Metal ****!!!

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Corvus píše:Ecthelion: mne tak fajn nepride. je to ako keby to nehrala ani metalova kapela, ale niekto kto chce aby to znelo metalovo... je to zaroven parodia na metal rovnako ako na britney. hudobne to je stale brak a nepride mi to ani take smiesne.
Nuz, povedzme si to na rovinu. Z metalu je dost tazko nerobit parodiu... a samotni metalovi hudobnici to vacsinou robia, ci uz narocky alebo nie $lol$
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

ako povies PK.


:roll:
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Corvus píše:Ecthelion: mne tak fajn nepride. je to ako keby to nehrala ani metalova kapela, ale niekto kto chce aby to znelo metalovo... je to zaroven parodia na metal rovnako ako na britney. hudobne to je stale brak a nepride mi to ani take smiesne..
Na tom je právě super, že to nenahrávala metalová kapela, ale nějaký nadšenec s PC mikrofonem. $D Btw. - co je špatného na tom, že je to parodie i na metal? Já jsem na metalu závislý, to ale neznamená, že se mu nemůžu zasmát... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Ilgir zdá se nemá rád Landu.
Ale vůbec ne. Pouze si nemyslím, že je dobrý umělec (spíš má velké charisma). Použil jsem Landu jako příměr ke skupině, kterou mám v podpisu. To také nejsou žádní velcí umělci, ale přesto je mám velmi rád.
Ilgirovi se možná muzikáli Michala Davida líbí víc ale... to je otázka vkusu.
Tyjo, já ani nevěděl, že tohle individuum dělá muzikály. $D
(Muzikály obecně jdou mimo mě.)
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

Ecthelion: ale ono to nie je ani moc smiesne. a ja fakt nemam problem robit si srandu z metalu:moj oblubeny for
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

ilgir píše:
Ilgir zdá se nemá rád Landu.
Ale vůbec ne. Pouze si nemyslím, že je dobrý umělec (spíš má velké charisma). Použil jsem Landu jako příměr ke skupině, kterou mám v podpisu. To také nejsou žádní velcí umělci, ale přesto je mám velmi rád.
Ilgirovi se možná muzikáli Michala Davida líbí víc ale... to je otázka vkusu.
Tyjo, já ani nevěděl, že tohle individuum dělá muzikály. $D
(Muzikály obecně jdou mimo mě.)
On Landa je vynikající vypravěč. A to je umění. K tomu on píše i skvělou hudbu a to je umění. Proto si myslím, že je vynikající umělec $D
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vandalicus »

Orlíci absolutně neuměli hrát, ale huláká se to fakt dobře $D

a ad ten Neofolk. Mě to dlouho trvalo, než jsem si na to album zvykl, ono je jiný než ty ostatní, ale teď je to prakticky jediný, u čeho jsem od něj vydržel (i když v poslední době už to mám trochu oposlouchaný)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Landa sux.
První tři alba Rammstein (zvláště Mutter) JA!

A většina metalu je parodie sama o sobě, např. tohle či od stejné kapely toto, to se nedá brát vážně. $D


Btw. pro zajímavost - přechod od metalového ZLA abstraktního k popovému ZLU absolutnímu. Pan Necrocock udělal krok správným směrem.
Srovnej:
Černá svatozář versus Princezna
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

Immortal je kapitola sama o sebe $D skvela hudba, len to s tym pozovanim fakt prehanaju. :>:o/

a na Master's Hammer mi NESAHAT! :-)= oni vzdy pristupovali k tomu so sarkazmom, nadhladom a ciernym humorom (staci si precitat hociake interview).. ale nikdy to nemala byt parodia ako taka. a ich hudbu mam fakt rad. pocuvam pravidelne oba ich 'skutocne' metalove albumy (posledny album Slagry bol uz cisty psycho ulet).
btw dnes doobeda som pocuval tribute to MH kde to vacsina kapiel zobrala tiez s humorom (nesmrtelna veta: 'Bože, proč si mně ošustil? Protože díra tvá je silnější než já!' v Geniove (Sex'n'Jesus) od Dark Gamballe) ale zaroven je tam citit ze MH ako legendu respektuju.

ale z toho sa neda usudzovat ze vacsina metalu je joke. pripada vam smiesny povedzme ten Skepticism ktory som linkoval na predchadzajucej strane?
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ne, Skepticism je pro změnu nudný. Kytary, klávesy, chrochtání, kytary, klávesy, chrochtání a pořád dokola. Z doomu vůbec snesu jen droone doom...zvykla jsem si celkem na Sun O))), mají takový až příjemně ambientní zvuk. Já metal dělím skutečně na nudný a směšný, čest výjimkám, například KoRn mám ráda.

Jinak mi famózní přijde Umbrtka, když už, tak už, ta kombinace vokálu, textů, a šílené muziky je kouzelná.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

Já metal dělím skutečně na nudný a směšný, čest výjimkám, například KoRn mám ráda.
ale KoRn predsa nie je metal $::lol: to mi celkom staci aby som si urobil obraz o tvojom nazore.

ale este na doplnenie. napriklad toto povazujes a smiesne alebo nudne?
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

To jsem čekala. Není metal, no jistě. :-)= Píšou u nich "nu-metal", tak je to metal. Proto, že tam nikdo neřve, jako by mu rvali obě nohy, ale naopak Davis umí čistě zpívat, to nebudu považovat za pop.
A jakou máš představu o mém názoru, copak? $D Určitě nic nevím a vůbec tomu nerozumím, že. :-)=

Ad Sepultura - snesitelná (teda hudba, na klip jsem nekoukala a text ignorovala), asi jedna z těch, možná celkem dost výjimek, když si uvědomím, co všechno se označuje za metal...jako malé mi pouštěl bratr a líbil se mi zvláště klip Ratamahatta. Ale sama bych si to teď nepustila.

Hm, mám celkem ráda Digimortal od Fear Factory, když jsme u toho. Takový Linchpin není marný.
Naposledy upravil(a) Sadako dne 18. 4. 2008, 07:58, celkem upraveno 2 x.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Corvus: Hlasuji pro směšné.

Btw.: Taky mi KoRn nepřipadá jako metal. A rozhodně si nemyslím, že tu skupinu nějak poškodí, když jí odlepíme nálepku metalu. Spíš naopak.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

No Korn ani o sebe netvrdia ze su metal (we are not metal or nu metal, we are Korn. [Nu metal] is just a term that doesn't mean anything.). to ze nejaky novinar oznacil nieco ako numetal a ostatni sa toho chytili este neznamena, ze numetal ma nieco spolocne s metalom. chyba mu take nieco neviem to pomenovat, ehm povedzme ze metalovy feeling. toto etericke nieco dokazem pocitom spolahlivo identifikovat a maju to spolocne vsetky druhy metalu aj ked zneju uplne inak.

Sadako: v Korn naozaj nie je metalu ani stipka a ak si myslis nieco ine tak mame o metale uplne ine predstavy a tvoje kategorie mi potom nic nehovoria.

napriklad aj toto ma s metalom pramalo spolocneho. prakticky je to poprock s boostrovanou gitarou.
Podobne napr. HiM: prvy album bol jasne metalovy, druhy uz bol pop.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Mne pridu v prvom rade smiesni ludia, co sa beru prilis vazne. Tuto definiciu splna nadpolovicna vacsina metalovych fanusikov aj metalovych kapiel, z coho plynie moje predosle vyjadrenie.
Corvus píše: Sadako: v Korn naozaj nie je metalu ani stipka a ak si myslis nieco ine tak mame o metale uplne ine predstavy a tvoje kategorie mi potom nic nehovoria.
Korni toho teda maju z metalu vcelku dost. Rozhodne su k nemu blizsie ako k lubovolnemu inemu zanru. Ak ta napada nejaky, ku ktoremu su blizsie, rad prehodnotim svoje stanovisko.

Vo vseobecnosti mam taky dojem, ze ty pod metalom chapes iba black a pribuzne subzanre. Pre pobavenie by som rad zdoraznil, ze definiciu zanru metal (aspon podla hudobnej vedy) splna aj taky Led Zeppelin.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 10 hostů