Doporučená literatura k WoD

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od BasilisK »

Rád bych se zeptal, které knihy pro WoD (ať už sourcebooky nebo romány či povídky) považujete za zásadní pro hraní, přípravu hry a obecně atmosféru WoD. Popřípadě by mě zajímalo jestli někde existují recenze na jednotlivé přídavné knihy (zajímá mě např. o čem je Alysium, Tales of 13... atd.). Díky
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od smrq »

priznam se, ze krom zakladnich knih a nekolika clanbooku k jeste stare edici jsem nic jineho poradne necetl. ja cerpal inspiraci spise v hodinach a hodinach rozhovoru s jinyma lidma, co ty hry taky hrali. (jo, sveho casu jsme hranim doslova zili. :) )
dnes uz hraju velmi malo a cerpam z mnohaletych zkusenosti. zadne zvlastni skopiciny do her davat nepotrebuji a informace za zakladni knihy mi staci. a co tam neni, to si radeji vymyslim, nez to zdlouhave nekde hledat. jiz dlouho necitim potrebu se nechavat necim svazovat. (a to radim kazdemu, komu to jeste nedoslo :D .)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od Peekay »

K Requiem neviem, tej som sa venoval velmi malo.
K Maskarade su zasadne knizky core book (malokto z ludi, ktori "hrali a poznaju WoD", ho aj naozaj citalo - nebud jednym z nich!) a potom Storyteller's a Player's Guides.

Inak odporucam si pozriet prve publikovane adventury k VtM (Alien Hunger, Ashes to Ashes) - je az zarazajuce, ako pokrokove su na svoj vek (takmer 20 rokov).

Z kniziek z noveho WoDu som mal inak dojem, ze viac svojho rozsahu sustredia na mechaniky a menej na atmosferu.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od BasilisK »

Peekay píše: Z kniziek z noveho WoDu som mal inak dojem, ze viac svojho rozsahu sustredia na mechaniky a menej na atmosferu.
toho se prave bojim, ze kdyz otevru nejaky sourcebook tak tam bude plno novych (zbytecne brzdicich hru) pravidel a malo inspirace...
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od smrq »

Z kniziek z noveho WoDu som mal inak dojem, ze viac svojho rozsahu sustredia na mechaniky a menej na atmosferu.
z toho, co jsem cetl, jsem takovy dojem nemel.
vyjimkou je samozrejme World of Darknes rulebook, to je hlavne o pravidlech, ale jednotlive corebooky jiz ne. imho je pomer pravidla vs popis settingu vyvazen, v coreboocich pomerne zasadne ve prospech settingu.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od BasilisK »

U pravidel k WoD se to dalo cekat (a pravidla pak skutecne nezabiraji misto u jinych corebooku). ja mel na mysli spise rozsirujici knihy (napr ty k vampire, mage, werewolf...).

zajimaji me hlavne rozsireni k "zakladnimu WoD" (Tales of 13..., Midnight roads, immortals , inferno, Slasher atd.). Nikde jsem na to nenasel recenze. Vsude jen opsali to co je s nejvetsi pravdepodobnosti napsano v zadu u kazde knihy (atmosfericke a jiste i zajimave, ale tak nejak nic nerikajici...)
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Obrázky k WoD

Příspěvek od BasilisK »

Zdravim. muzete mi nekdo napsat kde najit (jakekoliv) vhodne obrazky k WoD? idealni by byli adresy kde maji obrazky ilustratori k WoD. diky
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od smrq »

na strankach WW nic vhodneho neni?
(a urcite by sly pouzit pdf prirucky.)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od BasilisK »

na strankach WW bohuzel opravdu nic neni (je tam par desktopu - obalka k WoD Rulebook a obalky k oWoD). Neco malo obsahuji katalogy ktere jsou stazitelne zdarma na WW.

V poslednim cisle je popsana i cela nova bloodline k mekhetum - Iltani a jejich nova disciplina, ktera je nevim proc vyhradne jejich ackoliv NENI jejich klanovou disciplinou (je to nejake Sorcery - zamerene nejspise na jedy, zatim jsem to cetl jen velice zbezne tak nevim).

jinak pdf zadne nemam... (krome asi vsech demo-kronik ze stranek WW).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Obrázky k WoD

Příspěvek od BasilisK »

zdravim. V mych hrach me napadlo pouzit jako obrazky NPC (a v podstate klidne i PC) karty ze hry Vampire: tES. Vzhledem k tomu, ze (zatim) hraju prevazne Vampire a Hunter mi nevadi prevaha upirskych postav (i kdyz by se nejaky ten lupin ci kouzlic mohl hodit).

muj dotaz: daji se nekde koupit (sehnat) kusovky?
nejde mi o to co dana karta dela (a uz vubec ne o raritu dane karty). jde mi jen o obrazky. jsou na tech kartach vubec pouzitelne obrazky (pro moje ucely)?
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od smrq »

kusovky karty se sehnat daly, ale od hracu. nezridka je ti, co toho meli tuny, prodavali. kartu treba za 20,- kc. :)
a pouzitelne pro tyto ucely urcite budou. nejaky mesic (rok) to sice uz nehraju a nevim, jak je to v aktualnich edicich, ale drive tam byla velka spousta nadherne vyvedenych upiru i jinych kravin.
jenom nedoporucuji pouzivat obrazky christophera shye. ja vim, ze ho vetsina hracu zboznovala, ale ja je rad nemel. predevsim z toho duvodu, ze vsechny ty huby, co namaloval, byly uplne stejne (vazne, menil jen ucesy). :D
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od Sammael »

K Vampire the eternal struggle vysla encyklopedia karat. Az po Most wanted, kupoval som watermarked pdf za nejakych 9,90. Mas tam komplet vsetky karticky plus nejake popisi ku klanom a disciplinam.

Odporucam. Je tam tona inspiracie pre rpg.

http://rpg.drivethrustuff.com/product_i ... ts_id=2931

Tu sa da aj kupit.
Enjoy
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od Peekay »

Player's Guide je podla mna relevantny iba pre hracov VtESu, aj to iba pre uplnych zaciatocnikov. S tou encyklopediou karat to tiez nie je take horuce, vzhladom na to, ze tam chyba skoro 10 expanzii a kto chce kartovu databazu (aj s obrazkami), ma ovela lepsie siahnut po ARDB.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od Nossie »

já sem teď dostala od muže wod asylums, protože mám ráda atmosféru mentálních ústavů.
v počítači mám asi všechny knihy v pdf, ale jakmile mám peníze, tak nakupuju co se dá, protože knížky jsou mnohem lepší a není mi líto nechat za ně peníze:)
zatím mám v knižní podobě toto:
Wod rulebook
Vampire the Requiem corebook
Vampire: the Blood
Wod Asylums
Fall of the Camarilla
Mage the awakening (to mě moc nebaví ale dostala sem to zadarmo, tak proč ne :)
Horror recognition guide
klanbooky ke Mekhet, Gangrel a Daeva(nosferaty a ventrue tu nemohu sehnat :>:o/ )

No ale myslíš, že příští týden se má sbírka zase rozšíří aspoň o dvě další knížky, uvidíme čím mě muž překvapí:)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Doporučená literatura k WoD

Příspěvek od BasilisK »

mám to podobně - dost věcí v pdf, ale když mě zaujme tak si knihu objednám. Většinou si to teda stáhnu abych zjistil o co jde (protože ty recenze mi přijdou divné) - takhle alespoň nekupuji zajíce v pytli.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti