Mind´s Eye Theatre

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Osvald
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 5. 2006, 18:10
Bydliště: Aventim, ostrov Mato

Mind´s Eye Theatre

Příspěvek od Osvald »

Chtěl bych se zeptat, zda s těmito pravidla máte někdo nějaké zkušenosti ?
Já jsem je nečetl, a tak jsem docela zvědav, o čem to vlastně je, a jaká pravidla tam jsou...
Na jednom městském Larpu jsem už byl, tak mě zajímá, jak to řeší tahle série knih ( pokd se nemýlim, tak vyšly pro mortaly , vampy, možná i ostatní supernaturály )
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mind´s Eye Theatre

Příspěvek od Jezevec »

Osvald píše:Chtěl bych se zeptat, zda s těmito pravidla máte někdo nějaké zkušenosti ?
Já jsem je nečetl, a tak jsem docela zvědav, o čem to vlastně je, a jaká pravidla tam jsou...
Na jednom městském Larpu jsem už byl, tak mě zajímá, jak to řeší tahle série knih ( pokd se nemýlim, tak vyšly pro mortaly , vampy, možná i ostatní supernaturály )
Larpy ze série MET to řeší stylem zjednodušených pravidel a přítomnosti Narratora (organizátora) u každé scény, který ošetří všechny ostatní věci.

Obecně je americký styl hraní larpů podobný spíše klasické stolní rolové hře s tím, že u toho chodí, mají kostýmy a občas sedí v zajímavé lokaci (na schodech u kostela, v baru atp.).
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hm. Nejsem na LARPy expert, ale co vím o MET tak je to spíš opak toho co říkáš - mnohem propracovanější způsoby řešení akcí (i když mnohem míň akční - holt amerika, všechno bezkontaktní) ucelenější náhled na roli každého hráče v příběhu, slyšel jsem na to tuny velmi kladných ohlasů.

Na druhou stranu počítej s tím, že u nás nemáš k dispozici prostředky, se kterými MET prostě počítá že je mít budeš - pro představu třeba mnohem víc organizátorů a peněz (u nás Ti holt lidi mrmlaj i když maj dát 500 za celoměsíční LARP, v USA by nebyl problém za to shrábnout mnohem víc a každýmu by to přišlo adekvátní...)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Me taky prisel MET mnohem slozitejsi nez baseline wod. Ale cetl jsem jen magy a upiry, a ne cely.
But nobody came.
Osvald
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 5. 2006, 18:10
Bydliště: Aventim, ostrov Mato

Příspěvek od Osvald »

Zajimavé, nepracuje někdo náhodou na českym překladu ? Já tu knihu nemám v žádně podobě, a mojí angličtinou bych to asi louskal velmi dlouho....
Jinak nevim jak se řeší souboje na městských Larpech třeba v Brně nebo v Praze ( snad budu mít někdy příležitost zo zkusit ) ale na náchodskym NCN to bylo stylem scénického boje... ale moc důrazu na scéniku tam nakonec nebylo..nakonec to bylo velmi realtime až mě bolely lokty po nárazu na silnici...
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

DI je prostě realtime LARP. Zbraně do 40cm měkký (noviny, karton, cokoliv podobnýho), schopnostma můžeš ovlivňovat jak efektivní si (jestli dáváš za jeden, za dva, za pět... normálně nebo nějak mysticky (naposled to bylo normálně, nevesky nebo pekelně, přednaposled to zase bylo jen normálně... podle LARPu, téma od tématu)), nebo můžeš třeba některý útoky ignorovat (třeba dva denně nebo tak)

MET to pokud vím řeší bezkontaktně (amíci) v "bullet-time" - ve zpomalenym pohybu na kola, nevim teď přesně, myslim že prostě mš asi tři vteřiny nebo kolik kdy se můžeš přemístit, vyhlásit nějakou akci a tak... je to víc o schopnostech postav, na druhou stranu to nemá tu akčnost - na DIčku člověk pochopil jak moc velkej rozdíl je mezi reálnou a teoretickou taktikou malých bojových jednotek a jak sakra moc může udělat překvapení nebo chytře vymyšlený přepadení (by se neřeklo jakej chaos v tý bitce je...)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Je hrozně těžké se vžít do pozice někoho, kdo larpy nehraje, takže možná zním zmateně, nicméně MET je prostě styl larpu, kdy všude je vypravěč a více se kecá, než nějak akční. Souboje skutečně vypadají jako tahovka a všechny neproveditelné efekty (já létám, já jsem mlha) jsou jen vyhlášené a popsané narratorem.

Většina městských larpů v ČR je založená na kombinaci krátkých zbraní (cca 40 cm, noviny, dřevěné dýky, jekorové dýky) a airsoftu (některá prasata střílí i ve městě, někteří jen mimo, někteří vůbec). Nejčastěji jsou to larpy stylem herních úkolů, kdy hráči někam chodí (ti, co to nemají rádi tomu často říkají "městská turistika") a tam volají organizátora, aby zjistili "co vidí", protože rozpočet akce většinou neumožňuje použít realných kulis. Stejně jsou řešené i VtM larpy na Slovensku. Oproti tomu Rakušáci a Poláci hrají spíše komorní larpy s upíří tematikou, kdy je to v rámci jedné budovy a bojová složka není důležitá.

Jediný upíří larp, který je teď veřejně oznámený jako chystaný jsou Stezky krve, které mají souboj trochu jinak, ale to si můžeš přečíst na stránkách (o tom, že stránky k českým larpům většinou neexistují asi netřeba říkat, ale je to bohužel tak). http://stezky.larpy.cz
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

jak to tak čtu tak bych na příštím Festivalu skutečně ocenil kdybys přijel a udělal nějaké přednášky o LARPech... ta tematika je velmi zajímavá, jen na ní mít dost času :(
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Sirien píše:jak to tak čtu tak bych na příštím Festivalu skutečně ocenil kdybys přijel a udělal nějaké přednášky o LARPech... ta tematika je velmi zajímavá, jen na ní mít dost času :(
Na Gameconu jich bylo nekolik vcetne komentovanych video sotu. Stacilo prijit :o)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hm. To možná stačilo, dokonce jsem původně i chtěl udělat společenskou návštěvu, ale nějak nebyly $
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů