Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Blaine »

Profesionální wrestling se stal mojí únikovou zábavou, u které utíkám před náporem skutečného světa/života a zdraví. Narozdíl od spousty jiných zábav a aktivit, které bych mohl použít na uvolnění se ode mne nevyžaduje žádná aktivitu. Nemusím zapínat mozek, rozhodně nedostanu něco, co by mě uspávalo nebo mělo potenciál nedělat mi dobře k mé depresi. Je to hloupá a jednoduchá a neuvěřitelně koukatelná zábava. Když je to dobře udělané.

Abych se přiznal jsem prakticky začátečník-divák, začal jsem v prosinci, kdy jsem začal brát silnější prášky, kde jsem ztratil chuť hrát počítačové hry kromě Europy Universalis jednou týdně. A protože jsem měl strach zkoušet koukat na hlavní šou RAW, začal jsem sledovat menší a kratší šou – WWE NXT.

NXT je dítkem wrestlera HHH, manžela... fuck it, prostě se podívejte na tohle video od Maxe Landise
https://www.youtube.com/watch?v=VYvMOf3hsGA
Doopravdy se mi nechtělo vysvětlovat nějakou hlubokou backstory kdo je HHH, ale v současnosti je to jeden z hybatelů NXT. NXT začalo a pořád je „development“ teritory, ale HHH se do něj víc zaangažoval a změnil původní skupinku lidí, kteří cvičili v jednom špatném skladišti a byli rádi, když prodali 30 lístků na své akce. A dnes je z toho jedna z nejzábavnějších značek ve wrestlingu (podle lidí, kteří mají víc zkušesnotí než já) A je to nejen díky HHH, ale i lidem, kterým svěřil hledání nových talentů, trenérů a také některým tahounům v NXT. Trochu „škoda“ je, že pokud bude nějaký wrestler skutečně dobrý, tak ho Vince MacMahon vytáhne do hlavní šou. Ať už to jsou lidé jako Roman Reigns, Neville či Sasha Banks a Paige. Celé to znamená, že wrestler sám postupuje po kariérním žebříčku, ve spoustě případů si plní svůj celoživotní cíl, dětský sen nebo minimálně má zajištěný lepší příjem než kdyby mezi tělocvičnami s padesátni lidmi, ale divák NXT o něj přijde.
Video výše taky trochu vysvětluje (na příkladu jednoho charakteru), co se ve wrestlingu děje. A částečně taky ukazuje, proč jsem se obrátil k NXT. Krátká doba, co se dá NXT sledovat na wwe.com, kde se teď nachází něco přes padesát 45-60 minutových episod nebyla tak strašidelná a také podle ohlasu na internetu je NXT zajímavější. A díky tomu jsem nemusel nastudovat některé charaktery několik let či až desítek let zpátky. NXT dává možnost proniknout do wrestlingu velmi jednoduše.

Rád bych se vás zeptal, jestli se mnou chcete diskutovat o jednotlivých dílech, příbězích a wrestlerech. Abych to tady zbytečně neplevelil. :>;o)
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od OnGe »

Se mnou si o tom moc nepopovídáš, nicméně wrestling mě taky docela fascinuje. :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Vallun »

NXT jsou ty zápasy domluvené otevřeně, nebo předstírají, že je tomujinak?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Blaine »

Vallun píše:NXT jsou ty zápasy domluvené otevřeně, nebo předstírají, že je tomujinak?
Celý wrestling (ten který se v češtině nazývá wrestling a ne zápas) je domluvený. Od toho, jaké mají wrestleři na sobě oblečení, přes to co říkají až po to, co dělají v ringu. A samozřejmě to, kdo vyhraje.

Ale nesmíš to brát, tak že to je vážná soutěž. Je to divadlo, seriál, film. O týpcích, kteří se mlátí. Je snad výsledek každého filmu, kde hraje Van Damme braný vážně, že je možné, že Van Damme nevyhraje a padoucha nezmlátí? To stejné je ve wrestlingu.

Mimochodem, koukni na to video, Landis to dost dobře ukazuje na kariéře jednoho týpka. (který mimochodem bude main-eventovat Wreslemanii v dubnu)
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od OnGe »

Wrestling je show, podobně jako kouzelnické vystoupení. Člověk ví, že Copperfield nelítá, nenechá se přeříznout napůl a že ta Socha svobody tam pořád je, i když se tváří, že je to kouzlo. Je to součást hry. Akorát někteří méně soudní lidé věří, že je to doopravdy kouzlo. Wrestling je ten samý případ.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Blaine »

Btw Onge, není problém si dát jeden free měsíc WWE Network, kde se můžeš kouknout na pár zápasů NXT, jak jsem psal mě to hodně baví. Stačí se jenom regnout. A pak se na to třeba i vysrat.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Blaine píše:Profesionální wrestling se stal mojí únikovou zábavou, u které utíkám před náporem skutečného světa/života a zdraví.
Tak to to fakt netrvalo dlouho, než sem někdo hodil odkaz na Landise. (:

Rozhodně můžu potvrdit, jako odborník na slovo vzatý*, že NXT je s přehledem to nejlepší, co může rodina WWE nabídnout. Některé velké show (PPV) dokážou mít podobně nařachanou atmosféru, ale je to hodně sázka do loterie, někdy se to vyvede, někdy ne. NXT má setrvale vysokou kvalitu.

Studovat historii desítky let zpátky by nemělo být moc potřeba. Wrestling by typicky měl být drop-in/drop-out zábava, kde když přepneš uprostřed pořadu, musí ti komentátoři říct všechno, co potřebuješ k tomu kterému zápasu vědět. Samozřejmě se předpokládá, že nějaké základy máš, že víš, co je finisher, nebo proč rozhodčí počítá do pěti, když se někdo chytne provazu, a do tří, když jeden zápasník druhého zalehne, ale to člověku docela rychle přejde do krve.
A když dorazí nějaký tahák pro nostalgiky, třeba Rock nebo Undertaker, tak sice nevíte, proč všichni tak šílí, ale zase se to neděje tak často, aby to nějak moc vadilo.

K jednotlivým show - WWE jich má vlastně 4+1 týdně. Ten jeden je NXT, který si jede bokem, a ty čtyři jsou Raw (tříhodinový), Smackdown (dvouhodinový), Main Event a Superstars (hodinové). Z toho RAW je hlavní show, kde se obvykle děje nejvíc zlomů a objevujou se tam největší hvězdy, Smackdown je druhý v důležitosti a většinou rozvíjí to, co se rozjelo v Raw, a zbylé dvě jsou vedlejší show, kde jsou často reprízy zápasů z hlavních show prostřídané se zápasy
menších hvězd. (Což neznamená, že tam jsou zápasy nějak špatné, spíš je ten formát trochu uvolněnější a je to šance vidět zápasníky, které člověk v hlavní show potká zřídka.)

Srdečně doporučuju všechno sledovat ze záznamu, protože je tam typicky spousta výplně, upoutávky, reklamy, a s přetáčením člověk stihne tříhodinový Raw tak za dvě hodiny deset.

___
*) Jó, já jsem sledoval wrestling, už když byl Daniel Bryan mistrem světa v těžké váze. To vy, děti, ani nemůžete pamatovat. (Duben 2014)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Ještě bych řekl, že jak NXT je to nejlepší z WWE, tak pravděpodobně nejlepší show vůbec je teď Lucha Underground. Aktuálně běží druhá série, je to srdeční dítko Roberta Rodrigueze (Desperado, Od soumraku do úsvitu, Machete) a je na tom strašně moc poznat, že to dělá někdo s filmovým vzděláním. Kamerová technika, příběh, scénář a dialogy, předtočené záběry ze zákulisí (často lehce retro v duchu starých akčních filmů), překvapení a náhlé zvraty, všechno na úrovni přinejmenším dobrého televizního seriálu.

Navíc i co se týče zápasů je to špička, za loňskou sezónu myslím dva zápasy na úrovni MOTY (zápas roku). Je to převážně v mexickém stylu, který je trochu akrobatičtější, než typický WWE styl (Lucha Dragons se tomu blíží, ale ti málokdy jdou proti někomu srovnatelně akrobatickému), hodně se hraje na masky, ale občas je tam i nějaký řezník, který by se ve WWE neztratil.
Blaine píše:Rád bych se vás zeptal, jestli se mnou chcete diskutovat o jednotlivých dílech, příbězích a wrestlerech. Abych to tady zbytečně neplevelil. :>;o)
Rozhodně jsem pro, ale prosil bych, aby spoilery k aktuálnímu dění byly s varováním, protože podle časových možností bývám často tak o týden až dva za realitou.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Blaine »

Já bych klidně chytil někoho dalšího. A Lucha Underground jsem zatím jenom upirátil a viděl kousek. Teď jsem měl ten Aztec Warfare a mám na neděli nalajnovaného Prince Pumu a Johnyho Munda. Což jsou neuvěřitelné věci. To co dělají v Lucha Underground... vůbec nechápu.

Mimochodem čemu vůbec nerozumím, řekni mi co si o tom myslíš. Jak dokáže v NXT Asuka úsměvem, tím co dělá v ringu a tím jak ji prodali komentátoři ze sebe udělat takové psychotické monstrum, které se nedá zastavit a všechny lidi zabije. Ona skoro nemluví! Jinak bych ji hrozně rád viděl v ringu proti Finnu Balorovi nebo Sami Zaynovi. Chtěl bych ji prostě v inter-gender matchi, prosím.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Blaine píše:Já bych klidně chytil někoho dalšího. A Lucha Underground jsem zatím jenom upirátil a viděl kousek. Teď jsem měl ten Aztec Warfare a mám na neděli nalajnovaného Prince Pumu a Johnyho Munda. Což jsou neuvěřitelné věci. To co dělají v Lucha Underground... vůbec nechápu.
Já jsem zatím nepřišel na způsob, jak to u nás sledovat legálně - tuším se to vysílá jen po Státech, bohužel.

LU má fakt výhodu v tom, že k tomu přišla ruka střihače. WWE vysílá buď živě, nebo s dost krátkým zpožděním (Smackdown se natáčí v úterý a vysílá ve čtvrtek), a jejich styl je tomu přizpůsobený, takže ani NXT, které se předtáčí na měsíc či jak dlouho najednou, není nějak zvlášť pečlivě stříhané; Lucha má kamery v pozicích, o kterých se WWE ani nesní, a pak to někdo evidentně s péčí dá dohromady.

Ale to je jen část kouzla, druhá je, že ti lidi to fakt všechno dokáží. Když se podíváš na jejich roster, tak tam najdeš kupu lidí, co prošli WWE - Johnny Mundo, Son of Havok, Ivelisse, PJ Black se teď objevil v druhé sérii, a když byli ve WWE, tak to typicky byla lehká váha, ti nejpohyblivější. V LU je tohle standard, protože to je pobočka AAA, "mexického WWE", kde tenhle styl je standardní, takže mají to know-how, jak to dělat. Ten styl je mnohem explozivnější - je tam třeba víc skupinových zápasů, kde někdo provede řadu šíleností, pak ho vyhodí z ringu a on má třeba minutu pauzu - ale ty si toho skoro nevšimneš, protože mezitím nastoupí někdo další a provede něco ještě zběsilejšího. (:
Blaine píše:Mimochodem čemu vůbec nerozumím, řekni mi co si o tom myslíš. Jak dokáže v NXT Asuka úsměvem, tím co dělá v ringu a tím jak ji prodali komentátoři ze sebe udělat takové psychotické monstrum, které se nedá zastavit a všechny lidi zabije. Ona skoro nemluví! Jinak bych ji hrozně rád viděl v ringu proti Finnu Balorovi nebo Sami Zaynovi. Chtěl bych ji prostě v inter-gender matchi, prosím.
Bohužel, inter-gender je něco, co WWE prostě nedělá. Na to musíš do jiných společností. Ve WWE když ženská praští chlapa, tak on jí to ani nesmí oplatit. Mám dojem, že ani v Japonsku inter-gender moc nevedou, ale není vyloženě verboten. Lucha Underground a AAA inter-gender dělají asi nejvíc, a americké indie společnosti se ho taky nebojí.

Rozhodně vím, že Kana (Asuka) v nějakých inter-gender zápasech byla, ale to bys asi musel hledat v temných hlubinách internetu, to bylo ještě v Japonsku.

Co se týče toho, proč je tak dobrá, zaznamenal jsi to haló, když se profláklo, že podepsala smlouvu s WWE? Ona patří k naprosté světové špičce, podobně jako Itami a Balor, takže to je pro WWE fantastický úlovek. V NXT je myslím hlavně proto, že nemá tolik zkušeností s americkým stylem, a nemá moc dobrou angličtinu, jinak by ji mohli poslat rovnou do hlavních programů. Jo, a taky proto, že si tam HHH buduje indie promotion svých snů, tak si to chce užít. (:

Jinak wrestling má dlouhou tradici aktérů, co neumí/nechtějí moc mluvit. Za ně to pak musí odmluvit někdo další, nebo to prodat komentátoři. Aktuálně máš spoustu "němých" mezi největšíma hvězdama - Brock Lesnar, Undertaker velkou část své kariéry, Prince Puma a Mil Muertes v LU, Sami Zayn dlouhé roky před NXT... Když máš co ukázat, tak není třeba to okecávat. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Blaine »

No mě se v NXT Asuka líbí, jsem z ní nadšený, jaký z ní jde strach. Ten maniakální úsměv je neuvěřitelně okouzlující. A to že na twitteru hází posty jako:
https://twitter.com/WWEAsuka/status/702739887540330496
Kdy si úplně představím jak se musí tvářit, když to píše... :>;o)
Já jsem chytil jenom to, jak na ní reagovalo publikum ve Full Sail a jak velký to mělo být z toho šou samotného (a pak přišla Dana a Emma a začaly se hrozně snažit... a pak tam byl ten úsměv ááááh)
https://www.youtube.com/watch?v=6_hqltAgEPw
Ten její vstup na Takeover byl... speciální. A Dana jí byla skvělý oponent.
Jinak co jsi viděl jako poslední v NXT?
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tohle téma mi vůbec nic neříká, ale tenhle gif je příhodně dobrá ptákovina. $lol$
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Blaine »

Anebo si můžeš taky vybrat tenhle:
Obrázek
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální wrestling (WWE NXT hlavně)

Příspěvek od Pieta »

Blaine píše:No mě se v NXT Asuka líbí, jsem z ní nadšený, jaký z ní jde strach. Ten maniakální úsměv je neuvěřitelně okouzlující.
To rozhodně. Mám dojem, že ona je normálně spíš heel, takže ten její face přístup je takovej specifickej. (:
Blaine píše:Jinak co jsi viděl jako poslední v NXT?
První únorové, temnější Vaudevillains, Carmella vs. Emma, Asuka vs. Santana (ten se mi líbil asi nejvíc), Balor vs. Crews.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Pieta píše:Bohužel, inter-gender je něco, co WWE prostě nedělá. Na to musíš do jiných společností. Ve WWE když ženská praští chlapa, tak on jí to ani nesmí oplatit. Mám dojem, že ani v Japonsku inter-gender moc nevedou, ale není vyloženě verboten. Lucha Underground a AAA inter-gender dělají asi nejvíc, a americké indie společnosti se ho taky nebojí.
To mě zajímá, proč se to nedělá?
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů