Demon - the Fallen

Vampire, Werewolf, Mage a jiné hry ze Světa temnot.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Demon - the Fallen

Příspěvek od Dalcor »

Demon: the Fallen
(anotace)
Obrázek

Hrál někdo ze zdejších pdole mě zatím nejlepší WOD Hru Demon the Fallen? Zajímali by mě vaše názory a zkušenosti.
Jaké příběhové téma si u andělů vybíráte?
Na čem příběh stavíte?
Jaký v něm hrají roli postavy?
Opíráte se při tom nějak o pravidla?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vandalicus »

promiň že odpovím na otázku/y otázkou... D:tF jsem nikdy nehrál a popravdě jediný co o té hře vím, tak pochází ze Seznamu produktů ze série World of Darkness... mohl bys mě tu hru trochu víc přiblížit?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Kopírují z připravovaných akcí :)


Demon the Fallen - Prostředí pro hru
Svět byl stvořen za šest dní. Ale člověk tak nějak zapomněl, že to nebyl Bůh kdo ho stvořil, ale podle Jeho (vlastně Jejího) přání ho tvořili andělé, jeho první stvoření. Andělé pak stvořili i Otce všech a Matku všech – Adama a Evu. Bůh jim uložil dva úkoly – Milovat Adama a Evu a všechny jejich potomky a nikdy se jim nezjevit. Jak ale můžete vydržet bolest z toho, že to co milujete je drženo v nevědomosti, nevinnosti a totální ignoraci vůči všemu co Zahrady stvoření nabízejí.

Když Ahrimal, kterému byla dána možnost nahlížet do budoucnosti spatřil temnotu která zachvátí Eden, celá řada andělů začala otevřeně diskutovat o druhém Božím přikázání. Andělé kteří už nemohli snášet nevědomost lidstva uvalenou Všemohoucím. Jaké bylo jejich překvapení když se k nim přidal archanděl Lucifer Seraf z Prvního domů, Princ andělů a Hlas toho kdo jest Nejvyšší. S ním v čele se část andělů rozhodla ukázat lidstvu a vyjevit jim nádheru stvoření a života. Archanděl Michael se jim v tom pokusil zamezit. V první bitvě však Lucifer zvítězil. Ovšem bůh nikdy nebyl ten odpouštějící typ který by odpouštěl. Lidstvo i nebeské zástupy byly rozděleny a andělé následující Světlonoše byly vyhnáni s lidmi na Zem. Svět byl plný krásy a stvoření, neboť andělé byly ti kdož tvoří a to kdož ovládají. Andělé byli učitelé lidstva které nadále milovali a žili s ním. Ač rozděleni do kast stále se jednalo o dělení dobrovolné a vůdci spíše vedli své podřízené, než aby jim rozkazovali. To se změnilo. Cain přinesl světu jen hrůzy a utrpení které do té doby neznal. Jmenují se Závist, Vražda, Nenávist a Lež. Cain zabil svého bratra a temnota obklopila celé stvoření. Andělé vyhnaní z ráje pozvedli zbraně proti nebeským zástupům i lidem kteří zůstali věrni Bohu. Bitvy byly nerozhodné, nakonec však nebeské armády po tisíciletí bojů vyhráli. Místo aby bůh potrestal anděly potrestal lidstvo – udělal je smrtelným a omezeným a padlé anděly vyhnal do šeré prázdnoty Pekla. Avšak Lucifer mezi nimi nebyl. Jak pohanské kulty a vzdělanost mezi lidmi opět nabývala vrchu dokázali lidé povolávat démony mezi sebe, řada démonů byla povolána na zem a nakonec byly brány pekla otevřeny dokořán a padlí andělé, námi lidmi zvaní démoni či ďáblové opět kráčeli Stvořením. Jaké byl však jejich překvapení, když neviděli žádné z nebeských zástupů jak vykonávají svoji práce a pomáhají lidstvu. A ani přítomnost Všemohoucího není znát. A tehdy démoni seznali další zajímavou věc. Lidská duše je někdy oslabena, či si v sobě vytvoří prázdnotu. A do této prázdnoty může padlý anděl vklouznou a převzít kontrolu nad tělem svého hostitele. Ať je to sebevrah, blázen, autista či alkoholik. Okultista nebo jen oběť autonehody, ti všichni mohou být budoucím hostitelem. Setkání s lidskou myslí je pro démona zajímavou zkušeností a své principy a nenávist často konfrontuje právě s původními myšlenkami hostitele jehož duše je zničena či vyhnána do Maelstromu obklopující Stvoření. A tehdy seznali andělé poslední ránu, poslední pokoření a zradu. Zradil je Bůh,když místo nich potrestal Lid který měli milovat. Když jim nedal ty možnosti které měli lidé, když jim dal nesplnitelné úkoly. Možná je zradil i Světlonoš. Lucifer nikdy nebyl vržen do Propasti a jeho pobyt je neznámý. A konečně je zradilo lidstvo. Lidstvo, které andělé učili, pro které se obětovali a kvůli kterému se postavili moci Všemohoucího. Lidstvo na ně zapomnělo! Nebo si z nich udělalo příběhy pros trašení omezených. Ïábly a démoni. Někteří chtějí lidstvo zničit, jiní chtějí lidstvo použít, jiní chtějí vést válku proti nebesům. Jsou ale i tací, kteří hledají vykoupení nebo vidí prázdnotu ve které se lidstvo nachází. Nebo se rozpomněli na službu kterou po tisíciletí lidstvu dělali. A tito padlí andělé, limitováni novým smrtelným tělem jsou touto motivací hnáni kupředu.

Vítejte do prostředí hry Demon: the Fallen
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Nehrál, akorát četl... v zásadě dobrá myšlenka, ale je tam IMHO pár spíše systémových much...

Celkem rád bych si to zahrál...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Monco píše:promiň že odpovím na otázku/y otázkou... D:tF jsem nikdy nehrál a popravdě jediný co o té hře vím, tak pochází ze Seznamu produktů ze série World of Darkness... mohl bys mě tu hru trochu víc přiblížit?
jednoznačně nejlepší WoD co jsem četl. Jediná oWoD kniha kterou jsem si po přečtení koupil i se ST Companionem.

Hrál jsem tři hry, první dvě netrvaly dýl než pár sezení (jedna asi deset...), třetí vyšla na rok a byla to nejlepší hra co jsem kdy hrál. Neuvěřitelná věc...

na otázky bych ti odpověděl, ale je toho tolik co bych k tomu chtěl a musel napsat, že bych tu u compu seděl další rok:-)
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 SEB: Staci kdyz napises, co je na tom tak super?
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Re: Demon - the Fallen

Příspěvek od SEB »

Dalcor píše:Hrál někdo ze zdejších pdole mě zatím nejlepší WOD Hru Demon the Fallen? Zajímali by mě vaše názory a zkušenosti.


1 Jaké příběhové téma si u andělů vybíráte?
2 Na čem příběh stavíte?
3 Jaký v něm hrají roli postavy?
4 Opíráte se při tom nějak o pravidla?
nedá mi to... aspoň jedna odpověď

3. Namaru byla lieutenant ve Válce, ostatní na ni byli navázáni. Když vyšla z Pekla, její "signál" dokázal pomoci na cestě i ostatním.
Samozřejmě jsem šel po následující stupnici:

1) mortal
2) oslabení duše - nahrazení démonem. mortal nic netuší
3) mortal který zjišťuje že má nové způsoby vnímání atd
4) mortal co si uvědomuje že je ěnco špatně, zapomíná, vize atd.
5) mortal ve kterém se probouzí démon, trochu se ovlivňují a vnitřně (ve snech atd) hádají se, končí to půl na půl, problémy, schíza, šoky... mortal si uvědomuje že mizí, démon narůstá. promíchávají se
6)osobnost se převažuje v démona, ten si uvědomuje co se stalo s mortalem, ale taky má v sobě zbytky mortala... ten se stává jeho součástí a máme tu démona učícího se ovládat lidské tělo a vyrovnat se se zbytky člověka uvnitř
7) (zhruba osmá/devátá session hry) démon plně ovládá tělo, přestává si uvědomovat co byl on sám a co mortal host, vzniká zcela nová bytost - začátek plnohodnotné hry

skvěle se to osvědčilo, přechody se povedly a bylo to husté:-)
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Stačí ti Qualdezare výše zmíněná stupnice, nebo mám jít do nějakých větších detailů?:-)
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Jdi co nejdal to pujde, samozrejme
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Qualdezar píše:Jdi co nejdal to pujde, samozrejme
no chlape jak jsem psal, byl bych tady hodiny a hodiny...

abych to zkrátil: hráli jsme v čajovym klubu Půlnoční čajovna když ji ještě obstarával Jor'L neboli Jiří Altior.
Hráli jsme každý pátek a vydrželo to asi rok. Pevně jsem měl 5 hráčů, ale vystřídalo se jich ještě navíc asi 7 (dneska si nedokážu představit, jak jsem to zvládal). Začínali jsme kolem 15 hodin odpoledne a jeli do 23 hodin v noci, občas až do rána.

Nejúžasnější bylo, že se kolem té hry vytvořila skupinka asi tuctu lidí, která se střídala a chodila na sezení jenom nás poslouchat. Číst si knížku, hrát hru, popíjet čaj, koukat na partu šílenců pobíhající po místnosti a hrající děsivou scénu z války před miliardama let, aby se to vzápětí vrátilo do současnýho světa, kde se poprvé setkaly dvě z pěti základních PC a skrze flashbacky do Války vzpomínali, kdo že vlastně jsou... naprosto skvělá atmosféra, nejlepší co jsem kdy u hry měl a nejspíš kdy mít budu.

neuvěřitělá spoluúčast hráčů - jeden mi udělal celej sirotčinec i s kostelem, všechny patra půdorysně, jména lidí, skupiny a poruchy dětí... dělal tam správce. další se staral o hudbu, vymejšlel šílenosti a pořád dodával různý kravinky kolem hry, který potěšily.

všichni si navzájem vstupovali do scén a dělali si "subStorytellery", kdy třeba jeden hráč popisoval dění okolo dalšího hráče a jen na mě občas kouknul co a jak...

prostě vlhkej sen každýho fandy WoD.

věřim, že s jinou hrou by se to tolik nepovedlo. Demon the Fallen se může odehrávat na dvou časovejch a asi pěti psychologickejch rovinách a i když se třeba nic neděje (postavy jedou v autě), probíhá tam tolik interakce a příběh jede na tolika úrovních, že to je prostě žrádlo.
za ten rok jsme odehráli asi 14 dní ve světě hry. Potkali (mučili a zabili po půl hodině) jednoho upíra, smečku vlkodlaků (která jim pomáhala a pak pochcípala v epickym boji) a dva démony s jejich posluhovačema, přičemž jeden byl "andělskej", čili se za každou cenu snažil vypadat a fungovat jako anděl. Druhej démon byl corporate bitch co měla mafii a nevyřízený miliony let starý účty s Namaru skupiny... ale nedošlo mu, že s ní z pekla přijde i tým jejích věrných bouchačů. Tým měl ale i rozpory mezi sebou, navíc se museli vyrovnávat s vizema, snama, sami se sebou, lidskou částí... aaaa! byl bych tu hodiny:-)

bylo tam tolik geniálních scén až z toho slzym:-)
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Podobnej styl hry chci zavest i u Cadwallonu.

Ale zpet k Demon the Fallen.

Zakladem hry jsou vlastne ctyri ruzne motivace. Najit Lucfera, Vladnout lidstvu, Slouzit lidstvu, Vratit se do nebe.

A zakladni - vyhnout se Uzemnenych /Earthbound/.

Ktera by vam byla nejbližší?

Myslim si ze rpave Metaplot v Demonech zdaleka presahuje backgroundy dalsich oWODu. Zaprve urcitou kacirskosti myslenky /specialne v USA/ a dale schyzofrenii psotav, kde andel v tele cloveka neustale vnima vedomi sveho nedobrovolneho hostitele a za treti moznosti vyvoje. V Upirech a Vlkodlacich jsou urcite vzorce hrani zakotvene v Backgroundu - tedy upir posloucha Sire a vládce města, vlkounek musi stahnout ocas pred alfou. Naopak demon je si svym vlastnim panem. Osobne si ymslim ze Demon je alespon z me znamych WODU ten nejlepsi.A taky nejhure sehantelny.

Mimochodem zajima me jedna vec. Andeli z pekla osvobodila jedna globalni udalost ktera je popsana v jinych knihach WODU, nevite o co slo?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Nez odpovim, zajimalo nby me, jak presne vypada posednuti. Jaka vlastne vznikne osobnost? Co vi? Co si pamatuje?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Pokud se nepletu vzpomínky a k tomu připojené city posednutého, které ale postupem času mizí v souvislosti s vlivem anděla.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Demony sem hrál teď o víkendu s Honzou Kudělou, jen krátce, takové intro, ale výborná hra.

Mimochodem, co se týče backgroundu, všimněte si úžasné možnosti kombinovat s mágy, což je moje nejoblíbenější WoDčko...

Dalcor Démoni se na Zemi objevovali už dlouhou dobu, jenže ve středověku jich Země nedokázala udržet více, než tak 60 (pokud by jejich počet příliš narostl, tah Pekla by zesílil natolik, že by jich zase většinu stáhl zpět). Teprve ve dvacátém století prudce narostl počet démonů, kteří jsou schopni se na Zemi udržet, a to na krásných 666. Velký podíl na tom měla První a Druhá světová, jejichž následky rozvířily Podsvětí a Maelström a uvolnily tak cestu... pokud se nepletu.

Qual: Démon najde člověka, který sám naruší dokonalou obranu své Duše, většinou nějakou totálně kacířskou myšlenkou (Dal bych cokoliv, aby byl svět spravedlivější... Dal bych duši za to, aby můj otec přežil...) nebo nějak jinak (sebevražda...). Toho využije démon, právě se vrátivší z Pekla (resp. démon si hned po svém návratu najde někoho odpovídajícího) a zničí (vytlačí?) jeho duši, aby ji nahradil sám sebou.
Mortál sám napoprvé nic nepozná, ani neví, že vlastně zemřel, prostě funguje beze změny dál, jenom místo na Duši funguje na Démona (jinej pohon, představ si, že do karosérie škodovky narveš motor z raketoplánu - což je také ten základní problém, Démon je příliš rozsáhlá entita na to, aby se celá nasoukal do člověka, Honza nám to popsal jako gigantickou C´tulhu chobotnici, která visí nad planetou, a jen několika chaladly se zabořila do lidského těla). Všechny rysy osobnosti, vzpomínky, plány i cíle zůstávají stejné.
Později (jak se Démon rve více a více do těla a mysli) přicházejí první zvláštnosti - jiné způsoby vnímání, a to nejen ve smyslu "vidím aury", ale i "wow, déšť!". Ještě o chvíli později přichází první ability - oheň z ruky atp. Nicméně mortál je stále mortálem, žádná stopa po démonovi samotném.
Pak přijdou první náznaky démonovitosti. Zvláštní myšlenky ("Já to tak nechtěla, promiň." lže ti, chtěla to), zvláštní pocity, později i celé flashbacky (moje postava se setkala se stařenkou, a uviděla její tetování z koncentráku. první flash byl Druhá světová, ten se následně změnil do vzpomínky démona na destrukci celé planety v bitvě s anděli...).
A touhle posloupností to jde dál, démon si pak začne uvědomovat místy sám sebe, potom začne nad mortálem převládat, pohlcovat ho atd.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Podle toho co jsem četl v Demon the Fallen, Démon okamžitě vytlačí duši člověka, převezme jeho identitu, žádnej pomalej přechod.

Jinak nechápu jak by mohl démon vypadat jak Ctulhu, když je to anděl se stejnou tělesnous tavbou jako člověk. Tedy většinou.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů