Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Este ten Moon si kukni, ked chces tiche vesmirne sci-fi.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Nossie »

Viděli jsme s mužem včera The Darkest hour... líbilo se mi prostředí Moskvy, kdyby to bylo celé ruské a nebyli by tam ti pitomí amíci, stálo by to za něco... ale naštěstí sem dopředu věděla, že nemám od toho nic čekat, tak sem nebyla zase tak zklamaná :D

http://www.csfd.cz/film/276598-cerna-hodina/
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Abych nezapomněl - Battleship byl klasický moderní film. Tedy hromada cool efektů, transformeři v jiné podobě a střílení, ale jinak debilita. A jestli jsem odsuzoval Bollywood za driftování s koněm, tak Hollywood to trumfnul tím samým manévrem provedeným s bitevní lodí.
Jasně, můžu u toho vypnout mozek, jenže to u filmů v poslední době musím dělat moc často. Na druhou stranu Avengers i Muži v černém 3 byli minimálně o stupeň lepší.
I když letos to vyhrála Věc: počátek. Velmi dobrá dvojka, byť je to vlastně nula.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Ano ano, Thing je super. Pozreli sme si ich za sebou a bolo to vyborne. Momentalne sa marne snazim dostat k [REC] 3...
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Tindo »

Vypadá to, že bude další díla The Gamers.

http://www.kickstarter.com/projects/zom ... ds-of-fate
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Raven »

Určitě byste nevěřili, že se na to zeptám, ale...
co Abraham Lincoln, lovec upírů?

A ještě bych s mohla pochválit s tím, že jsem neviděla Prométhea (takže nemusím žádnému svému oblíbenému filmovému tvůrci přát dravce, co mu bude rvát vnitřnosti)
To jen tak na okraj
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Návštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: 28. 5. 2010, 11:12

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Návštěvník »

filmy co jsem zkouknul za poslední cca 2 měsíce

Thing dobrý, Battleship sranda (hlavně ta část kdy naverbujou důchodce), Hněv Titánů (viděno hlavně kvůli efektům jinak těžké sciFi - kdyby řekové uměli to co bylo v tom filmu tak by nebyly tam kde jsou).

Poslední dobou celkem pobavila Alyce, před chvílí Cabin in the woods (takový Harry Potter v sukni, ale nejspíše zase lžu...).
starší věci
Slashery: Mám dokoukanou sérii Pátek 13 - za zmínku stojí 1,2,5,6 a remake z 2009. Celkem dobrý byl Halloween - verze od Roba Zombieho, dvojka byla ale slabší. Ne úplně slasher ale opět Rob Zombie: Vyvrženci pekla.
Původní Texas Chainsaw Massacre jsem zkouknul jen kvůli hodnocení (údajně dobového) "bohapustá sračka plná samoúčelného násílí".
Z komedií: Hangover, Hangover2 (cz: Pařba ve Vegas, Pařba v Bangkoku), Get him to Greek (Dostaň ho tam), Iron Sky, Evil Dead2 (starší ale část s rukou a sobí hlavou mě rozesměje dodnes).

Chystám se na REC 3 (ale odrazuje mě REC 2), Avengers, Prometheus, něco málo z Bollywoodské produkce (vybírám random), něco málo Jesse Franca a koncert Karla Gotta z Hamburku.
"Hraní RPG je v podstatě mírnější forma pedofilie, tak Vás zdravím - pedofilové!"
- Joachim Schmitke na srazu RPG komunity v USA (minutu před tím než byl vyveden)

Black Metal = Antihumanity, no place for political correctness

Jedna a jedna jsou slovy DVA (později nahrzeno by:

Napište úplný název první a nejznámější české hry na hrdiny, která je nepříliš zdařilou vykrádačkou nejúspějšnější rpg hry na světě (tm) (její zkratka je DrD):


aj vy redudantní židudanti
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Bohuzial REC3 nema s prvymi dvomi nic spolocne a napriek tomu, ze mam v archive aj taku sracku ako Suicide Circle som ho po dopozerani zmazal...
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Návštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: 28. 5. 2010, 11:12

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Návštěvník »

REC3 se posunul na pole komedie - ubylo kamer, přibylo cosplaye... a celkově se to posunulo blíže evil dead (2 a trošku army of darkness). Jako horor strašné (ne tím dobrým způsobem) a jako komedie podprůměr. Poslední dobou mám vážný problém rozlišit co má být sranda a co se jen nepovedlo.
"Hraní RPG je v podstatě mírnější forma pedofilie, tak Vás zdravím - pedofilové!"
- Joachim Schmitke na srazu RPG komunity v USA (minutu před tím než byl vyveden)

Black Metal = Antihumanity, no place for political correctness

Jedna a jedna jsou slovy DVA (později nahrzeno by:

Napište úplný název první a nejznámější české hry na hrdiny, která je nepříliš zdařilou vykrádačkou nejúspějšnější rpg hry na světě (tm) (její zkratka je DrD):


aj vy redudantní židudanti
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

To zrovnanie s Evil Deadom som akoze nevidel...
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od morech11 »

Práve som dopozeral vlaňajšiu českú psychologickú bombu Nevinnost a môžem vám povedať, že dnes sa už nemusím pokúšať zaspať, nepôjde to.
budem nad tým musieť intenzívne pouvažovať, utriediť si to v hlave a pozrieť si to ešte raz

každopádne ak nájdete, berte všetkými desiatimi :) (a inak koloval na Bažant kinematografe, tak neviem, kde všade ešte bude, ale je to dobrá šanca pozrieť si ho ;))
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Raven »

Hohó, Trainspotting.
Doporučuji. Kdo se doposud nebojí mimin, začne teď - umí lézt po stropě

A ještě bych vřele doporučila maratony Akt X od první řady až do konce, je to mnohem, mnohem děsivější než když mi bylo deset. Ale pak je ovšem často potřeba vytahovat sirky, kdo půjde do kuchyně, když je tam tma. A taky se teď bojím kuřat, vojáků, pískovišť, shy mužů... (mohla bych pokračovat do nekonečna)
EDIT: zapomněla jsem přistěhovalce! Můžou to totiž být voodoo šamani

Scully: Mulder, toads just fell from the sky!
Mulder: I guess their parachutes didn't open.


A člověk pak může dělat divné zápisky do svého imaginárního deníku - "Milý deníčku, Scullyová dneska lhala..."
"Milý deníčku, Scullyová už asi začíná věřit na paranormální jevy... a to je teprve druhá série"
"Make BDSM, not war, sister."
Wild West

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wild West »

Ta Akta X mne zas až tak nevzala - má to divná tempa a divné lidi. A po pár dílech to začne být dost schematické.
Vlastně mne tenhle seriál spolunavedl k postupné úplné nechuti k seriálům (u většiny mi vadí už úvodní znělka).

Trainspotting dal světu Danyho Boyla a Ewana MacGregora. Což samo o sobě je průlom; a film je feťácká klasika.

Tuhle Beowulf, konečně. Je to daleko strašnější, než jsem se obával; vypadá to jako parodie na prvního Shreka. Vydalo se to po přesně opačné trase, než Jacksonův Pán Prstenů; od superrealismu předlohy k animáku. Dost jsem vynechával, takže to nemohu platně zařadit do dvorany hrůzy vedle Core, A... a jiných velekravin, ale možná je to až tak strašné.

Tentýž den Král škorpion 2 - taky pěkná kravina, ale menší. Něco jako nová verze Souboje Titánů - shlédnout a zapomenout.

Tentýž den (byl jsem sám doma a nějak mne nic nebavilo) Equilibrium. V tomto sousedství vypadalo docela zajímavě, ale až na to, že to byl opis Fahrenheita a že souboje byly extrémně debilní. Shlédnout a zapomenout.

Sečteno podtrženo - ztráta času celý večer.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Alef0 »

Vlastně mne tenhle seriál spolunavedl k postupné úplné nechuti k seriálům (u většiny mi vadí už úvodní znělka).
To boli ešte časy seriálov s uzavretými epizódami :-)
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od morech11 »

pravda... keď sú dnes otvorené, vôbec to netelenovatelie ;)

Zpět na „Kultura“