Mage: The Awakening

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
Tůma's Revenge
Příspěvky: 139
Registrován: 9. 2. 2004, 11:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tůma's Revenge »

Chci prostě jen docílit většího tajemnýho ražení tý hry, zatím to pro hráče vypadá jako sranda, jsou prakticky pod dohledem svých mistrů, i když se zatím ukazuje, že to neni žádnej veselej čajovej klub, ukazuje se, že jsou prolezlý tajemstvíma skrz na skrz, takže hráči se od nich asi nedočkají hlášek typu: "now press the cast spell button and left-click on the target".

Je fakt že neprošli úplně klasickým probuzením, probuzení měli v osudí, ale bylo tak trochu urychleno a načasováno tajemnou silou, která se manifestuje jako temná mazutovitá tekutina.

zatim jsem si udělal menší plán, jak budu pokračovat, promluvim si s hráčema, nechám jim větší volnost, tedy alespoň okolnostma je přinutim k nedůvěře k ostatním a jednáním na vlastní pěst. popisy okořením o trochu mystiky, surealismu a naturalismu, abych dosáhl pocitu hostilního prostředí idilických pražských uliček a nábřežíček, prohloubim jejich závislosti atd. atd.
Radek Martinek
Příspěvky: 47
Registrován: 21. 3. 2008, 10:38
Bydliště: Praha 8 Čimice

Příspěvek od Radek Martinek »

Ja bych rad hral maga jako univerzitniho profesora z Arkhamu, riznuteho Charlesem Dexterem Wardem. Nemuzu si pomoct proste ten koncept hry me tahne do tricatych let dvacateho stoleti, nova anglie (muze to byt ale klidne Sumava, ci Mostecko :-)= ). Kde sedlacke rodiny na opustenych statcich vykazuji znamky incestnich spojeni, kde se do lesa nechodi sbirat houby, ale provadet magicke ritualy, a vsude nad svetem je dusiva pritomnost neceho, co se smeje nasemu pachteni ve sve nekonecnosti. A ma to hlad.
Lide by meli snit, nebot beze snu neni zivota

To ze nepisu diakritiku, neni hloupost ale cirocira lenost.
Uživatelský avatar
Tůma's Revenge
Příspěvky: 139
Registrován: 9. 2. 2004, 11:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tůma's Revenge »

Radek Martinek píše:Ja bych rad hral maga jako univerzitniho profesora z Arkhamu, riznuteho Charlesem Dexterem Wardem. Nemuzu si pomoct proste ten koncept hry me tahne do tricatych let dvacateho stoleti, nova anglie (muze to byt ale klidne Sumava, ci Mostecko :-)= ). Kde sedlacke rodiny na opustenych statcich vykazuji znamky incestnich spojeni, kde se do lesa nechodi sbirat houby, ale provadet magicke ritualy, a vsude nad svetem je dusiva pritomnost neceho, co se smeje nasemu pachteni ve sve nekonecnosti. A ma to hlad.
To je super a vlastně i inspirativní, že bych vzal kabalu na výlet k babičce na venkov :D
Radek Martinek
Příspěvky: 47
Registrován: 21. 3. 2008, 10:38
Bydliště: Praha 8 Čimice

Příspěvek od Radek Martinek »

ja se "moderni" magii smeju. Nejsou to nic jineho nez kotvy a zebriky. Clovek muze udelat cokoli z vlastni prirozenosti. Jen musi z mysli vyhnat JAKEKOLI znamky pochybovani.
Lide by meli snit, nebot beze snu neni zivota

To ze nepisu diakritiku, neni hloupost ale cirocira lenost.
L_DAMIAN
Příspěvky: 44
Registrován: 20. 4. 2006, 22:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od L_DAMIAN »

V Mage: The Awakening jsem jako hráč nějakou dobu hrál dobrodružství odehrávající se v současné Praze (v družině byli i vlkodlaci a snad i upír, takže Storyteller zřejmě operoval s víc různými pravidly dohromady). Bylo to moc fajn.

Už dlouho jsem si totiž chtěl zahrát jeden charakter, vytažený částečně z naší reality, který se mi nepovedlo naroubovat na class level systémy a k mému překvapení mi ho PJ nechtěl bez výraznějších úprav povolit ani v GURPS. Tohle dobrodružství bylo první, kde jsem si tu postavu zahrál a je fakt, že jsem si jí užil a zpětně ji chválil i Storyteller.

Hrál jsem Tibora Flanderu, pražského maséra/terapeuta se zájmem o esoteriku, počítačové hry a rpg systémy, historický šerm - zkrátka zajímal se o oblasti, které zajímají i mne, takže mi byl v lecčem podobný. Zajímavé bylo, že na rozdíl od ostatních lidí v družině při prvních setkáních s nadpřirozenem a při probuzení měl sice nahnáno, ale bral to jako něco, co do jeho reality už dávno patří, i když to neuměl využívat. Vzhledem k tomu, že se hrálo v současnosti, tak mu taky nedělalo problém se přímo ve hře vysvětlit něco s čím se setkali tím, že to přirovnal k příšerce v Dungeons and Dragons nebo k něčemu z Tolkiena.

Duchové - no vystrašilo ho to, ví o nich, sice ho na vlastní oči vidí prvně v životě, ale počítal s tím, že existují. Podobně když se setkal s kouzelnicí, která ho začala přesvědčovat, že magie a nadpřirozeno existuje, tak díky tomu, že on už nějakou dobu cvičil jógu, meditoval a měl s magií praktické zkušenosti (byť na jiné úrovni), tak celé to setkání bylo náhle na jiné rovině. Také když mu řekli, že celá magie je v utajení a že o tom nesmí nikde mluvit, tak jim klidně oznámil, že on o magii mluví celý život, o energii a čakrách si celkem běžně povídá se zákazníky a dal jim pár zdrojů (z reality), kde si mohou ověřit, že sou to věci naprosto veřejně přístupné.

Spíš mu pořád bylo divné, proč kolem toho všichni dělají takový povyk - vždyť magie je přeci věc úplně přirozená, byť trochu nezvyklá, zná přeci celou řadu stránek na netu, co se jí zabývají, knihy o ní jsou volně k stáhnutí, esoterické obchody jsou veřejné a dostupné, stejně jako výukové kurzy, tak proč by po něm měla jít vláda a kdo ví jaké skupiny jen proto, že u něj došlo k nějakému probuzení? Jako ano, bylo to silné, získal nové schopnosti, ale to bylo zasvěcení do Reiki také a taky se při něm něco naučil a něco ztratil a nikdo po něm nešel. A koneckonců v určité míře se magií zabývá skoro každý, vždyť zná spoustu lidí, co dost dají na svou intuici, věnují se astrologii, v jeho okolí je to prostě normální. Koneckonců stejně jako tajné řády s tajným učením. Když mu o nich řekli, tak jim slíbil, že o tom bude mlčet stejně jako o tom, co se učí u jiných řádů se slibem mlčenlivosti.

A tak se jako nově probuzený mág dál zabýval tím, že šel na přednášku Dalajlámy, Mahéšvaránandy, praktikoval učení Mahárišiho, učil se vidět auru a cestovat v astrálu, cvičil jógu a učil se s mečem, dělal masáže a reflexní terapie a odmítal to celé brát jako něco radikálně nového, tajného a zapojit se nějak do těch konfliktů mezi řády a vládou a měnit svůj život jen proto, že ostatní se tváří hrozně vykuleně z toho, že kolem začali pobíhat vlkodlaci (překvápko že fakt existují, ale skřítci také existují a nechává jim drobné obětiny, tak proč ne).

V tomhle to bylo pro mně super a jen jsem si musel dávat pozor, abych Storytellera moc nezahlcoval informacemi, které z téhle oblasti mám a nepřeháněl to, abych nerozbíjel hru. Kupodivu se to docela dařilo a doufám, že to dobrodružství bude ještě pokračovat. :)
Kirros
Příspěvky: 14
Registrován: 15. 7. 2007, 22:38

Příspěvek od Kirros »

L_DAMIAN: No samozrejme ze pribeh bude pokracovat, jen co najdu nejake nove hrace kteri by zahrali magy...
Radek Martinek
Příspěvky: 47
Registrován: 21. 3. 2008, 10:38
Bydliště: Praha 8 Čimice

Magove

Příspěvek od Radek Martinek »

Rad si zahraju Mage the Awakening, ale jeste jsem nikdy nehral tuto hru.
Lide by meli snit, nebot beze snu neni zivota

To ze nepisu diakritiku, neni hloupost ale cirocira lenost.
Radek Martinek
Příspěvky: 47
Registrován: 21. 3. 2008, 10:38
Bydliště: Praha 8 Čimice

Magove

Příspěvek od Radek Martinek »

Zajimala by me jedna vec.

Kdyz mag podnikne cestu a zapise sve jmeno v jedne z Vezi, tak ho takova cesta musi nutne poznamenat na mozku. Nejde o to ze po vykonani teto cesty umi pouzivat magii(uz to ho bude nutit jednat trosicku ujete), ale takova cesta pres propast musi byt velice nebezpecny a hruzny zazitek. Proto si myslim ze vetsina magu by mela byt "trosku" dusevne nevyrovnana.

Jaky je vas nazor na tuto vec?
Lide by meli snit, nebot beze snu neni zivota

To ze nepisu diakritiku, neni hloupost ale cirocira lenost.
Radek Martinek
Příspěvky: 47
Registrován: 21. 3. 2008, 10:38
Bydliště: Praha 8 Čimice

Dotaz c.2

Příspěvek od Radek Martinek »

Kdyz hrajete Magy davate prednost skrytemu kouzleni nebo mate radi kdyz to "svisti" na vsechny strany.
Lide by meli snit, nebot beze snu neni zivota

To ze nepisu diakritiku, neni hloupost ale cirocira lenost.
Kirros
Příspěvky: 14
Registrován: 15. 7. 2007, 22:38

Příspěvek od Kirros »

Jen k terminologii: Cesta se nepodepíše na mozku mága ale na jeho duši.

Podle mého je hodneě extatický zážitek vkročení do jednoho z Dokonalých světů který je díky přechodu astrálem hodně osobní. Proto si myslím ,že není nutné aby tento zážitek mága nějak poškodil. Ale občas se něco takového stane viz Šílenci(Madmen) v M:tA.
Kirros
Příspěvky: 14
Registrován: 15. 7. 2007, 22:38

Příspěvek od Kirros »

Pro normální fungování mága většinou skrytá magie zcela postačí a tu očividnou není třeba vytahovat na denní světlo. Ale když dojde na situace "Mezi námi nadpřirozenými" není důvod se držet zpět a klidně kolem sebe šlehat blesky... Ale jakmile se Propast zeptá cos dělal v poslední době je to tvoje smůla. Asi tak u mě.
Radek Martinek
Příspěvky: 47
Registrován: 21. 3. 2008, 10:38
Bydliště: Praha 8 Čimice

mage

Příspěvek od Radek Martinek »

To je rozumne vysvetleni. Dik
Lide by meli snit, nebot beze snu neni zivota

To ze nepisu diakritiku, neni hloupost ale cirocira lenost.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

ptal jsem se v prekladatelske sekci, kam muj dotaz patri, ale nikdo neodpovedel (predpokladam ze proto, ze tam nikdo nechodite :) ), takze ho hodim jeste tady:

pri prekladu VtR jsem v kapitole homunkulus narazil na slovo Pagan - nejaky druh maga. jak jej prelozit? pohan se mi moc nezamlouva...
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Tůma's Revenge
Příspěvky: 139
Registrován: 9. 2. 2004, 11:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tůma's Revenge »

smrq píše:pri prekladu VtR jsem v kapitole homunkulus narazil na slovo Pagan - nejaky druh maga. jak jej prelozit? pohan se mi moc nezamlouva...
Tak to přelož třeba jako neopohan, to už zní líp ne.
Uživatelský avatar
irigi
Příspěvky: 31
Registrován: 24. 3. 2009, 14:39

Re: Mage: The Awakening

Příspěvek od irigi »

Zdravím,
začali jsme přednedávnem zkoušet Mage: The Awakening a právě jsme ve fázi, kdy zkoušíme systém a to, jak fungují jednotlivá kouzla. Mám pár dotazů, které by mi pomohly se trochu zorientovat. (Aktuálně jeden.)

Narazil na tuto podivnost: kouzlo Body Control (Life ●●, strana 182) umožňuje mj. změnit metabolismus tak, že se postava unavuje dvakrát pomaleji za každý úspěch hozený do tohoto kouzla. Co když sešlu kouzlo extended spellcastingem na sebe na měsíc (+4 úspěchy) tak, abych měl např. 6 úspěchů do kouzla samotného? Znamená to, že mi další měsíc bude stačit 64-krát menší doba spánku? Tato představa by mi tak moc nevadila, ale připadne mi hodně silné, že s tímto kouzlem budu schopen sesílat velmi náročná kouzla pomocí extended spellcastingu, protože mne nebude limitovat únava během rituálu tak, jako jindy - snadno se tak dostanu na velmi velký počet úspěchů. Je to v pořádku, nebo něčemu špatně rozumím? (Mj. první seslání kouzla extended spellcastingem za 10 úspěchů sešle i relativně nový mág, pokud v průběhu rituálu bude sesílat Body Control jako instantní sesílání, čímž bude mít únavu pod kontrolou.)

Díky!
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti