Divadlo

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Wild West

Re: Divadlo

Příspěvek od Wild West »

Já mám rád jako herečku Stašovou i Janžurovou. Janžurová v Morgianě, nebo v novodobém Výletě je výtečná. Stašová je výborná třeba v Musíme si pomáhat.

Nic to nemění na tom, že Shirley Valentine je dost mizerná hra; a mám podezření, že to začíná už autorem.
Vůbec všechny ty případy jsou dané mým nárazem na autora; herci už na tom nemohli nic zachránit.
Proti špatné hře to nevyhraje ani Peter o Toole s Hopkinsem a Hepburnovou.

Z těch herců ve jmenovaných hrách mám osobní problém akorát s Donutilem, a i to nastalo až dodatečně ve vyšším věku, kdy je ho fakt už moc. Jinak jsou všeobecně dobří až výborní.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Divadlo

Příspěvek od Argonantus »

Pro záznam - Klub rváčů jako divadelní hra funguje překvapivě zdařile.
Potíž je, že asi málokdo jezdíte do Ústí nad Labem (Činoherák).
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Divadlo

Příspěvek od Argonantus »

Zas jednou divadlo, Dejvické, a to hra s názvem Brian.
A výsledek .... naprostý skvost, od dob Odcházení a Krále Leara po dlouhé době opět totální nadšení, pět hvězd a dechberoucí.
Krobot jako autor překvapivě skvělý.

Odvrácená stránka věci je, že je to velice ujetá věc pro nadšence do britského rocku a medvídka Pú, případně recenzemi opomíjeného Gustava Mahlera. Pokud jste pozitivní na jednu z těch tří věcí, tak to zkuste. Pokud na dvě, tak neváhejte.
A je to docela stará hra, 2012.
A recenze moc nechápou, co se děje, takže je nemusíte číst.

EDIT: Aha, přece jen mi to nedá, pár lidí se na to chytilo https://www.i-divadlo.cz/divadlo/dejvicke-divadlo/brian
nicméně i zde je z reakcí vidět, kolik lidí třeba netuší, že Medvídek Pů není původně kreslený film, nebo kolik lidí zaznamenalo Mahlera jako třetí významovou složku celého mixu (napovím - vůbec nikdo!).
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Divadlo

Příspěvek od Argonantus »

Ještě jedno Dejvické, v nesmyslně krátkém čase. V zásadě je to tohle https://www.csfd.cz/film/4350-the-39-steps/prehled/ provedené jako veselá hra, využívající kouzlo noir detektivek, Anglie, Hitchoccka vůbec, takže přesáhneme co chvíli do všech možných jiných mistrových filmů. Jako dost dobrý, čtyři hvězdy.
Pět dát nelze, protože předchozí kus byl opravdu geniální.
A společný jmenovatel je taky to, že tam není Trojan. Což je docela dobře, neb to dovoluje ukázat, že v tom divadle je hvězda vlastně kdekdo - v tomto případě čtyři herci, Plesl, Babčáková, Novotný a Neužil.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vřele doporučuji operu Sternenhoch na Nové scéně ND.
Klímovo Utrpení knížete Sternenhocha je látka, na které by se dalo extrémně snadno přerazit (ostatně, viděla jsem V žáru královské lásky, pro sběratele bizarností toprí, vy ostatní si to nedělejte), ovšem tady se tak nestalo, naopak je to téměř Prastaré. Výborná hudba, scénická aranž je něco na způsob opulentního minimalismu, velmi jsem docenila, že zejména v násilných a erotických pasážích nesklouzávali k laciné banalitě. Groteskní (v pravém smyslu toho slova) velice velmi.
A zpívané esperanto je kulervoucí jak píseň o Kullervovi.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Divadlo

Příspěvek od Argonantus »

Brian podruhé.
Furt skvěle.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů