Batman

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

O hodinu pozdějc a já jsem nakrklej ještě víc. Člověk už se nemůže těšit ani na Batmana. :roll: Obrázek Kua fix.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Kua, teď jsem sem přišel něco napsat a uviděl sem, co sem tu psal minule a zase mám ještě víc zkaženou náladu. :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Batman

Příspěvek od Log 1=0 »

Hele, eerie, nepřeháníš to trochu?
Nejhorší, co se může stát, je , že natočí blbý film s Batmanem.
Blbých filmů s batmanem je několik, stejně jako je několik dobrých. Když bude jeden blbý navíc, nic zásadního se nestane. Filmy s Batmenem se v budoucnu budou točit dál a některé budou dobré.
Ty tu vyvádíš, jako by tě vyhodili z práce.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Hele, tyhle věci jsou asi tak to jediný, na co v životě těším. Takže mě fakt nasere, když bude Giacchino skládat pro novýho Batmana, jasný? $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Nejenže se teda Joker stal nejvýdělečnějším R-rated filmem vůbec, ale dost prosákl i do mimofilmové oblasti...

Obrázek
Obrázek

A lidi houfně navštěvují ty schody a fotí se tam a usedlíkům z Bronxu to vadí. :D

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak Joker se stal nejvýdělečnějším komiksáckým filmem, rozpočet cca 60mega dolarů (nejspíš bez propagace), výdělek už přes miliardu dolarů. A to navíc s R ratingem a bez Číny.
Obrázek
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Invictus »

No nevím čéče, Avengers Endgame mají 2,8 giga s o 300 mega větším nákladem, takže zřejmě ee.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Si vynásob kolikrát je rozpočet 60 mega v jedný miliardě a kolikrát je rozpočet 300 mega ve 4 miliardách, nebo kolik to vydělalo. I s těma 4 miliardama je Joker výnosnější.
Obrázek
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Invictus »

Výdělečnost =/= výnosnost. A myslím, že to víš. Too much fanboyism hurts.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Batman

Příspěvek od Naoki »

Faktem zustava ze Joker je nejvydelecnejsi R-rated film a to i bez Ciny.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Invictus píše: 19. 11. 2019, 00:19Too much fanboyism hurts.
Mně je dost šumák, kolik ten film vydělává. Píšu to sem jako zajímavost.
Invictus píše: 19. 11. 2019, 00:19 Výdělečnost =/= výnosnost. A myslím, že to víš.
Ta zpráva je o box office, nevím kolik má které studio se kterým kino řetězcem nasmlouváno, apod. Prostě na svůj budget je to nevýdělečnější komiksáckej film.
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Batman

Příspěvek od jjelen »

Sem ten film konečně viděl, ty prachy mu teď přeju ještě víc. Netřeba kejklovat s čísly a snažit se trumfnout Evendžry, sukces je to každopádně ohromný (bez Číny!)
Tak se třeba časem dočkáme dalších "jiných" komiksáků (i když šance, že to warneři zase podělaj a pošlou do kina sérii uspěchanejch, nesmyslnejch rádobyklonů je možná větší, no)
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Batman

Příspěvek od Log 1=0 »

Mám chuť povídat o superhrdinech a nemám s kým. Tak tu prostě napíšu, které Batmanovy příběhy bych rád viděl zadaptované (některé asi mají animáky, ale víte co), a jak bych si to představoval. Fan dreams. Třeba to Eerieho, Jjelena nebo někoho dalšího zaujme a zareagují. Nebo napíšou svoje. Nebo to tu budu mít alespoň zarchivované.

Začněme se Sovím tribunálem. Na rozdíl od těch ostatních to nebude přehlídka figurek, tohle může fungovat dost komorně, věrně a temně. Stačí Batman, Nightwing, Alfréd, Gordon, Lincoln March a Talon.
Spoiler
První část by šla použít skoro tak jak je. Pátrání, povídání si s Nightwingem o minulosti, pár záhadných střednutí vedoucích k akci. Pak únos a agonie (hrdina dostane na budku, to je i v monomýtu). Možná trochu posílit roli Nightwinga, mohl by na chvíli "zastoupit" Batmana v ulicích a třeba zjistit nějaký dílek do skládačky. Batman by utekl a měl ten docela důůežitý rozhovor s Nightwingem. Místo oživení hromady Talonů by zůstalo u jednoho a místo hromadných útoků by došlo k souboji Nightwinga s Talonem a Batmana s vůdcem Sov. To by byla dobrá jednohubka, kterou by pobrali za ty dvě hodiny i ti, co nemají nic načteno.
Potom by se mi líbila Válka vtipů a hádanek.
Spoiler
Základní dynamika by byla Batman-Joker-Riddler-Kiteman, ostatní by byli spíše easter eggy, co by dodali pár cool akčních scén. Jo, je to laciné, ale protože hlavní linka by byla psychologická a končilo by to paradoxně konverzačkou, tak trocha vedlejší akce by asi nebyla na škodu.
No, pokud by mi studio věřilo, tak bych možná šel do tetralogie podle Kinga s Tynionem.
První by šel Stín nad netopýry.
Spoiler
V Gothamu řádí organizace imitující Batmana, on po tom pátrá za vydatné pomoci své rodiny. Ano, to znamená postav jak na orloji, ale není nutné, aby je divák znal, stačí když sem tam dostanou scénu bokem, emocinální investice je na Batmanovi a jeho honu na padoucha. Končí to vítěznou finální bitvou, kde (změna) na sebe Batman naváže nepřátelské drony, odletí v Batwingu tak, aby je vyčerpal, ale sám se ocitá bez paliva nad oceánem. Vysílačkou se loučí s ostatními, když senzory zaznamenají létajcího muže a ženu. Ti batwing bezpečně položí na hladinu, Batman se rozhlíží, "Clarku? Diano?" (rozhodně ne první ani poslední easter egg na to, že existuje Liga) pak překvapené mlčení a "Kdo jste?" - "Já jsem Gotham. Tohle je Gotham Girl" A titulky.
Další díl minisérie by byl pochopitelně Já jsem Gotham.
Spoiler
Základní dynamika by byla Batman - Gotham - Gotham Girl. Ostatní by zase byli křoví, ale mohli by dobře sloužit jako zrcadla pro ty dva nováčky, takže by divák poznával ty, kteří jsou hlavní a zároveň tenhle vedlejší cast. Batman by zároveň zjišťoval, že ten původní padouch si získal nové spojence, kteří se mu ale začínají vymykat z rukou. Batman to s tímhe "padouchem" který je trochu komplikovanější, srovná, ale je pozdě. Džin z lahve byl vypuštěn, padouchovi spojenci se definitivně vymkli a kvůli nim se Gotham Girl zhroutila, a Gotham zbláznil. To už Batman ví, že Gotham může být až neomezeně silný, ale zásoby energie má limitované. Vyprovokuje tedy konflikt někde mimo město. A teď přímo vidím tu scénu. Šílící Gotham se ptá, jestli přišel sám nebo přivedl svou rodinu. A Batman klidně odpoví: "Ne. Na tenhle den jsem pozval své přátele." A následuje epický příchod Ligy spravedlnosti, a velký fight, při kterém Gotham zmlátí celou Ligu, ale tím se tak vyčerpá, že zemře. Další rána pro Gotham Girl. A Batman se v emocionálním závěru zaváže k něčemu, do čeho nechce tahat ani rodinu, ani přátele.
Následuje pochopitelně Já jsem sebevražda s pár prvky Já jsem zhouba.
Spoiler
Batman vyprosí milost pro pár kriminálníků (samozřejmě včetně Catwomen) a jdou shánět lék pro Gotham Girl. Ten má Bane a dobrovolně ho nedá, ale téhle bandě se ho podaří získat, léčí někde v ústraní Gotham Girl a Bane si přijde pro to, co mu patří. Pár ofenzivních konfliktů, pár romantických scén a flashbacků se Selinou, úspěch a návrat do Gothamu. Mezitím by se propašovalo pár momentů, co zatím dělá zbytek Rodiny - možná nějaké dodatečné info, ale hlavně se dozvíme, že Nestvůrní lidé přicházejí!
A samozřejmě závěrem Noc nestvůr.
Spoiler
Hurikán, nechutné pseudo-kanju útočící na Gotham, členy rodiny by měl divák alespoň trochu znát, a tentokrát tu je fakt hodně akce. Pátrání, boj, finální konfrontace s hlavním záporákem, jako v komiksu. Hořkosladký závěr v pobořeném městě.
Kdyby se místo filmu měl dělat pořádný seriál, tak prostě vytvořím linii, ve které tu Batfamily v rámci dlouhé série opravdu vvybuduju. S tím, že by tam nechyběly epizody dle Roku jedna, Dlouhého haloweenu, Temného vítězství, Batgirl: Rok jedna, Země nikoho, Smrti v rodině, Pod maskou, Volání po krvi, Syna démona, Kameňáku, prostě těch zásadních klasik. Skončit to klidně může tím Sovím tribunálem, ale tady bych naopak šel do Sovího města naplno a
Spoiler
jeden díl by byl prostě fight týmu proti hordě talonů. Aby to mělo arch, tak bych možná přidal Lincolna Marcha už do prvního dílu, na konci by stál na střeše Gordon s Batmanem, Gordon řekne, že sami to nezvládnou, Batman že nejsou sami, a připojí se Lincoln a možná Harvy Dent. Průběžně bych Lincolna ukázal jako užitečného spojence, nechal ho politicky stoupat na vrchol, u těch Sov by ho vlastně dosáhl, no a na konci poslední epizody trochu zdrbnutý Gordon řekne, že sami to nezvládnou, Batman, že nejsou sami, a záběr na Batfamily čekající kolem.
Ale taky bych se nebránil udělat seriál sitcomové délky, co by byl tak trochu romcom, podle té druhé části Kingova runu, s Batmanem a Catwomen, aby tu bylo i něco osobitějšího.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Batman

Příspěvek od jjelen »

Tedy já osobně tě asi zklamu, Batmana příliš načteného nemám, u některých tvých návrhů se tedy příliš nechytám (a to jsem na tom s batmanam ještě z těhle superhrdinů asi nejlépe :D)
Vyjimkou je Tribunál, ten znám a tak nějak mě těší jak moc se na něm shodnem! Ta spíš krimi/thrillerová linka kterou to začíná mě vyloženě nadchla, u velkolepého akčního finále moje nadšení poněkud opadlo.
Myslím, že "tvoje verze" držící se v poněkud komornější rovině by se mi líbila daleko víc...
Ale je fakt, že, co si matně vzpomínám, tenhle pocit jsem měl minimálně u jednoho dvou dalších batmaních komiksů (jo, i u nějakého dalšího Capulla), zkrátka mi ta detektivně-thrillerová (až lehce hororová?) rovina kdy Batman rozkrývá nějaké strašlivé tajemství, plíže se temnými uličkami a podzemím Gothamu (a sem tam tedy taky někomu dá do zubů... nebo sám dostane...) mi sedí zkrátka sedí nejlépe. Vlastně ze stejného důvodu moc nemusím ani posledního Nolanova Batmana, kde mi to to "velkolepé akční finále" také strhává dolů první polovinu/dvě třetiny, dle mého naprosto skvostné...
Ale to už jdu někam trochu jinam, pardon (navíc DKR se tu už řešil, a to asi víc jak jednou)
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Batman

Příspěvek od Log 1=0 »

Všechno ostatní (krom dlouhého výčtu klasik, to jsou klasiky z dob před Flashpointem) jsou knížky ze Znovuzrození, buď Batman (píše King), nebo Detective comics (píše Tynion). Noc nestvůr je jejich Crossover.
King miluje vrtání se postavám v hlavě, spoustu lidem to nesedlo, ale já jsem celkem nadšený. Tynion je klasický mainstream, ale z "vedlejší solo řady" udělal týmovku, takže taky ne všechny nadchl, ale já jsem spokojený, Batfamily mám rád.
Takže za mě doporučeníhodné superhrdinské série.

Co se týče Snydera (Capullo to kreslí), tak mi až tak moc nesedl. Soví tribunál výborný, Soví město slabší, Rok Nula obě knížky OK, Smrt rodiny jsem nedočetl, ostatní jsem ani nezkoušel. Jako, on nepíše špatně, u Batmana těžko brát nervydrásající atmosféru, bombastickou akci a epičnost jako chyby. Ale přijde mi, že dělá hromadu věcí dost přepáleně a na efekt.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů