Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Filmy s inspirací nebo atmosférou WoD

Příspěvek od sirien »

Které filmy se vám líbí a inspirují vás pro WoD? Čím?

> neházejte filmy jen tak, vždy k nim připište, co mají s WoD společného, co WoDčkovitého se v nich nachází nebo dá převzít
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Já jsem ve vedlejším tématu píše:Mimochodem, všimli jste si rozdílu mezi Hanibalem a Mlčením jehňátek? Docela dobře se tam odráží i druhy hororu, které se ve WoD používají. Mlčení jehňátek je psychologické, bez brutálních scén (i když rozhodně ne bez scén děsivých), většina věcí se odehrává na úrovni dialogů a představ. Hanibal je v tomhle směru dost laciné pokračování, stvořené pro kasu - z hororu se vytrácí psychologičnost a je nahrazována brutalitou - přímé záběry na prasata vrhající se na člověka, krev prýštící z rány ve stehení tepně, pojídání vlastního mozku. Nic podobného v Mlčení jehňátek nebylo...
...i když ta scéna s pouty a se sekáčkem je fakt drsná, jak mě ten film jako celek zklamal, tahle scéna stála za to
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Se7en (SEDM) - vlhká, ulepená atmosféra. "někdo kdysi řekl, že svět je krásné místo a stojí za to o něj bojovat. Souhlasím jen s druhou částí." ... nej WoD film vůbec

Klub rváčů - splatterpunk, filosofie, temná obraznost, černý humor, břitké monology, tajná společenství.. co víc si ve WoD přát?
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Vrána-überdark WoD-like atmosféra...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Fritzs píše:Vrána-überdark WoD-like atmosféra...
spíš ve smyslu oWoD, plus je to spíš ubergoth než uberdark... takový moc sterilní a přestylizovaný, stejně jako Sin City...
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

SEB: Mám pocit, že komixové předlohy obou filmů má na svědomí ten samej člověk, ale nejsem si tím úplně jistej...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Vrana si myslim, že je vhodna zejmena pro Wraith the Oblivion, kde se tema filmu a tema pravidel celkem prolinaji. A krom toho je to neocenitelny zdroj kulis pro jednu z mozností jak prezentovat World of Darkness. Osobne se ta prezentace mesta ve vrane nejvice blizi me predstave, jak by spravne melo vypada mesto ve WoD (mozna je to misty trochu prehnane, ale i tak se to asi nejvice blízí).

Podobne ale trochu na me působi treba i Darkcity, i když tam se to tematicky odchyluje trochu jinym směrem, podobne jak atmosfera kulis. Ale rozhodne je to taky mozna varianta.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Fritzs píše:SEB: Mám pocit, že komixové předlohy obou filmů má na svědomí ten samej člověk, ale nejsem si tím úplně jistej...
to určitě ne, Vrána je Barr, který ji dělal jako arteterapii po vlastních zážitcích

Sin City je přece od Millera, jeden z moderních komiksovejch bohů vedle Millse, Talbota, Ennise, Ellise a Moorea

a ta komiksová jednoznačnost je vidět v obou filmových adaptacích. Nevadí, ale pro WoD je to podle mně spíše negativní. Ve WoD by měla panovat nejistota, nekonečný počet odstínů šedé namísto černbobílosti
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Já musím říci, že Vrána přijde až příliš přehnaná. Moje představa WoD města má blíže třeba k Bladeovi. Na povrchu čisté a relativně spokojené městečko. Na povrchu a na první pohled. Ale ponořte se hlouběji a uvidíte prohnilost, zkaženost, korupci a úpadek. To je moc pěkné. Podobná atmosféra se mi třeba líbí i na Underworld nebo třeba Queen of Damned či Interview s upírem.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Jako Vrana je podle me fakt idealni WoD, jak jej popisuje primo WW. On original WW schvalne stavi mesto trochu mimo realitu a jen z ni cerpa. Alespon to tak popisuje ve svych knihach.

Ale pribehove souhlasim s Bajem, ze to je pro WtO.

Me oblibene "WoD" filmy:

Crow I. i II. (dvojka kvuli kulisam)
Ethernal
Interview with a vampire
Queen of damned
Underworld I. i II.
Frailty (pro Huntery téměř úvodní film)

... spousta Yu-onů typu Grudge, Eye, Stir of echoes atp.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

blade a underworld me vubec nebavily (a to nemluvim o pokracovanich - uf, jsem se opotil jen z te vzpominky) a zadnou atmosferu to pro me nemelo... $cry$ to vrana (jen jednicka) me bere mnohem vic, i kdyz je nekutecne pateticka. :)

rozhodne bych ale zminil Purpurove reky. atmosfera a schema pribehu me dost braly. zapletka, patrani, napeti, troska strachu, troska tajemna, strihnute jednou akcni vlozkou (i kdyz ta byla ve filmu uplne nadbytecna a nechapu, proc ji tam cpali)... proste krasa (odpoustim autorum i krapet nezvladnuty konec :) ).
ale druhy dil je jiz o nicem a nechodte na me s gotikou (stejny reziser) - ty byla taky blbost.

horror klic - sece ne zrovna nejlepsi, ale imo vhodny do prostredi VtR - new orleans.

Kruh 1 - pro ducharskou kroniku imo moc dobre. o atmosfere doufam netreba debatovat.

samo, ze vsechny filmy o draculovi. ale zde bych mluvil spise o tematu, atmosfera je mnohdy diskutabilni. :D

a sedm je imo fakt begobajo filmecek. ze vsech detektivek "stopovacek" imo ten nejpovedenejsi.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

smrq píše:blade a underworld me vubec nebavily (a to nemluvim o pokracovanich - uf, jsem se opotil jen z te vzpominky) a zadnou atmosferu to pro me nemelo... $cry$ to vrana (jen jednicka) me bere mnohem vic, i kdyz je nekutecne pateticka. :)

rozhodne bych ale zminil Purpurove reky. atmosfera a schema pribehu me dost braly. zapletka, patrani, napeti, troska strachu, troska tajemna, strihnute jednou akcni vlozkou (i kdyz ta byla ve filmu uplne nadbytecna a nechapu, proc ji tam cpali)... proste krasa (odpoustim autorum i krapet nezvladnuty konec :) ).
ale druhy dil je jiz o nicem a nechodte na me s gotikou (stejny reziser) - ty byla taky blbost.

horror klic - sece ne zrovna nejlepsi, ale imo vhodny do prostredi VtR - new orleans.

Kruh 1 - pro ducharskou kroniku imo moc dobre. o atmosfere doufam netreba debatovat.

samo, ze vsechny filmy o draculovi. ale zde bych mluvil spise o tematu, atmosfera je mnohdy diskutabilni. :D

a sedm je imo fakt begobajo filmecek. ze vsech detektivek "stopovacek" imo ten nejpovedenejsi.
Purpurové řeky byly super, ale zkazila mi je "dvojčecí" zápletka, největší klišé detektivek... doufal jsem že to spraví dvojka nebo třeba Říše vlků, ale obojí bylo podobně nedotažené. Prvním Purpurovým řekám chybí k dokonalosti fakt jen krůček...

asi je dám na svůj WoD-inspirační list.

od Jezevce se mi zase hodí Frailty - Lovec démonů? nevim jak to že jsem si nevzpomněl, když jsem podle něj dokonce dělal jednou ve WoD zápletku:-)
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Jezevec píše:Jako Vrana je podle me fakt idealni WoD, jak jej popisuje primo WW. On original WW schvalne stavi mesto trochu mimo realitu a jen z ni cerpa. Alespon to tak popisuje ve svych knihach.

Ale pribehove souhlasim s Bajem, ze to je pro WtO.

Me oblibene "WoD" filmy:

Crow I. i II. (dvojka kvuli kulisam)
Ethernal
Interview with a vampire
Queen of damned
Underworld I. i II.
Frailty (pro Huntery téměř úvodní film)

... spousta Yu-onů typu Grudge, Eye, Stir of echoes atp.
The Grudge, film o strašidelném krkání:-)... ale prý to je v Japonsku normální, že duchové chrčí a jakoby na sucho zvrací (je to i v Silent Hill), takže asi trapný postřeh
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

jsem si jeste vzpomenul na Jmeno ruze. pro dark ages imo neni lepsi inspirace.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Taky ho v knížkách uváděj.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti