Requiem for Rome

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Mě se zatím do ruky nedostal ale jeden z mých hráčů už projevil zájem to hrát takže mám další důvod si to koupit.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Přinejmenším je to velmi zajímavý setting a Fall of Camarilla aspiruje na poměrně zajímavý a pěkný příběh.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Já už plánuji dvě souběžné kampaně v Římě tehdy a v Římě teď, které se budou odvýjet jedna od druhé. Tedy svým hráčům jsem nabídl dvě možnosti.

1) Hrát je souběžně a dávné události nechat promítat do událostí současných (nevím úplně jak na to)

2) Hrát nejdřív dávný Řím a na konci kampaně nechat postavy upadnout do Torporu (nebo aspoň jednu z nich) a pak je nechat probudit kolem roku 2008. Může to být velmi zajímavá hra.

Já se vážně moc těším až mi příjde Requiem for Rome do ruky.

BTW sledujete seriál Řím? Ten totiž velmi pěkně ukazuje to jak Řím asi vypadal.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vandalicus »

Ten seriál Řím... no... ne, není to nic extra, co se týče historičnosti.

Budovy jsou super. Některý kusy oblečení (plaště) a některé postavy jsou výborné. Ale celkově?
Nedělal bych si iluze o jeho kvalitách. Kostýmy a zvlášť vojenský rekvizity jsou dost mimo.
Velkou váhu tomu seriálu nepřikládejte, je to jen o stupínek lepší než Gladiátor.

Ale to jen na okraj, nenechte si zkazit požitek, film je to moc pěkný.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Já jsem to spíš myslel tak, že vystihuje psychiku a chování lidí. Odráží dobu. Nic není historicky správně když se na to dívá odborník. Na všem se dá něco najít. Ale o to zas tak moc nejde, že?
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vandalicus »

však to píšu v poslední větě. To je holt profesionální deformace :wink:

Ale jinak doporučuju seriál od BBC - Ancient Rome. Ten se jim fakt povedl a je to uděláný pěknou hranou formou, takže koukatelný i pro někoho, kdo se o to přímo nezajímá.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Díky, zkusím to sehnat.

Jinak, už hraješ Requiem fo Rome?
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Wow, drzel jsem ted v rukach Jironovu knihu RfR a musim uznat, ze je provedena bozsky. Plasticka vazba imitujici cihly a kachle, tvrzeny hruby papir na prebalu a celkove moc pekny design.

Osobne me to presvedcilo, ze si to musim koupit.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Netrap mě Jezevče, představa, že budu muset čekat až to přivezeš je přímo zrůdná!

Už takhle se nemůžu dočkat až to tady bude a ty teď napíšeš tohle?
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Už to mám! Je to úžasné. Kniha vypadá fantasticky a vypadá to, že v ní je opravdu všechno co je třeba.

Dostalo mě prvních několik stránek pojednávajících o tom, kolik lidí bylo povražděno za vlády toho kterého císaře. Je to velmi pěkné. Chvílemi je to rozděleno do válečných tažení, politických vražd, gladiátorů v arénách, masakrech zrádců a podobně.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Cor

Re: Requiem for Rome

Příspěvek od Cor »

Sice celkem nerad praktikuju nekromancii, ale tady se to docela hodí...

Takže k tématu - hrajeme oldWoD ( :kiss: Metaplot, fluss etc.) a do daleké budoucnosti jsme si naplánovali hrát "průřez staletími" od starověku až do současnosti, od cucáků až po namastřené metuzalémy s tím že když postava kápne, zakládá se nová v době kdy se hraje a přeskakují se "nudná staletí"...

A teď o co jde - nevím, kde nabrat potřebné znalosti (upírské, ne historické) pro vedení hry ve starověku - nejspíš právě ve starověkém Říme. Existují vůbec nějaké supplementy pro hraní oldWoD Vampírů ve starověku? Ve kterých příručkách se dozvím nejvíc "útržků informací", když už není nic přímo pro starověký Řím?

Hádám totiž, že si budu muset poshánět střípky informací, něco si sám slepit a zbytek si vymyslet...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Requiem for Rome

Příspěvek od Markus »

Takový stručný materiál o Římu napsali kdysi Ecthelioni.
Cor

Re: Requiem for Rome

Příspěvek od Cor »

Díky, díky! Tohle se bude určitě hodit...

ALE...měl jsem na mysli spíš věci settingu WoDčky - jako třeba, které klany Kainitů byly rozlezlé v Římě, mocní zástupci těch klanů...byli tam přímo Antediluviáni? A co na to Mágové? A vlkodlaci? Znepřátelené kmeny "Romulů a Rémů"? Prostě mi jde o WoDáckou "supernaturální historii" :-)
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Requiem for Rome

Příspěvek od Nossie »

Fall of Camarilla mám doma, leč jsem se zatím nedostala k tomu to přečíst :)
Cor

Re: Requiem for Rome

Příspěvek od Cor »

Mnojo, ale to je novej WoD, mně zajímá, co se ve starověkým Římě dělo podle oldWoD...
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů