Damnation City

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
darkness wanderer
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 3. 2010, 17:57

Damnation City

Příspěvek od darkness wanderer »

neví prosím někdo něco o tomto dodatku ? co to je , k čemu to je , abych věděl jestli do toho mám strčit peníze nebo ne :D
předem děkuji :)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Damnation City

Příspěvek od Peekay »

Iba som to prelistoval, ale vyzera to velmi kvalitne. Kniha sa venuje tomu, ako vytvorit dobre mesto pre hru - obsahuje kopec zaujimavych napadov a rad. Su tam aj rozlicne mechaniky, ktore ti maju pri takejto hre pomoct - niektore vyzeraju dost masito, neviem ci by som ich vsetky pouzil (a urcite nie vsetky naraz). Niektore veci ale vyzeraju dost dobre (napriklad Hot Pursuit flowchart, ktory mi dost zasadne pripomina genialny system nahanaciek z Top Secret).Velmi sa mi pozdavaju kapitoly, rozoberajuce jednak fyzicku organizaciu mesta (architektonicky styl), jednak organizaciu mocenskej struktury v meste (kompletne s niekolkymi vzorovymi strukturami). Taktiez mi pride ako dobry zdroj napadov kapitola, kde su male medailony doslova desiatok rozlicnych miest a okrskov. Pozitivne vnimam, ze vsetky tieto informacie su archetypy. Mne ako GMovi toto pride omnoho uzitocnejsie ako kompletny popis nejakeho konkretneho mesta, z ktoreho do svojej hry pouzijem maximalne nejake elementy. Ak nechces investovat energiu do tvorby vlastneho mesta, na poslednych 50 stranach je podla tychto rad a konceptov rozpracovane vzorove mesto Newcastle.

40 dolarov mi pride ako dobra cena za 400-stranovy hardcover - myslim, ze minimalne polovicu z neho pouzijes.

(myslim, ze podla tejto knizky by sa dal naprogramovat naozaj cool generator WoD mesta)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
darkness wanderer
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 3. 2010, 17:57

Re: Damnation City

Příspěvek od darkness wanderer »

díky moc , asi do toho půjdu a moc se mi to pro hru zamlouvá :D
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Damnation City

Příspěvek od Peekay »

Niet zac, aj ked si sposobil, ze si tu knihu dost pravdepodobne kupim aj ja $D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
darkness wanderer
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 3. 2010, 17:57

Re: Damnation City

Příspěvek od darkness wanderer »

a nevís jjestli to někdo neprodává (tu knihu) v česku ? z ameriky tky můžu ale příjemnější by mi to bylo z CZ :)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Damnation City

Příspěvek od Peekay »

Veru netusim - u nas jedine ak v Brlohu, ale to cenovo vychadza tak, ze ked si ju hned necham poslat ako jedinu vec v baliku, vyjde ma to lacnejsie.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti