Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Invictus »

Víc nevím:
http://www.csfd.cz/film/243765-dokonaly-podraz/
http://www.csfd.cz/film/232821-status-nezadouci/

A jak na to tak koukám, tak asi ani nechci vědět.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Raven »

No tak teda nevím. Vzledem k tomu, že se většina komentářů nese v duchu "je to trochu lepší než mainstream a hraje tam cool týpek", tak to mě moc nepřesvědčuje.

Tu máš ten ALIAS, Sosi
trailer
http://www.youtube.com/watch?v=KgwiWHAWDSk
pilot
http://www.youtube.com/watch?v=i9QoE8zngyE
Obrázek
"Make BDSM, not war, sister."
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Tak pointa neni skvelost, pointa je, ze je to shadowrun.

O alias mi nekdo rikal, ze je to "spiritual successor" k brutlani nikite. By mohlo byt zajimave.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Raven »

Nebyla jsem to nahodou ja? :>;o)
R
"Make BDSM, not war, sister."
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Ty? Copak my se stykame?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Raven »

Jo, byla jsem to já. Pils moji citronádu, tak to jsi musel být se mnou v jedné místnosti a chvíli mě poslouchat. Využila jsem to jako ALIAS indoktrinaci 8)
Ja jsem říkala, že si zouvá boty před během
R
"Make BDSM, not war, sister."
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Vim, neasi. Myslis, ze bych to zapomel?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Alias není špatný seriál, má žena si jej velmi oblíbila... já na ní nejvíc oceňuji hlavní herečku;) Z hlediska špionážního žánru je tam pár zajímavých myšlenek, ale jinak je to béčko...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Pjotr »

Ty jo, jak muzete koukat na Akta X :-o To je fakt kondenzovana nuda...

Na srovnani Alias - Nikita neco je, je to podle podobny sablony - spionaz, strasliva konspirace v pozadi a natahovani. Nikita se mi libila o neco vic, u Alias uz jsem posledni 3 serie v podstate pretrpel abych se dockal nejakyho rozuzleni, bez uspechu.

Ze serialu ktery jsem videl v posledni dobe a tady se neobjevily, muzu doporucit:
Once upon a time - lehka pohadko-fantasy
Bron - detektivka ve stylu Se7en
Homeland - to asi pro nikoho nebude objev, ale jenom ze to taky doporucuju
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od morech11 »

Pjotr píše:Ty jo, jak muzete koukat na Akta X :-o To je fakt kondenzovana nuda...
OUT! NOW!
vážne, zdrhaj, lebo si ťa chytí Raven :)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen

Příspěvek od Sadako »

Ani Akta X se nemohou líbit všem.
Já zas nesnáším How I met your mother a to je tady též velice oblíbené, jak jsem si všimlo.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od morech11 »

nie, žeby som HIMYM neznášal, ale keď sa stane, že ide v telke a ja som tam (unlikely), odchádzam. a mimo toho ho nevyhľadávam

a veď ja nič, názor beriem, len som ho priateľsky varoval :D

ešte rozmýšľam, že by som sa mal pustiť do red dwarfa, ale nejak som sa nedostal ani k aktám X za posledný týždeň, nieto ešte niečo iné
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Raven »

a srovnani Alias - Nikita neco je, je to podle podobny sablony - spionaz, strasliva konspirace v pozadi a natahovani. Nikita se mi libila o neco vic, u Alias uz jsem posledni 3 serie v podstate pretrpel abych se dockal nejakyho rozuzleni, bez uspechu.
Alias v posledních sezónách slábne. Ale tak je to s každým seriálem, co trpí neduhem příliš mnoha sérií. Upřímně, poslední sezóny jsem už neviděla, ale až přijde den, kdy dojdou Akta X, tak to napravím.
A.... tam jako není žádná pointa? Jako vůbec? Aspoň nějaké rozuzlení hlavních konspirací tam být musí!

A to s těmi Akty X jsem jakože neslyšela 8)

Once Upon a Time jsem viděla většinu, zpočátku to bylo zajímavé, ale pak jsem nějak ztratila zájem. Lezla mi na nervy Sněhurka, zlá královna (no dobře, měla pěkný strom s jablky) a kýčovitost pohádkových kulis.
Asi bude místo toho lepší zkusit grimmovské detektivy
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Blaine »

Raven píše:
a srovnani Alias - Nikita neco je, je to podle podobny sablony - spionaz, strasliva konspirace v pozadi a natahovani. Nikita se mi libila o neco vic, u Alias uz jsem posledni 3 serie v podstate pretrpel abych se dockal nejakyho rozuzleni, bez uspechu.
Alias v posledních sezónách slábne. Ale tak je to s každým seriálem, co trpí neduhem příliš mnoha sérií. Upřímně, poslední sezóny jsem už neviděla, ale až přijde den, kdy dojdou Akta X, tak to napravím.
A.... tam jako není žádná pointa? Jako vůbec? Aspoň nějaké rozuzlení hlavních konspirací tam být musí!

A to s těmi Akty X jsem jakože neslyšela 8)

Once Upon a Time jsem viděla většinu, zpočátku to bylo zajímavé, ale pak jsem nějak ztratila zájem. Lezla mi na nervy Sněhurka, zlá královna (no dobře, měla pěkný strom s jablky) a kýčovitost pohádkových kulis.
Asi bude místo toho lepší zkusit grimmovské detektivy
R
Ohledne Once Upon a Time s tebou plne souhlasim, taky jsem (asi kolem 16. episody) prestal sledovat, protoze me to proste nebavilo. Coz bude mozna skoda, protoze plakat na druhou sezonu vypada hrozne coooool.
Grimm je podle me lepsi jak Bylo nebylo, zanrove mi to sedlo vic, herec v hlavni roli z pocatku nic moc, ale rozjel se a dobre. Hlavne je tam sympaticky "vlkodlak" a kapitan policie, oba sikovni herci.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Blaine píše: Ohledne Once Upon a Time s tebou plne souhlasim, taky jsem (asi kolem 16. episody) prestal sledovat, protoze me to proste nebavilo. Coz bude mozna skoda, protoze plakat na druhou sezonu vypada hrozne coooool.
Grimm je podle me lepsi jak Bylo nebylo, zanrove mi to sedlo vic, herec v hlavni roli z pocatku nic moc, ale rozjel se a dobre. Hlavne je tam sympaticky "vlkodlak" a kapitan policie, oba sikovni herci.
OUAT zkouknuté celé.
Během průběhu seriálu (zvlášť počáteční díly) mě nebavilo tolik jako Grimm, u kterého to vypadalo, že se rozjede.
Nakonec převážil OUAT, zajímavost tohodle seriálu - hlavně v poměru nových "zvratů", které Grimmovi dost chybí. Na druhou stranu je pro mě Grimm parádní oddechová záležitost, ale pokud bych si měl teď vybrat, jestli si pustím dřív OUAT nebo Grimma podle toho, na co se těším víc, tak to bude OUAT (zmíněný vklodlak je asi nejsympatičtější z postav těchle seriálů + Carlyte jako rampelník za OUAT).

Nový doktor je zatím nejlepší série s posledním představitelem (na Tennanta to pořád nemá, ale opět - kdybych měl vybírat podle oblíbenosti mezi poslední sérií nového Doktora a výše uvedenými seriály, pustím nového Doktora nejdřív).
Akorát v posledním dílu - SPOILER SPOILER - WTF urychlená situace rozloučení s Pondovými.

Rozjezd nové série BigBangu - paráda.

HIMYM - dá se. Kvalitativně to tipuji stejné jako předchozí série.

Americký "Sherlock" Elementary, pilot - Sherlock to není. Ale pokud se to nebude brát jako Sherlock, bude to asi fajn oddechová detektivka se sympatickým hlavním představitelem Sherlocka.

Náhodou byla doma zapnutá bedna a viděl jsem díl z Dvou a půl chlapa se Sheenem. Bavilo mě to, asi to bude docela funny.

Zpět na „Kultura“