Vývoj

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Kategorie jsem tam vložil já, když jsem si všiml, že to můžu udělat přes redakci :wink:
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

To je dobře.

Ty řeči klidně piš do kódu, ale piš je tam ve správném kódování (ISO-8859-2).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hraju si se stránkama, zasahuju sem tam i do zdrojáku, nicméně ručím za to, že píšu čistej kód (alespoň doufám). Veškerý zásahy jsou jenom kvůli designu a layoutu, samotnej engine neměním, protože to neumím (beru jako úspěch, že dokážu pochopit, co který skript dělá). Jestli chceš, hodím sem nakonec seznam všech souborů, které jsem upravil. Jinak to ale píšu do jejich hlaviček (by Markus, 26. 9. 2005, atp.).

Na kódování si dám pozor, díky za upozornění.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

V tuhle chvíli upravuji Reloaded, především designově, částečně zasahuju i do zdrojáku. Se většinou věcí si poradím sám, ale něco jsem přece jenom krátký.
Budu tady teď sát prosby a dotazy směřované na Pjotra. Pjotře, prosím, jak budeš mít čas, pokoušej se je realizovat. Díky moc :wink:

1. V Novinkách se zobrazují články po týdnech. Změň to prosím na zobrazování 10 nejnovějších.

2. Dotaz: Odkazy na články jsou fixní, nebo se mohou měnit? Například článek "Co je to CS" má odkaz http://rpgforum.cz/reloaded/index.php?s=2&c=17&a=zc. Sedmnáctý článek v pořadí. Když smažu nějaký starší článek, zůstane tomuhle číslo 17, nebo "zaplní mezeru" a klesne na 16?
Sepisuji teď totiž "statické" sekce, kde potřebuju odkazovat přímo. Jestli ty odkazy nejsou fixní, tek nevím...

3. Do Nabídky v sekci Články přidej pod seznam kategorií funkci "Zobrazit všechny články" (do toho samého rámečku).
Naposledy upravil(a) Markus dne 29. 9. 2005, 18:46, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Nahrál jsem design verze 3.1. Má trochu jiné barvy, lehce pozměněné formátování a především upravené levé menu.

Jestli mi to projde, rád bych to nechal zhruba takhle. Další na pořadníku je zprovoznění třech prozatím prazdných sekcí: O nás, Pro začátečníky, Herní materiály.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Markus píše:2. Dotaz: Odkazy na články jsou fixní, nebo se mohou měnit? Například článek "Co je to CS" má odkaz http://rpgforum.cz/reloaded/index.php?s=2&c=17&a=zc. Sedmnáctý článek v pořadí. Když smažu nějaký starší článek, zůstane tomuhle číslo 17, nebo "zaplní mezeru" a klesne na 16?
Sepisuji teď totiž "statické" sekce, kde potřebuju odkazovat přímo. Jestli ty odkazy nejsou fixní, tek nevím...
Jsou fixní a stačí http://rpgforum.cz/reloaded/index.php?c=17&a=zc, bez toho s=2.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Markus: Pokud měníš šablony (tpl a css soubory), tak mi to nevadí, o zásazích do php souborů potřebuju vědět.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Super, díky za vysvětlení odkazů.
Měním jenom šablony. Sahat to PHPčka si nedovolím, nerozumím tomu :wink:
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Markus píše: 1. V Novinkách se zobrazují články po týdnech. Změň to prosím na zobrazování 10 nejnovějších.
Hotovo. Možná by se v novinkách nemuselo vůbec ukazovat stránkování.
Markus píše: 3. Do Nabídky v sekci Články přidej pod seznam kategorií funkci "Zobrazit všechny články" (do toho samého rámečku).
Udělal jsem to prozatím ošklivě, ale funkčně.


Mimochodem, v nových kategoriích nejsou zařazené žádné články. Pokud už jsou kategorie definitivní, měly by se tam články zařadit.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Díky, díky.

O tom, že jsou prázdné kategorie, vím. Pořád jsem se ještě nedostal k tomu, že bych ty články rozházel.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Nebojte se toho, že se na Reloaded nic neděje. Zprovozňuju prázdné sekce, ale nahraju to až všechno najednou. Předpokládám, že v pátek.

Zatím rozhazuju články do jednotlivých sekcí. Pokud váš článek zmizel, nebojte se - opět se objeví v některé ze "statických" sekcí (s nějvětší pravděpodobností v Pro začátečníky).
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Markus píše:Nebojte se toho, že se na Reloaded nic neděje. Zprovozňuju prázdné sekce, ale nahraju to až všechno najednou. Předpokládám, že v pátek.
....stejně se bojíme..... :(
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Já už se přestal bát. Je mi to jedno... O-)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Je pravda, že se celý slavný projekt - který měl být do konce prázdnin hotový, pak do konce září..... - povedlo totálně udusit. Stejnej postoj jako je Alnagův (viz o patro výše) má teď už asi víc lidí. Lhostejnost.
Uživatelský avatar
Dryden
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 7. 2002, 10:57
Bydliště: Bratislava - Gunshell Station

Příspěvek od Dryden »

Ja som možno naivný, no stále dúfam, že sa to nakoniec podarí spustiť - to by som zasa niečo aj napísal... :think:
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů