Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Myslim si, ze ludia pri tej scene myslia na uplne ine veci...
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Dotaz, ať se na to nemusím dívat na celé:
Byl ten kůň i v nějaké jiné scíně?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Jo, v pár scénách předtím. Asi ve dvou.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Fun fact, ve skutečnosti se v tom bahně malém utopil ten herec.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Wolfus píše: 12. 1. 2021, 14:48 Myslim si, ze ludia pri tej scene myslia na uplne ine veci...
Actually to je věc, kterou zmíní někdo snad pokaždé, když se o tom filmu mluví :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Nevím na které věci myslí jiní lidé, já myslím na tuhle.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od midewiwin »

Viděla jsem film Dítě číslo 44.
Těžké zklamání. Jednak naprosto nevyužité obsazení /nepochopila jsem například, co tam pohledával Oldman/, jednak obraz totalitní společnosti 40. a 50. let tam byl podán tak schematicky a nepravděpodobně, až to mlátilo dveřma. Ne že by tam nebyly použity reálné prvky, ale autoři se úplně vybodli na kontrast mezi skutečnou temnou stránkou /profízlovaná společnost, kde nemůžeš nikomu věřit a kde tě mohou zničit ze dne na den/ a tou proklamovanou, plnou slunce, šťastných jásajících dětí s mávátky, záhonů růží, baletu a Kalinky. To úplně vynechali a ze všech barev nechali jen čerň, ovzduší plné čmoudu a oprýskané ulice, kterými se potácejí ztracenci. Mezi nimi ústřední dvojice, jejíž vzájemný vztah má těžko uvěřitelný vývoj.
Navíc pátrání po vrahovi, tedy detektivka, která mohla být kostrou příběhu, ne že by úplně vyšuměla, ale byla tam tak trochu navíc.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Hostiles. Celkom dobry western.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

True Grit. Dalsi western. Na to, ze to robili bratia Coenovci, a montoval sa do toho aj Spielberg, tak to bolo velmi slabe. Hlavne dialogy boli velmi umele a neuveritelne. Herci tak mrmlali, ze som si po velmi dlhej dobe musel stiahnut anglicke titulky, aby som vedel, o com sa bavia. (A to mam napocuvane vselico, 12 rokov som zil v Irsku, 15 rokov denno denne robim s anglicky hovoriacimi ludmi z celeho sveta.) Asi jedina dobra scena bola, ked Matt Damon prehol Gretu, eee, Mattie cez koleno a nacapal rozmaznanemu drzemu dievcisku na zadok. Lebo to je to, co si kreativny tim za tymto filmom zasluzi.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Ecthelion »

Krčení ramen. True Grit se nám fakt hodně líbil. A celkem ve mě doutná to, že bych se na to mrknul znova.
Co se jazyka týče, tak co vím, tak se vážně snažili o rekonstrukci jazyka té doby. Zaznamenal jsem, že nějací jazykovědci to kritizovali, jiní naopak psali, že dobré. Já jsem to tehdy celkem ocenil, že se o to aspoň pokusili.

A teda viděli jsme to v době kdy to vyšlo, což je už taky nějaký pátek. Tak to můžou být jen zamlžené vzpomínky.

Když sjíždíš vesterny, tak nejlepší western je Godless, pokud jsi to ještě neviděl.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Godless bol fajn, mozno tak prve tri diely. Ked tam zacali lietat flashbacky, tak to stratilo tak 2-3 levely. Zaverecna prestrelka bola meh
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

crowen píše: 21. 1. 2021, 18:18 Godless bol fajn, mozno tak prve tri diely. Ked tam zacali lietat flashbacky, tak to stratilo tak 2-3 levely. Zaverecna prestrelka bola meh
Mě teda přišla přestřelka dobrá ale celé mi to přišlo jako špatný RPG. Postavy jsou skvěle vymyšlený a napsaný ale vůbec nic se tam neděje.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Spoiler alert.
Spoiler
To, ako sa v tej zaverecnej prestrelke vobec banditi nesnazili kryt, len tam zmatene jazdili na namesti pred hotelom do kruhu, bolo dojemne. Este viac bol dojemny hlavny zaporak, ked sa len milo s prazdnou rukou usmial na zenske strielajuce zo strechy, a tie ho nechali tak. A nahoda na konci, ked natrafil na mladeho indiana, ktoreho mama marne dlho hladala, to bol taky zlaty klinec do rakvy. A haluzna odveci "necakana" smrt mladeho serifa, co sa 5 minut chysta vyjst z dveri, a potom to instantne schyta nozom do hrude, ako keby tam pred dverami na neho niekto cakal...

Zo zaciatku sa mi ten serial velmi pacil, ale ako pisem, po 3 casti isla kvalita pribehu rapidne dole. Proste tie vsetky neuveritelne nahody, kde sa ludia len tak stretnu, ako ked mlady narazil na ukradnute kone, a serif ho kryl z krikov, proste nie velmi uveritelne.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Chtěl jsem synovi pustit nějaký "dospělácký" film, který by ho mohl bavit. Svět zítřka vypadal jako dobrá volba, jen jsem stáhl v češtině.
A když se má objevit Sky captain, tak volají Krále oblaků.

W.
T.
F.

Navíc když s ním mluví jeho lidé, tak mu říkají "kapitáne".
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Ak vie citat, jednoznacne mu pusti film s titulkami
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů