Requiem nebo Masquerade?

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od bram »

Chtěl bych začít hrát vampires s mojí skupinou jako ST. Zatím jsme hráli drd a já jsem se střídal jako vypravěč s jedním kamarádem. Hrajeme asi 2 roky, hráči ale nehrajou moc charaktery a mě to jako PJ moc nebaví. Já jsem už hrál GURPS a shadowrun.
A ted otázky:
1. Je pro nás lepší requiem nebo masquerade?
Protože hráči zatím nečetli pravidla, napadlo mě, že jim udělám postavy sám a některá pravidla poznají až při hře (např. bestie).
2. Co si o tom myslíte?
3. Jaké používáte zápletky?
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Peekay »

bram píše: 1. Je pro nás lepší requiem nebo masquerade?
Requiem ma jednoduchsie a prehladnejsie pravidla, na druhu stranu Masquerade je viac cool $D
bram píše: Protože hráči zatím nečetli pravidla, napadlo mě, že jim udělám postavy sám a některá pravidla poznají až při hře (např. bestie).
Toto je super pristup a v podstate okolo neho sa tocia niektore stare publikovane adventury k Masquerade (tusim Alien Hunger, napriklad). Najlepsie mas rozdat hracom ciste papiere nech si napisu, co je pre nich podstatne na postave a bodky v denniku im rozdelis ty.

bram píše: 3. Jaké používáte zápletky?
Ked som robil Maskaradu, tak sa hry tocili dost okolo starych restov postav a upirskej politiky. Keby som robil Maskaradu dnes, asi by som zameriaval skor na to, ako ti zmeni zivot (k horsiemu) to, ze sa stanes upirom - nahly pocit odcudzenia, nemas sa o co opriet, obcas si dokonca lovnou zverou za nedodrziavanie zakonov ktore nepoznas a nechapes, navyse vnutri v tebe drieme nieco cudzie, nekontrolovatelne.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Sosacek »

Koukni na http://rekviem.wz.cz/ je tam do cestiny prelozena ukazkova hra (postavy a pribeh asi na sest sezeni). Nemusis nic kupovat, muzes si to vozkouset, a je to dobre udelany tak ze to na hrace netlaci pravidla najednou, dalsi a dalsi motivy upiri existence se objevuji s dalsimi a dalsimi kapitolami.

Ale pokud nehraji charaktery, je otazka jak moc se to zmeni. Ale to vis lip jak ja, jsou to precejen tvoji hraci.
But nobody came.
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od bram »

Dik za odpovědi

sosacek: Ja sem to už četl, ale myslel jsem že zkusím udělat něco sám a taky sem moc nepochopil proč byly přijatý, proč to sarah udělala. Ale možná bude lepší začít s timhle a třeba to trošku upravit, než dělat něco celý sám.
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od bram »

Ještě se chci zeptat:

Jak jsou na tom upíři s penězma?
Jsou to milionáři a peníze pro ně nemají žádnou cenu, nebo musí krást? Dal by se třeba upír najmout na vraždu? Fungují mezi upíry třeba uplatky?

Jak jsou silní v boji proti lidem?
Třeba skupina upírů-novorozených proti zásahovce?
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Sosacek »

bram: protoze chtela experimentovat jak dopadne prijeti upiru o ktere se nebude nikdo starat a nerekne jim zakladni veci. hadam ze taky chtela vedet jak souvisi osobnost toho kdo prijima a potomka.

jak to dopadlo, tj. jeslti se k nekomu postavy pridaly, jak vyresily toho "gentlemana" a jeho otroky, jak vyreisli toho seriovyho vraha a jestli byla nakonec ta jeho dcera stejna jako on, nebo zustala lidska ... to je ruzny podle toho kdo to hraje ;)

EDIT: hej, jak kteri. treba v tom demu je jeden z upiru prijaty za penize, a jelikoz prijeti je vrazda, tak zjevne dal ;) lisi se to pripad od pripadu.
But nobody came.
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od bram »

No to mi právě příde divný. Když má někdo třeba Dominate tak si může vydělat kolik chce, a řekl bych že třeba loupeže jsou pro upíry taky docela snadný. Proto si myslim že každej silnější upír může mít peněz kolik chce, a že v upířím světě nebudou peníze důležitý.

Existujou nějaký artefakty?
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Sosacek »

No, on ten typek byl v podstate idiot $D Ale skutecnost ze postavy delaji chyby je normalni, ne?

O artefaktech nic nevim.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Peekay »

bram píše:Když má někdo třeba Dominate tak si může vydělat kolik chce, a řekl bych že třeba loupeže jsou pro upíry taky docela snadný. Proto si myslim že každej silnější upír může mít peněz kolik chce, a že v upířím světě nebudou peníze důležitý.
Ale si to zasa zober tak, ze kazdu lupez bude niekto vysetrovat. V momente, ked bude privela lupezi nevysvetlitelnych normalnymi okolnostami ("pozrel sa na mna, prikazal mi otvorit trezor hlbokym hlasom a ja som proste nemohol inak"), zacne sa o to niekto zaujimat... co upiri rozhodne nechcu (v Maskarade bola obrovskym strasiakom inkvizicia a moznost jej zopakovania). Tym padom maju motivaciu regulovat sa sami medzi sebou.

Navyse - kto ma moc, chce si ju udrzat (a podla moznosti zabranit ostatnym ziskat moc, lebo tym by jeho vlastna moc devalvovala). Peniaze su nastrojom moci. Tym padom asi nebude v zaujme mocnych (a bohatych) upirov nechat to len tak plavat, ked sa budu snazit velmi obohacovat nejaki cerstvo prijati posukovia :)
bram píše: Existujou nějaký artefakty?
Ako je to v Requiem netusim (aj ked by som povedal, ze ano - kedze je to nWoD a v ostatnych nWoDich hrach existuju). Maskarada mala ku konci druhoedicnej knihy rozlicne predmety (ako Rowan Ring - prsten, z ktoreho vyskakoval dlhy trn osikoveho dreva... taky kolik/vyskakovacka) , a v ostatnych knizkach ich tiez boli strasne kopce.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Hchkrdtn
Příspěvky: 290
Registrován: 29. 10. 2007, 20:54

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Hchkrdtn »

Peekay píše:...na druhu stranu Masquerade je viac cool $D
To je věc názoru, mně přijde Requiem lepší i co se "coolovosti" týče:D

Jinak jak je to s artefakty přímo pro upíry taky nevím, ale obecně jim je věnována přímo jedna celá kniha (Reliquary).
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od bram »

A v čem se ti zdá rekviem lepší?
Uživatelský avatar
Hchkrdtn
Příspěvky: 290
Registrován: 29. 10. 2007, 20:54

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od Hchkrdtn »

Jsou to hlavně dva faktory, které to pro mě rozhodly.
1) Lepší prostředí. Není už tak jasně definované jako v Masquerade a je mnohem volnější, neurčitější a méně černobílé. Také taková větší "přízemnost" nového Světa temnoty, kde je většina supernaturálů o něco lidštější a příběhy jsou pojaty více lokálněji. To se samozřejmě odráží i na upírech v Requiem.
2) Nová pravidla a jejich aplikace na upíry. Mnohem jednodušší pravidla a jejich vzájemná jednotnost a provázanost. Co mě např. štvalo v Maškarádě bylo především hodně hodů při boji (pamatuji snad až 4 na jeden útok) a generace.

Prostě nové pojetí mi sedí mnohem víc, přijde mi atraktivnější a s větším potenciálem.

V rozhodování by ti mohlo pomoct také to, že pravidla Requiem jsou určitě o něco lépe k sehnání a WW tu hru bude určitě ještě pár let podporovat.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od smrq »

i ja mam radeji VtR.
me na VtM trosku stval hnacimotor hry: camarilla x sabbat. jednani a motivy sabbatu mi prisly nelogicke a nerealne (kdyby meli sabbati fungovat dle svych idei, upirstvi by davno prasklo).

ale jak zde jiz padlo, je to vec nazoru a kazdy ti poradi a rekne neco jineho (i zde v oddeleni WoD se na to tema dost recnilo, staci krapet pohledat).

imho jsou ale cool oba systemy. oba jsem hodne hraval a oba mi prisly zabavne. VtM ti ale jako novackovi svym svetem a jeho popisem poskytne vice nametu jak na postavy, tak i na hry. VtR je v tom chudsi (svet nejde do takovych megarozmeru - coz dava st vice protoru si toho vymyslet sveho. tedy pokud ma na to predstavivost. :) ).
pravidlove je VtR jednoznacne lepsi. boje ve VtM se nejednou natahly na hodinu i vice. pracne budovana atmosfera byla okamzite v tahu.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
lev
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 12. 2006, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od lev »

Osobne mám o dosť radšej fluff Maškarády (hlavne od revised edície), ale v tejto téme by som sa pripojil k odporúčaniu k Requiem, je ľahšie zohnateľné, má lepší systém, a nebudeš musieť študovať tony fluffu, miesto toho si na mieste vytvoríš čo uznáš za vhodné.
Hrám: The Shadow of Yesterday, Vampire: the Masquerade, Příběhy Impéria
Uživatelský avatar
jefri1241
Příspěvky: 221
Registrován: 13. 8. 2009, 17:00
Bydliště: nenapíšem

Re: Requiem nebo Masquerade?

Příspěvek od jefri1241 »

Dajú sa stiahnúť na nete pravidla vo forme E-book? v obchodoch to neviem nájsť.
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů