Batman

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Batman

Příspěvek od jjelen »

(jinak díky, beru ten tvůj výčet i jako typy co si třeba jednou zkusit přečíst)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Hele, dneska je Batman Day. Takže šťasnej Batman Day, Batmane! :D

Obrázek
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Batman

Příspěvek od Argonantus »

jjelen píše: 22. 1. 2021, 11:37 "velkolepé akční finále" také strhává dolů první polovinu/dvě třetiny, dle mého naprosto skvostné...
Vidíš, já mám tohle finále na Nolanově Batmanovi nejradši. Jak je takové komorní a laciné. V té Itálii. Docela pěkná polemika s Burtonem. A taky snad jediný Nolan, kde to dobře dopadne.

Jinak jak to líčíte, určitě ano. Trochu toho minimalismu šetří nadbytečné figury a vůbec.
A gotický román je dobro (neb batmaní noční poetika vlastně nic jiného není).

Jakýsi pokus o batmaní rodinu byl ve filmu ten Batman a Robin, a to byl zrovna průser nad průsery. Hořelo to přesně na těch nadbytečných figurách, které moc neměly co dělat. Tři padouši a tři klaďasové bylo moc.

Jeví se mi to tak nějak jako Netflixový seriál. Možná ani ne moc drahý - půlka scény není vidět a zbytek je New York. Ten uhraje leccos.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Batman

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 15:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Batman

Příspěvek od Log 1=0 »

Tak mě tedy Metal až tak nenadchl, vlastně tyhle záchrany vesmíru moc nemusím, a víc viz moje minirecenze v komiksech.
Ale ten základní koncept je cool, takže by se ty výhrady, co ke komiksu mám, určitě daly opravit. A možná i seškrtat to kvantum postav, hodně jich tam je spíš aby tam byli.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Batman

Příspěvek od Aegnor »

.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Batman

Příspěvek od Log 1=0 »

Protože mám pocit, že když se na článek v Drakkaru odkáže ve vhodném vlákně, je víc reakcí:
Článek o Batmanovi
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Batman

Příspěvek od jjelen »

Tak já bych snad zareagoval, jen bych musel zaregistrovat že vyšel Drakkar...
(čili: díky za upozornění, s velkou chutí si článek přečtu)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Jerson »

Mně se Batman líbí, a líbí se k i tvé články o něm.
A nejvíc by se mi líbil nějaký o jeho začátcích, tedy myslím historických.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Batman

Příspěvek od Log 1=0 »

Jestli to má být objednávka, tak musím zklamat. O Golden Age toho tolik nevím, a ani mě to období moc nezajímá, protože je nejvíc "přemazané".
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Jerson »

Co znamená "přemazané"?
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Batman

Příspěvek od Log 1=0 »

Že už se na něj v podstatě vůbec neodkazuje. Jednak od 85 je všechno v DC jiná kontinuita než předtím, ale na některé věci z Bronzového a Stříbrného věku se tak nějak odkazuje. Golden age nic. Resp. všechno, co v něm bylo zajímavé, bylo přepracováno v tom Bronzovém, Zlatý už znát nepotřebuješ snad ani ke čtení Morrisonových runů.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Batman

Příspěvek od jjelen »

Zatímco ostatní superhrdinové se pohybují mezi lesklými mrakodrapy,
Když už zmiňuješ Lovecrafta a jeho vliv, tak zrovna on si mrakodrapy fakt nespojoval s nějakým optimismem, byly pro něho spíš další zdroj hrůzy (nezemské, nelidské město Rlyeh je asi dost blízké tomu, jak viděl tehdejší Manhattan :-)= )
Ještě mě napadá věžák z Krotitelů duchů a samozřejmě Burtonův Batman se mrakodrapy a "gotický horor" snažil slepit dohromady.
I když mi samozřejmě u mrakodrapů naskakuje spíš Supermanovo lesklé Metropolis a až někde za tím Burtonovy chrliče
Jinak jak je to s těmi lovecraftovskými vlivy na Batmana? Arkham je jasný, obecně šílenství a nějaké "temnější stránky lidské povahy" - ale to nemusí být (a řekl bych že nebude) vliv zrovna Lovecrafta...
Je nějaký takový poměrně jasně "lovecraftovský" prvek v Batmanovi? Nebo nějaký HPL inspirovaný příběh? (když pominu Mignolu, ten je zcela jasný)
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Batman

Příspěvek od Log 1=0 »

Já ve skutečnosti spoudtu věcí neznám, jak z Batmana, tak z Lovecrafta, ale nic mě nenapadá. Samozřejmě krom toho, že Lovecraft zkrátka ovlivnil žínr hororu jako takový, a nepřímo tak i Batmana, který z něj tak trochu vychází.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od ShadoWWW »

Obrázek

Bane byl hrdina!
Nosil masku ✔️
Zavřel město do karantény ✔️
Zrušil sportovní akce ✔️
Podstata problému tkvěla v netopýrovi ✔️
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů