Star Wars

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

SW jsou...

Legendarni a uzasna space opera!
45
64%
Celkem hezka hollywoodska podivana
15
21%
Nic moc film pro deti
3
4%
Plastikový vánoční stromeček s prskavkami!
7
10%
 
Celkem hlasů: 70

Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

A k*rva. No takže je to úplně v ****. Disney jsou se Star Wars bezradní a tak povolali vrchního producenta jejich Márvelích filmů, aby začal pracovat na SW. Eeeehhhhhhhhhhh... Kdybych věděl čeho se jednou dožiju, prvně dekáda+ over-hyped, totálně over-rated MCU srágorovin a teď tímhle směrem půjdou i Hvězdný Války. Grrrrr kua fix.
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Taky mě něco takového napadlo...
Na druhou stranu si taky řikám že SW vzásadě od začátku jsou "jen takové zábavné povyražení pro celou rodinu" asi jako ty marvelovky, jakkoliv u těch Lucasových mám aspoň občas pocit že je to přece jen něco víc... u těch nových mi i tyhle momenty vlastně chybí. Takže s Feigem se vlastně nic moc nezmění, jen možná zůstanem (teda spíš Disney zůstane) ušetřen failů jako byl Solo...
Tedy jinými slovy: tahle bitva byla prohraná asi už někdy v době, kdy SW koupil Disney (anebo ještě dřív? nebyly vlastně už původní Star Wars tak trochu marvel svojí doby? :-)= )
Hm, nakonec mě na tom možná nejvíc štve že to vyvrací mou konspirační teorii o tom, že SW jsou schválně kurveny aby nekonkurovaly Guardianům, Thorovi a Captain Marvel :P
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

jjelen píše: 28. 9. 2019, 14:48failů jako byl Solo...
Failů jako byl Solo? Solo byl zatím nejlepší SW film od Disneye.
jjelen píše: 28. 9. 2019, 14:48 Tedy jinými slovy: tahle bitva byla prohraná asi už někdy v době, kdy SW koupil Disney
Asi jo, tyjo. Teď Bob Iger vydal knížku, kde natvrdo říká, že Lucas dal Disneyům svou vizi, jak by pokračoval, (v tom videu předávání SW Disneyům Kennedy ještě říká, že chtějí respektovat to, co Lucas vytvořil a jeho odkaz (doufám, že jste všichni viděli The Last Jedu tywolé $lol$ $lol$ $lol$ :eyecrazy:), prostě neskutečný hemzy), no a Iger řekl, že z těch Lucasových poznámek ve svý podstatě nepoužili nic.

Disney koupí Star Wars. Dostane od Lucase nalinkováno, jak by tu novou trilogii udělal. Rozhodne se to z toho nic nepoužít. Nic proti tomu, když mají lepší nápady. Což nemají. Najmou toho troubu Abramse, co totálně domrvil Star Trek, co umí akorát to, že vizuál vypadá jako z předlohy, ale podstata a skutek utek. Navíc Disney, kterej kua koupí SW za 4 miliardy dolarů ani neudělá to, že si tu trilogii naplánuje a nechá jen Abramse vymyslet první film, což vypadá tak, že vlastně krok po kroku vykrade první Hvězdné Války, ždímá tam nostalgii, pže se všichnií bojí po prequelech SW fandom ještě víc nenaštvat, až na to, že zapomene na celou hero's journey a takové ty věci, na kterých původní SW to stojí. A pak dají druhej film trilogie úplně jinýmu maníkovi, kterej to totálně, ale totálně přejebe nejkrizovějším způsobem, kterej jsem kdy viděl. A pak pozvou zpátky Abramse, aby udělal poslední díl trilogie, která přiměla lidi přemejšlet o prequelech jako o mistrovských dílech při srovnání těch dvou. Dobře projebaný prachy.

Teď pokud nevíte, tak Disney udělal novej docela mastnej SW zábavní park, kde ale nejsou žádné věci z Lucasových SW, protože se proslýchá, že Lucas chce z merchandise ze starších SW 25 procent zisku, takže jsou tam pouze věci z Disney SW. A ten park má minimální návštěvnost. Čili další projebaný těžký doláče. Ředitelka toho parku dostala vyhazovat. Jenže kdo za to může, ona fakt ne, ale Kennedy, Abrams a Johnson, protože ty filmy nemotivují lidi na návštěvu sequel trilogy parku.

Příběh dojebanej, protože Johnson znegoval de facto úplně všechno, co Abrams v TFA zkoušel, charaktery nikoho nezajímají, protože jsou plochý a o ničem, leda vlastně o gender politice, kdy žena nesmí mít vady a chlap musí být buď homosexuál nebo ne-běloch, běloch může hrát jen emo záporáka nebo neschopného záporáka...
Ty story filmy jsou o dost lepší, jak sequel sága, jenže na nich to nestojí. A říkat sequel trilogii, že je to pokračování Skywalker ságy episod I až VI a pojmenovat poslední díl Rise of Skywalker, aby se ještě něco zachránilo, to je hnus velebnosti.

Takže abych ten rant nějak uzavřel. $D Jo, ortel padl ve chvíli, když Disney koupil SW. A neschopnost takové firmy ukočírovat vlastně největší popkulturní značku je fakt masox. Hlavně když připočteme to, jak se to stalo. Kdy ty filmy tlačí nějakou sociální politiku namísto toho, aby dělaly příběhy o těch postavách, o kterých to má být.

Pro mě jsou Star Wars originální trilogie. Prequely beru na milost proto, že zajímavě rozšířili ten vesmír a snažili se udělat něco nového. A je to pořád vize původního autora, akorát měl na scénáři pracovat někdo s ním a režírovat to měl někdo jinej.
Disney SW trilogie je nepovedená fan fiction.
jjelen píše: 28. 9. 2019, 14:48(anebo ještě dřív? nebyly vlastně už původní Star Wars tak trochu marvel svojí doby? :-)= )
Popularitou jo. Náplní ne. Ten posun ve vyznění je ohromnej. Ve mně MCU vyvolává pocit jisté sterility a z toho bathosu se mi chce blejt. IMO MCU totálně zkurvilo filmovou kulturu. Nolan dnes udělat ty své Batmany, tak kritici napíšou, že je tam málo hlášek, je to moc temné a málo *fun* a bere se to moc vážně. Přesně tohle MCU udělalo a přesně takové staré Star Wars nejsou.
jjelen píše: 28. 9. 2019, 14:48 Hm, nakonec mě na tom možná nejvíc štve že to vyvrací mou konspirační teorii o tom, že SW jsou schválně kurveny aby nekonkurovaly Guardianům, Thorovi a Captain Marvel :P
Je to o tom, že Kennedy, Jar Jar Abrams a Johnson jsou neschopní, nerozumí tématice, popř. dokonce trollí, což je případ Johnsona, kdy mám problém říct, co z toho se na něj vlastně vztahuje.

Jak MCU, tak SW jsou Disneye, kterej chce rejžovat co nejvíc na obojím. A konkurence už i tak moc není po tom, co Disney koupil Foxe s jeho X-meny, Predátorem, Alienem, atd., atd. Konkurence je teď Warner Bros s DC a pak už co?...
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Star Wars

Příspěvek od Sosacek »

eerieBaatezu píše: 29. 9. 2019, 20:27 charaktery nikoho nezajímají, protože jsou plochý a o ničem, leda vlastně o gender politice, kdy žena nesmí mít vady a chlap musí být buď homosexuál nebo ne-běloch, běloch může hrát jen emo záporáka nebo neschopného záporáka...
Vynechal jsi postmoderni neo-marxisty.
But nobody came.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek

Nuff said...
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Já tušil že poznámka o Solovi zůstane nepochopena. Film jsem neviděl, kvality nehodnotim.
Jen mi přijde jako blbost točit film o mladym Solovi v momentě, kdy je hromada materiálů o který by fandové stáli víc a ještě větší hovadina je ten fiml nasazovat pár měsíců po předchozích SW (ještě ke všemu problematickém Posledním džedájovi) - pokud vím tak se to taky projevilo na tržbách a imho je to možná jeden z důvodů těhle škatulat s Feigem a Kennedyovou...?
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já byl velkým kritikem toho dělat film o mladém Solovi, protože nesnáším origin příběhy, které většinou té postavě ve výsledku neprospějí, ale spíš její auru poškodí. Solo byl ale super. Prostě se to IMO povedlo a postavě to neublížilo.

Jo, problém byl, že ten film přišel děsně brzo po TLJ, kdy ta kampaň proti Disneyovským SW byla nejsilnější.

Je to škoda, já jsem třeba byl děsně i proti tomu maníkovi, co Sola hrál, že na tu roli vůbec nesedí a ve filmu byl skvělej. Jenže Solo byl první SW film v historii, co prodělal prachy a další tak už asi nebude. A zrovna film, kterej se mi od Disneyů fakt líbil. Tywe já mám na tohle takovou smůlu. Dokonce i kámoš, co je hodně kritickej říkal, že ho to hodně bavilo, že tím Solův kánon vůbec nepojebali. Narozdíl od Sola v Abramsově TLJ a Luka a Leiy v Johnsonově TLJ, které jsou naprosto pravým opakem toho, jak s ustanoveným charakterem zacházet.
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

eerieBaatezu píše: 29. 9. 2019, 20:27Disney koupí Star Wars. Dostane od Lucase nalinkováno, jak by tu novou trilogii udělal. Rozhodne se to z toho nic nepoužít.

Sorry ale tohle mi přijde jako kapitální hovadina. Jestli měl Lucas nákou "vizi" kterou potřeboval naplnit, tak neměl SW prodávat (nicméně jestli existuje nějaký nástřel sequelů by George Lucas, velmi rád bych hov iděl)
eerieBaatezu píše: 29. 9. 2019, 20:27ždímá tam nostalgii, pže se všichnií bojí po prequelech SW fandom ještě víc nenaštvat, až na to, že zapomene na celou hero's journey a takové ty věci, na kterých původní SW to stojí.

"Hero Journey" tam nepochybně je, jestli je dobře nebo blbě udělaná už je věc druhá.
Ovšem nadávat Abramsovi za to jak zkopíroval ep. IV. (jo, s tim vcelku souhlasim) a zároveň Johnsnovi že... nezkopíroval ep. V.? Ne, to fakt nechápu. Rozumim lidem kterým se nelíbila 7 i těm co jim nejde pod fousy 8, ba i těm, co nadávají na obojí (sám sem nebyl ani z jednoho nadšený, zdaleka ne), ale z naprosto protichůdných důvodů, jakože JJA je málo originálí a Johnson zas moc či co?
Nezajímavý postavy - nejsem si úplně jistej. Kylo mi přijde dost možná zajímavější než většina postav ze staré triologie, Rey má taky potenciál (i když souhlas že je snad až moc velká Mary SUe) a totéž trooper (i když mám dojem že v 8. se vpodstatě opakuje jeho linka ze 7. ... hej, nejsem žádnej hrdina, seru na vás, jdu domu... hm, anebo ne)
eerieBaatezu píše: 29. 9. 2019, 20:27Takže abych ten rant nějak uzavřel. $D Jo, ortel padl ve chvíli, když Disney koupil SW. A neschopnost takové firmy ukočírovat vlastně největší popkulturní značku je fakt masox. Hlavně když připočteme to, jak se to stalo. Kdy ty filmy tlačí nějakou sociální politiku namísto toho, aby dělaly příběhy o těch postavách, o kterých to má být.

Jo, to souhlas. Vzhledem k tomu jak se Myšákovi daří s marvelem, animákama nebo jejich hranejma předělávkama (probůh, proč??????) je vážně bizár to co se zatim děje okolo SW.
ALe politika... spoustu lidí ti bude tvrdit, že bez nákýho světonázoru, politickýho bo jinýho, prostě "velký dílo" nevytvoříš. Já sám nemám rád, když mám z něčeho dojem že hlavní neni příběh nebo postavy nebo atmosféra ale nějaký poselství nebo ideologie, at s nim souhlasim nebo ne.
Na druhou stranu, jakkoliv v novejch SW třeba i je vidět názor tvůrců na to či ono (čemuž se imho těžko vyhýbá a je otázka, jestli by vůbec mělo, řada lidí ti bude rozhodně tvrdit že v žádnym případě), fakt si nemyslim že ty atributy co jsem jmenoval se staly obětí nějaké "agendy". Spíš je ten příběh a postavy jednoduše blbě (nebo ne ost dobře) napsaný, soudím.
Konečně ono ta politika se promítala i do starejch dobrejch Lucasovejch SW, jen dnešní český divák asi moc nezaregistruje nákej odkaz na Vietnam nebo Nixona nebo co.
eerieBaatezu píše: 29. 9. 2019, 20:27Popularitou jo. Náplní ne. Ten posun ve vyznění je ohromnej. Ve mně MCU vyvolává pocit jisté sterility a z toho bathosu se mi chce blejt. IMO MCU totálně zkurvilo filmovou kulturu. Nolan dnes udělat ty své Batmany, tak kritici napíšou, že je tam málo hlášek, je to moc temné a málo *fun* a bere se to moc vážně. Přesně tohle MCU udělalo a přesně takové staré Star Wars nejsou.
A reakce těch zlejch, po humoru a hláškách toužících kritiků na Jokera kterej vypadá jako ledacos, jen ne další marvelovka, si viděl? :)
Ten zničující efekt Marvelu a nastupující monopol Myšáka... nu v něčem souhlas, ale fakt si nemyslim že by se díky Marvelovkám stali diváci a kritici blbější než před 10-20 lety. Nemyslim že Snyderovo DCU dojelo na to, že se nepodobalo dostatečně Marvelu, alespoň ne zdaleka jen na tohle.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Ad Luke, Leia a další: co máš s nima za problém? Že Luke je znechucenej, zahořklej, potom co se stalo a co zažil? Že si myslí že jediové a všechny tyhlety nesmysly by měli jít k čertu (i s jeho starym mečem)? Nebo že dojí náký divný ufo-krávy a živí se jich modrym mlíkem? Jo, to je celkem bizár, ale je to takový pěkný spojení s Lukem ze začátku IV. - a imho jestli něco zbylo z Lucasovy vize, nedivil bych se, kdyby to byly zrovna tyhle ufokrávy :-)=
nebo jak Luka zmrvili? Ne-výcvikem Rey? Jo, to mi vadilo, ale upřímně, nemělo to tak moc daleko ke starý trilogii (ale v každém případě to jako fail beru). Nebo další moment co se mi nelíbil, duel s Kylem - že ho tak vytrollil - to byl pěknej moment. Že se pak prostě jen tak rozpustí do síly? Heh? Why the ****?
No jo, jenže něco podobně wtf jsme viděli i v New Hope, ne? :wink:
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

jjelen píše: 30. 9. 2019, 16:12
eerieBaatezu píše: 29. 9. 2019, 20:27Disney koupí Star Wars. Dostane od Lucase nalinkováno, jak by tu novou trilogii udělal. Rozhodne se to z toho nic nepoužít.

Sorry ale tohle mi přijde jako kapitální hovadina. Jestli měl Lucas nákou "vizi" kterou potřeboval naplnit, tak neměl SW prodávat (nicméně jestli existuje nějaký nástřel sequelů by George Lucas, velmi rád bych hov iděl)
Iger vydal knížku, v níž mimo jiné popisuje koupi SW a říká tam, že součástí toho obchodu bylo zakoupení Lucasova nástřelu na celou sequel trilogii, protože měli pocit, že to potřebují, ale zároveň do smlouvy dali, že nejsou povinováni to použít.
A taky že to nepoužili.
Ale i tak si George pozvali, jmenovitě Kennedy a Abrams, když ep. VII tvořili, aby s nima jejich nápady probral. Prej ho to, co vymysleli, docela štvalo, prej taky proto, že tam ty jeho věci nezohlednili.
Další kolo následovalo, když Georgeovi hotovej film pustili. Lucas vůbec neskrýval svý zklamání a doslova řekl "dyť tam není nic novýho" (líp to vystihnout nemoh $lol$). Jednak mu vadilo, že on se dycky snažil ten svět rozvítej, dávat tam nové světy, věci, příběhy, atd., a taky nějak posouvat technické hledisko, a v TFA nebylo nic z toho. Iger říká, že v tomhle se fakt nemýlil, ale na druhou stranu, oni chtěli udělat co nejvíc stárworsovské Star Wars, protože se báli naštvání fanoušků, že to nebude dost Star Wars.
Iger pak říká, že plán vydávat SW film každej rok nebyl dobrej nápad.
jjelen píše: 30. 9. 2019, 16:12jakože JJA je málo originálí a Johnson zas moc či co?
Jde o zpracování.

Co vím, tak Lucas taky chtěl mít Luka jako starýho týpka, co žije opuštěně po vzoru Obiho nebo Yody (dokonce k tomu jsou nějaké concept art myslím), ale určitě by ho nenechal zahodit lightsaber, kterej byl jeho a jeho otce, za hlavu jak nějakej gag z laciný parodie (a celá ta scéna působí ještě víc parodicky po tom Abramsově epic TFA finále, kdy se Rey konečně dostane za Lukem a celej ten konec je o tom, jak mu ten meč podává).
Určitě by nenechal lízt Luka v noci do stanu s myšlenkou zabít!!! svého synovce!!!, syna své sestry a Hana!!!, proto, že se mu zdálo!!!!!, že by se možná!!! mohl přechýlit na temnou stranu!!! Viděl někdo z těch tvůrců Návrat Jediho tywole? $lol$ Kde tam před sebou na zemi má nařezanýho Vadera, největšího dark brutusáka, má totál rage, a stejně se zastaví a zahodí lightsaber, protože pořád věří, že je v něm aspoň trocha něčeho, co ho ještě může zachránit, a nechá se bezbranně smažit Císařovejma bleskama. Kua viděl někdo z tvůrců Návrat Jediho?
Tohle není jiná interpretace určitýho charakteru, tohle je ten samej Luke Skywalker jako v předchozích filmech.

Mně právě přijde nejvíc smutný ty zprávy o tom, jak byl Hamill přímo na place smutnej z toho, co musí hrát (hele beze srandy, koukni na nějaký B roll videa, kde je Hamill úplně zborcenej, má hlavu v dlaních a já to ani nedokoukal, jak mi z toho bylo úzko), jak Johnsonovi opakovaně říkal, že absolutně nesouhlasí s tím, jak se ta postava chová, že mu dokonce říkal Jake Skywalker a ne Luke, a že ho jak režisér tak producenti úplně ignorovali. Hlavně že když chtěl Ford zabít Sola, protože už ho ta postava nebavila, tak na to slyšel hned každej, akorát Abrams to stejně neuměl natočit. A když Hamill, co doslova je Luke, říká, že by se to mělo udělat jinak, tak je odignorovanej. Krize.

Star Wars určitě mají své prvky, takže někdy může bejt problém dělat to nějak originální, ale tak kua mají nejvíc peněz na světě, můžou si najmout koho chtějí, a hodně věcí z těch expanded universe věcí (které Disney prohlásis za ne-kánon) byly hafo hodně kvalitních, včetně her jako KoToR, ToR, apod., které jsou extrémně kvalitní. Čili se dá napsat výborná věc, co je originální a přitom má pořád feeling SW.

A případ Johnson a nadávání na to, že je moc originální není o originalitě, ale o tom, jakým způsobem to pojal a napsal a zrežíroval. Hned první 3 minuty filmu, kde je ten úděsně příšernej gag jak si telefonujou Hux a Poe je tak něco nechutnýho, že podobná věc nebyla snad ani ve Spaceballs! Hele jak tenhle scénář prošel přes všechny producenty a majitele a koho všeho je největší záhadou vesmíru.
Ten film měl skvělý vizuály, bacha RANT, přeskočte zbytek byl nejhorší filmovej zážitek, co jsem kdy v kině měl. Fakt. Ještě nikdy se mi nestalo, že jsem chuť co každou druhou minutu vstát a odejít ze sálu. Absolutně debilně pojatej Luke, debilní Marry Poppins Leia, akorát paraple jí v tý scéně chybělo, Finn tam pobíhá v tom obleku s hadičkama a všude to cáká, protože pokus o humor, totál Mary Sue Rey ještě víc, ta povýšenecká kráva Holdo se svou anti-male agendou co ne a ne a svůj plán neřekne, Rose o ničem charakter/zkurvení Finnova sebeobětování Tico, bezvýznamná smrt admirála It's a trap Ackbara!!!, totálně dementní zápletka na dvě hodiny o tom, že se pomalu honí lodě vesmírem!!!! kua kdo s tímhle přišel?, už jen s tím, že se to celé dá vyřešit hyperskokem za vteřinu, to debilní SJW kasíno a ta děcka a celej ten zbytečnej subplot, co byl k ničemu a zabral snad půl hodiny, úplně projebanej hlavní záporák Snoke a ten naprosto trapnej fight s tou úděsnou choreografií a těma červenejma igráčkama, ten forceskype mezi polonahým Kyloem v podvlíkačkách a Rey někde na záchodě ve stanu, úplně trapnej a neschopnej velitel First Orderu Hux, úplně zahozená Phasma, Yoda, co jako forceghost sesílá blesky!!!!, proč takhle kua nevyřeší všechno v galaxii, když může jako forceghost solit blesky??? a spálí s nima knihy řádu Jedi!!!, ta kreténská pseudointelektuálská scéna s Rey s těma odrazama, to pitomě udělaný slomo v tom jakože-duelu, ten fakan jako finále na konci s tím koštětem, klimax jako sviňa tyjo, co vůbec nemá se Skywalker ságou co společnýho, tywe ten film je taková doprasenina, že to nejde dál. A to jsem bůhcí na co ještě zapomněl, protože se mi na to nechce vzpomínat. $lol$ Jo ty pomalý bombardéry, protože evidentně na vesmírnou bitku je nejlepší, když máte pomalý bombardéry tywole, co nikam nedoletí. $lol$ /Rant
Hele jestli ten film nebyl zamýšlen jako ryzí trolling, tak snad není možný to myslet jinak a takhle to dohnojit.

Hele Kylo i Rey měli potenciál (Kylo víc než Rey), ale TLJ to nikam nerozvinul a celý se to točí v kruhu. Koho zajímá, že spolu budou mít zase souboj, když tam není vystavěný nějaký drama a v sázce je příběhově a dramaticky kulový.
jjelen píše: 30. 9. 2019, 16:12Konečně ono ta politika se promítala i do starejch dobrejch Lucasovejch SW, jen dnešní český divák asi moc nezaregistruje nákej odkaz na Vietnam nebo Nixona nebo co.
Jop, tyhle věci Lucase ovlivnily. Ale třeba moje generace je vůbec neznala, a stejně to fungovalo. Protože původní trilogie byla hafo moc archetypální, hodně dobře udělaná a hlavně, ten příběh Luka s Vaderem byl prostě osobní a dojemnej a udělanej old-schoolově. Jako klasický divadelní drama. Plus Williamsova fantastická hudba v tý době, kdy se ještě filmy točily s dlouhýma záběrama a pomalejším střihem, to už dneska ani nejde udělat.
jjelen píše: 30. 9. 2019, 16:12 A reakce těch zlejch, po humoru a hláškách toužících kritiků na Jokera kterej vypadá jako ledacos, jen ne další marvelovka, si viděl? :)
Viděl, no. Mám sem něco zkopírovat?

Jinak víš co se teď stalo, jo? Warner Bros vyloučili novináře z premiéry Jokera, protože už je ti debilní internetoví "novináři" sr*li tím, jak neustále na film valili, že propaguje záporáka jako hrdinu a že kvůli tomu budou zase lidi střílet v kinech jiný lidi, a to všechno s tím, že ten film ti "novináři" ani neviděli. Klasickej post-márvel retard level.
jjelen píše: 30. 9. 2019, 16:12ale fakt si nemyslim že by se díky Marvelovkám stali diváci a kritici blbější než před 10-20 lety
Spousta kritiků a novinářů evidentně jo.
jjelen píše: 30. 9. 2019, 16:12Nemyslim že Snyderovo DCU dojelo na to, že se nepodobalo dostatečně Marvelu, alespoň ne zdaleka jen na tohle.
To je zas ještě na jinej rant a rozbor. $D Tam si přihřeje polívčičku Sos, kterej Snyderova DC mistrovská díla nesnáší. :D
Ad Luke, Leia a další: co máš s nima za problém? Že Luke je znechucenej, zahořklej, potom co se stalo a co zažil? Že si myslí že jediové a všechny tyhlety nesmysly by měli jít k čertu (i s jeho starym mečem)? Nebo že dojí náký divný ufo-krávy a živí se jich modrym mlíkem? Jo, to je celkem bizár, ale je to takový pěkný spojení s Lukem ze začátku IV. - a imho jestli něco zbylo z Lucasovy vize, nedivil bych se, kdyby to byly zrovna tyhle ufokrávy :-)=
nebo jak Luka zmrvili? Ne-výcvikem Rey? Jo, to mi vadilo, ale upřímně, nemělo to tak moc daleko ke starý trilogii (ale v každém případě to jako fail beru). Nebo další moment co se mi nelíbil, duel s Kylem - že ho tak vytrollil - to byl pěknej moment. Že se pak prostě jen tak rozpustí do síly? Heh? Why the ****?
No jo, jenže něco podobně wtf jsme viděli i v New Hope, ne? :wink:
Jak říkám, jedna věc je koncept, nápad a druhá provedení.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Star Wars

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tywe, teď jsem viděl článek, kde Johnson říká, že se nesnažil dělat subverzi SW, že chtěl udělat co nejlepší SW film a posunout hranice toho, co se dá udělat. A že prej Abramsovi svý plány říkal ještě před natočením TLJ a Abrams s tím byl v poho.

Otázka je, jak moc kecá. $lol$
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Hele, já s tebou z velký části souhlasim, rozhodně nehodlám nový SW nějak zvlášt hájit, nejsem z nich nadšenej (možná bych řekl že se mi ani nelíbí... ale 8. jsem viděl jen jednou a s hodnocenim Abramse bych počkal až po 9.).
Vrahoun Luke - jo, to je jedna z věcí co mi vadila (zapomněl sem napsat), to bylo fakt pitomý.
Jako nemam problém že Lukovi třeba i hráblo, co já vim, že se z něj za ty roky stal záporák, proč ne. Jen by to tvůrci mohli prozradit způsobem, jaký by i ignorantský jjelen pobral.
Mary Poppins scéna - jo, tady asi neni sporu, nanejvýš se dá dohadovat nakolik wtf a blbé to je.
Hux - jako jo, záporáci dopadli bídně. Kylo je nebo by mohl být záporák vynikající, ale mi zjevně potřebujem taky někoho, kdo povede first order a na to Kylo zjevně nemá. Hux potom co předvedl v 8. taky ne, to s tebou souhlasim (to přirovnání k space balls mě napadlo snad už v kině). Ještě tak nechat SNokea vstát z mrtvých, no (až do konce filmu jsem čekal, že nám bude předvedena armáda záložních SNokeových klonů ala Baal ze Stargate)
Hate na Holdo moc nechápu, ale možná jsem důvody k němu vytěsnil. Akorát bych mohl brblat že jestli je náká důstojnice tak má mít uniformu a ne tam pobíhat v prostěradle (což mě napadlo až ted když sem nad tim začal přemejšlet)
Ale třeba moje generace je vůbec neznala, a stejně to fungovalo.

No právě! To je můj point" Kdybys neznal/neprožíval náký svatý války mezi SJW a altright nebo politickou korektnost a já nevim co, třeba by sis tehle věcí ani nevšim a určitě by ses tu nad nima nerozčiloval.
A možná dokonce naopak, kdybys žil v Americe 60/70. let tak by tě ta Lucasova agenda otravovala (nebo taky ne)

Ale spíš by to chtělo někoho komu se ty filmy nebo aspo%n jeden z nich vážně líbil :D
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Paul »

Ten film...

...se nepovedl.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Star Wars

Příspěvek od jjelen »

Tušil jsem to... jdu až v sobotu ale obávám se, že největším vítězem bude kámoš který prohlásil že "na disney wars už nejde" :D
(a ted abych sem tři dny nelezl než začnou lítat spoilery)
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ilgir a 1 host