Batman

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Joker

No, ani nevím, co si o tom myslet. Asi na to zajděte a udělejte si obrázek sami.
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Batman

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 2. 10. 2019, 23:19
No, ani nevím, co si o tom myslet. Asi na to zajděte a udělejte si obrázek sami.
Ufr, čili univerzální filmová recenze.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já fakt nevím. Vidím v tom tolik možných interpretací, že nechápu, co si myslet.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jako film to dobrý je, o tom asi žádná. Joaquin Phoenix je absolutně výbornej, o tom vůbec žádná, vyhraje Oscara. Teď je otázka, co si z toho celého nakonec vezmete.

Je tam několik fakt hustých scén, hodně dobře filmařsky zmáklých a ta vrcholná scéna je brutus. Jsem ani nedejchal, co bude. Ale dohromady přemýšlím, o čem to vlastně bylo, či co.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek

Ste to ještě nikdo neviděl, nebo co?
Obrázek
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Invictus »

Někdo tu psal, že vlastně neví o čem to bylo, tak mě to moc nenamotivovalo. :D
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Batman

Příspěvek od Naoki »

Joker is the story of a broken man in a broken society.

Sledujeme pribeh muze jehoz maly kousek stability ktery ma se mu pomalu rozpada a on se uci hledat sve misto. Jako film je jiny nez bezne blockbustery, natoz beznych komiksaku, a pokud na to clovek nejde pripraveny tak pacing a druh konfliktu ho dost prekvapi. Komiksovy puristi budou tvrdit ze ten film neni o Jokerovi, ale pouze pouze batmanovske kulisy, nebot film rozbiji spoustu axiomu, aby mohli vypravet pribeh ktery chteji.
Film se da pomerne snadno cist jako kritika americke spolecnosti. Jak se system, spolecnost a jednotlivci chovaji ke slabym jedincum, a jak se toto pak obrati proti nim. A tudiz je to i takove varovani at se zastavime dokud muzeme, dokud nam to nepreroste pres hlavu.

Osobne nemuzu rict, ze se mi libil, ale ani ze se mi nelibil. Byl to proste jiny film a nevim jestli jsem byl na tu jinakost pripraven.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Invictus píše: 6. 10. 2019, 00:05 Někdo tu psal, že vlastně neví o čem to bylo, tak mě to moc nenamotivovalo. :D
Já jsem psal, že nevím, co si o tom myslet z hlediska interpretace, ne z hlediska toho, jestli to stojí za zhlédnutí. Je to IMO zatím nejlepší film roku, z toho, co jsem viděl. Půjde na to znova.

Se musím smát, že těch posledních 30 minut jednoho filmu, je větší nás*r, než všechny ty finále Infinity War a Endgame po 10+ letech build-upu a uber-hypu. Jsem zvědav, až to uvidím podruhé s tím, že vím co se stane, jak na to budu reagovat. Tam fakt byla geniálně zachycena ta podstata Jokera, že nevíte, jen bezhybně v šoku čučíte a nevíte, co bude.
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Batman

Příspěvek od jjelen »

Tedy já ho zatím neviděl a bohužel asi ještě chvíli neuvidím, ale ted koukam na tržby a... máme tu možná vyjimku z eerieho pravidal o degeneraci krtiiků a diváků (a možná i naději, že vedle marvelovek budou vznikat i "trochu jiné blockbustery" občas, ne že by se to občas nedělo už teď)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

jjelen píše: 7. 10. 2019, 10:23ted koukam na tržby a... máme tu možná vyjimku z eerieho pravidal o degeneraci krtiiků a diváků (a možná i naději, že vedle marvelovek budou vznikat i "trochu jiné blockbustery" občas, ne že by se to občas nedělo už teď)
No, na rotten tomatoes si to mezi kritiky moc dobře nevede, má to nějakých 68 procent. Lol, hned v druhý recenzi top kritiků co čtu, se píše o "toxic masculinity", hned vedle maník píše, že je to "bleak and juvenile", ale sračkám jako Black Panther nebo Aquaman dal lepší hodnocení, týpek, co podle fotky vypadá aspoň o dekádu starší než já. To je fuk, beztak bych tam zase našel někoho, kdo to má naopak, ale prostě 68 procent.

A na diváky se taky nespolíhám, protože mi přijde, že je to všechno o hypu. Joker dostal od youtuberů děsnej hype, a všichni na to šli a pějí na to chválu. To samé Aquaman, což byla hrůza hrůzoucí, a všichni na to šli a pějí na to chválu. To samé ten Panther nebo Thor Ragnarok, další filmy, kdy jsem chtěl v tom kině chcípnout, než abych to musel dokoukat, oba extrémní hype a furt pořád dokola.
Naopak Solo, výrazně lepší film jak Aquaman, BP, nebo Ragnarok, dostal po Last Jedi těžkej anti-hype, a co se stalo, nikdo na to nešel a youtube plnej komentářů, jak byl ten film špatnej.


Zrovna když o tom tak mluvíme, čtu skvělou knížku o "náhodě", náhodnosti a statistice ve světě a v životě, a zrovna tam byla kapitola, kde se psalo o tom, jak jsou producenti schopni ovlivnit to, zda bude film hit nebo propadák. A byla tam hláška od maníka, co vedl Paramount a Columbia Pictures a ten řekl, že když nad tou svou kariérou uvažoval, tak kdyby povolil ty filmy, kterým dal červenou a dal zelenou těm, které zatrhl, vyšlo by to zhruba nastejno. Byly filmy, kde nebyly známé hvězdy a měly malý rozpočet a staly se trháky, byly filmy, kde byl Árný a narvali do toho peněz, a propadlo to.
Taky se tam psalo o kariérách několika producentů, co dostali padáka proto, že jejich filmy přestaly vydělávat a dostávat dobré recenze. A filmy, co se dostaly za necelý rok do kin, které tihle vyhození lidé povolili, byly zase úspěšné. Je tam prostě hodně proměnných.

Jenže tehdá nebyly internety a youtuby a tyhle věci. Kde se může jakýsi hive mind brutálně rozjet. U toho Sola, nebo MCU věcí je to vidět děsně moc. Jsem zvědav, co bude teď. Jak dlouho bude MCU značka fungovat, když oznámení, že MCU teď bude hodně woke (na což youtube slyší a nenechá to bez potrestání), se kryje s tím, že v Endgame skončila ta série o Iron Manovi a Cap. Americovi, což činí jakýsi milník odkud lze říkat, že další MCU už člověka nezajímá, že bude takové nebo makové. Obé dohromady možná změní naraci ohledně MCU. Společně s tím, že se teď na youtube vede boj proti RT kritikům, kteří vlastně ohromně pomohli MCU k vzestupu, jenže to bylo v době, kdy se rotten tomatoes považovaly za písmo svaté.

No jsem zvědav. Je to takové přelévání trendů. Snyder asi i nadále zůstane mimo DC, jeho JL asi neuvidíme, a promarněný zbytek celé minulé dekády MCU srágorovin, co mi kazily náladu, už mi taky nikdo nevrátí. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tohle je ovšem zajímavé... Hodiny v Jokerovi:

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Invictus »

Tohle je ovšem zajímavé... Hodiny v Jokerovi:
Náhoda? Nemyslím
https://en.wikipedia.org/wiki/11:11_(numerology)
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak Todd Philips řekl, že ty teorie jsou blbosti. $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Batman

Příspěvek od Faskal »

Joker byl brilantní.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Mnóóó. Tak jsem nechtěl aby Reeves psal a točil Batmana. Nechtěl jsem aby Pattison hrál Batmana. A sr*la mě myšlenka, že by Giacchino skládal hudbu k Batmanovi.

Lol... Co dodat.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů