Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

crowen píše: 29. 6. 2021, 22:23Asi mas pravdu, ked sa na to takto pozriem. Ale povedzme si to inac - kostymy v outlaw king aj the king su tak o miliardu svetelnych rokov lepsie, ako v netflixovom Zaklinacovi :-)
Bys měl říct, ve kterém, máme dva seriály...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Ved pisem, ze v netflixovom. Inac ten starsi, polsky, bol vo vela veciach lepsi, ako ten novsi so supermanom
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Z tohohle jsem už naštěstí vyrostl.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1088
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

crowen píše: 29. 6. 2021, 23:12 Ved pisem, ze v netflixovom. Inac ten starsi, polsky, bol vo vela veciach lepsi, ako ten novsi so supermanom
Dovolil by som si povedat, ze vo vacsine.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Hej hej, narazil jsem na pěkný video!

https://youtu.be/mF1VFlCnLQ4
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Jiron píše: 26. 6. 2021, 11:09 Právě jsem viděl dost dobrý fantasy, maskovaný jako pohádka. Princezna v čase zakletá začíná jako běžná pohádka ve stylu Na Hromnice o den více ale končí jako Avengers Endgame! Od okamžiku kdy si poprvé řeknete "to je jak Dračí Doupě" už pocit inspirace ve hrách na hrdiny nezmizí a to je pro mě dobře!!!
Ještě k tomuhle. Je to celkem dobré, hudba je rozhodně 5/5. Speciální efekty taky. Akce je taková podivně statická (skoro jak kdyby ten Dračák fakt hráli :-) ). Příběh je ok. Největší katastrofa jsou herci, který z nějakýho důvodu prostě nehrajou. Už jsem si toho všim v jiných (ale low budget) pohádkách a nedá se na to skoro koukat pak. Tady to zachraňuje všechno ostatní. Opravdu je to jak kdyby to byly hráči a ne postavy. Já chápu, že je to fantasy/pohádka a leccos je tam neuvěřitelný, ale mohly by se aspoň pokusit něco předstírat. Koneckonců to má být jejich práce ne? Tyhle "výkony" na úrovni Ulice jsou prostě peklo. A zamrzí to dvojnásob vzhledem k té velkolepé produkci. Ale možná právě kvůli tomu nezbyly prachy na skutečné herce... jsem ale zvědavej na dvojku.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Za mě herecké výkony hodně zachraňovaly vedlejší postavy. Nejvíc mě asi bavil Zach a Zmrzlá, tedy Alchymista a Čarodějka. Ti mě bavili dost.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Dopozeral som News of the World, a prisahal by som, ze autorka, co pisala povodny western, urcite citala Sapkowskeho, a obslahla, co sa dalo, a zaodela to do westernu. Geralt, teda Tom Hanks, je vojnovy veteran, konfederacny kapitan, ktory najde malu blondatu sirotu (scena s prevratenym rozbitym vozom a mrtvym doprovodom je takmer identicka s tym, ako Geralt stretne Siri). Ide ju vratit rodine, su tam nejake prepadnutia ako v poviedkach, a aj zaver je ako vystrihnuty zo zaklinaca. Ale ako film je to super.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Zemřel Jean-Paul Belmondo. $cry$

Obrázek

Což mi připomíná, že Muž z Acapulca je jeden z nejlepších filmů, co znám.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Christopher Nolan Chooses Universal Pictures For His Film About J. Robert Oppenheimer & The A-Bomb
Warner Brothers ztratili po 18 letech Nolana. $D Je to parta debžontů.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

MCU fans review bombujou Villeneuveovu Dunu, protože prohlásil, že Disney dělá ty MCU filmy přes kopírák. $lol$
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Villeneuve musím vidět. Ještě nenatočil blbý film.
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Přiznávám, že Příchozí jsem nějak nedal, porpavdě řečeno ani nedokoukal do konce... někdy zkusím napravit... ale Siccaria a nový BR jsou za mě výborný...
knižní Duna je naprostá klasika..
asi není filmu, na který bych se těšil víc (kam se hrabe Matrix nebo amazoňácký "LotR" :P )

Jinak nový del Toro vypadá též velice lákavě
https://film.moviezone.cz/ulicka-prizraku/trailery
EDIT SPOILER: koukám že se tu Guillermo nejspíš má obejít bez nadpřirozena, což moje nadšení lehce snížilo... ale i tak je celkem vysoko
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Argonantus píše: 18. 9. 2021, 06:53 Villeneuve musím vidět. Ještě nenatočil blbý film.
Jestli to bude aspoň tak dobrý jako BR2049, tak budu spokojen. Tohle bude fakt film, na kterej jdu do kina, covid necovid.
jjelen píše: 18. 9. 2021, 10:25 asi není filmu, na který bych se těšil víc (kam se hrabe Matrix nebo amazoňácký "LotR" :P )
Tyjo, já ten trailer na novej Matrix ještě ani neviděl a to vím, že je venku. :D

U Amazoňáckýho LotRa bych se pomalu připravoval na těžký zklamání. Pokud to někdo dělá proto, aby to bylo tak cool a populární jako Games of Thrones, tak to ve mně moc nadějí nevyvolává. Kdo se těší na elfí bordel v Roklince? $lol$ Obrázek (Né jako takhle to snad nedopadne.)

Ale teda Amazon to první série vrazil 500 milionů dolarů a do práv další série okolo jedný miliardy!!!!!!!!! Takže by bylo hezký, kdyby to nezprznili!
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Aha, tak v některých státech je Duna už v kinech a fanoušci knížek říkaj, že je to velmi výborný. Prej je to pomalý a rozmáchlý jako ten Blade Runner 2049, hodně postavený na silných vizuálech, zvuku a dobrý znalosti knížky.
U nás až za měsíc.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti