Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od Peekay »

Link - USA, 1996. Pokracovat sa neplanuje.

Na motorke sa zabil herec hrajuci hlavnu postavu, nie postava. V tom spociva prave cely problem - osmy diel konci tak, ze je prakticky nemozne bez Juliana nadviazat.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od crowen »

Jak nemozne, toto myslim riesili v interview s upirom alebo v pokracovani, ked sa hlavna predstavitelka zabila v lietadle pocas natacania.

Aj v T4 bol Arnie bez toho, aby tam bol herec fyzicky.

Je to otazka chcenia a penazi :-)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od Lemmy »

Seriál a jeho zakončení jsem neviděl, takže nevím.
Ale pokud šlo o hlavní postavu, muselo by být vyřešeno buď:
a) vybrat jiného herce, nejlépe podobného předchozímu a pokračovat
b) nový herec jako nová hlavní postava nebo někdo ze současných postav přesunut na statut hlavní postavy - zde by se ale musel měnit seriál jako celek, protože by šlo o úplně jiný pohled na příběh okolo nové hlavní postavy

Někdy to není možné (ať už z etických nebo jiných důvodů), někdy to je možné...

Např. některé scény z Vrány taky dotáčely s dublérem a nové Imaginarium Dr. Parnesse je taky zajímavě vymyšleno (hlavního hrdinu, který cestuje mezi světy hrají právě v těch "jiných" světech jiní herci).
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od BasilisK »

Peekay píše:Link - USA, 1996. Pokracovat sa neplanuje.

Na motorke sa zabil herec hrajuci hlavnu postavu, nie postava. V tom spociva prave cely problem - osmy diel konci tak, ze je prakticky nemozne bez Juliana nadviazat.

ja vim. leda to nejak otevrene ukoncit a hodit neco jako volne navazujici spin-off. neco bude muset zustat otevrene a na neco malo by se navazalo nekde jinde. ja vim, ted se mi to pise, kdyz jsem serial nevidel ani koutkem oka, ale tak nejak podobne bych to resil ja. dale si myslim ze fandove WoD by pochopili, ze s hlavni linii serialu se¨neda nic delat a uvitali by alespon nejake pokracovani.

Jestli je to rok 96 tak to jeste bylo asi k Maskarade tak by mohli chystat neco k Requiem nebo k WoD obecne.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od Peekay »

(KtE nebudeme asi dalej rozoberat, kym si to nepozriete ;) )

Requiem a Maskarada su dva kompletne odlisne svety - historia Requiemu nezacina Gehennou, ale siaha daleko dozadu, pokial viem.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od Lemmy »

Peekay píše: Requiem a Maskarada su dva kompletne odlisne svety - historia Requiemu nezacina Gehennou, ale siaha daleko dozadu, pokial viem.
Jasně, Requiem pracuje s úplně jinými tématy.
U toho mála, co jsem v Requiem četl jsem si nevšiml ničeho, co by se mělo týkat blížícího se konce světa (možná proto pro mě má nové WoD úplně jiný dopad, než staré - tam byla apokalipsa všudypřítomným tématem snad ve všech hrách - někde víc (Werewolf, Vampire), jinde méně (Fomori třeba)).
Naopak se mi líbí, že Requiem pracuje třeba s tématy jako Drákula (Order of the Dragon či jak se jmenuje ta frakce).

Masquerade je myslím propracovanější a zmapovanější, co se týká minulosti a mýtů okolo toho (Lilith, Kain, antedeluviáni,...), Requiem o vzniku upírů snad nahazuje několik možností a v čase je navíc dost posunutá (co jsem si všiml, např. ten příklad s Drákulou) - pokud se tedy nepletu, Requiem je víc zmapované od určité doby středověku.
Jestli to je dobře nebo špatně už je věc názoru.

Zpátky k tématu:
Psal jsem o Vráně - zmiňoval ji tu už někdo? To je myslím dobrá inspirace ve stylu (kolorovost, téma, mystika...).
12 opic - o tom už určitě někdo psal. V Malkavském clanbooku (nebo ve Vampire obecně, teď nevím) je dokonce zapsán jako inspirace pro Pittovu postavu šílence (takhle nějak by se mohl projevovat Malkav).
Psí vojáci - taky oficiálně zmiňováni, hlavně kvůli Werewolfům - takhle nějak by měl pracovat sehraný tým (ať už jde o vojáky, nebo o vlkodlaky).
Nevím proč, Faerie jsem nikdy nehrál ani nevím o co u nich jde - asi je to tím nádechem pohádkovosti, tajemství a mystiky, různými zvláštními postavičkami a kouzly ... Cesta do fantazie by mohla být dobrá inspirace právě kvůli tomu - opět obrazotvornost.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od Peekay »

Misinterpretoval si podstatu mojho tvrdenia - ja hovorim o tom, ze Maskarada a Requiem sa nemozu odohravat "v tom istom svete" - ak by sa odohravali, historie maju prienik ktory jednej z nich priamo protireci
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od Lemmy »

Peekay píše:Misinterpretoval si podstatu mojho tvrdenia - ja hovorim o tom, ze Maskarada a Requiem sa nemozu odohravat "v tom istom svete" - ak by sa odohravali, historie maju prienik ktory jednej z nich priamo protireci
???... Ehm, ne. :D
Nikde jsem nepsal, že jde o stejné světy.
Naopak jsem rozepsal to, co jsi napsal ty - že jde o dva různé světy (v podstatě jsem uvedl příklady některých rozdílů - např. rozdíl v tématu, rozdíl minulosti, rozdíl s informacemi, s kterými hra pracuje..).
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od smrq »

ad true blood: tento serial se tu jiz probiral a vetsina lidi z nej nadsena nebyla. ja si ho tedy sehnal a pustil prvni dva dily. dodival jsem se s tim, ze je to poradna blbost. ale... druhy vecer jsem k tomu sednul opet. a pak zase...
dostalo me to. neni to sice vec, bez ktere bych nemohl zit, ale neni to marne. a navic (prosim, neukamenujte me) v tom vidim mnoho podobnych prvku s twin peaks 8) (zamerna naivita, mestecko vidlakov, uzasne dialogy, absurdni sceny nesouvisejici s dejem, prvky na hranici parodie, zamilovane motivy podane s poradnou davkou nadsazky, tajemno...).
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD - VLCI

Příspěvek od BasilisK »

nevim jestli tu nekdo zminoval film VLCI (v originale myslim SKIN WALKERS). ciste s WoD to nema nejspise mnoho spolecne, ale je tam videt komunita vlkodlaku, kteri taji svou totoznost pred prateli a okolim. Naproti nim je skupina vlkodlaku, kteri tak nejak zdivoceli a velice radi zabiji a svou totoznost netaji. Do toho se objevi maly kluk, jehoz krev ma zbavit vlkodlaky prokleti.

uprime film je spise prumer dejove i co se efektu tyka (ale je to pomerne novejsi film), nicmene po strance te vlkodlaci komunity to muze mit nejaky vyznam.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od BasilisK »

Jeste muzu doporucit jeden z poslednich dilu serialu STARGATE: ATLANTIS - dil s nazvem VEGAS.

Ten dil neni zpocatku moc sci-fi a je tam podle me docela dobre ukazano jak se muze upir skryvat pred smrtelniky (je to sice Wraith, ale taky pouziva Maskaradu). Pozdeji po nem patra FBI (tak nejak by to mohlo vypadat kdyby sli po nekterem Rodnem).

Ke konci uz je to ovsem sci-fi. :D
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od smrq »

uz se to tu resilo, ale musim to pod aktualnimi dojmy opet vzpomenout.

true blood. vetsina z vas psala, ze je to nebavi. a to je skoda. serial hezky naslapl a druha serie je imho jiz i na zalobu od white wolfu. :) inspirace wod je naprosto zrejma a jiz ani neskryvana.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od BasilisK »

tak jsem se dnes (to brzo :D ) dozvedel ze existuje 4. a 5. serie Supernatural (cesky uvedeno jako lovci duchu) a planuje se 6.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od smrq »

divim se, ze tu jeste nikdo nenapsal vlkodlaka. pred tydnem jsem na tom byl v kine a mile me to prekvapilo. na filmove databazi to sice dost pomlouvaji, ale pro milce WoD a klasickych hororu vubec je to film, ktery nemuze zklamat.

atmosfera je nadherne staromodni, film obsahuje typicke prvky gotickych romanu - jakoby se autori snazili natocit vlkodlaci film v duchu knihy dracula. je to patricne napinave, dost naturalisticky krvave a konec nastesti neni uplne kycovity (i kdyz pointa neni originalni), ba naopak - to jak to s hrdinou uplne nakonec dopadlo me mile prekvapilo svou neotrelosti.

osobne hodnotim na 80%.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od BasilisK »

taky jsem na tom byl v kine (snad po padesati letech $D ) - nebylo to spatne, ale tak uplne mi to nesedlo, i kdyz vlastne nejsem schopen uvest duvod proc (takze u me to je takovy lepsi prumer). a na to ze se to odehravalo v Anglii tam bylo tak nejak malo mlhy.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů