Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

Harry Potter je

super
18
55%
bezva
9
27%
bomba
6
18%
 
Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Log 1=0 »

S obrázky se nebavím.
Čemu nerozumíš, co se ti nezdá?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Vallun »

Log 1=0 píše: 2. 12. 2020, 18:17Ne, v minulosti můžeš dělat spoustu věcí, jen je predestinováno, k čemu to povede.
To je však jen jedna z teorií:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od eerieBaatezu »

Log 1=0 píše: 2. 12. 2020, 18:49 S obrázky se nebavím.
Čemu nerozumíš, co se ti nezdá?
zajistit, aby se skutečně staly ty věci, co se staly
Proč zajišťovat, aby se stalo to, co se stalo? To vůbec do žádný minulosti nemusím cestovat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Vallun »

eerie - tak ono i jen vidět by bylo super:)

Představ si, že bys na 400. výročí bitvy na bílé hoře mohl dodat přesný videozáznam:)

Ale je otázka, jak čas vůbec funguje...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 2. 12. 2020, 19:31 Proč zajišťovat, aby se stalo to, co se stalo? To vůbec do žádný minulosti nemusím cestovat.
Musíš, protože součástí té minulosti je, že do ní přicestovalo tvé současné já, něco udělalo a díky tomu se ty věci staly. Kdybys to neudělal, tak by se ty věci nestaly, takže tu máš jednak paradox, jednak vy to mohlo vést i k věcem, co se ti nelíbí.

EDIT: Teď mluvíš o nějakých HP-fan teoriích, nebo ignruješ, ve kterém vlákně se bavíme?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od midewiwin »

Kdo v minulosti použil ve svém díle stroj času, měl by se do ní vrátit a vyzmizíkovat ho, jinak se z neřešitelných paradoxů nevybabrá.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Jerson »

Chtěl jsem na téma cest časem do vlastní minulosti napsat poměrně dlouhý příspěvek, ale z ničeho nic mě rozbolela hlava a najednou mi přijde jako lepší nápad, když nic nenapíšu, tak máte smolíka.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Log 1=0 »

Jerson píše: 3. 12. 2020, 09:07 Chtěl jsem na téma cest časem do vlastní minulosti napsat poměrně dlouhý příspěvek, ale z ničeho nic mě rozbolela hlava a najednou mi přijde jako lepší nápad, když nic nenapíšu, tak máte smolíka.
Děkujeme za informaci, velmi nás obohatila.
midewiwin píše: 3. 12. 2020, 08:52 Kdo v minulosti použil ve svém díle stroj času, měl by se do ní vrátit a vyzmizíkovat ho, jinak se z neřešitelných paradoxů nevybabrá.
Pokud nedefinuješ "neřešitelný paradox" = "se svým naprosto Newtonovským myšlením to nepoberu", tak tohle není pravda.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od midewiwin »

Log 1=0 píše: 3. 12. 2020, 09:29 Pokud nedefinuješ "neřešitelný paradox" = "se svým naprosto Newtonovským myšlením to nepoberu", tak tohle není pravda.
Pokud budeš nazývat můj názor, že cesty do minulosti jsou blbost, mým naprosto Newtonovským myšlením , pak se nevyhneme paradoxu smyčky, tj. opakování minulých nekonečných debat o fenoménu, kterému lidstvo říká čas.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Jerson »

Log 1=0 píše: 3. 12. 2020, 09:29 Děkujeme za informaci, velmi nás obohatila.
Člověk udělá vtípek na téma paradoxů o cestování časem, a hned taková reakce?
Až se budu vracet časem příště, tak si řeknu i to, že nemám psát vůbec žádný příspěvek.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Log 1=0 »

Midewiwin: Popravdě nevím, co je tady smyslem. Líbí se ti jedna odvážná hypotéza o čase, OK. Jiné odvážné hypotézy (i když jsou popravdě často méně odvážné) označuješ za blbost. Hm. Tvrdíš, že tohle má vliv na autory fantastické literatury (kteří se do takových vod vůbec nemusí pouštět). WTF?

Jerson: Sorry, nepochopil jsem tě a vzal to vážně.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od MarkyParky »

Člověk udělá vtípek na téma paradoxů o cestování časem, a hned taková reakce?
Pže jsi ho napsal divně.
Měl jsi napsat, že tě navštívil Jerson z budoucnosti a rozmluvil ti to.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od midewiwin »

Log 1=0 píše: 3. 12. 2020, 09:56 Midewiwin: Popravdě nevím, co je tady smyslem. Líbí se ti jedna odvážná hypotéza o čase, OK. Jiné odvážné hypotézy (i když jsou popravdě často méně odvážné) označuješ za blbost. Hm. Tvrdíš, že tohle má vliv na autory fantastické literatury (kteří se do takových vod vůbec nemusí pouštět). WTF?
Smyslem by mohlo být to, že jakákoli literární nebo filmová cesta časem přináší nebezpečí, že utrpí bazální logika. Že se tohoto prvku autoři nevzdávají, je asi tím, že je atraktivní. A to svou dráždivostí pro lidskou představivost.
Vědecká rovina s tím souvisí jen volně, ale přesto se tomu asi nelze vyhnout. Stejně jako Jersona dráždí některé jiné prvky, překračují meze možného, mne zase tohle. Ať už si o čase vědci myslí mnoho divných věcí, já dávám přednost závěru S. Hawkinga, že základní pravidlo příčiny a následku nelze porušit. Tedy ne že bychom to neměli chtít, ale že to opravdu nejde, ani kdybychom chtěli sebevíc.
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Argonantus »

Midewiwin:
Na tohle tu byla speciální debata, kde jsme se zakopali v několika neslučitelných posicích.

Log má o tomhle jisté odborné znalosti, nicméně vidle mu háže do jeho teorií téma, ve kterém se nachází, a děj Harryho Pottera číslo 3, kde byla minulost právě naprosto změněna cestováním do minulosti.

Takže smyčka zde je tak nějak úplně zbytečná; Rowlingová to nějak napsala, a nám se to může líbit/nelíbit.
Ve svém románu to můžete vyřešit ouplně jináč.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Hrnčířství nejen pro mě a Argonanta...

Příspěvek od Log 1=0 »

midewiwin píše: 3. 12. 2020, 10:17 Smyslem by mohlo být to, že jakákoli literární nebo filmová cesta časem přináší nebezpečí, že utrpí bazální logika.
S tím samozřejmě souhlasím, viděli jsme to už mnohokrát. Přesto existují i díla, kterým se podařilo toto nebezpečí odvrátit.
Ať už si o čase vědci myslí mnoho divných věcí, já dávám přednost závěru S. Hawkinga, že základní pravidlo příčiny a následku nelze porušit. Tedy ne že bychom to neměli chtít, ale že to opravdu nejde, ani kdybychom chtěli sebevíc.
Nehodlám se přít se S. Hawkingem blahé paměti, nicméně i když neznám přesný kontext a formulaci, tak si troufnu tvrdit, že tím mínil, že jisté odvážné hypotézy nejsou pravdivé, nikoli to, že svět, ve kterém by pravdivé byly, není myslitelný. Tj. možnosti zcela a přiznaně fiktivních světů nijak nerozporuje.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů