Cyberpunk

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Cyberpunk

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jó, tak jsem to našel. :)

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Cyberpunk

Příspěvek od ilgir »

Jojo. Má tenhle cognitive bias nějaký název? Myslím tím
Jerson: Skuteční vědci by se nechovali tak stupidně
Argonantus: Žádný dobyvatel by nevyvraždil obyvatele jen tak z plezíru, protože ve středověku byl maník vzácným zdrojem
OnGe: Nikdo by přece nenechal prázdný byt ležet ladem, vždyť je to nevýhodné
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Cyberpunk

Příspěvek od Argonantus »

Nesprávné zobecnění, takto, jak to formuluješ.
Jo, a taky strawman.
A ještě off topic navrch.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk

Příspěvek od Sadako »

eerieBaatezu píše: 2. 12. 2020, 12:46Mně na těch vetřelcích i královně asi nějak moc nenakládá, že jsou to prostě takoví vesmírní superbrouci, jak to velmi výstižně pojmenoval jjelen. :) I ten Scottův alien je furt tak nějak sadistická agresivní potvora. Kdežto Predátor, to je hustej ufoun, se kterým by se třeba jednou dalo i pokecat.
Tady mu asi sundáš záporácké skóre a naznačíš domestikaci strašidla, přece jen vetřelec je v tomhle nelítostnej nepřítel, kterej je možná mazanej, ale dycky tě jde zabít, s ním fakt řeč nikdy nehodíš.
To je hezký pohled, úplně opačný než můj.
Predátor je zajímavý, jistě. Ale Alien, to je něco skutečně cizího a naprosto nepochopitelného, to je tajemství. A jako bonus v sobě fascinujícím způsobem slučuje to nejvíc znepokojivé z mužské i ženské sexuality, ať designem různých částí těla, zabíjením nebo rozmnožovacím cyklem.
Alien je zkrátka sexy.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk

Příspěvek od Jerson »

Ilgire, prosím rozlišuj "úzce vybraná skupina odborníků pátrají i po mimozemském životě, o které ví, že je nebezpečný, by se nechovala tak pitomě", a "náhodní typci, možná studenti přírodovědné univerzity, sahají rukama na neznámého pozemského tvora, který je velmi podobný jiným pozemským tvorům, zcela neškodným, dlouhodobě sbíraným na jídlo".
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk

Příspěvek od Vallun »

Sadako píše: 2. 12. 2020, 18:38Ale Alien, to je něco skutečně cizího a naprosto nepochopitelného, to je tajemství. A jako bonus v sobě fascinujícím způsobem slučuje to nejvíc znepokojivé z mužské i ženské sexuality, ať designem různých částí těla, zabíjením nebo rozmnožovacím cyklem.
Alien je zkrátka sexy.
Asi nepřekvapivě, ale takhle jsem ho nikdy nevnímal...pro mne je to prostě zajímavá forma jakéhosi mimozemského hmyzu...velmi agresivního,a el to u hmyzu úplně nepřekvapí...

Nepřijde mi extra záludný, extra učenlivý, ani zajímavý nějakou mimořádnou vlastností...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Cyberpunk

Příspěvek od Argonantus »

Jasný záměr byl třeba v té čtyřce, jak tam dva vetřelci rozmlátí třetího, aby díky jeho krvi utekli.
Taková zvláštní praktičnost.

Jo, a v trojce, jak Ripleyovou nechají být. To je taky taková pěkná logická scéna s delší pointou.
Krátce potom, co zemře lord Tywin.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk

Příspěvek od Vallun »

Aha, to není kánon (čti ty jsem neviděl)...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Cyberpunk

Příspěvek od Argonantus »

Cože to? Jaký zase kánon?
Vetřelec na třetí je Fincher a Vetřelec Vzkříšení je Jean Pierre Jeunet, a oba jsou vlastně jedny z nejstarších, viděno dneškem. Devadesátá léta.

Jinak ve prospěch Aliena hovoří, že byl prostě o velký kus dřív, Predátor rozvíjel nápad trochu jinak.
A že by to mohlo souviset, napadlo už autory Predátora 2. Tam je prvotní zárodek crossu AvP, zřejmě dost dlouho před tou hrou.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk

Příspěvek od Vallun »

Vetřelec je Vetřelec a hlavně Vetřelci....ty jsem viděl dokonce několikrát, z ostatních filmů Vetřelec AvP 1 a 2 a pak jen kousky..
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Cyberpunk

Příspěvek od Argonantus »

Vallune, do tvých svatých textů se nevejde ani úplný původní autor...

A že jsi neviděl Vetřelec na třetí, to je skoro po třiceti letech skoro na pováženou.
Když to byl ten nejdrsnější Vetřelec ze všech. Byl tak drsný, že se americké publikum s pláčem rozeběhlo a nemá ho rádo.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Cyberpunk

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sadako píše: 2. 12. 2020, 18:38 Predátor je zajímavý, jistě. Ale Alien, to je něco skutečně cizího a naprosto nepochopitelného, to je tajemství. A jako bonus v sobě fascinujícím způsobem slučuje to nejvíc znepokojivé z mužské i ženské sexuality, ať designem různých částí těla, zabíjením nebo rozmnožovacím cyklem.
Alien je zkrátka sexy.
Zrovna tohle úplně nedocením, pže sexualita jako téma je mi úplně šumák. $D Prostě Orthanc a Barad-dûr jako falické symboly je mindset, co mě naprosto spolehlivě míjí. :D Já jsem v tomhle zamrzl někde na úrovni prostého očumování kočen a nějak víc jsem nikdy neměl potřebu v tom šťourat.

Ale je dobře vidět Tě přispívat, páč vnášíš tyhle opomíjený pohledy a spousta lidí by Ti určitě dala za pravdu, páč když se kouknu na Gigerovy soubory prací k Alienovi, tak co si budeme podívat, to je jak kvazi-surealistická fetiš učebnice jebačky na všechny způsoby. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Cyberpunk

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 2. 12. 2020, 19:34 Jinak ve prospěch Aliena hovoří, že byl prostě o velký kus dřív, Predátor rozvíjel nápad trochu jinak.
A že by to mohlo souviset, napadlo už autory Predátora 2. Tam je prvotní zárodek crossu AvP, zřejmě dost dlouho před tou hrou.
Jo, máš recht, tam byla ta lebka v lodi. On to byl teda easter egg, bylo cool mít v predátoří lodi lebku tyranosaura (což je blbost, páč, že by měli predátoři 70,000,000 let stejnou technologii, nebo to třeba byl dinosaur z jiný planety?), lebku vetřelce (jenže existoval xenomorf v roce 1990?, něco mi říka, že asi ne), a mít tam bambitku od nějakýho piráta či co (to sem fakt lítali stovky let? stejnej problém s technologií jako u T-Rexe), to prostě bylo to cool to tam mít, i když to smysl nedávalo, ale podnětný to bejt mohlo. To jo.
Argonantus píše: 2. 12. 2020, 19:06 Jasný záměr byl třeba v té čtyřce, jak tam dva vetřelci rozmlátí třetího, aby díky jeho krvi utekli.
Taková zvláštní praktičnost.

Jo, a v trojce, jak Ripleyovou nechají být. To je taky taková pěkná logická scéna s delší pointou.
Krátce potom, co zemře lord Tywin.
Jo, to jsou ty věci, co si tam dají ti noví tvůrci, a je pak otázka, zda dobré nebo ne. Zrovna obě tyhle věci jsou dobrý, dává to tý mrše ten level navíc, že ona je brutální a ještě vás u toho dokáže převést (ale nevím, jak moc je přeceňovat, tuhle jsem viděl video o havranech a přišli mi na nějaký věci chytřejší, než někteří lidi, takže on ten vetřelec, co zabije dalšího, aby se dostal ven, může bejt furt blbější, než pták). Se musím fakt podívat jestli ten Cameron je udělal tak trapně odlišný, nebo se mi to jen zdá.
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Cyberpunk

Příspěvek od Argonantus »

V těch dávných pojednáních v Živlu byly podrobné rozbory, že Vetřelec byl v zásadě jiný ve dvojce a jiný v trojce, možná vliv toho psa jako mezihostitele. Ale ve čtyřce se "velký černý designed by Hans Rudi Giger" vrátil.
Jo, a ti vetřelci v Prométheovi a Covenantu jsou taky malinko jiní, navíc jsou tam ty další modely.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk

Příspěvek od Vallun »

Teď jsem se podíval na nějaké fotogalerie...a teprve jsme si všiml, že vetřelci jsou taky (příšerně) humanoidní... :eyecrazy:
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 9 hostů