Terry Pratchett

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od York »

Nemám nic proti transgender roleplayingu, ale pokud něco točím podle předlohy, tak bych sakra mohl brát ohled na to, co je v ní napsané...
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od jjelen »

Símtě, kampak s tímhle na Sadako... (já bych nicméně s tím, že by se adaptace mohli aspon v některých případech držet předlohy souhlasil... ale LotRa už mi zfilmovali, případné zprznění Pratchetta nebo Sapkowskiho nějak přežiji, ba dokonce se i třeba bude ještě líbit)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Sadako »

A zamýšleli jste se nad čistě pragmatickou rovinou?
Herectví již nějaký čas není povolání, kde by převažovali drtivě muži, tedy může být pro casting snažší některým postavám převrátit pohlaví, protože se tím zvedá šance, že vyhrábnou někoho, kdo bude sdostatek kvalitní, výrazný (a kdesicosi) a ještě si bude moci/bude ochoten udělat čas.
Plus smíšené publikum zejména u čistě fantastických materiálů pravděpodobně ocení vyrovnanější obsazení - a na fandom ultras mrdat, sice jsou to většinou nejuřvanější kkti, ale není jich zas tolik - a ten řev se dá samozřejmě využít i pro účely propagačního typu.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od York »

Sadako: Nic těm filmařům nebrání napsat si vlastní příběh s naprosto libovolným složením postav. Když chtějí vydělávat na známém jménu, tak by ale sakra mohli mít aspoň trochu úcty a předlohy se držet - kvůli tomu na to ostatně diváci půjdou.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od York »

BTW když bys měla možnost hrát ve filmu natočeném podle Pratchetta (a měla na to schopnosti a náturu) a dali ti vybrat, jestli chceš hrát postavu, která je v originále žena, nebo postavu, která je v originále muž, co by sis vybrala?
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Sadako »

Mno, na té stránce píšou: The Watch, produced by BBC Studios and Narrativia, uses Terry Pratchett’s City Watch books as inspiration to create a ‘uniquely anarchic and thrillingly entertaining police procedural.’
York píše: 21. 11. 2019, 13:15 BTW když bys měla možnost hrát ve filmu natočeném podle Pratchetta (a měla na to schopnosti) a dali ti vybrat, jestli chceš hrát postavu, která je v originále žena, nebo postavu, která je v originále muž, co by sis vybrala?
LOL, horšímu člověk jsi tuhle otázku už asi položit nemohl.
Nechtěla bych v žádném případě hrát ženskou postavu, ale to jaksi nesouvisí s tím, jak to Pratchett napsal a ani s tím, jak se to bude adaptovat.

Nicméně, Bazi mi to přeložil...
Máš možnost hrát ve filmu chlapa, je pro tebe důležité, jestli je to v předloze chlap, nebo ženská?
A na tuto otázku již odpovídám Ne, vlastně není, podstatné je, jestli mi ta konkrétní postava přijde něčím zajímavá.
Ale teda i tak si myslím, že tahle otázka je dost WTF, protože herci se dost těžko řídí jenom tím, co jim našeptává jejich srcce.
Naposledy upravil(a) Sadako dne 21. 11. 2019, 13:30, celkem upraveno 1 x.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Pracující logaritmus »

A co je ta nedotknutelná hranice, na kterou mám brát ohled? Pohlaví? Rasa? Barva očí?
Provokuji, samozřejmě, záleží na to, o co konkrétně se jedná.

Zeměplocha je svět moderního myšlení, Ankh-Morpork je tavící kotel.

Pár černochů, asiatů a výrazných žen mě tedy fakt nerozhází.
Že je ženská Kolík Aťsepicnu... to má vadit? Tak se asi vyrábí s různými pohlavími, ne jen s národnostmi. To má něčemu vadit?
Vetinari, no, nesedí to perfektně, ale whatever, proč ne, tu postavu definují jiné věci než pohlaví. A popravdě, ta herečka mi na něj docela sedí.
Doktor Kruximor mě v ženské verzi taky nějak netankuje. Ale ta herečka mi tam nesedí.
Ta nová postava mágyně... Hm, záleží, jak to pojmou. Soft-verze Esk? Post-Esk, co vchází nedávno vyraženými dveřmi? Pokud to bude fungovat, proč ne. Jediné, co by mě nasralo, je, kdyby ty věci kolem čaroprávnosti úplně vymazali.

Jinak to celkově bude spíš volná adaptace, zdá se mi z těch náznaků.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Pracující logaritmus »

York píše: 21. 11. 2019, 13:13 Sadako: Nic těm filmařům nebrání napsat si vlastní příběh s naprosto libovolným složením postav. Když chtějí vydělávat na známém jménu, tak by ale sakra mohli mít aspoň trochu úcty a předlohy se držet - kvůli tomu na to ostatně diváci půjdou.
Jsou dva druhy mizerných adaptací. Ty moc volné a ty otrocky věrné.
Nevidím na změně víceméně irelevantních detailů nic špatného. Vadil někomu nějak extra bílý Dvoukvítek v těch televizních filmech? Hele, nevšiml jsem si. Asi se takoví našli, ale většina to brala s ledovým klidem. A to mi přijde u Dvoukvítka rasa víc definující než u Vetinariho pohlaví.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od York »

Sadako píše: 21. 11. 2019, 13:20 Mno, na té stránce píšou: The Watch, produced by BBC Studios and Narrativia, uses Terry Pratchett’s City Watch books as inspiration to create a ‘uniquely anarchic and thrillingly entertaining police procedural.’
Aha, takže fakt jen vykrádání značky. Škoda.

Sadako píše: 21. 11. 2019, 13:20Nechtěla bych v žádném případě hrát ženskou postavu.
Ok, to tě asi fakt diskvalifikuje, leda by se na tobě vyřádili maskéři ;-)

Sadako píše: 21. 11. 2019, 13:20Nicméně, Bazi mi to přeložil...
Máš možnost hrát ve filmu chlapa, je pro tebe důležité, jestli je to v předloze chlap, nebo ženská?
Tentokrát se Bazi s překladem netrefil.

V podstatě mi šlo o to, že ve filmu transgender roleplaying není průchozí - vypadalo by to fakt blbě a rušilo by to. Tj. pokud bys tam měla hrát ty jako fyzická osoba, tak by to v tom filmu musela být ženská postava (maskéři sice dokážou divy, ale berme to teď jako výchozí axiom - prostě by ti nabídli ženskou roli). Tj. tak jako tak bys hrála ženskou postavu a výběr by byl, jestli ji budeš hrát podle ženské předlohy nebo podle mužské předlohy.

TLDR: Hrála bys raději Mrakoplašku nebo Bábi Zlopočasnou?
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Aha, takže fakt jen vykrádání značky. Škoda.
A proč být předem negativní? Shakespeare, Doyle a hromada dalších autorů má volné adaptace svých děl, a mnohé jsou dobré.

Samozřejmě, taky to může být shit, ale s tím bych fakt počkal.
Hrála bys raději Mrakoplašku nebo Bábi Zlopočasnou?
Zrovna u Mrakoplaše je problém double standartu co se týče zbabělosti. Zbabělý chlap prostě působí jinak než zbabělá ženská. Navíc Mrakoplaš studoval před Esk.
Ale třeba paní Dvoukvítková by mi nevadila.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Jerson »

Tak jsem si říkal, že nějaká změna pohlaví nemůže být až takový problém, pokud neudělají z Vetinariho ženskou. Otevřu stránku, a co nevidím jako první ... :-?
Nicméně jsem nepochopil, zda to má být lord Vetinari, nebo lady Vetinari.

Problém je, že paní Dvoukvítková by v řadě scén moc nedávala smysl, ne ve světě, jehož některé části jsou silně sexistické.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od York »

Pracující logaritmus píše: 21. 11. 2019, 14:08 A proč být předem negativní?
Protože jsem doufal, že by někdo mohl konečně dobře zfilmovat Pratchetta. A to se zjevně nestane, když to vůbec není cílem.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Jerson píše: 21. 11. 2019, 14:20 Problém je, že paní Dvoukvítková by v řadě scén moc nedávala smysl, ne ve světě, jehož některé části jsou silně sexistické.
Které scény máš na mysli? Mě se žádná moc nevybavuje.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Karotka »

Mně péro neufikli, dokonce mě zhezčili, takže za mě dobrý.
York píše: 21. 11. 2019, 14:40 Protože jsem doufal, že by někdo mohl konečně dobře zfilmovat Pratchetta. A to se zjevně nestane, když to vůbec není cílem.
Zaslaná pošta je fajn. I CSFD se mnou souhlasí (81%)

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Jerson »

Pracující logaritmus píše: 21. 11. 2019, 14:49 Které scény máš na mysli? Mě se žádná moc nevybavuje.
Bohatý cizí chlap se potuluje nočními ulicemi Ankh-morporku a pak divokými kraji okolo, potkává různé lupiče a bandity, a ti se ho snaží okrást. Bohatá cizí žena by si v těch samých situacích říkala o několikanásobné znásilnění.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů