Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Hele, chtěl jsem na to reagovat, ale asi není proč. Umění je subjektivní, takže každá polemika se nutně zasekne na infantilním opakování svého. Tobě se líbilo Batman vs Superman, já říkám, že to je sračka. U Sebevražedného oddílu je tomu naopak. Asi se můžeme nechat žít.

Ale jednu věc bych rád, aby sis uvědomil. Sebevražedný oddíl byl ve svém žánru vlastně celkem experimentální. Jde tvrdě po tvůrčí vizi, byť je to vize, která se ti nelíbí, je ve skutečnosti velmi drsná (ano, drsná prostřednictvím černého humoru, ale pořád to je daleko k modelu "jistota pro rodinky"), a nebojí se s žánrem experimentovat (měřeno filmy, v komiksech je tohle samozřejmě standart). A pohořel. Takže na nějaký filmový experiment v superhrdinském žánru si teď počkáme velmi dlouho, o nějakpu drsnou autorskou verzi si počkáme možná deset let. Naděje na Ayercut po tomhle podle mne určitě nevzrostly, spíše naopak. A to ostatní, co píšeš zrovna tak, WB teď budou naopak extrémně opatrní dát někomu možnost udělat si nějaké supráky po svém. Pojede tvrdě prefabrikát pro rodinu, to říkám já.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jo, hádat se o tom, co se komu líbí, nemá cenu.

WB má cíl jasný. Zničit Snyderovu DC stopu jak jen to jde a jít po vzoru MCU. Bylo to v oficiálním článku, co udělali pro Variety, a je to vidět i z jejich akcí, takže tomu věřím. CEO WB o fanoušcích Snydera řekla, že jsou toxičtí, žádný obsah pro ně dělat nebudou, a AyerCut nevydají. A pak řekla, že chtějí udělat DC multiverse, kde má každá vize své místo. $lol$

Tady je třeba krásná ilustrace toho, jak se chtějí co nejvíc vzdálit od Snydera. Tohle je novej billboard:
E4V8SIXXwAA-u9k.jpg
Snyderův Superman nahrazen (dej mu pánbůh nebesa) nebožníkem Reevem!!!, Snyderův Batman nahrazen Keatonem!!! :D, Wonder Woman z WW1984, HQ ne z Ayerova filmu, ale z Gunnova, Aquaman ne od Snydera, ale od Wana.

Podle propočtů to vypadá, že Gunnova SS nevydělá za CELOU dobu v kinech ani to, co doprzněná verze SS z roku 2016 vydělala za jedinej první den. $D
Ale to je fuk, vyšel článek, že Gunn bude dělat další DC film, protože WB chce bejt děsně jako MCU, a dokonce najali Waititiho, kterej udělal Thora 3, tedy jednu z největších komiskáckejch sraček. Čili komu se líbí MCU, bude teď mít rád i DC filmy a my ostatní budeme trpět.
Jenže za nějakých 3 až 6 měsíců má bejt merger Discovery a WB dokončen a šéf Discovery zmínil SnyderCut jako jeden z největších úspěchů ve svém novém repertoár, zatím co WB a HBO řekli, že NEMAJÍ DATA O TOM, JAK DOBŘE SI FILM VEDL. $lol$ Jakože až takhle trapní jsou. (Eště že máme nějaká ta jiná informační média a třeba v Číně měl SnyderCut 330 milionů streamů za první týden, což je víc než Infinity War a Endgame a stal se tak nejvíc streamovaným filmem v historii. V Británii a podobně byl několik týdnů na špičce filmů, co trendují, a HBO schazoval počet lidí, co na to po vydání koukali servery, ale oni vůbec nemají ponětí o tom, jak dobře si film vedl. $lol$).

No prostě jestli to s ostatními novými filmy bude jako s TSS, tak WB nevydělaj nic, protože ani úžasné rotten tomatoes a youtube recenze neodvrátili fakt, že ten film jim ztratí 100 až 200 milionů dolarů, takže ať si klidně najmou Gunna podruhý, akorát tím pálí prachy (a čas lidí, bohužel). Po SnyderCutu chce hodně hardcore DCEU fanoušků SnyderVerse a ne MCU 2.0, takže ty nový filmy prostě hypovat nebudou a nebudou na ně chodit. Jestli to bude mít nějakej reálnej dopad po covid krizi se uvidí. Ale je fakt, že věci jako Black Widow a další ve stejný krizi vydělaly násobně víc peněz, takže to jenom covidem nebude.

A pokud budou WB failovat, a/nebo šéfové Discovery uvidí zájem o SnyderVerse, tak je dost možný, že se to kormidlo fakt obrátí. $:)


:arrow? Jo a teď teda k tomu experimentování. $D No pokud Discovery obnoví SnyderVerse, tak dostaneme tolik autorství, že se z toho lidi zase pos*rou, jako u BvS nebo MoS. $lol$ A mě to zase bude bavit.

"Experimentování" Gunnovým stylem "vtipy o hovnech, mrdák a čurácích", "děsně extra krvavá akce, která je ale o hovně", "z postav uděláme debily" a "příběh je děsná nuda", mě nebaví. To samý když Waititi vezme Ragnarok a Thora a udělá z toho podobně nudnou kokotinu. Jako děsně moc lidem se to líbí, ale pro mě přínos nulový. A spíš než experiment to vidím jako prostě jejich styl, kterej je furt stejnej. Dělaj prostě furt to samý dokola, post-moderní (v tom špatným slova smyslu) blbosti.
Mně vlastně ten TSS přišel jako klasická MCU vycpávková episoda, který jsou 3 do roka a na konci roku si nepamatuju už ani jednu.

Na světě je tolik mnohem hustších filmařů a zrovna tihle dva z nějakýho důvodu dostali klíče potenciálně ke všemu v Marvelu a DC...

Buďto ať si na experiment najmou Davida Lynche, nebo když už to není tak ujetý, ať to má aspoň nolansky hustej scénář. Experimentování ve stylu, že je z toho film o ničem... je o ničem. *insert austin powers gif*
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Hele, že ty tanečky kolem SnyderCutu jsou trapné, ti rozmlouvat nebudu. Fanoušci Snyderova DC docela toxičtí jsou (samozřejmě ne všichni, ale dávat špatné hodnocení filmům, které jsem neviděl, abych se pomstil stuudiu, za to, že nechce točit co já chci... jako vážně, kde to jsme?).

Popravdě, vůbec nechápu odpor k tomu, aby tvůrci migrovali mezi franšízami. Mají zkušenosti, mají talent, proč ne? V komiksu to funguje naprosto v pohodě, proč by to nemělo fungovat u filmu? Protože generální ředitel se urazí, že freelancer vzal zakázku odjinud?

Co se týká Snyderversa, pokud by byl jako Snydrova JL, a ne jako ta zrůdnost, která zvorala adaptaci vztahu dvou nejslavnějších superhrdinů vůbec, tak bych se taky nebránil, mě se ten film líbil. Ale nebránil bych se ani dalším filmům jako byl Sebevražedný oddíl. Ostatně, ono se to nevylučuje, různé části frančízy mohou mít určitě rozdílný tón.

Jen bych byl rád, aby se ve filmech neprznily postavy, které mám rád, což zrovna u tvůrců Superhypocrite vs Bathypocrite nemám jistotu.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Faskal »

Log 1=0 píše: 14. 8. 2021, 19:56 Lidi, zajděte na Sebevražedný oddíl.
On je teď nějaký nový, co? Jak je možné, že je dobrý? Mě ten minulý přišel dočista strašný.

Mimochodem, máš nějaký názor na ty animáky, co dělá Jay Oliva? Už jsem viděl snad všechny (falešný edit:tak ne) a přijde mi, že jsou snad bez výjimky lepší než hrané filmy zpracovávající stejný materiál.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Protože s tím starým nemá nic společného, krom asi čtyř herců.

Názor na Olivovy animáky mám dost pozitivní, Fleshpoint, pardon, Záchrana světa je můj druhý nejoblíbenější superhrdinský film (po Batman a Fantom). Říct, že by byly všechny lepší než cokoli hraného nemůžu, protože jak nový Sebevražedný oddíl, tak Snyderova Justice League některé poráží (některé ovšem ne).

To samé platí i o starších animácích. Samozřejmě, všechno od Olivy (co jsem viděl ,taky neznám všechny) je lepší než BvS, ale to není tak těžké, i starší animáky jsou vesměs lepší než BvS (včetně animovaného BaS). Ano, Batman a Harley Qinn je lepší, než BvS, i když je to kravina.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Včera viděno a za mě dobré. Jako v rámci superhrdinských týmovek a vůbec komiksových filmů (které obvykle nemusím) možná i super.
Samozřejmě, nejde a ani nemá jít o žádné přelomové veledílo, jen takový zábavný, brutální a bizarní (v mezích us blocbusterů alespoň) výplach. Já se bavil, i když pár momentů si mohli tvůrci odpustit - ale věřím že divák co má komiksové blocbustery ve větší oblibě než já, bude benevolentnější.
Souhlas s logem, finanční průser si zrovna tento počin nezasluhuje
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Log 1=0 píše: 14. 8. 2021, 23:36 Fanoušci Snyderova DC docela toxičtí jsou (samozřejmě ne všichni, ale dávat špatné hodnocení filmům, které jsem neviděl, abych se pomstil stuudiu, za to, že nechce točit co já chci... jako vážně, kde to jsme?).
Citation needed. Všechen tenhle review bombing, co jsem viděl, měl neustále typos typu RestoreTheSynderVerse a podobně, obsah se pořád doslovně opakoval, spíš to vypadalo na nějakej trolling třetí strany.
Log 1=0 píše: 14. 8. 2021, 23:36 Popravdě, vůbec nechápu odpor k tomu, aby tvůrci migrovali mezi franšízami. Mají zkušenosti, mají talent, proč ne? V komiksu to funguje naprosto v pohodě, proč by to nemělo fungovat u filmu? Protože generální ředitel se urazí, že freelancer vzal zakázku odjinud?
S migrací problém nemám. Mám problém s migrací šašků z MCU do DC.
Log 1=0 píše: 14. 8. 2021, 23:36 Co se týká Snyderversa, pokud by byl jako Snydrova JL, a ne jako ta zrůdnost, která zvorala adaptaci vztahu dvou nejslavnějších superhrdinů vůbec, tak bych se taky nebránil, mě se ten film líbil. Ale nebránil bych se ani dalším filmům jako byl Sebevražedný oddíl. Ostatně, ono se to nevylučuje, různé části frančízy mohou mít určitě rozdílný tón.
Ono se začíná dost ukazovat, že všichni ti marveltárdští recenzenti z rotten tomatoes, na který z nějakýho důvodu všichni pořád zbožně odkazují, se dost míjí s tím, co chce spousta fanoušků DC filmů vidět. Nakonec se ukázalo, že MoS a BvS jsou velmi populární filmy, všechny ty jejich blu-ray edice disky jsou nejrychleji (vy)prodávaný DC filmy. SnyderCut je jednoznačně nejpopulárnější novodobej DC film.
A taky se ukázalo, že věci mimo SnyderVerse vůbec netáhnou. Lidi chtějí vidět tu mad max post-apo Knightmare budoucnost s Batmanem, Jokerem a evil Supermanem. Chtějí Snyderova Darkseida a jeho invazi na Zemi; vidět ten původní Affleckův Batman film, Cyborga, a ne furt nějaký soft-rebooty. Ten novej Flash má taky soft-rebootovat DCEU, stejně jako TSS. Jestli na to někde dělaj sázky, tak tam jdu nasypat prachy na to, že ten film prodělá stejně jako TSS.
Log 1=0 píše: 14. 8. 2021, 23:36 Jen bych byl rád, aby se ve filmech neprznily postavy, které mám rád, což zrovna u tvůrců Superhypocrite vs Bathypocrite nemám jistotu.
No jo, když ten film operuje v jinejch rovinách. Za mě nejlepší Supermaní a Batmaní příběh.
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Ad trolling: Sorry, důkazy o tom, že tyhle věci dělají skutečně fanoušci Snydera nemám, a kdybych se chtěl věnovat vyvracení konspiračních teorií, zaměřím se radši na antivaxery nebo někoho takového, aby to mělo alespoň malý smysl.

Ad migrace: Já myslím migraci právě Marvel a DC. Hele, jsou to adaptace dvou komiksových frančíz. Jestli mohli migrovat v komiksech (a většina autorů napsala pro oba alespoň pár věcí, někteří to střídají naprosto rutinně), proč by nemohli ve filmech? Jsou to koneckonců adaptace.

Kdo je to fanoušek DC filmů? Skoro mám pocit, že tím myslíš "fanoušci Snydera" ale to je trochu tautologie. Třeba já jsem člověk, co má fakt rád DC. Jrejich příběhy, jejich postavy, jejich svět. Nejsem fanoušek Snydera nebo Gunna. Pokud má jeden z nich točit DC film, tak předpokládám, že dostane látku, která mu sedí, a zpracuje ji po svém, ale s elementární úctou k předloze. Filmy, kde jsou postavy, které mám rád, zohýbány tak, aby seděly do něčího obrazu, který se k nim ale vůbec nehodí, mne nezajímají. Jako že vůbec. Což nebyl případ Sebevražedného oddílu ani Ligy spravedlnosti. Byl to ale případ Batman versus Superman, a z náznaků se toho tak moc bojím u Muže z oceli, že si ho nechci pustit.

A co se týká jiných rovin: Hele, já viděl filmy, které jsem nepochopil. Třeba 2001: Vesmírná odysea bylo jedno velké WTF, ale cítil jsem, že za tím je něco, že mi to chce něco říct, ale to něco mi uniká. BvsS nebyl film, u kterého jsem měl pocit, že je hluboký, ale složitý a něco mi uniká. U toho jsem měl pocit, že je to v zásadě jednoduchý film, ale někdo za kamerou (neříkám nutně Snyder) to posral. A ty řeči o hloubkách jsou jen kouř a zrcadla.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Log 1=0 píše: 15. 8. 2021, 16:03 Ad trolling: Sorry, důkazy o tom, že tyhle věci dělají skutečně fanoušci Snydera nemám, a kdybych se chtěl věnovat vyvracení konspiračních teorií, zaměřím se radši na antivaxery nebo někoho takového, aby to mělo alespoň malý smysl.
Z těch toxic Snyder fanoušků se spíš udělal zažitej meme, než cokoliv, aneb tisíckrát opakovanej bullshit je pravda, žejo. Lidi, co nemají rádi Snyderovy filmy, se mu na twitteru vysmívali, že jeho dcera spáchala sebevraždu, ale Snyder fans jsou ti toxičtí, když se ozvou, aby tihle dementi táhli dop*dele. MCU fanoušci vyhrožovali smrtí tomu týpkovi, co hrál Kapitána Ameriku v tom winter soldier seriálu, ale Snyder fans jsou ti toxičtí. Fanoušci MCU vyhnali nějako herců MCU ze sociálních sítí po tom, když nepostovali o něčem, "o čem měli postovat", ale Snyder fans jsou ti toxičtí. Fanoušci Star Wars slovně napadali a vyhrožovali herečce, co hrála Rose Tico v Last Jedi, až taky utekla ze sociálních sítí, ale Snyder fans jsou ti toxičtí.
A proč? Že stojíme za Fisherem, kterej obvinil Whedona a Johnse a executivers z WB z rasismu a z abusive chování (což se nakonec potvrdilo i od jiných členů cast and crew)? Že nedáváme WB sežrat jak furt lžou, vydávají fake news a fake reporty, aby zastírali bordely co dělaj? A oni si pak najmou online press, co vidá článek o toxic Snyder fans...
Jako v každým fandomu jsou debžoti, to je jasný, ale že by se Snyder fandom choval hůř než MCU nebo Star Wars fandom je pitomost. (Spíš i naopak.)
Log 1=0 píše: 15. 8. 2021, 16:03 Pokud má jeden z nich točit DC film, tak předpokládám, že dostane látku, která mu sedí, a zpracuje ji po svém, ale s elementární úctou k předloze. Filmy, kde jsou postavy, které mám rád, zohýbány tak, aby seděly do něčího obrazu, který se k nim ale vůbec nehodí, mne nezajímají.
Problém se Supermanem je, že spousta lidí ho furt vidí jako toho Donnerovského týpka s trenkama navrch co je děsně v poho z prvního Supermana. Což je jen jedna jeho interpretace a není zdaleka vyčerpávající nebo přesná.

Snyderův Superman je nejvíc Superman, co jsem kdy viděl. Žije v morálně šedým světě, ale když může, tak dycky pomáhá. Už jako malej kluk vytáhne vybouranej autobus plnej děcek z řeky a dokonce se vrátí pro týpka, co ho šikanoval. A taky se stane přesně to, co by se reálně stalo, Clark je divnej a matky některejch děcek to nemůžou vydejchat. A malej Clark to slyší a je to pro něj dost těžký. A tak v tom filmu taky přemejšlí o tom, co sakra na týhle planetě dělat. (Dál to pitvat nebudu, je tam toho děsně moc, a nechci psát litánie.) MoS je dobře zajímavej v tom, že tam Clark není Superman, ale "jenom" Man of Steel.

V BvS upadá do těžký existenciální krize... protože to není bezmozek... ale hledá, jak vlastně jako bůh žít mezi lidma, co ho jak milujou, tak ho chtějí vidět viset. A zjišťuje, že každej skutek má svý konsekvence, který jsou někdy dost špatný a co on s tím má dělat, když je bůh na Zemi, ale ne tak všemocnej, aby dokázal úplně všechno. A je to tam skvěle postupně odhalovaný. (A taky je to asi největší noční můra, co může takovej týpek mít. Naprostá etická šílenost.) Tohle je Superman, co myslí a reflektuje reálnej svět, a ne Superman z komiksáckejch seriálů, co je nudnej jak p*del, protože dycky udělá "tu správnou věc".

Superman pokaždý jak v MoS tak BvS vědomě obětuje svůj život, aby zachránil Zemi, a to i s lidma, o kterých ví, že ho na smrt nenáviděj. Tohle je nejvíc Superman věc, co jsem kde viděl.

A zrovna Ty píšeš, že v Justice League "zohýbaný" už není, tak já právě říkám, že Superman v JL je nejvíc nudnej Superman ze všech DCEU filmů. Nakopává prdel Steppenwolfovi, chová se "v poho" a je nad věcí, sebevědomej, a v bojích žertuje (dokonce v tý Snyderově verzi!!!!! o který doufám mluvíme). To je sice Superman "jak ho všichni znají", ale zároveň naprosto nezajímavej charakter. (Jestli někdy bude ZSJL2 s knightmare, tak doufám, že ho Darkseid ovládne a Superman bude brutální hajzl. Sice to není tak zajímavý jako existenciální Superman, ale je to víc badass a chilling, než "pohoda" Clark.)

Jestli se bojíš koukat na Man of Steel, tak naopak je to nejlepší komiksáckej film a naprostá klasika. (U mě společně s Nolanových The Dark Knightem a Zackovým BvS UE.)

Aneb:
Log 1=0 píše: 15. 8. 2021, 16:03 A co se týká jiných rovin: Hele, já viděl filmy, které jsem nepochopil. Třeba 2001: Vesmírná odysea bylo jedno velké WTF, ale cítil jsem, že za tím je něco, že mi to chce něco říct, ale to něco mi uniká. BvsS nebyl film, u kterého jsem měl pocit, že je hluboký, ale složitý a něco mi uniká. U toho jsem měl pocit, že je to v zásadě jednoduchý film, ale někdo za kamerou (neříkám nutně Snyder) to posral. A ty řeči o hloubkách jsou jen kouř a zrcadla.
Takovej pocit mít můžeš, ale já říkám, že je to nejhustší komiksáckej film, co kdo kdy udělal. A tím myslím obsahem, ne jen formou, která je taky skvělá.
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Ad Fandom: Uvědomuješ si, že argumentuješ stylem "Tamti debžoni kopou do štěňátek, my alespoň kopeme do pořádně velkého psa!"?
A já ti na to můžu říct, že jo, to je vážně méně sráčské, ale pořád špatné. A nemůžete se u toho divit, že vás ten pes kousl.

Ad Superman: Uvědomuješ si, že to, co jsi popsal, je učebnicová dekonstrukce postavy Supermana? A jako nic proti dekonstrukcím, ale fanoušky postavy to nenadchne. Dokonce tvrdit, že postava musí být dekonstruována, aby byla zajímavá, mi přijde až urážlivé.
A to neříkám jako velký fanoušek Supermana, je to obvykle dost nezajímavá postava, ale pracovat s ní dobře ještě rozhodně neznamená ji popírat a dekonstruovat.

ad BvS: Proč se mi ten film nelíbí, jsem tu popsal několikrát, co ty v něm vidíš v něm nevidím, ani když se snažím, víc nemám co dodat.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

eerie a ívl Superman: a na The Boys koukáš? :-)= (samozřejmě je to něco dost jiného než jakýkoliv Snyder)
Jinak zlý Superman ovládaný Darkseidem nebo jiným záporákem - to prosím ne. To fakt nejde hrdinu přimět dělat "špatný" věci aniž by ho někdo ovládal/manipuloval? No, v rámci velkých a drahých komiksových filmů asi ne...
Jinak se nenechte rušit v diskusi
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 15:56, celkem upraveno 1 x.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Aegnor: jasně, schválně píšu filmy, v komiksech se snese ledacos - i když i v Injustice (jestli si správně zpomínám) byl vlastně tak trochu "zmanipulován" Jokerem (teda ze začátku, co rozjel potom už bylo čistě na něm a WW) - ale tam mi to přijde v pohodě.
Naproti tomu třeba v marvelovské Civil War (v komiksu se myslím bez podobných blbostí obešli) i BvS mi to přišlo dost "umělé" nebo zbytečné - ale to u nejsme u klaďáků dělajíích neezké věci ale u klaďáků co se rvou mezi sebou
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Argonantus »

Avengers: Infinity war.

Asi neřeknu moc nového, zejména po pitvách Avengers 1 a Ultrona.

Vlastně se podařilo většinu výhrad proti předchozím výtvorům zopakovat a ještě zhoršit:

- Avengers 1 tříštilo pozornost mezi strašně moc hrdinů (to jako týmovka, vole), tak tady díky dalším dílům hrdinůch ještě massivně přidali.
Následky to má celkem jasné, jak někde už protestovali Ecthelioni - pozornost divákova skáče jako koza a není to k ničemu.

- nekonzistence germánských mýtů s jakousi pseudoscifi tu nabyla ještě nových kvalit - docela drze a massivně se vykrádají Star Wars. Jak jsem viděl lišku za kniplem vesmírné lodi, bylo jasné, odkud vítr vane. Zvláště otřesně tu vypadají ti politicky korektní válečníci.

- humor ještě zesílil a zdebilněl. Pokud se minule prali Legolasovu cenu nejtrapnější postavy Thor a Kapitán Amerika, Spiderman je tady doslova smetl a poslal do zapomnění. Možná bych mu dal i zvláštní pohár Jar Jar Binkse - doslova každé jeho vystoupení byla mimořádně ničivá trapnost.

- akce nevybočuje z dříve flamovaného popsaného schématu. Punch - punch - hláška hláška - všechny vás dostanu. Nuda v Brně i mimo něj.

- zvláštní uznání a dokonale nevyvážené RPG postavy - většinu souboje musí ustát pár silnějších postav, Iron man a Dr. Strange, ostatní si většinou ani neškrtnou (ti politicky korektní zoufalci).

- pravidla jsou vůbec zvláštně zlovolná, jako by je psal Jersonův DrD Pán jeskyně. Rozseknout hrudník vejpůl není zranění, kdežto zásah do hlavy je smrtelný. Proč? Protože jste se trefili do hrudníku a to neplatí, muhaha!

- Velkého uznání si dobyl Thanos. No, on umožňuje film vůbec souvisle sledovat, protože jedině z jeho posice dává jakýsi smysl, jak tady už trefně padlo.
Nějak moc nechápu, proč je zlej - připadá mi jako takovej stěhovák, co si dá odpoledne pivko a pak čumí na fotbal. Nic moc epicky strašného.

- no, a pak najednou ten konec, asi posledních pět minut, to je totálně bezva, jako z úplně jiného filmu.
Jak zprůměrovat čtyři hvězdy za posledních pět minut a půl hvězdy za ten zbytek?

Ad causa Batman versus Superman, hlavně pro Loga
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 00#p473200
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 26. 8. 2021, 23:10 Avengers: Infinity war.

Asi neřeknu moc nového, zejména po pitvách Avengers 1 a Ultrona.

Vlastně se podařilo většinu výhrad proti předchozím výtvorům zopakovat a ještě zhoršit:

- Avengers 1 tříštilo pozornost mezi strašně moc hrdinů (to jako týmovka, vole), tak tady díky dalším dílům hrdinůch ještě massivně přidali.
Následky to má celkem jasné, jak někde už protestovali Ecthelioni - pozornost divákova skáče jako koza a není to k ničemu.

- nekonzistence germánských mýtů s jakousi pseudoscifi tu nabyla ještě nových kvalit - docela drze a massivně se vykrádají Star Wars. Jak jsem viděl lišku za kniplem vesmírné lodi, bylo jasné, odkud vítr vane. Zvláště otřesně tu vypadají ti politicky korektní válečníci.

- humor ještě zesílil a zdebilněl. Pokud se minule prali Legolasovu cenu nejtrapnější postavy Thor a Kapitán Amerika, Spiderman je tady doslova smetl a poslal do zapomnění. Možná bych mu dal i zvláštní pohár Jar Jar Binkse - doslova každé jeho vystoupení byla mimořádně ničivá trapnost.

- akce nevybočuje z dříve flamovaného popsaného schématu. Punch - punch - hláška hláška - všechny vás dostanu. Nuda v Brně i mimo něj.

- zvláštní uznání a dokonale nevyvážené RPG postavy - většinu souboje musí ustát pár silnějších postav, Iron man a Dr. Strange, ostatní si většinou ani neškrtnou (ti politicky korektní zoufalci).

- pravidla jsou vůbec zvláštně zlovolná, jako by je psal Jersonův DrD Pán jeskyně. Rozseknout hrudník vejpůl není zranění, kdežto zásah do hlavy je smrtelný. Proč? Protože jste se trefili do hrudníku a to neplatí, muhaha!

- Velkého uznání si dobyl Thanos. No, on umožňuje film vůbec souvisle sledovat, protože jedině z jeho posice dává jakýsi smysl, jak tady už trefně padlo.
Nějak moc nechápu, proč je zlej - připadá mi jako takovej stěhovák, co si dá odpoledne pivko a pak čumí na fotbal. Nic moc epicky strašného.

- no, a pak najednou ten konec, asi posledních pět minut, to je totálně bezva, jako z úplně jiného filmu.
Jak zprůměrovat čtyři hvězdy za posledních pět minut a půl hvězdy za ten zbytek?

Ad causa Batman versus Superman, hlavně pro Loga
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 00#p473200
Mám pro Tebe výbornou zprávu. Trailer na novýho MCU Spider-mana je ještě značně populárnější, než trailery na Infinity War a Endgame, což se zdálo nemožný, ale here we go... Takže MCU tu jako nejpopulárnější věc, co udává trend doby, bude asi strašit dalších deset, dvacet, co já vím let a já se asi stěhuju na jinou planetu nebo co.

Ten trailer je taková sračka. Mě tak děsně irituje, jak MCU debilizuje ty Márvelí postavy a nikdo s tím nemá problém. Asi nejvíc mě dojímá, jak všichni v každý diskuzi děsně lpí na tom, jak moc je MCU "věrný komiksům"... tím asi argumentuje jen ten, co to nikdy nečetl. (A teda né, že by věrnost komiksům bylo něco inherentně skvělýho, ale pokud z těch postav děláte idioty a nikdo si toho nevšimne a ještě řekne, jak je to přesný... Věrnost komiksům je super, když je ten komiks milion lepší, jak filmová adaptace, což je přesně případ MCU.)

Už jsem se rozčilovat nad tím, jak Gunn udělal Guardians of the Galaxy bandu klaunů (v komiksu jsou ty postavy fakt hodně jiný a mnohem zajímavější a rozhodně ne takoví imbecilové). A teď ten trailer na novýho Spider-mana.

V komiksu je Spider-man uber chytrej teenager a Dr. Strange je Sorcerer Supreme.
V MCU traileru: Spider-man je nemožnej hňup, co furt chrlí trapný hlášky, a zrovna právě v době, kdy sOrCeReR sUpReMe Dr. Strange sesílá nějaký extra-mocný kouzlo, takže ho to děsně ruší... Jééé, hahaha, to je tak děsně vtipný, asi tomu dám palec nahoru...
...Zastřelte mě atomovkou.

A jako, Thanos používá kameny, co tvoří základ celý reality, zabije půlku vesmíru, a NIC. Strange sešle kouzlo, aby lidi zapomněli, že Parker je Spiderman a PROLOMÍ SE TÍM MULTIVERSE! Co je to za kravinu? Kdo tyhle shity píše?
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů