Sucker Punch

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sucker Punch

Příspěvek od Quentin »

http://www.youtube.com/watch?v=-gl2I5exFfM

trailer na sucker punch vypadá jak reklama na rpgčka :-)

Jo, ale původně to byl obyčejný film
F
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Bajo »

No Sucker Punch bude urcite ulet, je jen otazka, jak moc velkej.

Jinak ja jsem celkem zvedavej na Thora a Capitan Amercia. To skoro vypada ze zacinaji adaptovat ty zajimavejsi komixy (nepocitam-li Sin City a Watchman).
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Bajo »

PK: Přesně v to jsem doufal, ono se to totiž mezi řádky tváří trochu intelektuálně. :think: Každopádně dobrá zpráva :D
Uživatelský avatar
AlieN
Příspěvky: 155
Registrován: 2. 3. 2007, 11:52

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od AlieN »

Peekay píše:Sucker Punch sme videli minuly tyzden. Velmi sa mi to pacilo, akurat to ma trochu misleading trailer... ten film je o hodne narocnejsi a filozofickejsi, ako by clovek cakal. Rozhodne ale odporucam.
Překlad do jazyka kterým mluvím já - je to ještě o kus dementnější než jak se tváří trailery (a už z těch bylo jasné že mozek si tentokrát brát do kina je rozhodně neradno).
Ale každopádně mě to bavilo, Snyder zkrátka nic chytrého sám od sebe natočit neumí a nikdy umět nebude, ale to není důvod proč se na jeho filmy chodí - a akce je tu vizuálně vážně vymazlená (a taky nejdynamičtější ze všech jeho filmů) a na ty krásně oblečené holky se taky moc hezky kouká. Což v tomto případě zkrátka bohatě stačí :P
"The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience." /Paul "Muad´Dib" Atreides
_______________________
CSFD
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Eh, podle traileru je to kombinace psycho-thrilleru, fantasy, sci-fi, steam-punku a Hrdiny s náckovým kořením... Jakože cuže?
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Nossie »

tak sucker punch ani náhodou... nic co se tváří takhle trapně teda můj zájem nezíská....
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Peekay »

AlieN píše:je to ještě o kus dementnější než jak se tváří trailery (a už z těch bylo jasné že mozek si tentokrát brát do kina je rozhodně neradno).
Velmi prudko nesuhlasim, rozhodne v tom filme je nad cim rozmyslat. Ze si sa nechal od tejto skutocnosti odviest pritomnostou robotickych samurajov a segmentu "Call of Duty: Lord of the Rings", to uz je druha vec.
Resurrection píše:Eh, podle traileru je to kombinace psycho-thrilleru, fantasy, sci-fi, steam-punku a Hrdiny s náckovým kořením... Jakože cuže?
To fantasy a sci-fi je presne take, ako keby si kvoli tejto scene prehlasil Ameliu z Montmartru za science-fiction o menavcoch. Je to akcny psychothriller.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Bajo »

No ja jsem v traileru pochopil, ze to cele fantasy prostredi je jen vyjadreni nejakeho jejiho vnitrniho boje, nebo cesty k sobe. Ale nevim, nevidel jsem to a s toho traileru zase tak moc vycist nejde. :think:
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Bajo píše:No Sucker Punch bude urcite ulet, je jen otazka, jak moc velkej.

Jinak ja jsem celkem zvedavej na Thora a Capitan Amercia. To skoro vypada ze zacinaji adaptovat ty zajimavejsi komixy (nepocitam-li Sin City a Watchman).
ak adaptacie komixov, tak 30 days of night a The Walking Dead a Dead Space
Uživatelský avatar
AlieN
Příspěvky: 155
Registrován: 2. 3. 2007, 11:52

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od AlieN »

Bajo píše:No ja jsem v traileru pochopil, ze to cele fantasy prostredi je jen vyjadreni nejakeho jejiho vnitrniho boje, nebo cesty k sobe. Ale nevim, nevidel jsem to a s toho traileru zase tak moc vycist nejde. :think:
No víceméně, je v podstatě metaforické znázornění její cesty za svobodou, resp. jednotlivých kroků, úkolů, které ji na té cestě čekají (= sežeň 5 itemů a jsi volná - je to celé velmi videoherní).
"The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience." /Paul "Muad´Dib" Atreides
_______________________
CSFD
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Takze nakonec Sucker Punch za mnou. Neco jsem o tom pohledal, precetl par recenzi apod. a moudrejsi presto moc nejsem. :-) Interpretaci se nabizi nekolik a prestoze jsem si celkem jist, ze Snyder zna tu puvodni, natoceno a sestrihano je to vskutku Lynchovski (tedy divaku vyber si). Celkem zajimava mi taky prisla myslenka, ze jde o utok na zanr a musim rict, ze videno timto prizmatem to je docela tezkej uder pod pas (jak rika i Fila). Bohuzel opakovane shlednuti pochopeni moc nepomuze, i kdyz vizualne je to opravdu dobra podivana imho (jak vselijaci efektove tak herecky). Dost bych vychvalil soundtrack, i kdyz je to samej cover (coz ale zase nevadi). Nektere vystrihane sceny paradoxne pak na zmatku spis pridaji, nez ze by neco ozrejmily. Osobne jsem si vytvoril "teorii schizofrenie":

WARNING - SPOILER - WARNING

Tedy ze skutecnou realitu vubec neuvidime a cele je to souboj schizofrenni mysli. Hlavni hrdinkou je ve skutecnosti Sweet Pea a Baby Doll je prave "ta druha" osobnost. Tomu by odpovidalo, ze se nakonci obetuje (+ ta lobotomie) a Sweet Pea zdanlive unikne. Zdanlive protoze v zaveru je Wise man alias autobusak i jakovy v realu (coz opet podporuje to, ze o real ve skutecnosti nejde) -> nevylecitelnost schizofrenie? Vzhledem k tomu, ze i ciste fakticky jsou tam minimalne 3 urovne, pak by me existence 4. ani neprekvapila. Plus to, na co narazi Fila, ze jak by bylo mozne znat v 50. letech prvky tech "tanecnich svetu"?

WARNING - SPOILER END - WARNING

Cele samozrejme za predpokladu, ze to smysl ma a neni to jen zamerny chaos bez jakekoliv logiky (coz mi prijde dost nepravdepodobne).

Osobne rozhodne spokojenost a dostal jsem vic, nez jsem tedy cekal. Tentokrat me Snyder prekvapil.

EDIT: Jo a zapomel jsem, ze Sweet Pea je hlas vypravecky...
Secrets are power.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od skew »

Sosacek píše:Vis co bych ted rekl kdybych byl osklivy 8)
"Vis co bych ted rekl kdybych byl osklivy 8)" ?
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Sucker punch je celkem průměr ( :( )

a trailer je o ničem jiném než film
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Quentin píše:Sucker punch je celkem průměr ( :( )

a trailer je o ničem jiném než film
Průměr čeho? :-) Z množiny jednoho filmu se průměr dělá dost špatně. :D A zařadit to teda nevim kam... Jestli myslíš průměr ve srovnání s akčními filmy tohoto druhu (300 apod.), tak je to srovnání na podobné úrovni jako Žhavých výstřelů a Ramba. Nevim no, asi jde o to, jak to kdo vnímá (jestli jako chaotickou rádoby-psycho akci nebo něco jiného). Imho je to tedy spíš něco jiného.

A s tím trailerem souhlas, ale narozdíl od většiny filmů tohle byla zcela evidentně záměrná mystifikace trailerem (a imho se povedlo!).
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Ebon Hand »

Mě přijdou Resovi komentáře natolik zajímavé, že na to tenhle týden půjdu. Kinosál má mnohem lepší vypovídací schopnost, než TV.
A je kocour v troubě!
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů