Ať žije český film...?

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Ať žije český film...?

Příspěvek od Argonantus »

Po řadu let mám pocit, že se s českým filmem děje něco divného.
Těsně po revoluci to nebylo ještě patrné; měli jsme jiné starosti, a film pokračoval tak, jak jsme byli zvyklí - noví Básníci, nový Menzel, Svěrák a tak podobně.

Jenže pak se něco stalo; svět se změnil, postmoderní kulturní revoluce smetla všechny staré představy, jak má film vypadat... a tady to šlo pořád po starém, a dokonce dozadu; vznikla móda retro šedesátých let. Rebelové, Nuda v Brně, Želary. Furt nějaká historie. Furt nějaké laskavé komedie.
A to je ještě to relativně zajímavější; plno dalších věcí mne mate tím, proč to vlastně vzniklo, co a proč a komu chtěli říci. Divoké včely. Děti noci. Proč?

Když slyším "nový český film", začíná se mi nekontrolovaně protahovat obličej. A šel bych raději na něco jiného. A jdu raději na něco jiného. Poslední výjimky pomalu mizí.

Máte podobný problém?
pety
Příspěvky: 1021
Registrován: 22. 7. 2008, 13:58
Bydliště: Praha-Valmez

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od pety »

Mam respektive mel jsem jeste tak dva roky nazpet kdy jsem tvrdil ze jediny film hodny toho nazvu ktery u nas od revoluce vznikl je Restart,od te doby se ale mnohe zmenilo,objevili se novi rezizeri kteri mi prijdou zajimavi,dokonce i ti ktere jsem uz v duchu odepsal se ukazali jako docela pouzitelni a za posledni dva roky se objevilo minimalne 6 filmu ktere mi prisly oukej a zacinam mit pocit ze se cesky film pomalu vraci nazpet
I FUCKING TRAVELED THROUGH TIME AND JUMPED ON A DINOSAUR AND USED IT TO KILL MOTHERFUCKING ROBOT ZOMBIES.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Alef0 »

Neviem, až tak sa nevyznám a kopu vecí som nevidel, ale mám pocit, že v porovnaní s našou kinematografiou sa raz za rok zjaví aspoň jeden film, ktorý vo mne zanechá zážitok. (Napr. Karamazovovi bol pre mňa film minulého roka, Kawasakiho růže bol na drobné detaily pre mňa tiež dosť geniálny film.)

Napodiv, veľa filmov ťaží z tej nostalgie, tu šesťdesiate roky, tam nostalgický socializmus, nebodaj ešte druhá svetová vojna.

Mňa skôr fascinuje, ako kedysi svojsky kultoví ľudia typu Vorel sa rútia točiť komediálne sračky.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Jerson »

Na české filmy prakticky nekoukám, pokud nejsou staršího data, nechodím na ně do kina, prostě je ignoruju. Divní lidé v divných situacích, nevím co je na nich zábavného.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jerson píše:Na české filmy prakticky nekoukám, pokud nejsou staršího data, nechodím na ně do kina, prostě je ignoruju. Divní lidé v divných situacích, nevím co je na nich zábavného.
Jsem na tom zcela totožně. Nevybavuji si popřevratový film, na který bych se zvládnul koukat. Možná tak "Byl jsem mladistvým intelektuálem".
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od ilgir »

Na české filmy prakticky nekoukám, pokud nejsou staršího data, nechodím na ně do kina, prostě je ignoruju. Divní lidé v divných situacích, nevím co je na nich zábavného.
Pod to se podepisuji, ale rozšiřuji to na všechny filmy, nejen ty české.
Poslední, co jsem v kině viděl, byl Batman a Avatar. Obojí bylo fajn, ale ani jedno bych nemusel vidět znovu.
maYdaY
Příspěvky: 128
Registrován: 27. 2. 2010, 21:38

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od maYdaY »

Já jsem včera shlédla - po velmi dlouhé době - Kdo chce zabít Jessii.
Jenže to už je dnes "film pro pamětníky". I když hláška o tom, že vědci vědí nejlíp, co je pro lidstvo dobré, vyzněla i v dnešním kontextu vskutku aktuálně.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Fritzs »

Argonatus: Plně souhlasím. Nechcete někdo nějaký dobrý film natočit? Já jenom že co si člověk neudělá sám, to nemá.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Na druhou stranu... kdo to fakt ví líp? Kněží? Ekonomové? Nebo snad dokonce politici? $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Bouchi »

maYdaY: No, kdyz mluvime o dnesku... u vedce je aspon jakas takas sance, ze kdyz si uvedomi moznosti zneuziti sveho objevu, bude pracovat na omezeni techto moznosti.
U politika (zvlaste nektereho z tech, co se zaklinaji "blahem lidu") je dosti pravdepodobne, ze pokud si uvedomi moznosti zneuziti vedeckeho objevu, zasadi se o rozsireni techto moznosti.
(Ale to uz jsem tak nejak mimo tema filmu.)

Fritzs: Urcite najdes (nemyslim jen tady) radu lidi, kteri naprosto presne vedi, jak by takovy dobry film mel vypadat. Ale nenatocej ho a nenatocej... ;-)

Eleshar_Vermillion: IMHO predevsim kazdy, kdo tvrdi, ze vi, co je pro lidstvo dobre, lze. (Nebo aspon nemluvi pravdu - je mozne ze nekteri skutecne veri tomu, ze to vedi.)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Jerson »

Fritzs píše:Argonatus: Plně souhlasím. Nechcete někdo nějaký dobrý film natočit? Já jenom že co si člověk neudělá sám, to nemá.
My už jsme si jeden natočili loni a letos ho Ebon s Quasitem sestříhali. Ale ještě je třeba dodělat nějaké zvuky.
maYdaY
Příspěvky: 128
Registrován: 27. 2. 2010, 21:38

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od maYdaY »

Nechcete někdo nějaký dobrý film natočit?
Nakonec proč ne. Budeš to financovat? A napíšeš scénář?
kdo to fakt ví líp? Kněží? Ekonomové? Nebo snad dokonce politici?
Myslím, že všichni k tomu mají asi tak rovnocenné předpoklady. To jest, nejlíp by udělali, kdyby se nepokoušeli lidem řídit život.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Argonantus »

A dokonce koukám, že je nás víc, kdo si to myslí.

http://belldandy.bloguje.cz/590386-rozh ... -filou.php
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od Bajo »

Argo: Mel jsem porobny problem, na horke komedie ze zivota na stejne brdo jsem zacinal byt alergicky. Nicmene pri trose hledani lze obcas jeste najit vyjimky, i kdyz jich neni mnoho. Pro me jsou takovou vyjimkou treba Karamazovi nebo Kytice.

Ilgir:Imho se to mozna nerozsiruje na vsechny filmy, mozna se jen tyhle filmy rozsiruji do kin. Toci se imho porad i dobre filmy, ale je o ne cim dal tim mensi zajem (nejsem si jist jestli kvuli divakum nebo distributorum).
pety
Příspěvky: 1021
Registrován: 22. 7. 2008, 13:58
Bydliště: Praha-Valmez

Re: Ať žije český film...?

Příspěvek od pety »

argo: cetls http://aktualne.centrum.cz/kultura/film ... ?id=665952 ?
kf je jako vzdy smrtelne presny.
I FUCKING TRAVELED THROUGH TIME AND JUMPED ON A DINOSAUR AND USED IT TO KILL MOTHERFUCKING ROBOT ZOMBIES.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů