Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

$lol$ Tywe teď tweetnul Zack a i on tomu říká Wonder Woman 1854. Tak to je dobrý! $D :clap: (Ráno jsem mu a Gal tweetnul s hashtagem WW1854, čili je jasný, odkud vítr vane... 8) $lol$ $lol$ $lol$ )
Wonder Woman 1854 - This amazing image shot by Stephen Berkman of an else-world, war weary Diana, who had chased Aries across the battlefields of the world and had yet to meet Steve, who would help her restore her faith in mankind and love itself.
Tak tady teda máš ten elseworld Logu. $D A přímo od Snydera. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 5. 1. 2021, 15:51?
Tak romance se Stevem je zásadní součástí jejího originu.
eerieBaatezu píše: 5. 1. 2021, 18:58 Batmanů je milion podle toho, kdo to zrovna píše.
No... Ano a ne.
Pokud bereš všech těch bilion příběhů skrze různá období, tak máš pravdu.
Jestli bereš úplně všechno, tak máš pravdu.
Pokud počítáš každý detail, tak máš pravdu.
Ale pokud vezmeš nějaké rozumné období, po všech zlomových momentech a retconech, tak sice Batman není 100% konzistentní, ale je tam dost pevných pilířů, co se drží napříč autory. Koneckonců, kdyby čtenáři své oblíbené postavy nepoznávali napříč runy, tak proč by je měli číst. Samozřejmě, občas někdo vybočí (a dostane sodu), nebo udělá oficiální elseworld.

Btw, WW není nějaký extra zabiják, ale nemá problém zabít, což je v JL extrémní výjimka.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Log 1=0 píše: 5. 1. 2021, 23:31 Tak romance se Stevem je zásadní součástí jejího originu.
Jak jsi myslel tu adaptaci na patriarchát?
Log 1=0 píše: 5. 1. 2021, 23:31
eerieBaatezu píše: 5. 1. 2021, 18:58 Batmanů je milion podle toho, kdo to zrovna píše.
No... Ano a ne.
Pokud bereš všech těch bilion příběhů skrze různá období, tak máš pravdu.
Jestli bereš úplně všechno, tak máš pravdu.
Pokud počítáš každý detail, tak máš pravdu.
Ale pokud vezmeš nějaké rozumné období, po všech zlomových momentech a retconech, tak sice Batman není 100% konzistentní, ale je tam dost pevných pilířů, co se drží napříč autory. Koneckonců, kdyby čtenáři své oblíbené postavy nepoznávali napříč runy, tak proč by je měli číst. Samozřejmě, občas někdo vybočí (a dostane sodu), nebo udělá oficiální elseworld.
To souhlas, vidím to stejně.
eerieBaatezu píše: 5. 1. 2021, 18:58 Btw, WW není nějaký extra zabiják, ale nemá problém zabít, což je v JL extrémní výjimka.
Zabiják to rozhodně není. Ale bojovnice jo. Hele mně třeba vůbec nevadila pacifistická WW z WW1984 (oproti většině lidí, jsem si všiml, nevím, proč je to tak tankuje). Ale taky mi nevadí, když je WW drsná válečnice.
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 6. 1. 2021, 00:43 Jak jsi myslel tu adaptaci na patriarchát?
Narážím na tu hromadu hlášek ve stylu "Muži by neměli bojovat, nejsou na to stavění." pronášené před partou chlapů, chystajících se do boje (na věc zvyklí členové JLA jsou lepší varianta). Jako, je to pár hlášek, ale fakt to nepůsobí jako výroky někoho, kdo tu je odpradávna a staletí vidí, jak to u nás chodí (a hlavně dříve chodilo).
eerieBaatezu píše: 6. 1. 2021, 00:43 Hele mně třeba vůbec nevadila pacifistická WW z WW1984 (oproti většině lidí, jsem si všiml, nevím, proč je to tak tankuje). Ale taky mi nevadí, když je WW drsná válečnice.
Nejlepší je, když předvádí, že se to vlastně nevylučuje.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Log 1=0 píše: 6. 1. 2021, 08:08 Narážím na tu hromadu hlášek ve stylu "Muži by neměli bojovat, nejsou na to stavění."
Kdo to kde řekl?
Log 1=0 píše: 6. 1. 2021, 08:08 Nejlepší je, když předvádí, že se to vlastně nevylučuje.
Jasný.

Lidi teď tweetujou strašně moc obrázků z různých komiksů, jak zase nějaký lidi nadávaj na tu fotku. $lol$ ...Ona těch hlav usekla fakt hodně. $lol$

Ale tohle je přesně to, co na Dianu sedí.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 6. 1. 2021, 12:35 Kdo to kde řekl?
No, pokud promineš, že to cituju po paměti (takže je to asi dost nepřesná citace, nicméně duch je správně), tak je to z Batman: Nevěsta nebo lupič. A říká to Diana, pochopitelně.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Log 1=0 píše: 6. 1. 2021, 13:02
eerieBaatezu píše: 6. 1. 2021, 12:35 Kdo to kde řekl?
No, pokud promineš, že to cituju po paměti (takže je to asi dost nepřesná citace, nicméně duch je správně), tak je to z Batman: Nevěsta nebo lupič. A říká to Diana, pochopitelně.
Jo já myslel, že narážíš na filmy. Proto jsem si nemohl vybavit, odkud to je.
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Log 1=0 píše: 6. 1. 2021, 08:08Narážím na tu hromadu hlášek ve stylu "Muži by neměli bojovat, nejsou na to stavění." pronášené před partou chlapů, chystajících se do boje (na věc zvyklí členové JLA jsou lepší varianta). Jako, je to pár hlášek, ale fakt to nepůsobí jako výroky někoho, kdo tu je odpradávna a staletí vidí, jak to u nás chodí (a hlavně dříve chodilo).
Neviděl jsem, ale neříká tam náhodou "men" ve smyslu "lidi"?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Eleshar_Vermillion píše: 6. 1. 2021, 22:40 Neviděl jsem, ale neříká tam náhodou "men" ve smyslu "lidi"?
Obrázek
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

OK, tak ne:)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

A sakra, genderově nekorektní WW. $lol$ A proč to říká? Jako že je zvyklá na Themysciru plnou ženskejch válečnic nebo jak?
Log 1=0 píše: 5. 1. 2021, 13:46 Hm, třeba Steve Trevor? Ne úplně 100% adaptace na svět patriarchátu? (Po staletích trochu divná)?
A furt nechápu, co to má společnýho s tím "(Po staletích trochu divná)?", kde se to ve filmech nebo na tý fotce objevilo?
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

No, Amazonky nejsou lidi, ne? Resp. žijí déle (víc času na výcvik) a fyzicky jsou taky někde jinde než libovolný smrtelník...?
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

eerieBaatezu píše: 7. 1. 2021, 09:10 Jako že je zvyklá na Themysciru plnou ženskejch válečnic nebo jak?
Přesně tak.

Hele, chtěl jsi příklad toho, že WonderWoman není 100% adaptovaná na svět patriarchátu. Já ti ho dal. Když Diana vyrůstala na Themysciře a teď pár let blbne tady, dává to smysl. Kdyby tu blbla pár set let, smysl by to moc nedávalo. A úplně to vyhodit znamená zříci se něčeho, co jí dělá zajímavou.

Ale popravdě, tohle bych i překousl, je to spíš dodatek k tomu originu, který by se do minulosti šoupal těžko, jen za cenu fakt zásadních změn. A určitě je to něco, co se dá ignorovat, ale asi by se to nemělo popřít. Jinak je to fakt hrubý zásah, který si ten výraz "elseworld" zaslouží.

Abych tu nevypadal jako stará konzerva: Já mám elseworldy rád, stačí se podívat na ty minirecenze, co tu píšu do vlákna o komiksech. Elseworldy jsou možná nejlepší, protože přichází s těmi nejodvážnějšími nápady. Ale ony fungují i díky tomu, že se vymezují proti očekávání. Publikum ví, že tady se může stát cokoliv. Žádné Batman vs Superman musí skončit tím, že se skamarádí, protože za rok se dává Justice League. Klidně může jeden druhého zabít.

A takhle daleko mohou zajít i díky tomu, že existuje ta mainstream linie, která ta dlouho budovaná očekávání naplňuje. Což ale ve filmech neplatí. Já myslím, že by bylo fajn mít klasickou DC sérii, kde by se ty postavy etablovaly, měly své zažité charkatery a témata, celé by se to propojovalo do jakéhosi DCCU - což je patrně i sen Warneřích producentů. A pokud by vedle toho byl prostor pro nezávislé oneshoty a minisérie z "elsewordů" (NolanDC, SnyderDC, PhillipsDC), tak by to bylo strašně boží.

Já jsem si tedy vědom toho, že tohle je pohled fana, který by rád viděl v kině fungovat to, co funguje v komiksech. A je fakt možné, že to takhle fungovat nemůže. Ale ať už si o MCU v jeho konkrétní podobě myslíme cokoli, tak dostalo na plátno spoustu věcí, co byly pro komiksy typické, a o kterých by se předtím nejspíš nevěřilo, že mohou fungovat ve filmech. A lidi to žerou a vydělává to těžké prachy.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Teď jsem se drsně pohádal v maníkem ohledně BvS, protože podle něj je tam Superman "a mass murdering depressed cynic". A já jakože WTF??? A on, že když to tam, spoiler, vybouchne, tak jen tak odletí pryč a nikomu nepomáhá a nic, to vůbec není Superman. A já jen "Vy k*rvy z Warner Bros $lol$ tohle je pak z toho vašeho debilního předělávání a přestřihávání dokončenejch filmů".
Protože ve Snyderově uncut verzi BvS Superman nikam odlítá a naopak lidem zasaženejm výbuchem pomáhá. Doufám, že jste všichni viděli Ultimate Edition BvS a ne jen kino verzi. Protože tohle je fakt na pěst. Producenti z filmů stříhají takovýhle scény, lidi na director's cut nekoukají a akorát nadávají, jak to ten Snyder prasí. Hele on má teda svatou povahu. Tohle mi udělat nějakej producentskej debil, tak bych ho asi navštívil v kanceláři a hned potom by asi mě navštívila veřejná bezpečnost. $lol$

No ale když jsem viděl, odkud vítr vane, tak jsem jen borcovi doporučil UE verzi, že se mu to snad bude líbit víc. A že se mu snad bude líbit Superman v ZSJL. A on na mě nakonec ještě okaynul a zamával mi. Měl bych asi bejt vyjednavač pro světovej mír nebo tak něco. $lol$
Log 1=0 píše: 7. 1. 2021, 11:07 Žádné Batman vs Superman musí skončit tím, že se skamarádí, protože za rok se dává Justice League. Klidně může jeden druhého zabít.
Hele, jenže ono to tam není udělaný jen takhle lacině, jak to prezentuješ. Tam jde v podstatě o to, že oni skrze toho druhýho dochází vlastní katarze. Což je na tom to geniální, protože ten film je Batman versus Superman a skončí tím, že Batman se znovuzrodí skrze Supermana a Superman skrze Batmana.
A ještě pak můžeš mít Justice League. $D
Hele popravdě Snyder je ten poslední, co by měl problém dělat brutální rozhodnutí jako zabít Supermana nebo Batmana. (Pokud by to dávalo smysl a mělo by to pro příběh opodstatnění.) Však Supermana vlastně zabil :D, a SPOILER Batmana měl v plánu nechat zemřít při finální bitvě s Darkseidem v Justice League 3 nebo kolik by to bylo kdyby to bylo, kdy ho Batman oddělá za cenu ztráty vlastního života a Clarkovi se s Lois na konci narodí chlapeček a dají mu jméno Bruce... a to by byl konec tý Snyderovy série.

A bylo by to předtím, než se Stark nechal chcípnout u Thanose kvůli tomu, že mu končila smlouva. $lol$ Jenže Warner Bros jsou kreténi, který zahazujou příležitosti. Jo a jak bylo v Avengers Endgame "5 years later", tak to bude v Justice League taky. Protože Snyderova Justice League je vlastně dost starej film, napsanej i natočenej před těma Avengers, a z nějakýho důvodu, když Snydera odstranili a Joss Whedon, co natočil Avengers 1 a 2, a Geoff Johns, velkej kámoš vrchního producenta MCU, začali pro WB přepisovat a přetáčet Justice League, tak se začaly nápady z Justice League dostávat do Avengers. $lol$
Justice League taky měla s Darkseidem při jeho útoku na Zemi prvně prohrát (mad max Batman linka), a až potom zvítězit. A v Snyderově Justice League je taky velkej time-travel segment, stejně jako v těch Avengers potom, teda předtím. $lol$ A ono teda je tam hodně shodnejch věcí. Který Whedon a Johns z JL vyhodili, protože si mysleli, že to nikdy nikdo neuvidí, protože Snyderova verze neměla být nikdy vydána, žejo. Akorát teda to 5 years later mohli změnit. To už je fakt hodně lenost. :D

Jsou to dobrý konspirace, no. $D Uvidíme, jak moc je na tom pravdy, až zkoukneme ZSJL, ale z concept artů a story boardů, co lidi kde sehnali, to fakt vypadá na korporátní špionáž. :-)= $D Někde na to bylo diskuzní téma i s těma obrázkama a tak, možná bych to mohl dohledat.
Log 1=0 píše: 7. 1. 2021, 11:07 A takhle daleko mohou zajít i díky tomu, že existuje ta mainstream linie, která ta dlouho budovaná očekávání naplňuje. Což ale ve filmech neplatí. Já myslím, že by bylo fajn mít klasickou DC sérii, kde by se ty postavy etablovaly, měly své zažité charkatery a témata, celé by se to propojovalo do jakéhosi DCCU - což je patrně i sen Warneřích producentů. A pokud by vedle toho byl prostor pro nezávislé oneshoty a minisérie z "elsewordů" (NolanDC, SnyderDC, PhillipsDC), tak by to bylo strašně boží.
Ještě řekni, že Nolanův Batman je pro Tebe elseworld. To už fakt nevím, jak vy měla "klasická" série vypadat. Ajo, on tam nemá, živý kytky, to jo no, to není klasický podání Batmana.
A je to tady!!! Vlastně Schumacher je nejvíc klasickej Batman vůbec. Jedinej jeho Batman nikoho nezabil. Byly tam všechny ty komiksácký věcičky jako živý kytky od Ivy a wrestler Bane... Tywe, Schumacher je nakonec nejvíc pure and true! $lol$
Log 1=0 píše: 7. 1. 2021, 11:07 Já jsem si tedy vědom toho, že tohle je pohled fana, který by rád viděl v kině fungovat to, co funguje v komiksech. A je fakt možné, že to takhle fungovat nemůže. Ale ať už si o MCU v jeho konkrétní podobě myslíme cokoli, tak dostalo na plátno spoustu věcí, co byly pro komiksy typické, a o kterých by se předtím nejspíš nevěřilo, že mohou fungovat ve filmech. A lidi to žerou a vydělává to těžké prachy.
MCU aspoň mají vedení, co furt dokola nejebe vlastní produkty, akorát z nich teda dělaj common denominator zábavu. Což je taky na hovno. $lol$ (A kdo říká, že je MCU věrný komiksům je asi nikdy nečetl. MCU je dost zdisneyfikovanej Marvel.)
Ale myslím si, že bejt MCU fanoušek, je asi ta nejlepší pozice, ve který se člověk může nacházet. Víte, že budete furt dokola dostávat věci, co milujete.
Bejt fanoušek DC filmů je jedna velká frustrace. Teď třeba u WB obhájili místa ve vedení ti producenti, co nechávali Snyderovu verzi předělávat. Dobrý, co? Lidi, co nechtěli greenlightnout Jokera!, co ultra-dojebali Justice League, korunní film/tým DC komiksů. V tomhle mají fanoušci MCU štěstí na entou. Ale hele, já jsem třeba fanoušek Márvelu. Jenže všechny nejlepší Márvel filmy vznikly mimo MCU. X-Men 2, Days of Future Past, Logan, Deadpool 2. Všechno mimo Disneye. :)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů