české vydání základních pravidel

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Máš to v soukromých zprávách
OK. Tak já to pošlu... Uff, každej dopis je napínavej co?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Nevím, jestli nestojí za zvážení se dostavit do BF a pohovořit o podpoře plus dalších věcech ze strany BF dřív, než něco odevzdáte. V BF se určitě divit nebudou, je to obchodně normální (řekl bych, že u správného obchodníka to dokonce boduje). Ostatně není na škodu se vidět s druhou stranou co nejdřív, osobní setkání takovým věcem prospívá, co myslíte ...
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

andtom píše:Nevím, jestli nestojí za zvážení se dostavit do BF a pohovořit o podpoře plus dalších věcech ze strany BF dřív, než něco odevzdáte. V BF se určitě divit nebudou, je to obchodně normální (řekl bych, že u správného obchodníka to dokonce boduje). Ostatně není na škodu se vidět s druhou stranou co nejdřív, osobní setkání takovým věcem prospívá, co myslíte ...
Však jo... si přečti dopis co napsali... chtějí se sejít... a mně to taky vyhovuje... otázka zní, co z toho bude. Ale myslím si, že vzhledem k současnému stavu (0 podopora; 0 kontakty) to horší být nemůže... $:)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Alnag: Však proto to píši, že jsem si přečetl, protože není jasné, kdy má být to mezitím, páč napsal: 1. nejdřív dodat aktualizovaná pravidla ... 2. potom ... 3. až bude hotové ... 4. mezitím se můžeme setkat :)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dobrý den,

Ad 1) Quck start rules tedy prosím také přeložte, textu tam moc není a bude
to rychlejší... Ceny jsou OK a zaplatíme Vám ihned po dodání textů. Na
druhou adresu dnes posíláme také jeden Starter Set.

Ad 2) půjde asi o formát JPG nebo PDF, záleží, jak se naše grafička
vyspí...

Ad 3) Navrhněte spolupráci na bázi soutěže (popř, nějaké produkty jako
odměnu pro správce webu). Pokud se spolupráce osvědčí, rádi jí za pár měsíců
rozšíříme např. o pokrytí nákladů za doménu apod.

Ad 4) čím více lidí, tím zajímavější a konstruktivnější debata. Vezmu také
svou kolegyní, aby jste nebyla až tak v přesile. Osobní schůzku vidím tak na
cca 4.7. - to už bude textová příprava pravidel hotova a budeme se moci
bavit nad konkrétními věcmi a podporou.

Budeme čekat na Váš e-mail s finální podobou textů.

S díky
Jaroslav Holý
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dobrý, zkusím si zařídit volno, pokdu půjdu, pokud chcete jít někdo jiný, tak to řekněte, dám přednost klidně neěkomu inteligentnějšímu.

Akorát by mě zajímalo co mají na mysly formou soutěže
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Takže, Markus dostane svou krabičku...

Doufám, že opravy/překlady stihnete do konce června

Taky doufám, že schůzka bude teda toho 4. července (Dalcore budeš moct?)

Vymyslete soutěž... (napadá mně soutěž o nejlepší dobrodružství... i když nebylo to tu už?) Tu soutěž by bylo fajn mít s novým webem a bylo by fajn mít nový web. Nechci na vás teda tlačit, ale některé věci se prostě rozjely, možná rychleji než bych čekal...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dneska jsem si vyměnil zprávy s mým kamarádem ohledně knižní produkce Wizards of the Coast a nabídl jim prezentaci na společném webu. Pokdu na to nepřistoupí, budou moje DL stránky muset nadále být externí. Pravděpodobně bych udělal dualismus. Jinak všechno zdržuje americká centrála, angličani i češké subjekty jsou OK

Albnagu závisí na tom v kolik, měl bych se utrhnout.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Super, krabička mi teda snad dojde :wink: Jsem si jistej, že do konce června to bude hotový. Myslím si, že když na to šlápnem, máme to do tejdne. Zas tolik práce tam není.

Jinak, myslím, že by se na tu schůzku mohl vypravit třeba ještě Rytíř, tentokrát jako někdo, kdo má pod palcem překlady. Já bych šel rád, ale v tu dobu nebudu v republice.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Super, krabička mi teda snad dojde :wink: Jsem si jistej, že do konce června to bude hotový. Myslím si, že když na to šlápnem, máme to do tejdne. Zas tolik práce tam není.

Jinak, myslím, že by se na tu schůzku mohl vypravit třeba ještě Rytíř, tentokrát jako někdo, kdo má pod palcem překlady. Já bych šel rád, ale v tu dobu nebudu v republice.
Hele, na schůzku může jít kdokoliv, kdo má nějak blízko k CzechDnD a má čas. Já se tomu nebráním, naopak je pravda, že čím víc lidí, tím produktivnější to bude. A alespoň uvidí, že nejde o jednoho dva lidi. Případně můžeme večer ještě udělat nějakou CzechDnD konferenci jak to dopadlo (osobně bych preferoval čajovnu, nebo alespoň nekuřáckou hospodu, ale když nebude zbytí, obětuju svoje zdraví a pohodlí... $;) )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Co se týče soutěží, klidně soutěž o nejlepší článek, nejlepší dobrodružství, nejlepší povídku, nejplodnějšího autora... Já bych byl asi nejvíc pro to poslední.

Případně by se to dalo použít pro tu chystanou DnD arénu. Což mi přijde jako soutěž, která jim bude bližší a budou ji raději podporovat.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Pjotr: S utopením podpory BF ve formě cen zrovna do DnD arény nesouhlasím. Pokud jsem se koncem května malinko angažoval v rozptýlení místní skepse k navázání spolupráce s BF, tak pouze kvůli rozjezdu webové stránky. DnD aréna bude jistě funy akce, ale v jádru je to jen takový, byť zábavný, katalyzátor nejnižších poweplayingových pudů :), navíc vázaný na fyzickou přítomnost hráče na akci v Praze. IMHO promrhání zdrojů od BF, které by se ke prospěchu všech lépe zhodnotili přes CzechDnD Reloaded. Akce vyšumí, ale články na webu zůstanou.
Se soutěží o nejlepší článek, dobrodružství, povídku souhlasím. Nejplodnějšího autora také, ale s tím opatrně, kvantita nemusí znamenat kvalitu, nerad bych četl spousty účelově krátkých článečků nebo pokud by se plodnost počítala přes počet znaků, tak články plné vaty a pod.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Já osobě (byť organizátor DnD arény) jsem proti tomu, abychom na ní dávali ceny od BF. Pokud vyloženě tohle nebude BF chtít (pokud se tak vyjádří, pak budiž... to bude něco jiného). Současnou podporu ale odvozujeme od toho, že jim pomáháme jako komunita a tudíž by se to mělo vrátit zpět komunitě.
Zároveň jsem proti oceňování nejplodnějšího autora (vím přesně jak to dopadá). Byl bych pro soutěž o nejlepší dobrodružství, článek a povídku. Taky bych šel klidně do poroty těch kategorií. $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Napadá mě ještě z důvodu podpory růstu komunity vypsat i nějakou speciální soutěž na některou z naznačených tém výlučně pro novice v D&D. Ať se povzbudí v nějaké "Juniorce pro začínající hráče a DM" nebo tak něco, kde budou mít prostě větší šanci než v otevřené soutěží pro všechny (kam se samozřejmě rovněž mohou zapojit). Ideou pro mě je stále to, aby stránka a komunita žila, aby vstávali noví bojovníci :)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

andtom píše:Napadá mě ještě z důvodu podpory růstu komunity vypsat i nějakou speciální soutěž na některou z naznačených tém výlučně pro novice v D&D. Ať se povzbudí v nějaké "Juniorce pro začínající hráče a DM" nebo tak něco, kde budou mít prostě větší šanci než v otevřené soutěží pro všechny (kam se samozřejmě rovněž mohou zapojit). Ideou pro mě je stále to, aby stránka a komunita žila, aby vstávali noví bojovníci :)
No to je sice moc hezký, ale otázka je, jak velkou podporu nám BF dá a také jak rozlišíš novice od dlouholetých hráčů. Nechci tvrdit, že jsou tady všichni ChE, ale určitě se najde pár vykuků, kteří budou chtít vyhrát a budou se tvářit jako začátečníci i když nejsou... IMO budeme rádi, když dostaneme jako ceny alespoň tři produkty pro tři soutěže...

Vím, že mi zase začneš říkat, že BF jsou obchodníci a že si to můžou dovolit, ale nezapomeň, že DnD není Magic. Protože za a) produkty Magicu jsou řádově levnější, booster kartiček stojí kolem stovky, příručka kolem litru. b) hráčů magickářu je řádově víc c) magickáři do toho vrážejí víc peněz... ty si koupíš core rules a pro většinu je to konec. možná občas něco dalšího, nekupuješ si desítky kartiček pořád a pořád dokola abys byl IN. A k tomu všemu (že DnD negeneruje tak velké zisky) přičti fakt, že BF magic zase až tak nepodporuje. Alespoň hráči Magicu si na to pořád stěžujou a těžko říct, co posílá na podporu WotC a co dává BF. Ale uvidíme, nápad to není špatně, ale jen když bude mít BF štědrou náladu... $:)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů