DrD 3 podle eerieho - pokračování třech dekád Dračáctva na sjednoceném základě

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od Jerson »

Nezapomněl, ale rozsah hodu - 3 až +3 by při rozsahu vlastností - 5 až +5, nebo jen - 3 až +4 by silně zúžil hranice oblasti, které daná postava vůbec nezvládne a naopak vždy zvládne.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od ShadoWWW »

Jerson: Máš pravdu. Nechal jsem se hlídkovsky nachytat. :-)=
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od eerieBaatezu »

Óká, já ty kostky a rozsahy promyslím.

Další věc je, že za dobrý nápad můžete nepřátelská čísla snížit. Když se vám podaří nějakou velkou mrchu dostat někam, dle se nemůže moc pohybovat, hned tím můžete překlenout zásadní číselnej rozdíl, což se mi fakt zdá lepší, než jako v DnD 5e naservírovat procenta tak, že povětšinou máte šanci uspět.


:arrow? Dneska jsem řešil další věc. Ty Životy. Líbí se mi, když je to reprezentace fakt taktilního fyzického zranění.

• Výhody: Je to konkrétní a ne jak v DnD, že je to milion pět věcí, co nikdo neví co a PJové to hrajou příšerně blbě. U postav je to evidentně výdrž v boji, ale u potvor je to najednou propíchnutí břicha. A dává to hafo WTF.
Zato u fyzickýho zranění prostě víte, že zásah je rána do těla, i kdyby to byly jen oděrky a modřiny. A když vás zasáhne kyselina, tak víte, že vás to přímo leptá, buď na zbroji, nebo třeba rovnou na těle, rip.

• Nevýhody: Jak pak počítat ubývání čeho, když bude mentální souboj? Nebo vůbec psychický zranění? Bude se to řešit nějak přes stavy postavy, nebo jak? Taky u toho abstraktního pojetí je dobrý, že to může zahrnovat i kuráž a takový ty věci. Což není od věci.

• V DrDO to bylo explicitně fyzický zranění, ale scalovalo se to úplně nesmyslně. Že vydržíte víc, jak stádo volů.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak já v PPZ 1.6 čtu, že:
Ztracené životy jsou vlastně zraněním, které tvá postava utrpěla. A stejně jako v normálním životě, i v DrD se rány hojí (...)
Mám teda za to, že Životy jsou fyzické zranění.

v PPP je u mága, že jak Podrobování, tak Mentální souboj, dávají zranění do Životů. Čili buď je to nějaký divný a blbost, a nebo mentální souboj fyzicky zraňuje postavu?
PPP říká:
Podrobování je mágova schopnost, která mu umožňuje napadat mysl inteligentních bytostí. Od šesté dokáže napadat mysl a takto ji zraňovat.
Podrobování funguje tak, že když Mág sejme oběti všechny Životy, buď jí tím zabije, nebo ji může podrobit.
V Mentálním souboji můžete ubírat Životy, Magy a Inteligenci.

Mám to chápat tak, že Mág vlastně dává fyzický brain damage? Když jsou Životy fyzické zranění?
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od Jerson »

Brain damage jsou HP brané jako fyzické zranění. Speciálně na tomto fóru se to řešilo už před dvaceti lety, a v RPG komunitě se to řeší od doby, kdy měly postavy více než dva HP.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jerson píše: 19. 9. 2021, 12:40 Brain damage jsou HP brané jako fyzické zranění. Speciálně na tomto fóru se to řešilo už před dvaceti lety, a v RPG komunitě se to řeší od doby, kdy měly postavy více než dva HP.
Otázka není zda brain damage = fyzické zranění. To je celkem jasný.

Otázka je, že Mágovy schopnosti, které "útočí na mysl", jsou fakt brain damage? Nebo to, že to dává zranění do Životů, které by zřejmě měly být fyzické zranění, je nějaká chyba v designu?
Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od ShadoWWW »

Jerson tím myslel, že brát HP jako fyzické zranění je na hlavu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16377
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od MarkyParky »

Brain damage lidí, co o tom tak přemýšlí, ne těch postav :lol:
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od eerieBaatezu »

ShadoWWW píše: 19. 9. 2021, 13:04 Jerson tím myslel, že brát HP jako fyzické zranění je na hlavu.
Ajo, já z toho fakt už mám brain damage, přesně, jak píše Marky. $::lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ale HP jako fyzický dost fungujou. Když na tebe cákne kyselina, tak přesně víš, co se děje. Když dostaneš ránu, víš, že jsi dostal ránu.

V DnD je to, máš acid damage 2d4, ok, žere ti to zbroj, jakto? dyť HP jsou moje výdrž v boji!, ne, teď ti to žere zbroj, jakto? předtím jsem dostal od obra za 20 a nic mi to nezlomilo, no jo, tak ses kyselině vyhnul, ale dělalo ti to problémy za 2d4, ok, další kolo máš acid damage za 1d4, COŽE? já myslel, že jsem se tomu vyhnul!, smůla, v pravidlech se píše, že to máš za 1k4 další kolo, protože je to kyselina... FŮŮŮŮŮ.

Taky nemám rád asymetrii, že u postav jsou HP něco jinýho, než u potvor. Nebo to tak spousta skupin popisuje, co jsem si všiml. Nebo na Youtube, jak to v 5e popisujou jako zranění, a pak to všechno přes noc vyspí do max HP.
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od York »

eerieBaatezu píše: 19. 9. 2021, 12:44Otázka je, že Mágovy schopnosti, které "útočí na mysl", jsou fakt brain damage?
Proč by duševní nebo mentální útok nemohl mít fyzický projevy? Začne ti hučet v hlavě, téct krev z nosu, budeš malátnej.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od eerieBaatezu »

York píše: 19. 9. 2021, 14:15
eerieBaatezu píše: 19. 9. 2021, 12:44Otázka je, že Mágovy schopnosti, které "útočí na mysl", jsou fakt brain damage?
Proč by duševní nebo mentální útok nemohl mít fyzický projevy? Začne ti hučet v hlavě, téct krev z nosu, budeš malátnej.
Jo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od Jerson »

eerieBaatezu píše: 19. 9. 2021, 13:32 Ale HP jako fyzický dost fungujou. Když na tebe cákne kyselina, tak přesně víš, co se děje. Když dostaneš ránu, víš, že jsi dostal ránu.
Jasně. Dostaneš za den šedesát ran mečem, a pořád to bereš jako zhmožděniny. I těch dvacet šípů, které tě všechny "škrábly", i když ještě dvacet takových "škrábanců", a zemřeš :-)

narovinu - debata o (ne)smyslnosti HP byla úplně první, kterou jsem na tomhle fóru před dvaceti lety potkal, a nebudu ji točit teď. Pokud myslíš, že je dobrý nápad mít HP jako skutečné zranění, tak to tak udělej, ale zkušenosti miliónů hráčů už ukázaly, že to tak nefunguje. :-)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jerson píše: 19. 9. 2021, 14:49 Jasně. Dostaneš za den šedesát ran mečem, a pořád to bereš jako zhmožděniny. I těch dvacet šípů, které tě všechny "škrábly", i když ještě dvacet takových "škrábanců", a zemřeš :-)
Tak je blbý mít HP jako meat points a zároveň jich mít 150. Tak by to samozřejmě nebylo.
Jerson píše: 19. 9. 2021, 14:49 narovinu - debata o (ne)smyslnosti HP byla úplně první, kterou jsem na tomhle fóru před dvaceti lety potkal, a nebudu ji točit teď. Pokud myslíš, že je dobrý nápad mít HP jako skutečné zranění, tak to tak udělej, ale zkušenosti miliónů hráčů už ukázaly, že to tak nefunguje. :-)
Narovinu, ono se ukázalo, že jakýkoliv pojetí HP tak či onak nefunguje.
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: eerieho DrD remake

Příspěvek od York »

eerieBaatezu píše: 19. 9. 2021, 14:54Narovinu, ono se ukázalo, že jakýkoliv pojetí HP tak či onak nefunguje.
Naopak se ukázalo, že hpčka fungujou velice dobře, je celkem problém najít hru, která je nemá. Moc to řešíš.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů