Dělníci hudby, nosiči rytmů

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od boubaque »

Aby trubka hrála, musíš do ní těmi rty "prdět"... mně to bylo po poměrně krátké době dost nepříjemné, rty mě začaly jakoby svědit a bolet a i na dotek byly citlivější. Máte jiné zkušenosti?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od Pieta »

boubaque píše:Aby trubka hrála, musíš do ní těmi rty "prdět"... mně to bylo po poměrně krátké době dost nepříjemné, rty mě začaly jakoby svědit a bolet a i na dotek byly citlivější. Máte jiné zkušenosti?
Ne, jen jsem nikdy nehrál na trubku, tak se ptám. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od Pieta »

Musím si postěžovat - koordinace čtyř končetin je strašně těžká. Mám teď v rámci jednoho cvičení dva takty, které fakt nejsem schopný zahrát, pokud před každou notou nezpomalím a neuspořádám si končetiny.

Kód: Vybrat vše

pravá ruka (hihat)        XXXX|XXXX|
levá ruka (malý buben)    ..X.|..X.|
levá noha (hihat šlapka)  X.X.|X.X.|
pravá noha (bas)          X.XX|XX.X|
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
zyt
Příspěvky: 221
Registrován: 8. 8. 2009, 15:39

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od zyt »

Hraju na fujaru, didgeridoo, pojijung(brumli), koncovku a někdy na buben. To vše bez jakéhokoli hudebního vzdělání nebo sluchu. Taky to tak vypadá.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od Pieta »

Vzdělání a sluch se přeceňujou. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od boubaque »

Vzdělání se hodí, když chce člověk skládat, ale nemá talent a sluch. Sluch je potřeba jen pro smyčcové nástroje a žestě ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já hraju pouze na virtuální instrumenty, jelikož mám na obou rukou syndrom karpálního tunelu. :P Ale občas si drnknu na kytaru (jsem ještě navíc levák, takže potřebuju obrácenou kytaru :D) nebo zařádím na djembe, mám jedno s opravdu krásným zvukem. U kláves sedím pořád, ale hrát neumím, používám je jen při skládání.

Zrovna jsem dodělal ambientní track inspirovanej tímhle concept artem pro Torment: Tides of Numenera. Tady je k poslechnutí.
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od morech11 »

me likes, nemáš toho viac? :)

(ja som inak hudobne hluchý, ale prej som na tom dobre rytmicky [that's what she said] - radšej ale píšem texty, na nič nehrám - možno by som sa nechal ukecať na nejaký strašne cool druh bubnu. napríklad ten Pietov bodhran vyzerá [a znie] úplne perfektne :))
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od Pieta »

morech11 píše:(ja som inak hudobne hluchý, ale prej som na tom dobre rytmicky [that's what she said] - radšej ale píšem texty, na nič nehrám - možno by som sa nechal ukecať na nejaký strašne cool druh bubnu. napríklad ten Pietov bodhran vyzerá [a znie] úplne perfektne :))
Podle popisu to (až na vzhled) jako můj bodhran nevypadá. (:
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od morech11 »

nuž, tvoj bodhran som skutočne nepočul, ale problémy môžu vznikať len tým, ako naň majiteľ hrá :P (alebo si sa ho od začiatku topicu zbavil?)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od Pieta »

morech11 píše:problémy môžu vznikať len tým, ako naň majiteľ hrá :P
No právě. (:
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od eerieBaatezu »

@ morech11: Díky, na dalších se už pracuje. O-)

@ Pieta: Tak ono má jít hlavně o pohodu při hraní, ne? :) To jen zamlada jsem jako blázen honil prsty po kytaře, abych tam napálil všechny ty rychlý metalový vyhrávky... Dneska si vezmu djembe a jedu si rytmy, co mi hlava nahodí a vychutnávám si ten zvuk a hotovo. Hlavně nebejt z hudby frustrovanej, to je pak dost k ničemu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od Pieta »

eerieBaatezu píše:@ Pieta: Tak ono má jít hlavně o pohodu při hraní, ne? :) To jen zamlada jsem jako blázen honil prsty po kytaře, abych tam napálil všechny ty rychlý metalový vyhrávky... Dneska si vezmu djembe a jedu si rytmy, co mi hlava nahodí a vychutnávám si ten zvuk a hotovo. Hlavně nebejt z hudby frustrovanej, to je pak dost k ničemu.
Za poslední cca rok jsem si prakticky ověřil, že kombinace (dítě, rekonstrukce bytu, bydlení v paneláku s rodičema) je pro pravidelné cvičení dost vražedná, takže když se k tomu dostanu, tak nejsem moc spokojený s tím, jak to zní. (:
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

eerieBaatezu píše:To jen zamlada jsem jako blázen honil prsty po kytaře, abych tam napálil všechny ty rychlý metalový vyhrávky...
To mi připomnělo - kdysi kamarád pojal odvážný plán naučit mě hrát na kytaru a když jsem se ho ptala, jestli tedy začnu punkovými odrhovačkami, pravil, že odrhovačky blackmetalové jsou jednodušší, jen je musím zahrát pomalu. A tak jsem hrála cosi od Mayhem, Darkthrone a nevím, ještě čeho...pomalu, velmi pomalu. Avšak i přes dílčí úspěchy (tedy nezlomené prsty a schopnost vyloudit zvuk) mne hraní nijak zvlášť nezaujalo.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dělníci hudby, nosiči rytmů

Příspěvek od eerieBaatezu »

Pieta píše:Za poslední cca rok jsem si prakticky ověřil, že kombinace (dítě, rekonstrukce bytu, bydlení v paneláku s rodičema) je pro pravidelné cvičení dost vražedná, takže když se k tomu dostanu, tak nejsem moc spokojený s tím, jak to zní. (:
Tady bude rozdíl v přístupu, protože já necvičím, prostě si k tomu sednu a hraju a mám radost. $D
Sadako píše:To mi připomnělo - kdysi kamarád pojal odvážný plán naučit mě hrát na kytaru a když jsem se ho ptala, jestli tedy začnu punkovými odrhovačkami, pravil, že odrhovačky blackmetalové jsou jednodušší, jen je musím zahrát pomalu. A tak jsem hrála cosi od Mayhem, Darkthrone a nevím, ještě čeho...pomalu, velmi pomalu. Avšak i přes dílčí úspěchy (tedy nezlomené prsty a schopnost vyloudit zvuk) mne hraní nijak zvlášť nezaujalo.
Hraní je taky dost společenská záležitost. Zážitek té interakce, zážitek toho proudu, jak skladba ubíhá a všechno to do sebe zapadá, tyjo mám zase úplně chuť si zahrát s kámošem. $lol$ Stačilo když jsme třeba hráli jen kytara + bicí, skladby od různých kapel co jsme poslouchali, ten zážitek je dost nepřenosnej, se asi musí zažít.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů