Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Villeneuve jsou ještě Prisoners. Což je taky skvost.
Požáry jsem zatím neviděl a Polytechniku taky ne.
Ten člověk má zatím minimální chybovost.

Pána prstenů se velice bojím. Miliarda nestačí, pokud není ve vedení projektu příčetný jedinec.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak jsem viděl trailer na novej Matrix. O čem že to má bejt a proč to, mimo vidiny zisku, dělají?
Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Kdo se chystáte na Dunu? Jsem si v neděli doplnil rest s tou Lynchovou verzí, tak doufám, že to bude o něco líp zahrané a povyprávěné a ne o moc míň stylové.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

No, přemejšlím, že bych šel kvůli Duně nachytat do kina nějakej ten covid. $lol$
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Spíš už si předem říkám kolikrát bych to kino měl navštívit, než zda
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vitus »

Selhan píše: 15. 10. 2021, 17:24 Kdo se chystáte na Dunu? Jsem si v neděli doplnil rest s tou Lynchovou verzí, tak doufám, že to bude o něco líp zahrané a povyprávěné a ne o moc míň stylové.
Já mám Lynchovu Dunu rád, ale asi jsem tu jediný $D .

Jinak na tu novou se chystám, mám to jako bojový úkol od manželky s dcerou :).
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vitus píše: 18. 10. 2021, 16:32 Já mám Lynchovu Dunu rád, ale asi jsem tu jediný $D .
Je to teda dost let, co jsem ji viděl, ale to, jak z ní každej (na youtube a tak) dělá katastrofu, nějak nechápu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Duna shlédnuta. Zcela bombastický zážitek. Ty tři hodiny utekly jako voda a na konci jsem prostě chtěl víc. Mám z toho podobný zážitek jak když jsem prvně viděl LOTR v kině a asi bych tam těch paralel našel víc.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Neviem, ci je tu niekde vlakno na serialy. Mam rozpozerany serial Ponorka (Das Boot, 2018), zatial prve tri diely. Super serial, ale ten priserny dabing, za to by som vrazdil, a nikde neviem najst normalne titulky k nemeckej verzii.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

crowen píše: 19. 10. 2021, 19:06 Neviem, ci je tu niekde vlakno na serialy. Mam rozpozerany serial Ponorka (Das Boot, 2018), zatial prve tri diely. Super serial, ale ten priserny dabing, za to by som vrazdil, a nikde neviem najst normalne titulky k nemeckej verzii.
viewtopic.php?t=7883
Obrázek
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Winnie »

Selhan píše: 15. 10. 2021, 17:24 Kdo se chystáte na Dunu?...
Dunu mám naplánovanou na dnešní večer. Jako vždycky, když se chystám na shlédnutí adaptací milovaných knih, jsem spíš vyděšená, než natěšená. Ale nesmím se nechat odradit :-)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Tak jsem ji viděl včera a musím říct, že jsem velmi příjemně překvapen. Ještě si nechávám uležet v hlavě, jestli je to na 4 nebo 5 hvědiček, ale rozhodně to fanoušky knih podle mého neurazí. (Když to teda nejsou rasisti.) Jen jsem zvědavý, jak to uspěje u mainstreamového publika, protože je to nádherně pomalé, a nedovedu úplně posoudit, jestli by mě to bavilo tolik, kdybych k tomu neměl všechny ty detaily z knihy.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Je to dost vizualne zajimavy, aby melo smysl jit do kina, nebo yarrrr?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Hele za mě asi jo. Není to tak vizuálně svérázné, jako ta Lynchova, ale byly tam rozhodně scény, které jsem si vyloženě užíval. Dokonce i soundtrack se mi líbil, a to nejsem zrovna Zimmerův fanoušek.
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan tito uživatelé (celkem 3):
Antharon, Sosacek, Jiron
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Vitus píše: 18. 10. 2021, 16:32Já mám Lynchovu Dunu rád, ale asi jsem tu jediný $D .
Lynchova Duna je super. Atmosféra, hudba, výprava, kostýmy, vnitřní monology. Ano, dost toho zaniklo, ale je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jjelen a 14 hostů