cokoliv si od ní stáhnu/koupím, bude skutečně použitelný a kvalitní materiál. Ostatně na tom přesně stojí Paizo, že.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od boubaque »

York píše:Co se systému týče to mám dost podobně, snažím se adresovat styl hry, kterým už dlouhou dobu hraju, ale žádná pravidla ho pro mě uspokojivě nepodporují (bez rozsáhlého houserulování, které ale funguje jen díky tomu, že se spousta věcí "nějak odhadne").
Je tohle (popis toho stylu, tvůj designový "manifest") někde k přečtení, případně mohl by být někde k přečtení?
(Ideálně prosím v nějaké souvislé podobě, ne v odkazu na celou diskusi o middleschoolu nebo tak :))
onge píše:Mno, rozepsal jsi to hezky, ale historie CPH a temného středověku nemá nic společného s tím, jak s Omegou naložíš dál. Píšeš, že potřebuješ víc než jednu skupinu, aby ti to fungovalo, ale ne tolik - kolik skupin asi tak bude hrát jakékoliv česky psané RPG šířené čistě elektronickou formou? Tolik zase ne... V této rovině tedy nevidím rozdíl.
Rozdíl je v tom, že Jerson, jestli ho dobře chápu, nemá za cíl, aby Omegu hrála nějaká skupina nezávisle na něm.*

* s výjimkou hraní za účelem otestování srozumitelnosti textu pravidel a funkčnosti mimo dvoumetrovou auru okolo autora
Pepa píše:Česká fantasy kampaňovitá hra na českém trhu neexistuje.
Co si představuješ pod "kampaňovitá hra" a co pod "existovat na českém trhu"? Na FantasyObchodu se dají v současnosti pořídit DrD2, DrD+ a Hrdinové fantasy; někde by se ještě mohly najít výtisky DrD 1.6 a Stínu meče; fantasy kampaň se dá hrát i ve Fate, i když je to univerzální systém, ale zato dostupný česky.
PardGalen píše:Jak vlastně dopadli Hrdinové fantasy? Kolik lidí to hrálo? Kolik se toho prodalo? Já nepotkal nikoho kdo by je hrál a sám jsem tu potřebu také neměl.
Já je hrál asi čtyři nebo pět let, ale nic moc okolo nevím. Krom toho, že pustili ven HF 2.0 beta, ve kterém zrušili podle mě jedinou opravdu originální a zajímavou věc na HF, a to systém akcí. Něco se dočteš tady.

(přiEDITované drobné úpravy pro srozumitelnost)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od York »

boubaque píše: Je tohle (popis toho stylu, tvůj designový "manifest") někde k přečtení, případně mohl by být někde k přečtení?
(Ideálně prosím v nějaké souvislé podobě, ne v odkazu na celou diskusi o middleschoolu nebo tak :))
viewtopic.php?f=192&t=9854, v záhlaví diskuse. Asi by se to dalo ještě trochu doplnit, ale tohle je základ.

Pro rejpaly dodám, že většinu z těch bodů samozřejmě nějaké jiné systémy umí (a dobře), jen to neumí v té správné kombinaci.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od boubaque »

York píše:viewtopic.php?f=192&t=9854, v záhlaví diskuse. Asi by se to dalo ještě trochu doplnit, ale tohle je základ.
Dík, tohle téma jsem nevím proč nenašel :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Sparkle »

onge píše:Jak moc práce dalo je přemluvit, aby otiskli článek na jednu stránku, uprostřed okurkové sezóny a za který navrch nebudeš nic chtít? :)
Vzhledem k tomu, že to je plátek nakladatelství Portál, který otiskuje téměř výhradně PRka Portálu a za zbytek si nechává platit, to rozhodně nebyl standardní postup, jedna z redaktorek se za mě přimluvila, protože její syn vyrůstal na dračáku.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od PardGalen »

Sparkle píše:Ehm, jestli chcete psát něco, co souvisí s RPG a je toho nedostatek jako sůl, pak jsou to články a tiskové zprávy zaměřené navenek hráčské komunity.
Jo! A až bude víc hráčů může se pro ně nějaké to RPG vyrobit. :wink:

Což mi připomíná, že v Městské knihovně v Praze se možná budou moci dát hrát RPG. Snad to dobře dopadne a bude to co k čemu.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od OnGe »

Sparkle píše:
onge píše:Jak moc práce dalo je přemluvit, aby otiskli článek na jednu stránku, uprostřed okurkové sezóny a za který navrch nebudeš nic chtít? :)
Vzhledem k tomu, že to je plátek nakladatelství Portál, který otiskuje téměř výhradně PRka Portálu a za zbytek si nechává platit, to rozhodně nebyl standardní postup, jedna z redaktorek se za mě přimluvila, protože její syn vyrůstal na dračáku.
No... právě.

Prorvat do nějakého periodika článek o něčem, co přímo nespadá do jeho záběru, je dost nelehký úkol. Pokud si to nechceš zaplatit jako inzerci - ale to zas mějme soudnost :) No a pokud to do záběru periodika spadá, tak to zas neosloví úplně neoslovené (zda je to osloví v jiném periodiku je jistě otázka).

Což taky mimochodem znamená, že to že se ti to povedlo je něco :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů