Changeling: the Lost

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Changeling: the Lost

Příspěvek od Nossie »

Jak koukám, tak koukám nenašla sem to tu $D
Takže co mě zajímá:
zatím sem v knížce na str 40, u freeholdů.Z čehož chápu, že se teda changelingové většinou sdružují ve větších městech u těch portálu kudy prošli přes Hegde. Takže changelingové a upíři by v podstatě mohli být v najednou ve větším městě.

Taky jestli to chápu správně, tak hra za Changelinga většinou začíná až po návratu z Arcadie. Zkoušel jste to někdo hrát i tak, že by jste odehráli i tu část před unesením a čas strávenýv Arcadii samotné?
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od Izarias »

Freeholdy mohou být vlastně všude. Záleží tuším na tom, kolik je v dané lokalitě cest do Trní. Mohla by dokonce nastat situace, kdy je ve větším městě vůbec není, protože v něm nejsou cesty do Trní, ale mohl by naopak být v nějakém menším městě.
A ano. Upíři a changelingové mohou být v jednom městě. Stejně tak mohou být v jednom městě upíři a vlkodlaci, upíři a mágové, vlkodlaci a changelingové atd. A nejlepší na tom je to, že o sobě navzájem ani nemusí vědět.

Nezkoušel jsem odehrát část strávenou v Arcadii, ale dokážu si představit, že by to šlo. Vlastně jde o to, že si to changeling po útěku moc nepamatuje, všechno se mu to rozmaže jako sen. Ale sny se občas vracejí a tak by se to mohlo odehrávat pomocí vzpomínek. Rozhodně by si asi neměl pamatovat úplně všechno, nejspíš jen ty nejdůležitější okamžiky. I když... zase nic nebrání tomu, aby si pamatoval tu hrůzu do nejmenších detailů a i přesto po ní tajně toužil.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od Nossie »

Takže by asi nešlo udělat jako real time Arcadia (v tom případě by se to odehrávalo v přítomnosti a všechno by si tím pádem pamatoval:) ) což by se zřejmě asi ale nehodilo do budoucí hry na changelinga, kdy projde Hedge. V tom případě by to možná šlo udělat jako nějaký spešl spin off s postavou, která na konci při útěku zemře a tím se zahraje plnohodnotný zážitek z Arcadie, aniž by se tím poničila ta tajuplná atmosféra po útěku. Jelikož by tím hra pro tuhle postavu skočila.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od BasilisK »

Musím říct, že mě Changeling dlouho odrazoval (měl jsem SPOSTU předsudků). Ale tato hra je prostě BOMBA. Kniha mi příjde jako nejlépe napsaná (hodnotím pouze Core Booky) z nWoD. Grafická stránka super. A hra je prostě dokonalý horor (a směs Krásy a Šílenství se do toho obsazuje téměř sama).

O návratu do Arcadie pojednává tuším The Equinox Road.

U Changelingů si dovedu představit crossover téměř se vším (až na prometheany). V Autumn Nightmares jsem se docela začetl do té části věnované únosům UFO (wizzened changelingové :-) ).

O útěku z Arcadie je také zmínka u Preludu (myslím). Je tam někde popsáno, že k nastolení atmosféry se dají třeba pozměnit pravidla WoD (např. pro řešení konfliktu rozdáte karty na poker a pod.).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od Nossie »

Jo, tak to si budu muset ten zbytek těch knížek taky pořídit :D
mám je v pdf, ale to prostě není ono, mě strašně otravuje číst pdfka... ale na druhou stranu se v tom rychleji hledá pokud potřebuješ najít něco určitého a knížku neznáš nazpaměť:)

Já sem nevěděla, co si o changelingách myslet, tu starou verzi sem neznala, takže nemám s čím srovnávat, ale musím říct, že je to super. Zatím se mi teda líbilo všechno, co jsem od nwod četla :)
včera sem čekala na muže v coffee heaven a hrozně mě pobavilo, jak si tu knížku všichni z okolí prohlíželi :)

Trochu mám už ale bordel ve všech těch odborných názvech z různých knížek, obzvlášť všechna ta společenství a politika mi dělá dost potíže :)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od Pieta »

BasilisK píše:Kniha mi příjde jako nejlépe napsaná (hodnotím pouze Core Booky) z nWoD.
Ani nevíš, jak je těžké na tohle nezareagovat nějakou krutou cynickou poznámkou. (:

Každopádně Losty právě taky čtu a vypadají fajn, byť už mi trochu leze krkem, jak se furt točí kolem toho, že jsou to traumatizované oběti, kterým průběžně hrozí, že se dostanou zpátky do rukou svým trýznitelům. Trochu moc traumat a strachu na můj vkus.

Původní Changelingy znám a (podobně jako mágy) je považuju za výbornou hru, která do WoD moc nezapadá, protože je příjemnější a optimističtější. Asi nebudu úplně vzorové publikum pro whitewolfí hry. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od Nossie »

Tak to mně se naopak ty traumatizované aspekty changelingů líbí, celkově mi nwod přijde dost utrápené pro ty supernaturals, knížka the blood o upírech byla v podstatě 80% o depresích, zklamání a úzkostech upírů,promící jsou smutní už od pohledu...
což se mně líbí, pokud to člověk chce hrát víc soustředěný na osobní dramata než na nějaký větší cíle. Což volím skoro vždy, jelikož mě nějaké větší konspirace a buhví co moc neberou, nebo takhle, když to někdo vymyslí a já sem hráč tak mi to nevadí. ale já jako vypravěč bych nic takového nevymyslela :) Ale vím, že dost lidem se tohle skučení supernaturals zdá píliš :) Přítel to taky moc nemusí, když sem mu vyprávěla o upířím zklamání z lidstva, tak si ze mě dělal legraci, že budu mít upíra emaře $D
Mně se naopak s takovýma postavama hraje dobře, prostě se mi líbí jak je to pořešený. že supermaturals nejsou badass monstra ale, že svádí boj o tom existovat a zapadnout do světa lidí, do kterého už nepatří nebo vlastně nikdy nepatřili v případě prometheanů. Pro mě je mnohem jednodušší se vcítit do takového stvoření.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od BasilisK »

Musím říct, že ty kecy o traumatizovaných obětech mi vadili spíše u upírů a vlkoušů (i když tam jsem se tomu fakt musel smát). U changelingů to šlo asi mimo mě. Na druhou stranu si nevšímám ani citových výlevů v okolí :D Někdy je fakt výhoda být bezcitný primitivní idiot :D
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od Nossie »

$D tak to já se svojí empatickou povahou nesu všechny tyhle věci s nadšením, jako nic se nemá přehánět a jako beru za samozřejmost, že ne každý upír či dlak by měl trpět depkama, ale když se to hodí do konceptu postavy, tak proč ne :)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od Nossie »

Tak jsem v knížce asi v půlce, u smluv. Ty smlouvy jsou všechny moc pěkný, jen mi přijde, že většina těch smluv je naprosto nepoužitelná k náhlému použití, jelikož většina těch smluv vyžaduje nějakou akci, která musí být provedená den nebo několik hodin před nebo nějaký předmět, který asi jen tak s sebou changeling pořád netahá.Takže většina těch smluv se těžko použije jako zbraň či pomoc, když se náhle něco stane.Takže ty smlouvy asi budou spíš na předem předvídatelné situace. (no a nebo musí changeling strávit celý den přípravama na kontrakty, které by mohl náhodou potřebovat $::lol: )
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od Nossie »

Už jsem někde ve tři čtvrtě knížky a jde mi z toho hlava kolem. Takových všelijakých smluv, tokenů, přísah všelijakých věcí, si budeme s mužem muset udělat různé seznamy, jelikož tohle si nedokážu zapamatovat ani kdybych se to šprtala celou noc. Závidím lidem, kteří si všechny tyhle věci pamatují bez nápovědy :)

Mně v hlavě zůstává akorát fluff, všechna pravidla jdou jedním uchem tam, druhým ven :)
Při výměně informací si s přítelem vyprávíme, co jsme se dočetli, a já nejsem schopná skloubit jednu větu dohromady, pletu angl. slova s českýma (jelikož si nemůžu na ten českej ekvivalent vzpomenout $D), a obzvlášť u changelingů je většina věcí natolik abstraktních, že nemám absloutně tušení, jak to přeložiit do srozumitelného vysvětlení pro někoho, kdo o changelingách nikdy neslyšel :) V hlavě to naprosto chápu, ale nejsem schopna to srozumitelně vysvětlit...
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od Pieta »

Nossie píše:Mně v hlavě zůstává akorát fluff, všechna pravidla jdou jedním uchem tam, druhým ven :)
To je k WW hrám nejlepší přístup. Kolem mě s nima mají taky nejlepší výsledky lidi, kteří na systém a detaily moc nehrají a drží se hlavně fluffu.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od Rauksul »

Pieta píše:
Nossie píše:Mně v hlavě zůstává akorát fluff, všechna pravidla jdou jedním uchem tam, druhým ven :)
To je k WW hrám nejlepší přístup. Kolem mě s nima mají taky nejlepší výsledky lidi, kteří na systém a detaily moc nehrají a drží se hlavně fluffu.
...jen já se znám s lidma, kteří aplikují WoD systém na všechno a je pro ně lepší než DrDX, FATE, Střepy... ("Jo, občas je to trošku nevyvýžený (=zabíjíme bez problémů vše ať hodím cokoli / vše bez problémů zabíjí nás), ale to se vždycky jen trochu posunou čísla a zas to jde...") :-)
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od BasilisK »

Jo je toho hodně. Já mám obvykle problém si zapamatovat co dělají jednotlivé powery. V tomhle byl Requiem zlatý - 10 disciplín všechny jdou hezky po sobě. Forsaken si nepamatuju do teď.

Ale fluff v Changelingu je super. Tam bych asi hodně pravidel fakt osekal.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Changeling: the Lost

Příspěvek od Nossie »

jo upíři mi v tomhle přijdou mnohem jednodušší a snažší na pochopení :)
Ale changelingové za tu námahu stojí, ten fluff je úžasnej $D
to budu mít snad do půlky příštího týdne dočtený, jelikož čtu pořád, cestou do práce, z práce, doma :)
(občas málem bourám do lidí, jak cmám nos zabořený do knihy :) )
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů