Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 7. 1. 2021, 19:59 Ještě řekni, že Nolanův Batman je pro Tebe elseworld
Spíš jsem ho tam dal, protože mě napadl, ne že by mi vadil. Jako, našly by se detaily, které by asi bylo lépe udělat jinak (Robin, co je úplně nová postava), ale při té kvalitě by to bylo v pohodě.
Spíš by se projevilo, že to je pěkný dramatický oblouk, který se u tak trochu ongoing věci, co se trochu odkazuje jinam, trochu tlouklo. Ale to není nic, s čím by si nešlo poradit.
Akorát dneska už by bylo divné navazovat po x letech.
eerieBaatezu píše: 7. 1. 2021, 19:59 Hele, jenže ono to tam není udělaný jen takhle lacině, jak to prezentuješ.
To se nesnažím popisovat, jak to je v BvS udělané, to konstatuji, že to tak být muselo. Stejně jako i po všech těch změnách dělali WB fóry kolem toho, jestli bude v JL Superman. Ale všichni věděli, že bude, protože prostě musel být.
eerieBaatezu píše: 7. 1. 2021, 19:59 Jedinej jeho Batman nikoho nezabil.
Nezabil Two-Face?
eerieBaatezu píše: 7. 1. 2021, 19:59 to fakt vypadá na korporátní špionáž.
Hele, DC a Marvel už od sebe kradou tak strašně dlouho, že už to nikdo ani neřeší.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Log 1=0 píše: 7. 1. 2021, 21:57 Spíš jsem ho tam dal, protože mě napadl, ne že by mi vadil. Jako, našly by se detaily, které by asi bylo lépe udělat jinak (Robin, co je úplně nová postava), ale při té kvalitě by to bylo v pohodě.
Spíš by se projevilo, že to je pěkný dramatický oblouk, který se u tak trochu ongoing věci, co se trochu odkazuje jinam, trochu tlouklo. Ale to není nic, s čím by si nešlo poradit.
Akorát dneska už by bylo divné navazovat po x letech.
Hele, WB chtějí za hlavního DCEU Batmana Keatona... $lol$ $lol$ $lol$ jen teda pro připomenutí $lol$ Takže jako Bale, to je tak mladá minulost, že to ani nepadá na váhu.
Log 1=0 píše: 7. 1. 2021, 21:57 Nezabil Two-Face?
Kilmer jo. Já mluvím o Clooneym v Batman a Robin. Ten je teda nejvíc ryzí klasika podle všech těch kritérií. $D
Log 1=0 píše: 7. 1. 2021, 21:57 Hele, DC a Marvel už od sebe kradou tak strašně dlouho, že už to nikdo ani neřeší.
Mluvíš o komiksech. Já mluvím o filmových studiích, které se svým materiálem pracují ze zavřenými dveřmi a kde se nápady nevykradli z něčeho vydaného, ale z něčeho, co ještě venku nebylo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 8. 1. 2021, 01:22 to je tak mladá minulost, že to ani nepadá na váhu.
Když je něco blbý nápad, a někdo chce udělat totální krávovinu, tak to neznamená, že to je najednou dobrý nápad. Pořád je to blbý nápad, ale někde chtějí udělat krávovinu.
eerieBaatezu píše: 8. 1. 2021, 01:22 Kilmer jo. Já mluvím o Clooneym
Jo on ten člověk má hned dva Batmany.
Popravdě, bradavky na kostýmu jsou o něco přijatelnější, než kulomety na batmobilu, ale přád nejsou "přijatelné".
eerieBaatezu píše: 8. 1. 2021, 01:22 Mluvíš o komiksech. Já mluvím o filmových studiích,
Tak nějak nevím, proč bych měl dělat rozdíl.
eerieBaatezu píše: 8. 1. 2021, 01:22 kde se nápady nevykradli z něčeho vydaného, ale z něčeho, co ještě venku nebylo.
Taky nic nového, Man Thing a Swamp Thing (Bažunáč) se objevili asi měsíc po sobě. Pravda, to nebyla korporátní krádež, spíš trik autorů, co prodali ten samý nápad každý svému vydavateli a pak svorně tvrdili, že podobnost s dílem jejich spolubydlícího je čistě náhodná. Ale při krátkých rozestupech prvních výskytů některých postav a tomu, že se ti autoři prakticky museli znát, protože spousta lidí dělalo pro Marvel i DC, bych se moc nedivil ani tomu.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Když tu Log nedávno vytahoval oho Martian Manhuntera...
https://www.moviezone.cz/clanek/41462-j ... veho-clena
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Přemýšlím nad jednou věcí. DC hrané filmy. Možná je to tím, že jsem četl málo komiksů a viděl málo filmů, a někdo znalejší mě vyvede z omylu, ale přijde mi, že je mezi nimi málo opravdových adaptací. Vezmu postavu a prostředí, a vymyslím nějaký příběh. Jako nic proti tomu, to pojetí k tomu přímo vybízí.

Ale proč někdo nezkusí vybrat nějaký dobrý příběh a zfilmovat ho. Ne nutně extra věrně, ale tak, aby to bylo poznat, odkud to člověk četl. U animáků se to dělá normálně, u Marvelovek možná taky (neznám to, ale vím, že se hojně opakují názvy). To jako nemají Superman, Batman a ostatní nějaký příběh, který by se dal dát na velké plátno?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Tak jo.
Celkem jsem tu diskutoval o Batman vs Superman, ale na základě útržků a recenzí. A celou dobu jsem si říkal, že to není fér, že bych neměl hodnotit něco, co jsem neviděl. A jak tušíte, dnes jsem to napravil.

A řekl jsem si, že k tomu přistoupím s otevřenou myslí. Neuvidím ty postavy, které znám z komiksů a mám rád, je to takový elseworld. Bude to pěkný superhrdinský akčňák, třeba v tom uvidím i nějaké to umění, co o něm básní eerie. Bohužel, nestalo se tak. Ten film je strašná blbost. Absolutní hovadina, a nikomu nedoporučuji se na to dívat.

Dále budou neoznačené SPOILERY, ale myslím, že už to tu většina viděla.

Bez mučení přiznám, že se mi asi nepovedlo úplně vypnout toho DCčkáře, i když jsem se snažil, a proto mě Batman, co se chová jako Luthor, akorát s víc vlasy, Luthor, co se chová jako Joker, akorát s víc penězi (a i tak celkem vypadá), a Superman, popírající sám sebe, neskutečně srali.

Na druhou stranu, pokud bych fakt měl odhlédnout od toho, kdo jsou Batman, Superman, a že bych jim měl fandit a zajímat se o ně, tak bych neměl důvod to dělat. Superman jo, zachraňuje spoustu lidí, ale taky udělal spoustu kolateral demage, a při tom se chová jako ten morálně nadřazený bůh. A taky soudce, porota i kat, popravdě. A Batman? Ten má úžasný nástup 9/11 scéna je strašně silná (i když ten chlápek, co mu volal se choval dost nesmyslně, to to dost kazilo, ale obětí dvou sirotků to zachránilo), ale pak se chová jako zmrd. Ano, zmrd. Vždyť on zabije hromadu lidí ne protože jsou to gauneři, ale prostě protože chce Luthorovi ukrást jeho věci, a oni se mu v tom snaží zabránit. A o kolateral demage se taky čerta stará. Tedy suma sumárum, ti dva jsou hrozní pokrytci a já nemám rád pokrytce.

U hlavního záporáka mi není jasné, o co mu šlo. Nemá rád supermana, protože co? Je Darkseidův kultista, či co? Proč to dělal, čeho chtěl dosáhnout? Konce světa? WTF?

Příběh absolutně nedává smysl. Třeba ten zmrzačený chlap, Wally. Jako, jak to že se o něm nedozvědel Bruce? Obsesi Supermanem tu má stejnou jako Luthor a je to bývalý zaměstnanec, kterého znal jménem. Proč za něj tu kauci nezaplatil on? Protože scénář potřebuje, aby to byl Lex, proto. Batman nezjistí, jak to, že mu někdo patrně nahackoval firmu, a krade bývalému zaměstnanci výplaty, ale Martu najde hned. Jedno i druhé bych vzal, ale oboje naráz je kontradikce. Kdyby to byla jediná berlička, tak OK. Ale není. O co šlo vlastně s tou kulkou? Proč měli experimentální munici proti pár pouštním pošukům? Na konci jde Superman přemluvit Batmana, aby mu pomohl. Batman s ním chce bojovat, Superman první zkusí mluvit, ale od prvního útoku se s ním prostě mlátí. Přitom příležitostí říct "Luthor mi unesl mámu, pomoz mi ji zachránit!" měl požehnaně. Až s botou na krku si vzpomněl, že ho chtěl přemlouvat. No a Marta moment je samozřejmě vrchol stupidity a neschopnosti tvůrců. Místo "Marta" mělo být "máma" a kdo si myslí něco jiného, ten vůbec nerozumí lidem a neměl by psát scénáře.

Bitka s Doomsdayem je, a buďme poctiví, nejlepší bitka s Doomsdayem, co jsem zatím viděl. Pohodlně strčí do kapsy komiks i animák. Ale pořád je to mlácení bez přidaného obsahu a špetky taktiky, což oslabuje jinak slibné emocionální vyznění Supermanovy oběti. No, prostě problémy Supermanovy smrti, trochu zamaskované, ale neodstraněné.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Jiron »

Upřímně tě lituji. Fakt, že zlomovým bodem děje je fakt, že se matky obou hrdinů jmenují stejně je brutální rána do rozkroku už tak mizerného filmu.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Hele, to bych i přežil, i když to zní trochu absurdně. Co ale zkousnout nešlo, bylo jak ta scéna byla postavená, přesně jak Log říká. Když jsou lidi natolik v prdeli, že deliricky volají mámu, ji určitě nevolají jejím křestním jménem.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jiron píše: 25. 1. 2021, 10:28 Fakt, že zlomovým bodem děje je fakt, že se matky obou hrdinů jmenují stejně
alzNn3Nm_700wa_0.gif
alzNn3Nm_700wa_0.gif (458.73 KiB) Zobrazeno 966 x

...Fakt, že si lidi myslí, že v tý scéně jde o to, že se jejich matky jmenují stejně..... Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 27. 1. 2021, 17:34 ...Fakt, že si lidi myslí, že v tý scéně jde o to, že se jejich matky jmenují stejně.....
Protože ta scéna je natočená tak, aby si to lidi mysleli. Ne, vážně, já jsem četl tvé interpretace, a snažil, opravdu cíleně snažil, jsem se o to, abych v tom filmu tu interpretaci viděl. Ale ono to fakt nejde.

Ten film na to jméno klade absurdní důraz.
Thomas Wayne říká jménem své ženě, když oba umírají. Někteří by řekli třeba "lásko" ale OK, tady to jde.
V hrobce Waynových několikrát vidíme jméno Martha, jméno Thomas ani jednou, dokonce si nejsem jistý, jestli tam to jméno vůbec zaznělo.
Superman říká jménem svojí mámě, což je WTF, a ještě tam přidáme střih jak to říká Thomas Wayne.
Tak jak jinak tohle máme interpretovat? Řečnická otázka, já ta tvoje vysvětlení četl. Ale nic z toho, co jsi psal, není v tom filmu!
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Log 1=0 píše: 27. 1. 2021, 18:02 Protože ta scéna je natočená tak, aby si to lidi mysleli. Ne, vážně, já jsem četl tvé interpretace, a snažil, opravdu cíleně snažil, jsem se o to, abych v tom filmu tu interpretaci viděl. Ale ono to fakt nejde.
Tak asi to jde, když já to tak pochopil. :lol: Asi sem stejně divnej jako ti lidi, co ten film psali. $lol$
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Asi no.
Mě to zas tak nevadilo (resp. vadili mi na filmu jiný věci... ale abych si ho troufal "vážně hodnotit" bych ho musel zkouknout ještě nejméně jednou), ale jako s výhradami souhlasím... to by byl takový problém aby místo "Martu" volal třeba mámu? To by snad i mohlo stačit k Batmanovu prozření, že to před nim je jako taky člověk (ok, skoro nesmrtelnej mimozemšťan, ale... to jsou taky lidi!). Pro mě za mně tam klidně hodit nákej rychlostřih na Bruce ve Waynovic hrobce nebo s mrtvými rodiči nebo něco... bylo by to stejně jasné (ba jsnější) a nezavdávalo by to příčinu k nechápavému kroucení hlavami ani lehce přiblblým vtípkům
A ještě jednou - jestli si myslím, že ten film není dobrý (nejsem si jist zda si to fakt myslim), tak za to tahle jediná scéna fakt nemůže (to, jak je z ní internet hotovej by si snad zasloužilo nějakou studii :D)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Fallen
Obrázek
Risen
Obrázek
Reborn
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 8. 2. 2021, 21:51 :clap:
:think:
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů