Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Tak jsem si ten Snydercut taky pustil.
Jako dobrý to bylo. To určitě jo. Ale zas nechápu, proč z toho mají někteří takové orgasmy.
Byly tam momenty, které byly fajn a hodně cool, byly tam věci, které drhly, bylo tam pár dorbností, co mě trochu naštvaly, pár momentů, co nadchly. Ale v součtu dobrý superhrdinský akčňák, nic, co by mě pobouřilo nebo donutilo psát petice za další díl.
Plusy:
Snyder umí točit akční scény, všechny byly fakt působivé.
Archy postav, byly nosné dávaly smysl, a neprznily zavedené charaktery, což bylo po předešlém zločinu proti DC velmi příjemné.
Mínusy:
Odkazy na BvS, takže se nedalo předstírat, že ta hrůza neexistuje.
Scéna u trosek památníku, mnohem lepší než to, co jsem viděl na youtube (kompletní kinoverzi jsem neviděl), ale pořád to byla kravina s absurdně přesíleným supermanem.
Celkově tady superman vyčnívá nad ostatní víc, než by mi sedělo. Nejen v akčních scénách, ale už i to, že aktivované motherboxy čekají až umře, než zavolají Apokolips, je divné. Ostaně mám pocit, že tvůrci Supermanovi moc extra nerozumí (a Snyderovu Superman sólovku si asi odpustím).
Snyderovy apokalyptické vize. Jsou sice strašně cool samy o sobě, ale příběhu nic nového nedávají a spíš kazí atmosféru filmu.
Délka. Ano, nebylo to natáhlé, bylo potřeba představit postavy. Ale myslím, že kdyby WB trochu počkalo s JL a dalo víc členům sólovky, mohla pak být JL stejně dobá i v délce přijatelné pro kina (takhle by asi nebyla, ani kdyby to krácení dělal Snyder).
Tesingy na další filmy. Nejen, že ty filmy nejspíš nevzniknou, ale bylo jich zbytečně moc. Opět, WB viditelně tlačili na dohánění Dysneyho a Marvelu, místo aby nechali sérii růst vlastním tempem.
Jak Snyder umí být cool, tak někdy moc hřeší na rule of cool, a spoléhá, že si divák nevšimne pár podivností a nesmyslů. Určitě to na mnoha místech fungovalo, ale občas prostě ne, alespoň u mne.

Takhle to vypadá hrozně negativně, ale ve skutečnosti jsou ty plusy hlavní gró, mínusy spíše vedlejší věci. Konečný součet je fakt převážně pozitivní. Ale teda fakt bych čekal, že rozbrečet Scorseseho bude podstatně větší čelenž.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Remaster Batman v Superman Ultimate Edition se vyprodal za 12 minut od vydání!!! $lol$ Tak to je fakt hustý. :clap: Kdo by to byl řekl, že se najde tolik fajnšmekrů, co chtěj mít nejlepší komiksáckej film v tý nejlepší kvalitě. $:) Kua, doufám, že dotisknou nějaký placky. $D
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Hm, tak škoda, že i tahle verze Justice League je přepis po tom, co studio donutilo Snydera a spol původní scénář předělat poté, co všichni křičeli, že BvS bylo moc temný.

Snyder říkal, že původní verze JL byla tak šílená, že "people would riot in the streets after seeing it". $lol$

Kua, tohle je přesně ta verze JL co chci!!!

A proto nemůžeme mít hezký věci. Proto můžeme jako vysokorozpočtový filmy mít jen samý mdlý srágoroviny. Na SnyderCutu je poznat, že se drží víc u zdi, než BvS a MoS. Nojono. Teď už nadělám kulový.
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Sorry, omlouvám se lidi, já jsem si vědom, že navážet se do lidí, co mají prostě jiný vkus není hezké, ale já už to nereagování prostě emočně nedávám. Omlouvám se za to, i Eeriemu, proti kterému fakt nic nemám, byť to co napíšu, může vyznít jako osobní útok na něho. Ale nemyslím to tak. Ale tohle vlákno mne svým tématem zajímá, a každý druhý příspěvek tu více či méně explicitně oslavuje naprosto příšerný film, který bych nejradši úplně zapomněl. Tak snad se můžu znovu, i když jsem se k tomu celkem dost vyjádřil po shlédnutí, vypsat z frustrace, kterou mi působí byť jen vzpomínka na tu hrůzu.

Začněme tím nejzásadnějším, a to jsou hlavní postavy, tedy Batman a Superman. Supermana vidíme poprvé v momentu, kdy prohazuje vůdce teroristů zdí. Vůdce teroristů je nepochybně zlý člověk. Ale je to obyčejný člověk, který nemá žádnou superodolnost. Zoda a spol. může prohazovat horami, oni to vydýchají, ale tenhle chlap je určitě na kaši, i když jsme tu kaši neviděli v záběru. Ale OK, jako fanovi mi u toho skřípou zuby, ale tvůrce adaptace pojal Supermana takhle, je to chlap, co se nebojí zabíjet zlé lidi. Sice s tím mám problém i vrámci tohohle filmu, ale prozatím OK, musíme se posunout dál k důležité dějové lince, ve které Clark Kent má velký problém s Batmanem, který cejchuje lidi a spoluvězni je pak zabijí. WHAT? Odhlédnu od toho, že to trochu nedává smysl (dále jen NS), když cejch od Batmana znamená vraždu od spoluvězňů (nebo ne, vrátím se k tomu později), teď si pěkně rozebereme, co to znamená pro postavu Supermana. Znamená to, že coby Clark brojí proti něčemu, co je mírnější verzí toho, co jako Superman sám dělá. Někteří říkají, že tady má Superman větší hloubku. Ne nemá. V Rudé hvězdě má větší hloubku, tady je prostě jen pokrytec, na tom není nic moc hlubokého.

Druhý protagonista je na tom svým způsobem stejně, ale přitom opačně. Vidíme jeho moment, kdy vidí Supermana demolovat město při souboji se Zodem. To dává opravdu dobrou motivaci Batmanovi a spolu s jeho dialogy s Alfrédem to činí jeho pozici sympatickou... Asi do chvíle, kdy nadělá obrovský brajgl v docích, přičemž nejen že masakruje ozbrojené pašeráky (což je těžko morální pardon, když sám je ozbrojený lupič, který chce akorát ukrást Luthorovi kryptonit, který chce), ale udělá i obrovskou collateral demage. Hele, ta bílá cisterna co vybuchne, ta těm pašerákům ani nepatřila, ne? Nezabil Batman svou bezohledností prostě náhodného kamioňáka, co byl v blbou dobu na blbém místě? Co si o Batmanovi myslí jeho rodina? Ale aby Superman zabil pár lidí při boji s hrozbou pro celý svět, to je neodpustitelné. Možná by mu Bruce odpustil, kdyby byl Zod pašerák... Shrnuto, celá Batmanova archa je transformována v linii bezohledného pokrytce. Ne, to není zajímavý a nový pohled na Batmana. To je prostě standartní pohled na nějakého kokota.

U té scény, co zkurvila Batmanův charakter, se ještě na okamžik zastavme. Ona ta scéna navíc je úplně zbytečná (dále též JÚZ). Batman nezíská kryptonit, ale pak ho stejně získá jinak, a jediné co je výsledkem scény je dialog B a S. Který nám ukáže jak jsou ti dva zaslepení a nesnažící se pochopit protistranu. Což na jednu stranu graduje děj, na druhou činí protagonisty ještě nesympatičtějšími, a v každém případě se mohlo odehrát kdekoli a kdykoli. Ale možná by ji šlo i obětovat. Zkrátka, kdyby se jednoduše vystřihla, výsledný film by byl lepší. Tedy pokud v něm nechcete za každou cenu co nejvíce akčních scén, což předpokládám není případ elitářských snyderfanů.

Z dalších postav tu máme hlavního záporáka, Lexe Luthora. A já fakt nevím, co si o něm mám myslet. A nemyslím si, že tohle je záměr. Na jednu stranu se chová trochu jako totální magor, na druhou stranu, ten jeho postoj dává nečekaný smysl. Pokud je Superman nezastavitelný Punisher, což nám předvedl, že je, tak by mohl obhájit svůj postoj zcela legitimně (což podle mě není dobře, jak už jsem zmínil, Superman nesmí zabíjet, jinak nikdo na zemi neví dne a hodiny, kdy usoudí, že je špatný a zaslouží vymazat). Ale on místo toho drmolí něco o bozích a démonech, a klidně zničí víc než Superman, jen aby ukázal, jak ten je špatný... WHAT? Nebo o co mu jde? Obrátit veřejné mínění proti Supermanovi? Super, typicky luthorovské. Poštvat Batmana a Supermana proti sobě? Dobrý nápad, byť jestli to byl jeho plán, mohl mu ten kriptonit prostě dát, a dávalo by to větší smysl. Oživit Doomsdaye? WTF? Luthor oživil Bizzarra, kterého mohl kontrolovat. Ale Doomsday? Mít místo jedné nekontrolovatelné superbytosti dvě pro něj není z žádného hlediska užitečné. A i kdyby jeden druhého zabil... Pokud by vyhrál superman, vůbec by si tím nepomohl. Pokud Doomsday tak místo někoho, kdo může kohokoli zabít a nikdo ho nezastaví, ale zatím to celkem kontroluje, získá stejně nezastavitelného zabijáka, který masakruje imrvere.

Lois Laneová. Její linie s vyšetřováním NS a JÚZ. Kdyby byla Lois osekána na cca úroveň Perryho Whitea, tak by se nic moc nestalo. Tedy, přišli bychom o jeden z klasických ženských charakterů, ale vzhledem k tomu, že na konci málem umře při snaze najít něco, co sama zahodila... Možná by pro ni byla malá role důstojnější.

A poslední problém je hlavní příběh sám. Jsou dlouze budovány nepřáteství B v S. Ale pořád se do toho montuje Lex, který nejprve manipuluje míněním, pak nažene ty dva do souboje... Ty vole, proč je to takhle? Mohli se pobít protože oni, a pak by to bylo osobní. Nebo to mohla být Luthorova intrika, a pak by dávalo smysl, že se pak celkem jednoduše usmíří. Ale tohle je divný slepenec bez hlavy a paty. Mohli jsme si ušetřit budování nepřátelství i divný moment, nebo podivný plán a zbytečného Doomsdaye (ano Doomsday JÚZ, jenom si chtěli tvůrci zabít Supermana, aby byli cool).

A to jsou hlavní problémy, pak je tam samozřejmě hromada kravin, které by v jednotlivostech nevadily, ale nastřádají se a přidají svou váhu výše uvedeným balvanům. Batmanovo špiclování u Luthora JÚZ, že se nechá Waynetech okrádat NS, že si to v nejvyšší krizi nevyříkají NS, chováíní kryptonské lodi NS, prostřihávání do minulosti a budoucnosti JŮZ. A vrcholem těchto malých debilit je samozřejmě dlouho budovaný Marta moment. Divákovi je pečlivě připomínáno jménp BAtmanovy mámy, jméno Supermanovy mámy mu je nacpáno do krku. A když se spojí, Batman a Superman jsou kamarádi. No, tady jsou fakt jen dvě možnosti. Buďto jsou tvůrci tak neschopní, že ve filmu omylem vybudovali dojem, že jejich jméno je extrémně důležité a souvisí s jejich usmířením. Nebo se rozhodli vyřešit hlavní konflikt filmu tím, že mámy protagonistů se jmenují stejně. Popravdě, nevím, která varianta dělá z toho filmu větší sračku.

Popravdě, nevím, jestli za to nesou hlavní vinu scénáristi, režisér, showruner a kdo komu do čeho jak kecal. A nezajímá mě to. Podstatné je, že ten film je zvoraný na všech úrovních, od celku po detail. Vůbec nejde o to, že by byl temný, bylo v něm málo humoru nebo tak něco. To je sice pravda, ale vůbec by to nevadilo. Nebo že by snad publikum film nepochopilo. Ten film ve skutečnosti není hluboký nebo složitý. Je jen zvoraný a nesmyslný. Vše ostatní jsou kjen výmysly tvůrců, kteří chtějí zamaskovat vlastní selhání. Nebo fanů, kterým se líbíl nesmyslný film s pár akčními scénami, co byly cool, ale protože jsou inťouští hipsteři, tak si to nechtějí přiznat, a vymýšlejí si hloubky a smysl tam, kde žádné nejsou. Nu, jejich věc. Ale pokud se k tomu chtějí navážet do ostatních s tím, že "film nepochopili" nebo "mají rádi jen mdlý srágoviny" nebo že kvůli nim "nemůžeme mít herzké věci". Pokud to dělají, pak se nedivím, že jim asi nevadí pokrytectví B a S.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od jjelen »

Dík.
Mě je zatěžko se k tomu filmu nějak vyjadřovat, když jsem ho viděl jednou a už nějakou dobu zpátky...
ale dojmy, které ve mě takto zpětně zanechal, byly podobné.
Snahu o nějakou temnotu, patos, vážnost vítám, jsem rád že se někdo snaží točit blockbustery i jinak než Disney, ale zkrátka, ty věci co Log vypichuje (nebo alespoň ta část, které jsem si všiml) mě ruší prostě moc na to, abych si ten film užil (co si tedy pamatuji)


A jsem zvědav na debatu eerieho s Logem, ačkoliv se obávám, že něco takového není pořádně možné :D
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Quentin »

+1

BvS není kritizované, protože není Marvel, ale protože je špatné :)

A nijak to nesouvisí s tím, že by to bylo vážné nebo temné. Existuje hromada kvalitních vážných nebo temných filmů, i komiksových, ale BvS k nim rozhodně nepatří.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Jerson »

Musím s Logem souhlasit. BvS má Jersonskóre na nule ne proto, že by ignoroval fyziku, ale protože ignoruje lidskou logiku. I tu "selskou".

A viděl jsem Aquamana. Tedy, podnikl jsem pokus ho vidět, při kterém jsem nejspíše přišel o pár set mozkových buněk, které ten nápor debility a přepíčenosti nezvládly. Pár dalších neuronů odešlo při čtení hodnocení a komentářů na csfd. Vsadím se, že když by film s podobnou zápletkou natočil Uwe Bolt, dostane to 40% a komentáře se budou přehánět, kdo ho víc shodí.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 16:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Just write o Snydercutu.
https://www.youtube.com/watch?v=YlhklBTkgzI

A musím říci, že jsem v tpom filmu tyhle myšlenky neviděl, ale když to vypodkládáodkazy na jiné Snyderovy filmy, tak to tam začne vystupovat. Možná tím vyvstává klasická otázka, jestli je lépe dílo vnímat v kontextu autora, nebo raději zcela samostatně.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Selhan »

Log 1=0 píše: 27. 3. 2021, 13:44 Tedy pokud v něm nechcete za každou cenu co nejvíce akčních scén, což předpokládám není případ elitářských snyderfanů.
Kdyby dál točil Sucker Punche, tak ho miluju!
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Naoki »

It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Sosacek píše: 25. 4. 2021, 13:07
Pieta píše: 25. 4. 2021, 13:02 Tohle je teda hodně mimo téma, ale superhrdinové jsou často moderní pohádky, kde status quo vítězí nad změnou. Ano, jednoho padoucha zastavili, ale ten často akorát odejde chystat další podlost (protože o něčem musí být dalších X čísel komiksu). Superhrdinové, kteří by dokázali změnit svět tak, aby byl lepším jako takový, třeba aby v něm vznikalo míň záporáků, jsou vzácnost nevídaná.
Tohle je zajimavy. Taky jsem nekde cetl zajimavy clanek (nebo videoesej?) kde resili, ze komixovi kladaci jsou obvykle lidi co se do svych privilegii (tj. schopnosti) narodili, a bojuji za zachovani stavu veci, zatimco zaporaci jsou casto ti co schopnosti ziskali nejakym pokusem o zlepseni sve situace nebo sebe sama a chteji zmenit svet.

Je v tom taky hodne symboliky z fasismu - kladaci jsou casto hezci vysoci statni blondaci a zaporaci jsou mali osklivi casto ne bili (i kdyz jsou treba zeleni nebo cerveni a ne cerni) casto s nejakym postizenim.

Hmm.

Kde jsem to sakra cetl?
Ano, taky jsem tenhle postoj slyšel, a i když ty argumenty nejsou rozhodně mimo, moc mě nepřesvědčily. Spíš na mě působily jako že autor věděl, co chce najít. Tak to taky našel. Ale spíš protože si to tam vnesl, než že by to tam bylo.

Začněme s tím statutem quo - jistě to tak je, jako v každé nekonečné sérii, ale rozhodně z toho nelze číst nějaké poselství o škodlivosti změny. Vezmu hned dva nejprofláklejší hrdiny - Superman přichází do Metropolis ovládaného Luthorem a Batman do Gothamu ovládaného zločinem. Oba se snaží situaci změnit, což se jim buďto povede, a pak je držení statutu quo ve skutečnosti ochranou změny před návratem starých pořáídků, nebo nepovede, a pak je jejich příběh vyprávěním o hrdinském usilování o změnu. Ani jedno není konzervativní narativ.

Problém systematické změny je zase něco, co je v žánru tematizováno, a i když závěr je vždy (pochopitelně) ten, že hrdinové by neměli měnit svět, tak argumentace většinou je v duchu, že pokud by superhrdinové řešili problémy světa do hloubky, tak se na nich svět stane závislým. Mohou řešit důsledky krizí, dávat naději atp. ale skutečná řešení skutečných problémů si musí lidstvo vyřešit samo, nemůže to za ně udělat úzká skupina vyvolených bytostí. Což je argumentace poměrně snadno napadnutelná, ale rozhodně ne podporující elitářství nebo konservatismus.

To rozdělení jak kdo získal schopnosti, je dosti účelové. Superman se se schopnostmi narodil, stejně jako generál Zod nebo Bizzaro. Lex Luthor je selfmademan, ale těžko se mi ze zlého bysnysmena dělá nějaký konzervativní narativ. U Batmana záleží, jestli bereme za jeho superschopnost prachy, které zdědil, nebo všechno ostatní, co má nadrilované. I když vezmeme to první, tak je tu i Green Arrow, který je taky (obvykle) hrozně prachatý, ale k superhrdinování to nepotřebuje (což předvádí ve svých zápletkách typu "záporáci mě okradli o všechno, ale já se nevzdám, a budu bojovat nejen proti nim, ale hlavně za lidi"). Potom je otázka, kam zařadit věci typu "vybral si vás magitekový prsten z vesmíru" (Green Lantern a většina jeho záporáků), což ale vyrobí hrdiny i padouchy. Nebo "stala se divná nehoda při experimentu" což je ovšem další věc, co kope za obě strany (Spiderman a většina jeho padouchů). Pak tu jsou věci jako X-men a Bratrstvo mutantů, kteří jsou jedni i druzí s vrozenými schopnostmi a jsou jich tři prdele (to je oboje tak trochu jádro té série). A dalo by se tímhle způsobem pokračovat ještě dlouho.

A to s tím fašismem, to jsou už víceméně kraviny. Hrdinové jsou sošní (což dává smysl, přiznejme si), a jsou vlastně většinou bílí (ale taky jich je většina vymyšlená ve 40. a 50. letech) ale zdaleka ne všichni, ale nejsou blonďatí, ne víc, než bílí lidé bývají. A sice si vybavím pár záporáků, co by měli ty charakteristiky, ale popravdě většina jich je taky bílých, rozhodně nejsou všichni oškliví (často i naopak) a postižených jich tam pár je , ale to mezi hrdiny taky.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Ještě k těm bílým hrdinům, vzpoměl jsem si na mladé Titány:
Obrázek
Zrovna u nich je bílý jeden z pěti.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od Log 1=0 »

Lidi, zajděte na Sebevražedný oddíl. Teď jsem se vrátil a jsem celkem nadšený, tenhle film si fakt nezaslouží být v červených číslech. Tedy, chápejte dobře, není to klenot kinematografie, ani žánru. Ale to od filmu o Sebevražedném oddílu nelze chtít. Ale i tak jsem měl po dobrých recenzích vysoká očekávání, a dostal jsem víc než jsem čekal. Fakt památné scény, kvalitní černý humor (a to nejsem zrovna fanoušek černých vtipů) a o 500% více emocí, než jsem u filmu o sebevražedném oddílu čekal.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já to viděl taky. Je to jeden z nejnudnějších komiksáckejch filmů, co jsem za poslední dobu viděl (nebo spíš od poslední márvelovky typu Thor 3 nebo Guardians 2). První hodina příšernej vopruz o ničem (fakt jsem měl problém přežívat z minuty na minutu a nevypnout to), druhá hodina měla aspoň nějaký 3 dobrý scény, což je ale furt celkově odpad.


Těším se, jestli bude vydanej AyerCut, neboli originální verze Suicide Squad z roku 2016, tedy ta nedojebaná, nepřestříhaná, nepřepsaná a nepřetočená verze, která je o 40 minut delší a podobně jako SnyderCut oproti WB/Whedonově verzi Justige League je to úplně jinej film.

Warner Bros jsou kreténi a jsem rád, že nová SS je finančně nejhorší novodobej DC film, protože takový srance v DC nechci, Gunn ať jde zpět ke klaunům z Disneye, mrvit Guardians, u kterých by bylo taky boží, kdyby je dělal někdo jinej než MCU/Gunn, a po mergeru WarnerMedia s Discovery doufám, že Discovery všechny ty lidi co teď vedou DC filmy vyhází a naberou zpět Snydera, Ayera a dají příležitost dalším hustejm filmmakerům, namísto aby přetahovali trapáky z MCU.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů