Terry Pratchett

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Ale to by bylo neslušné!

Ne, vážně, o těhle situacích se v těch knížkách víc mluví, než že by se děly na kameře. Takže by to bylo jen o jednu hrozbu víc, kterou by si Mrakoplaš uvědomoval, a Dvoukvítek ne. Na příběh a samotné scény nebo humor by to nemělo vliv.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Jerson »

Myslíš třeba na scény, ve kterých Dvoukvítek vysvětluje banditům výhody pojištění, a Mrakoplaš ho tam zastihne. To bych chtěl vidět, v jaké scéně by zastihl paní Dvoukvítkovou.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od York »

Dvoukvítek snad nebyl člověk, ne? Teda ve filmu jo, ale přišlo mi to divný.

edit: Jo aha, zjevně jsem to jen nepochopil :-)
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Jerson: No, vysvětlovala by banditům výhody pojištění, a vůbec by si neuvědomovala, co jí hrozí.
Vážně, kdyby se Dvoukvítkovi mělo stát něco z toho, co mu hrozilo, byl by mrtvý někde na straně 5.

York: Samozřejmě, že byl. Jestli narážíš na tu čtyřokou zrůdnost na starých obálkách, tak to jen ilustrátor nepochopil vtip.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Sadako »

York píše: 21. 11. 2019, 13:46TLDR: Hrála bys raději Mrakoplašku nebo Bábi Zlopočasnou?
¯\_(ツ)_/¯
Pokládáš na kontextu silně závislé otázky a očekáváš binární odpověď. Ale dobrá.

Když si vyextrahuju dvojice postav, které jsou nějakým způsobem vzájemně komplementární a kterým přiřazuju podobnou hodnotu (= právě ty sympatie), tak raději arcikancléřku než Esme a raději Smrtku než Zuzanu. Na druhou stranu, raději Adoru než slečnu Rosretovou. Prostě je určující to, jak mi která postava přijde cool. A teda, vůbec nejradši Knihovnici, protože má masku a jednoduchý text.
Jerson píše: 21. 11. 2019, 15:15 Myslíš třeba na scény, ve kterých Dvoukvítek vysvětluje banditům výhody pojištění, a Mrakoplaš ho tam zastihne. To bych chtěl vidět, v jaké scéně by zastihl paní Dvoukvítkovou.
Jednak fskutčnosti znásilnění hrozí bohatému cizímu muži taky. Obecně sice méně, v některých specifických situacích (ve hře je možné výkupné a otázka nepoškozeného zboží) paradoxně víc, jednak ve světě Zeměplochy se nikdy nikomu nestane to, co by se mu stalo reálně, tady jsou tvoje měřítka naprosto WTF.
Dvoukvítek reálný by pravděpodobně skončil po pěti minutách pobodaný (a těžko říct, jak s tím znásilněním...) v první uličce, hotovo, dvacet, nebylo by o čem psát.

EDIT: Ha, koukám, že totéž napsal Logaritmus.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od York »

Sadako: Měl bych se už konečně naučit, že tebe fakt nemám zkoušet používat jako příklad většinového smýšlení :-)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Sadako »

No to bys tedy opravdu neměl.
K čemu ses těmi otázkami vlastně toužil dostat?
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Pieta »

Pracující logaritmus píše: 21. 11. 2019, 14:08A proč být předem negativní? Shakespeare, Doyle a hromada dalších autorů má volné adaptace svých děl, a mnohé jsou dobré.
Nemluvě o tom, že třeba zrovna ten Shakespeare vykrádal, co mohl. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Bilbo

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Bilbo »

A vy opravdu znáte nějaké dobré adaptace Shakespeara, které se od něho výrazně odlišují?
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Pieta »

Bilbo píše: 21. 11. 2019, 18:59A vy opravdu znáte nějaké dobré adaptace Shakespeara, které se od něho výrazně odlišují?
Rosencrantz a Guildenstern. West Side Story. Lví král.
Taky jsem slyšel dobré věci o Kurosawových adaptacích, ale ty jsem ještě neviděl.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Sadako »

Jen tak namátkou, kromě Rosencrantza a Guildensterna považuju za nejlepší adaptace tyhle. Všechny se vyznačují dost originálním autorským uchopením. Kurosawa vesměs nic moc, snad Krvavý trůn ušel.
https://www.csfd.cz/film/273092-hamlet/prehled/ (Hamlet)
https://www.csfd.cz/film/13368-titus/prehled/ (Titus Andronicus)
https://www.csfd.cz/film/3389-prosperovy-knihy/prehled/ (Bouře)
https://www.csfd.cz/film/9280-me-soukro ... o/prehled/ (Henry IV.)
https://www.csfd.cz/film/568833-cerna-z ... r/prehled/ (Richard III.)

A v divadle v Dlouhé jsem před lety viděla výborného, taktéž velmi neobvyklého Macbetha. (ukázka, dost nic moc kvalita obrazu)
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Dorian
Příspěvky: 171
Registrován: 3. 10. 2009, 12:20

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Dorian »

Co se Shakespearových her a autenticity herců je obzvlášť vtipné že asi nejslavnější filmové zpracování z roku 1968 bylo údajně prvním (!), kde ústřední dvojici hráli lidé alespoň blízcí skutečnému věku postav hry - Julii má být třináct, herečce bylo 17. Druhé nejslavnější zpracování z roku 1996 se odehrává kousek od Ontarijského jezera a jsou tam vrtulníky.

A ač je divadlo trochu něco jiného než film tak jak vůbec můžete přežít že Národní divadlo uvádí třeba Aidu: určitě nemají v ansáblu dost Egypťanů na pořádném obsazení :-)
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Invictus »

Sadako píše: 21. 11. 2019, 01:53 Bude seriál. Koukám na to obsazení a řekla bych, že bude strašná spousta řevu.
https://www.terrypratchettbooks.com/bbc ... h-tv-cast/
Lol, to je dobrá demence. A zrovna pratchettovy knížky, kde se ta ženská perspektiva řeší furt, a je tam spousta ženských postav a hrdinek. Tvl, ještěže nejsem skalní fanda.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od Log 1=0 »

Nevím, jestli jsem skalní fanda, ale přečetl jsem celou Zeměplochu, některé knížky dokonce několikrát.
A je to sice úplně zbytečné, ale nějak mě to nesere. Evidentně to bude volná adaptace, a netuším, proč je zrovna pohlaví a rasa takové posvátné krávy, na které se nesmí sáhnout. Důležitější je, aby zachovali charaktery postav.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Terry Pratchett

Příspěvek od York »

Log 1=0 píše: 21. 11. 2019, 21:29 Nevím, jestli jsem skalní fanda, ale přečetl jsem celou Zeměplochu, některé knížky dokonce několikrát.
To mi zní celkem dost skalně ;)
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů