D&D na webu

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Gratulujem pani, vidim ze sa to tu hybe...
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Alnag: Dotaz včera něco po 13:00, odpověď včera 18:00.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Taky koukám, že se to tu hýbe $D Pod mejl se taky býval podepisuju, je dobře, že se vyšlo s překladovou kůží na trh. Imho by byla škoda a chyba) rezignovat na to, že se to podle klíče stejně měnit nebude, nebo že ho ani nepřijmou. Z toho e-mailu od člověka z BF mi to naopak připadá tak, že podobné iniciativy by jen vítal (s něčím takovým jako s klíčem o tisícovkách hesel propraných zleva, zprava asi ale nepočítal :wink: )
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vlasák píše:Taky koukám, že se to tu hýbe $D Pod mejl se taky býval podepisuju, je dobře, že se vyšlo s překladovou kůží na trh. Imho by byla škoda a chyba) rezignovat na to, že se to podle klíče stejně měnit nebude, nebo že ho ani nepřijmou. Z toho e-mailu od člověka z BF mi to naopak připadá tak, že podobné iniciativy by jen vítal (s něčím takovým jako s klíčem o tisícovkách hesel propraných zleva, zprava asi ale nepočítal :wink: )
Vítal, nevítal... kdyby byli nakladatelé (zvláště ti, kteří mají unikátní práva na produkt a nemusí se bát, že je někdo předběhne) sdílenější, mohli jsme jim ten překlad udělat, otestovat a všichni by byli spokojení...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Pěkné, pěkné. Třeba se s BF opravdu podaří dohodnout… to by bylo poprvé :-p

Oceňuju váš rozlet a nápady, ale několikanásobná zkušenost mě učí dávat si cíle postupně. To se týká následujících témat, které se tu nakously:
Spolupráce s Blackfirem/WotC: proč ne, ale rozhodně nejsem pro to, aby se překlady okamžitě zrušily nebo někam stěhovaly. To až v případě, kdy nám ta spolupráce s nimi za to bude stát.
Spolupráce se zahraničím: začněme na bázi např. výměny jednotlivých článků a vzájemného odkazování. Nevidím, kde by tam čemu mělo vadit, že máme u sebe překlady – ty jim přece nabízet (ani překládat ;-)) nebudeme. Ohledně tohohle jsem vůbec skeptický – vím co dá práce udělat věc jednou a překlad znamená udělat jí podruhé. Nějakou dobu jsem vedl své stránky dvojjazyčně, ale došel jsem k názoru, že to nestojí za to.


Jak se to má s Reloaded? Engine je připravený, Sylvaen bude dělat na designu přes víkend, takže cca. ve středu bychom mohli mít nějakou rozumnou verzi. Já jsem teď ve volných chvílích sepisoval dokumentaci (pro ty kdo to ještě neví, odevzdávám stránky ve škole jako projekt, a tohle je potřeba). Sice ještě bez většiny obrázků (s těmi počkám na hotový design), ale už je na webu – http://reloaded.czechdnd.cz/dokumentace ... elska.html a http://reloaded.czechdnd.cz/dokumentace/redakcni.html.
Vannax se tu ptal, co to umí, takže: celkem jednoduché věci – vkládání článků, jejich zobrazování, zařazování do kategorií podle různých kritérií (a podle toho taky procházení). Články se dají formátovat podobně, jako se formátují příspěvky tady na foru. Pro přihlašování se používají stejná jména a hesla, jako tady. Detaily už si můžete najít v dokumentaci ;-)


Taky je na čase shromáždit, zrevidovat, případně nově vytvořit takové ty všeobecné články typu: Co je to RPG, co je DnD, co je CzechDnD – prostě to, co vykoukne na nového návštěvníka, a nacpat je do reloaded. Navrhuju sepsat seznam chybějících článků a uspořádat burzu. Kdo si to vezme na starost? (Založte na to nový topic, tady už zas začíná být nějak nepřehledno.)

Další akutní úkol jsou kategorie článků. Kdysi tu bylo několik návrhů, ještě se to válí někde v diskuzi. Celkem jsme se shodli na tom, že články se budou zařazovat podle několika kritérií, systém je na to připravený. Je ale potřeba definitivně rozhodnout, jaká budou ta kritéria, a jaké budou samotné kategorie. Zatím není třeba jít nějak moc do hloubky, například pokud tam bude dělení podle světů, nemá smysl cpát tam všechny světy, na které si vzpomenete – lepší je zatím nechat jenom několik málo kategorií (třeba FR, RL, ostatní, nezávislé), ať v každé kategorii něco je. Další není problém přidávat za běhu. Prázdné kategorie nebudí dobrý dojem. Kdo se ujme tohoto?

Pokud si teď otevřete Reloaded, nelekněte se toho popup okna s ladicí konzolí, ta je tam dočasně, aby se Sylvaenovi lépe designovalo.

Samozřejmě počítám s tím, že při používání přijdete na spoustu připomínek, nebo dokonce chyb. Takže sem s nimi… přesněji řečeno někam jinam s nimi – pokud možno do diskuze o vývoji Reloaded. Těm, kdo se přihlásili k přispívání, přidám přístup.

A snad už poslední věc, Vannaxovi a Sylvaenovi jsem přidal redaktorská práva na reloaded.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Alnagu Máš něco

Pjotře: Texty pro Dragonlance již mám - celkem asi 10-15
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 20. 5. 2005, 08:26, celkem upraveno 1 x.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Dobří lidé z řad Magicářů, kteří mi předtím dali kontakt na fajn člověka z Blackfiru, kterému jsem psal mail (Jaroslav Holý, jak právě zjišťuji, jedná se o ředitele marketingu BF :) ), mi ještě poslali odkaz na diskusní fórum, kde BF komunikuje s hráči Magicu. Tím nechci říct, že se tam máme cpát, ale postnu to, pokud se chcete podívat na komunikaci BF s hráči Magicu, to může o lidech z BF něco napovědět.
To fórum je zde: http://www.cmus.cz/rs/phpbb/viewforum.php?f=13
Naposledy upravil(a) andtom dne 20. 5. 2005, 09:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Ještě bych dodal, že bysme možná mohli konečně vytvořit to nové logo, co myslíte? :think:
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Odpověď ještě nedorazila... $cry$
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

Jedna věc je odpovědět na dotaz jednoho fanouška a druhá odpovědět na dopis kterejs poslal a ptáš se ho na jakousi "spolúčast".

Tims ho možná donutil, aby se podival do google "kdože to ten Alnag je" a pokud si uvědomil že nepresentuješ web s 4 ma návštěvama do roka, a že možná i to bude psáno za czechdnd kteá má jisté centrální postavení u všech webů u nás o DnD, tak už to asi nějakej čas zabere, protože nadruhou stranu možná pomalost odpovědi znamená, že se tim skutečně zabejvaji .... možná :)
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Max píše:Jedna věc je odpovědět na dotaz jednoho fanouška a druhá odpovědět na dopis kterejs poslal a ptáš se ho na jakousi "spolúčast".

Tims ho možná donutil, aby se podival do google "kdože to ten Alnag je" a pokud si uvědomil že nepresentuješ web s 4 ma návštěvama do roka, a že možná i to bude psáno za czechdnd kteá má jisté centrální postavení u všech webů u nás o DnD, tak už to asi nějakej čas zabere, protože nadruhou stranu možná pomalost odpovědi znamená, že se tim skutečně zabejvaji .... možná :)
No, ono podívat se na můj nick do googlu může přinést nečekaně plodné výsledky... $:) Když já se tak těšil, že až dneska půjdu na netu, tak už tu bude odpověď... $cry$
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Alnag: Asi jen nepadla dvacka na skill check Diplomacy. Ale snad se i tak povedlo prohodit DC :)
IMHO zvažují ... nebo si to nechali na něco jako pondělní porada vedení :)
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Vidím, že na CzechDnD je nová a aktuální anketa :) Jenom mě napadlo, co tak změnit první odpověď na: "Ano, za všech okolností" a druhou odpověď na: "Ano, pokud bude překlad kvalitní, hlavně herní teminologie" $;)
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

K Alnagově dopisu - Vydařená snaha.

Pokud je vytížen jako já, tak se na to podívá do 14 dnů. Nic proti vám. Nejste ani dodavatel, ani odběratel, ani jejich banka.
Ale zase nabízíte něco, co by mohlo být pro ně za levno, možná skoro zadarmo. 8)

Moc vám držím palce. Než jsem se sem dostal, tak jste popsali 13 stránek, takže jsem četl jen dvě poslední. Očekávám, že při své další návštěvě tu bude o deset stránek víc. Snad najdu odpověď, jakou jste dostali..
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tak pro dnešek asi zase nic.Uvidíme po víkendu. Pokud BF neodpoví, navrhuji na ně seslat ty nejhorší D&D kletby jaké umíme. $:)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti